Autor Tema: bol u donjem dijelu leđa  (Posjeta: 26529 )

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

gizmo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
bol u donjem dijelu leđa
« : Kolovoz 16, 2010, 16:25:56 poslijepodne »
Pozdrav svima!!
nov sam na forumu, vidim da stvarno imate puno iskustva kada je u pitanju kralježnicu i bolovi vezani uz nju.
Uglavnom moj problem je slijedeći imam bolove u lumbalnom dijelu leđa oko mjesec dana. Bolovi su se javili na nogometu (na betonskoj podlozi) no još sam neko vrijeme igrao jer kada bi se zagrijao bolovi bi prestali, no s vremenom me počelo bolit i kod trčanja pa sam prestao, usporedo s time sam vježbao. Mirovao sam tjedan dana posjetio doktora i dobio tablete diclo duo i nakon toga bol u leđim je prestala, vratio sam se vježbanju i nogometu no nakon dva dana sam opet osjetio bolove u leđima.
Otišao sam na masažu, nakon čega sam počeo osjećati lagane trnce u desnoj nozi i laganu bol kada sam krenuo šetat prvih nekoliko koraka (maserka mi je pokušala izvući kralješke, ili tako nešta, no nije uspjela navodno zato što su mi mišići pretvrdi i stisnuli su kralježnicu pa ih još mora razmasirati). Bio sam i drugi put na masaži nakon toga mi je bol u leđima malo popustila iako je još uvijek osjećam, a što se noge tiče samo ponekad osjećam kao da mi trne
Imam pregled kod fizijatra no tek slijedeći mjesec, no problem je što mi onda počinje i faks a o tome mi ovisi da li ću moći studirat ili ne(student sam kineziološkog fakuletea), čitao sam dosta o herniji diska i strah me da mi se to dogodilo, tako da htio bi pitat dali išta drugo može uzrokovati ovakve simptome i dali se moguće poslije hernije diska baviti sportom??
hvala unaprijed!

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #1 : Kolovoz 17, 2010, 10:55:36 prijepodne »
Bok,

Dobrodosao na forum. Ne mogu ti reci nista strucno ali mislim da je najbitnije da ozbiljno provjeris sto je ustvari problem cak i ako se stanje primiri. Koliko znam ima vrhunskih sportasa koji cak i nakon operacije nastave karijeru, a ti si jos daleko od operacije cak i da imas neku blagu herniju.
Danas nakon suvremenih metoda operacija ljudi nastave zivjeti normalno. Imas dovoljno primjera na forumu.  :)
Ti ces ionako redovito vjezbati, a to je bitan faktor.

Uglavnom nemoj za sada previse misliti o operaciji vec kako da sto prije i bolje saznas kakvo ti je stanje u ledjima, a onda ces znati sto i kako dalje.
I jos jedna stvar. Nemoj ici na kojekakve masaze i kiropraktike. To je moje misljenje. Drugi mogu to komentirati.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

gizmo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #2 : Kolovoz 17, 2010, 16:38:51 poslijepodne »
hvala na odgovoru, radim na tome no kažem prvo treba dočekat pregled kod fizijatra...
Zašto misliš da ne treba ići na masažu?

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #3 : Kolovoz 17, 2010, 17:42:34 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
hvala na odgovoru, radim na tome no kažem prvo treba dočekat pregled kod fizijatra...
Zašto misliš da ne treba ići na masažu?

Ne mislim da ne treba ici na masazu vec da pazis gdje ides.

Napisao si "maserka mi je pokušala izvući kralješke"
Zvuci mi kao vise od masaze.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

gizmo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #4 : Kolovoz 17, 2010, 17:47:36 poslijepodne »
da to mi je rekla, i da je uspjela to bi mi kao smanjilo pritisak na lumbalni dio kralježnice...

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #5 : Kolovoz 18, 2010, 17:43:53 poslijepodne »
Pregled fizijatra, dijagnostika prema nalazu pregleda (cijela kralješnica, SI zglobovi, kukovi, neurološki nalaz, cirkulacija...).
Sportovi na tvrdoj podlozi kao i sportovi sa rotacijom trupa nikako dok se ne vidi o čemu se radi.
"Terapeutkinje" koje izvlače nedijagnosticirano pogotovo nikako!!!

