Autor Tema: Naša mala Brbljaonica  (Posjeta: 181194 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #54 : Kolovoz 24, 2016, 21:15:49 poslijepodne »
Cula za to I to je kao dobro dok imas na sebi, a kad skines opet boli. Moja kuma koristila to ovo proljece Ali ona nije operirana. Ona ima klasicnu krizobolju od fizickog rada, od ciscenja vrtica vec 20 I kusur godina.

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #55 : Kolovoz 24, 2016, 23:30:11 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
...ne da me noga boljela,nego nekakva utrnutost i zatezanje kao da mi je nešto unutar noge kraće. Zadnja tri mala prsta noge cijelo popodne u trncima. Ja mislim da dok ja dođem u toplice i počnem vježbati da budem krepala jer ja nesmijem zategnuti mišiće noge jer odmah počne boljeti. Dok je na miru je ok i radi toga nikako da krenem s vježbama.
Nadam se da bude sutra ok opet,ali me svejedno opet počela loviti nekakva depresija.tj.strah kako će to sve na kraju završiti :-[
Anita, tak je i meni bilo poslije oper. Sve super dok sam ležala, trnci i bol dok sam šetkala po stanu; jedino kad sam išla po shoping centru je bilo ok. Bolilo dok sam malo vježbala doma pa sam i odustala od vježbanja. Sad tu boli za poludit. Jučer sam bila koma, nisam išla na suhe vježbe, navečer sam si natočila kadicu vode da si opustim u toploj kupki, popila ibuprofen i normabel  i ćorka do jutra.
Henrik..nekak mi se čini da opisuješ mene; meni je neuro izvafio isti disk i nemam niš tu. Budu zarasli kralješci sami, tak je i meni rekao. Samo mi je danas fizioterapeutkinja na razgibavanju stopala rekla da me boli možda ako su se već pojavile priraslice :-[ :'( i da se one vide na uzv. Natali, svi kreveti i spužve na podu su pune. Al to sve ovisi o dolasku/odlasku pacijenata. Na početku je u mojoj grupi bilo samo 4 vježbača. Grupe su složene po dg. Svaku grupu vodi jedan fizioterapeut; gleda, nadgleda, pojašnjava, dođe do onog tko radi krivo i veli mu kaj treba. Ostalih 3-4 razgibavaju koga treba. Ja tako ili dođem u grupu prije pa me razgiba jedan od njih (tj.tražim baš jednu žensku kaj me super istegne i izmasira), a nekad ostanem nakon svoje grupe ak me ne stignu prije obraditi jer u svakoj grupi ima ih puno koje treba dodatno razgibati. Ništa ne plaćam, sve je prek hzzo.
Ladyanita, te trake najviše koriste sportaši nakon ozljeda i pomažu im olakšati bol. Svaka boja ima svoju jačinu. I ja sam ih mislila kupiti. Meni bi trebale plave. Kad završim ove terapije, moram si nabaviti elektrostimulatore. A najviše me oduševila hidromasaža. Joj..kak bi si takav jedan strojček uspjela složiti 8). Ima tko kakvu ideju kak bi se to moglo? Treba mi samo neki kompresor da crpi i izbacuje vodu i crijevo ;D.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 24, 2016, 23:32:28 poslijepodne Ovčica »
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #56 : Kolovoz 25, 2016, 09:08:41 prijepodne »
Uspio sam odraditi policijske poslove i ispitati onu žensku za ono. To je isto što Ovčica priča. Oni izvade disk i čekaju da se kralješci spoje. Bez ikakve instrumentacije. Nju boli kak i prije, samo više ne ujutro nego po noći. I nije sigurna da je pametno odlučila. Mršava je ko smrt jer ako se zdeblja eto muke.

