Autor Tema: Skolioza i bol u uhu  (Posjeta: 25042 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

stela

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Skolioza i bol u uhu
« : Srpanj 06, 2010, 12:47:37 poslijepodne »
Pozdrav svima! Dakle imam podosta neobičan problem, da ne duljim, imam skoliozu sa tipičnim bolovima u križima, vratu, ponekad prsima i ramenima. No, zadnjih  mjesec dana osjećam bolove u oba uha, iznutra. Bol varira, ponekad osjećam samo lagano probadanje, a ponekad bolove kod kojih ne pomaže ni analgetici ni paracetamoli i sl. Već sam kapala sa svim mogućim kapima i pila antibiotike. Ništa. ORL dr. ne vidi nikakvo oštećenje. Jeli moguće da je uzrok iskrivljena kralježnica ???

Hvala vam unaprijed  ;)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #1 : Srpanj 06, 2010, 23:23:37 poslijepodne »
Jest, imala sam i te simptome, pored ostalih. Malo mi je pomogla osteopatija, možeš probati i laganu masažu kod fizijatra

stela

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #2 : Srpanj 06, 2010, 23:27:37 poslijepodne »
hvala na odgovoru madagaskar! jel mi možeš malo opisati tu bol u uhu? jesu li ti davali antibiotike misleći da je upala?

Kraljeznica.com forum

Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #2 : Srpanj 06, 2010, 23:27:37 poslijepodne »

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #3 : Srpanj 07, 2010, 18:29:16 poslijepodne »
Ja imam torakalnu skoliozu i za sad sve za 5 hvala bogu, al da mi se rijesiti diskus hernije rodila bi se ;D

Preporucujem ti bioenergiju al ozbiljno ako je skolioza i naravno sta meni super pomaze je plivanje, u krajnjem slucaju operacija koja u prosjeku daje dobre rezultate
Sve najbolje
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

stela

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #4 : Srpanj 07, 2010, 22:45:37 poslijepodne »
hvala senainter ;). raspitat ću se za tu bioenergiju. znam da je plivanje super. ja isto imam torakalnu i nadam se da neću morati na operaciju te da ću s vježbama to uspjeti održavati koliko toliko stabilno. :(. ali još me muči ta bol u ušima...
« Zadnja izmjena: Srpanj 08, 2010, 00:10:45 prijepodne stela »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #5 : Srpanj 10, 2010, 16:10:34 poslijepodne »
Meni je bol bila u oba uha i znala sam da je od vratne kralježnice jer sam imala trzaj vratom u saobraćajci
« Zadnja izmjena: Travanj 22, 2011, 20:23:17 poslijepodne madagaskar »

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #6 : Srpanj 14, 2010, 18:50:17 poslijepodne »
Da vidis to za uho mi je bas misterija koliko ti je stepeni skolioza, kolika je krivina. U principu dosta sam se raspitala ja i o operaciji u Hrvatskoj je renomiran dr. Kovac koji je jedan od najboljih za operacije skolioze. E sad mene sta zna malo boliti je rame, lakat u principu lijeva ruka ono al to je cist  bol nije cudan ili nsto valjda bole ti pritinuti misici. Ja sam se dvno konsultirala za operaciju sa nasim dr. Gavrankapetanovicem koji je stvarno super i kao covjek a i kao hirurg kao sto cujem i on mi je rekao tad da je moja krivina malo komlikovana jer imam "hemivertebru" tj. fali mi jedan dio TH4 i zato se to i iskrivilo, isto tako mi je rekao da se skolioza moze operisati i u 50 god, a meni je preporucio operaciju jedino u slucaju nesnosljivih bolova.
Inace operacija generalno govoreci daje dobre rezultate, bolje nego za diskus herniju mada u starosti ipak ostaje neki rezidualn bol, kako sam mogla vidjeti. Ja sam imala jake glavobolje u pubertetu koje su bile posljedica te skolioze i bilo mi je bolje od bioenergije, inace plivanje i vjezbe mi odmah uklone bol vezanu za skoliozu. Najgore mi je sad u stvari sto me boli lijeva noga od diskus hernije sto mi je i preporuceno da operisem pa spremam se polako. Dugotrajna skolioze moze izazvati masu novih problema a ima i ljudi koji sa njom sasvim lijep zive do kraja zivota, kako ko.
Uglavnom slusaj doktore i puno vjezbaj i plivaj i probaj bioenergiju pa mozda i akupunkturu, pomoci ce nesto.
Sve najbolje
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