ljubav

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #6 : Kolovoz 18, 2010, 20:54:26 poslijepodne »
Evo i ja sam nova na forumu iako ga pratim već neko vrijeme al danas sam se tek odlučila priključiti. Slažem se sa kokolinom,nemoj ići kod nikakvih kiropraktićara i masera dok ne vidiš točno u čemu je problem. Jer ako ti je disk puka ka meni mogu ti napraviti još gore i još više oštetit živac(tj.ako imaš herniju diska). drži se i nadam se da će biti sve ok.Pozdrav....
hernija diska L4-L5                                                                                02.06.2010.operirana u Vinogradskoj

gizmo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #7 : Kolovoz 18, 2010, 21:05:27 poslijepodne »
hvala vam svima na odgovorima, ljubav dobro došla na forum.
danas sam bio na zadnjoj masaži i rekao da ne želim da mi izvlači kralješke dok ne obavim sve pretrage tako da mi je samo izmasirala leđa pa me malo manje bole iako ne vjerujem da će to dugo potrajat....
kokolina, sa sportom sam pauzirao jedino od aktivnosti što provodim su jako duge šetnje.
Jedno pitanje još za MR da pričekam nakon pregleda kod fizijatra ili da se odmah sam naručim (ne znam kako da ima kažem tamo da mi jednostavno snime lumbalni dio kralježnice ili što), pošto nemam puno vremena najvjerojatnije ću platiti pregled neću preko uputnice jer moram što prije saznat što mi je.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 18, 2010, 21:18:40 poslijepodne gizmo »

ljubav

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #8 : Kolovoz 18, 2010, 23:59:10 poslijepodne »
Gizmo da ti samo kažem što se tiče MR,traži uputnicu u doktorice opće prakse(iako mislim da ti tu preporuku mora napisat prvo neurolog pa ti onda dr daje uputnicu) zatim odi naručiti se za MR Ii ako ti kažu termin koji je dugo za čekat ti ga ipak prihvati i neka ti na uputnici potvrdi taj termin tako da ako ideš privatno i platiš imaš pravo povrata novca,ipak 1600-2000kn nije malo i nevidim zašto bi to propustio,eto nadam se da sam ti bar dala dobru informaciju...pozzzzz
hernija diska L4-L5                                                                                02.06.2010.operirana u Vinogradskoj

ljubav

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #9 : Kolovoz 19, 2010, 00:00:18 prijepodne »
 I hvala na dobrodošlici!!!
hernija diska L4-L5                                                                                02.06.2010.operirana u Vinogradskoj

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #10 : Kolovoz 19, 2010, 17:15:20 poslijepodne »
Za besplatno provođenje MRI treba vam nalaz specijaliste, neurolog, fizijatar, neurokirug,ortoped.

gizmo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #11 : Kolovoz 20, 2010, 20:08:05 poslijepodne »
Ok..
I još samo nešt sorry što sam dosadan ali još me samo zanima dal postoji išta drugo što bi moglo izazvat ovakve simptome, dakle bol u leđima i nozi a da nije hernija??

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #12 : Kolovoz 21, 2010, 10:41:55 prijepodne »
Bol u nozi moze biti uzrokovana i drugim stvarima, bol u ledjima konstantan ili koja se ponavlja mora nesto da nije u redu sa ledjima ne mora biti hernija al nesto jeste drugo iz ledja.  Zavisi i kako boli, ako presijeca i pece, i trni to je ziva i neuroloska bol.
A ako te oboje zajedno boli = diskus hernija .
AL vidjet ces kad dobijes MRI ::)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #13 : Kolovoz 22, 2010, 18:16:40 poslijepodne »
Bilo kakav drugi uzrok pritiska na korjen
Patologija kuka i sakroilijakalnih zglobova
Sy m.piriformisa
Bolesti krvnih žila.... ma ima toga... Zato je najvažniji klinički pregled.

gizmo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #14 : Kolovoz 25, 2010, 18:12:34 poslijepodne »
bio sam na pregledu kod fizijatra evo nalaz: Hod uredan, na prste i pete se postavalja, na sukusiju kralješnica bezbolna, pretklon trupa slobodan (ovo mi nije jasno jer sam joj rekao da me boli prilikom pretklona), Lasseague neg, pokreti u kukovima očuvani

Dijagnoza: Lumbago Ischialgia lat dex
trebam ići na fizikalne terapije i na rentgen (dala mi je uputnicu tek kad sam rekao da mi faks uskoro počinje inače je htjela još čekat)
e sad taj rentgen ću obavit ali znam da se najbolje vidi stanje kada se napravi MR, tako da bih vas zamolio ako mi možete preporučiti neku polikliniku u Zg-u da to obavim.

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #15 : Kolovoz 25, 2010, 19:14:03 poslijepodne »
Ja sam MR napravio u Medikolu, u Voćarskoj. Čeka se neko vrijeme ako se ide preko uputnice. Možeš i platiti pa ne čekaš.
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #16 : Kolovoz 25, 2010, 19:22:58 poslijepodne »
Najkvalitetniji MR kraljeznice se radi u poliklinici Sunce kod dr. Pavica. Nas dvojica smo dugo radili protokole kako bi snimka tijekom jednog snimanja najvise pokazala.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: bol u donjem dijelu leđa
« Odgovori #17 : Kolovoz 26, 2010, 16:51:15 poslijepodne »
A što je sa MRI u Institutu za istraživanje mozga na Šalati?
 Aparat je čini mi se  jačine 3 T.

 

Nagradne igre