Meni je pak danas tak loše od jutra. Popil sam sve tablete, odradio sam vježbe i struju. Ali boli direktno u kičmi! Ustati iz kreveta nemoguća misija. Sad ne idem čekati bazen i masažu i nadam se da bi tabletomanija mogla pomoći. Ako ne, bit će injekcije. Čini mi se da su me vježbe razje... jer svaki dan nešto mijenjaju. Stalno su mi vrat rastezali tako da su i njega pogoršali. Cimeru je pak tak loše da i ručak dobiva u krevet!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #56 : Kolovoz 25, 2016, 09:08:41 prijepodne »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #57 : Kolovoz 25, 2016, 10:03:58 prijepodne »
Ništ...dolazim lagano do zaključka da su te naše operacije jedno veliko sranje  :'(  i već dok je jednom nešto ta kralježnica dirana  da to više nema šanse živjeti normalno. Jučer mi je javila ona prijateljica koja se jako čuvala i pazila i mazila i vježbala i radila sve po propisima da joj je počela otkazivati noga. Za sada znam dvije osobe koje nekak normalno žive ii rade,a ostatak samo niže operaciju za operacijom.

Tak....danas nema optimizma  :P ustala sam normalno bez bolova, popila kavu,stavila veš prati i sad me opet noga gnjavi tj.stopalo i prsti u trncima. Sad bi se trebalo ustati i popiti tabletu,ali sam u takvom stanju da nemam volje ni za to.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #58 : Kolovoz 25, 2016, 11:29:58 prijepodne »
U potpunosti se slazem sa tobom Anita da su te nase operacije sranje.
Ja znam 4 ljudi kojima je dobro poslije operacija svi drugi su za krepat. I svi do jednog imaju te sugave priraslice.
Znam dvije zene kojima su skroz maknuli disk jednoj prije 20 godina, drugoj prije 8 I one su bile super toliko godina Ali se sada javio problem na disku iznad ( I jedna I druga L5-S1). Jedna isla rijesiti I sad jos veci problemi, a drugoj ne lupa u nogu pa se zasada jos ne da.
Ma samo da mi poslije ove operacije bar 20 godina mira sa tom kicmom. Samo to.....

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #59 : Kolovoz 25, 2016, 11:31:37 prijepodne »
Ovcice hvala na info..... I to je sad prevagnulo. Idem u daruvarske  :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #60 : Kolovoz 25, 2016, 13:00:56 poslijepodne »
Natali....kaj si to napisala????? 20 godina?????? OMG ja si mislim bar 5  :'(  :'(  još da par godina radnog staža da imam...ja imam 44  ::) hahaha
Ali danas sam rastrojena totalka....a dok sam u tom stanju onda nema niti O od optimizma  :'(
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #61 : Kolovoz 25, 2016, 13:20:25 poslijepodne »
Moja odluka je pala da samo imam kratkoročne planove i korak po korak. Ne mogu zamisliti kaj bu za 20 godina, pogotovo zato što me čekaku sigurno još 2-3 operacije. Prvo bi mogao biti disk u L3L4 i to ću moliti da sve hite i stave šipke. Ovo malo po malo kaj čujem je totalno bezveze i muka živa. Ja nemam priraslice, jer mi nije odstranjeno nikakvo tkivo i dren je bio nekoliko dana dok se nije nakrvarila cijela flašica. Fuj! Meni je neuro sredio glavni dio kičme na THL prijelazu da se ne raspadne i da ostanem živ, a dalje se sad mogu jedino raspadati kralješci od osteohondroze i dešavati ekstruzije diskova. Zato je neuro htio sve do S1 pošipkati, ali se đubre od kičme namjerilo raspasti na kirurškom stolu pa je uspjeli do L2 samo. I onda je par dana super, pa karastrofa kao danas, pa depresija. Na kraju mislim da ćemo svi završiti na psihijatriji!

St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #62 : Kolovoz 25, 2016, 13:29:38 poslijepodne »
Ja imam 34 I mislim da Sam razumna u 20 godina  :). Pa nije neka fora u manje od 6 mjeseci biti 2x operiran. I Ja sam imala dren vise od 24 sata pa opet imam priraslice. Pa me zanima dal od sipki I cage postoje priraslice. I cak Sam si razmisljala ak me od ove kao jednostavne operacije nisu dizali 2 Dana, kaj ce biti poslije ove, valjda bum tjedan dana lezala   :).