stela

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #7 : Srpanj 15, 2010, 23:01:18 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Da vidis to za uho mi je bas misterija koliko ti je stepeni skolioza, kolika je krivina. U principu dosta sam se raspitala ja i o operaciji u Hrvatskoj je renomiran dr. Kovac koji je jedan od najboljih za operacije skolioze. E sad mene sta zna malo boliti je rame, lakat u principu lijeva ruka ono al to je cist  bol nije cudan ili nsto valjda bole ti pritinuti misici. Ja sam se dvno konsultirala za operaciju sa nasim dr. Gavrankapetanovicem koji je stvarno super i kao covjek a i kao hirurg kao sto cujem i on mi je rekao tad da je moja krivina malo komlikovana jer imam "hemivertebru" tj. fali mi jedan dio TH4 i zato se to i iskrivilo, isto tako mi je rekao da se skolioza moze operisati i u 50 god, a meni je preporucio operaciju jedino u slucaju nesnosljivih bolova.
Inace operacija generalno govoreci daje dobre rezultate, bolje nego za diskus herniju mada u starosti ipak ostaje neki rezidualn bol, kako sam mogla vidjeti. Ja sam imala jake glavobolje u pubertetu koje su bile posljedica te skolioze i bilo mi je bolje od bioenergije, inace plivanje i vjezbe mi odmah uklone bol vezanu za skoliozu. Najgore mi je sad u stvari sto me boli lijeva noga od diskus hernije sto mi je i preporuceno da operisem pa spremam se polako. Dugotrajna skolioze moze izazvati masu novih problema a ima i ljudi koji sa njom sasvim lijep zive do kraja zivota, kako ko.
Uglavnom slusaj doktore i puno vjezbaj i plivaj i probaj bioenergiju pa mozda i akupunkturu, pomoci ce nesto.
Sve najbolje

Hvala još jednom na odgovoru ;).
Krivina mi je negdje malo više od 30 stupnjeva. Išla sam ORL i neurologu za tu bol u uhu ali ništa nisu našli, vidjeli... Uz to imam glavobolje. Ja ne vidim nikakav drugi uzrok osim skolioze, jer po dosadašnjih ostalim pretragama sam zdrava. Inale, skolioza me muči na razne načine, a najčešće me bole leđa- dio ispod ramena i križa. Ni u ludilu ne smijem dizati teže predmete. Istražit ću malo o bioenergiji ;). Tnx

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #8 : Srpanj 16, 2010, 20:53:10 poslijepodne »
Stela koliko imas godina i da li vjezbas svaki dan onako informativno pitam.... jer u vjezbi je spas, eto kod mene znatno veca skolioza a nikakvih znacajnih tegoba ;) Doduse nemam djece bog zna na sta ce to liciti, teret ni ja ne smijem nikakav mada sam svasta nosala dok nisam dobila diskus herniju. Sad ne mogu ni kasiku dignuti da me noga gadno ne zaboli, glavobolje i bol u uhu ako nema organskih uzroka onda definitivno od skolioze.
Kod mene i brat je dobio skoliozu al pravo kasno u 40 oj, tek sad pocelo da ga boli rekli mu doktori da je to tu odavno al nije osjecao, takodjer torakalno al krivina neznatna, medjutim njega probada u grudima pa je tako jedno vrijeme non stop bio u hitnoj mislio da ima infrakt ;D ima i ceste vrtoglavice kaze osjeca da mu se tlo izmice ispod nogu.
Pomaze mu takodjer jako vjezba i bazen, meni isto. Sta da ti kazem, budi sretna da je u pitanju manja krivina, krivine tih stepeni se ne operisu osim ako su bolovi nepodnosljivi a rijetko jesu. Ponavljam opet vjezba, more blago se vama pa ga imate ;D, masaza i ono kako sam ti rekla bioenergija ili akupunktura. Uvjerena sam de ce bol nestati i ne zalijeci se za operaciju jer ti je mala krivina sto je super  ;D ;D
PS: Imam skolozu vec zadnjih 10 godina, dobila ju ko mala a sad imam 28.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

stela

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #9 : Srpanj 17, 2010, 12:03:42 poslijepodne »

Imam 23 godine, a skolizou od 12.-te godine, tj. tad se ona počela primječivati. Vježbam svaki dan vježbe za ramena, koja sam radila i na fizkalnoj. Plivam tu i tamo, kada imam priliku. Htjela bih i krenuti na jogu, ali danas je to zbilja luksuz koji si trentno ne mogu priuštiti, a opet kad biih krenula samostalno doma raditi jogu, možda bih napravila više štete kralježnici, ne znam. Kolika je tvoja zakrivljenost? Ja se isto bojim trudnoće. Što sam starija, to više neugodnosti osjećam.  Baš kao i tvome bratu, imam bolove u prsima koji su jako neugodni, daju osjećaj kao da imam infarkt. A da ne spominjem vrtoglavice, na to sam se praktički navikla :). Radim pretrage u vezi tih bolova u uhu i zasad je sve ok. Znači da su velike šanse da je od skolioze. Hvala ti puno na odgovoru i ohrabrenju. Drži se i ti ;)

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #10 : Srpanj 20, 2010, 19:23:39 poslijepodne »
Ja imam duplo vecu krivinu od tebe a nemam nikakvih problema sa te strane hvala bogu, 43 stepena dakle.

Ja radim vjezbe za jacanje ledjnih misica, sve je dobro samo me rame boli ponekad ma nista bezveze naspram noge. Ja ne znam sta su ti dali na fizikalnoj al to trebaju da budu vjezbe za jacanje lednih misica to ce ti svako reci, skolioza treba da se odrzava dozivotna vjezba svaki dan meni to godi jako pomaze za sada.

Jogu nemoj raditi ja ne bih nista na svoju ruku, odradi jos jednu turu fizikalnih to ce ti prije pomoci, plati dobru manuealnu masazu plus.
Svai slucaj je nazalost drugaciji ja ti samo kazem sta meni pomaze i mom bratu, on kaze da se preporodio poslije bazena tacno kao i ja.
Nemoj se brinuti za trudnocu al sto prije to bolje ako mene pitas. Ja skupljam pare za operaciju diskus hernije kakva je to muka nadam se da nikad neces upoznati, uvijek ima gore od goreg.

AKo ukljucis 3 od svih stvari sto sam ti preporucila uvjerna sam da ce ti nesto pomoci,
Be well and prosper  ;D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

azriel23

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #11 : Ožujak 07, 2011, 12:49:50 poslijepodne »
pozdrav.novi sam ovdje i imam par pitanja.bio sam nedavno na slikanju kraljeznice (rengen) i utvrdjena mi je blaga skolioza.dakle ona moze uzrokovati bolove u prsnom kosu i da kad se protegnem da mi prsni kos prokrcka?ujedno osjecam bolove prsnih misica pa me zanima da li su ovo normalni simptomi skolioze?s obzirom da je bio rengen nisam vidio diskove na tom torakalnom dijelu ali nema suzenja prostora izmedju kraljezaka i nemam nikakve trnce u rukama, niti prsima a ni neosjetljivosti.s vremena na vrijeme imam osjecaj da mi srce lupa kao ludo i malo mi teze bude disati.
na ct sam isao slikati vratnu i lumbalnu kraljeznicu.vratna je ok ali lumbalna ima protruziju diska od 3mm.zbog ova dva ct koja su nastala u kratkom vremenu ne daju mi na ct torakalnog dijela.

ujedno me zanima da li trnce u rukama uzrokuju strogo diskovi vratne kraljeznice ili mogu i torakalni diskovi dati iste simptome?
hvala.

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #12 : Ožujak 07, 2011, 12:58:15 poslijepodne »
ja imam protruziju na t6 t7...za koju mi svako tvrdi da nije uzrok mojih bolova...iako ja i dalje mislim da, je jer mi ovo traje vec dvije godine. inace i ja imam pucketanje u prsnom kosu,i to cesto.
ct ti nece opet raditi jer ct zraci,ali magnetsku mogu jer ne zraci.
eto ako imas jos kojih pitanja,pitaj :)
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

azriel23

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #13 : Ožujak 09, 2011, 18:41:59 poslijepodne »
eh hvala.inace karakteristicno je za bol vezanu uz moj disk na donjem djelu ledja da boli kao ubod noza.ne znam da li je kod tebe isto tako na tom mjestu?
ovo na torakalnom dijelu nije slicno tome.bolovi u ledjima su prisutni na nacin da krenu s promjenom temperature i pojacavaju se.ujedno me boli samo jedna strana dok je druga poprilicno opustena (doslovno cijela strana je ok).ujedno to je strana u koju mi kraljeznica nije nagnuta.
da li imas trnce u npr.prsima ili bilo kojem dijelu tijela?
meni zbog lumbalnog diska trnu noge ali gornji dio tijela nista.
hvala jos jednom.

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #14 : Svibanj 18, 2011, 19:11:53 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
eh hvala.inace karakteristicno je za bol vezanu uz moj disk na donjem djelu ledja da boli kao ubod noza.ne znam da li je kod tebe isto tako na tom mjestu?
ovo na torakalnom dijelu nije slicno tome.bolovi u ledjima su prisutni na nacin da krenu s promjenom temperature i pojacavaju se.ujedno me boli samo jedna strana dok je druga poprilicno opustena (doslovno cijela strana je ok).ujedno to je strana u
koju mi kraljeznica nije nagnuta
da li imas trnce u npr.prsima ili bilo kojem dijelu








 tijela?
meni zbog lumbalnog diska trnu noge ali gornji dio tijela nista.
hvala jos jednom.

Nemam trnce ali zato imam konstantne bolove 24/7 izmemedju lmpatica te bol u psnog kosti koja u
z redovito krckanje uzokuje jaku bol. Neznam uopce di bi trebao jos ici za bol u psnom dijelu,optopedu ili kojem vratgu vise. Bio sam kod kardiologa,srce pluca sve ok.
Jos cu ovdje probati kod kovaca a zatim amen hrvatska!!! Eto toliknd od mene
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Kraljeznica.com forum

Odg: Skolioza i bol u uhu
« Odgovori #14 : Svibanj 18, 2011, 19:11:53 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com