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #63 : Kolovoz 25, 2016, 13:33:11 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Natali....kaj si to napisala????? 20 godina?????? OMG ja si mislim bar 5  :'(  :'(  još da par godina radnog staža da imam...ja imam 44  ::) hahaha
Ali danas sam rastrojena totalka....a dok sam u tom stanju onda nema niti O od optimizma  :'(


Zena si mozes sve :) :) :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #64 : Kolovoz 25, 2016, 13:41:09 poslijepodne »
Da Henrik vjerojatno budemo.
Tu u mom selu ima dosta ljudi koji su par puta operirani već bili. Jednog tipa poznam i on je super,ali on nije imao recimo nikakve bolove prije operacije. Došlo je naglo i odmah je trebao na operaciju,tak da dok je završil u bolnici nije ni znao da je kičma u pitanju,a kamoli hernija diska. Oporavio se,vozi bus i već je zaboravio da je bio na operaciji.
Drugi primjer je moja Sanja koju sam upoznala u bolnici prošle godine. Isto nikakvi problemi prije,jednostavno joj je noga otkazala na poslu. Doveli je u bolnicu,MR i operacija. Nakon 4 mjeseci se vratila na posao. Veli da joj znaju prsti na nogama biti otečeni,ali ona to pripisuje venama i da sama sebi ne želi priznati da bi bilo od kičme. Prvi mjesec je odmirovala,a dalje samo provodi,puno sjedenja po kavama u to vrijeme i evo super je.
Tak da sad dolazim do nekakvog zaključka da su jedino oni dobro koje znam i možda je stvarno razlog što se prije operacije nisu mučili sa nikakvim bolovima i da je disk izletio naglo i odmah pod nož. Mislim da kod tih primjera živac nije nastradal. Ostale koje znam operirane.....koma...operacija za operacijom.

Evo sad sam vas baš utješila,a i samu sebe :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #65 : Kolovoz 25, 2016, 14:09:41 poslijepodne »
Onda se Natali vidimo kad se dođeš rehabilitirat ;),Slažem se s Anitom da oni koji nisu imali bolove puno bolje prođu,ili mi se samo ćini,Mislim da si mi moramo utulit u glavu svi od reda bez obzira koliko operacija prošli,naše kralježnice će samo trulit i propadat još više.jedino pravo pitanje je kojom brzinom.trebamo samo naći naćin da to usporimo a to je najbolje ćuvat se što više lagano vježbat pa se nadat da ćemo izdurat što duže.Sad da mi netko dođe i kaže nećeš više imat problema sa kralježnicom rekla bi mu da laže.Mislim imat par operacija kralježnice i oćekivat da te više ništa ne boli nije realno.Ali bitno da sam si ja zamišljala prije svake operacije kako će biti ljepo i neće bolit :-\,Sad bi se zadovoljila i sa par godina smanjene boli, ;).Koliko god si ja to neželim naglas priznat,negdje duboko u sebi znam da me ćeka još svašta,a vjerojatno i vas :(,zato glavu gore i uživajte koliko vam to kralježnica dopušta :-\
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #66 : Kolovoz 25, 2016, 14:23:40 poslijepodne »
Da....nadamo se da bude dobro,a duboko u sebi znamo da je to nemoguća misija.

Sad si razmišljam da se nekako odvućem do lutrije i odigram euro jack  8) onda idemoooo.....znate kam vas izvodim :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #67 : Kolovoz 25, 2016, 15:39:43 poslijepodne »
Danas me niš ne boli ko neki dan. Vjerovatno je to bila ta promjena vremena. Svi su kukali kog god sam srela.  Samo lagano osjetim živac. I onda sam išla pitati fizioterapeuta na sportskom odjelu jel bi ja mogla tamo kod njih malo vježbati pa mi je on preporučio DNS. Došla sam kod te fizioterapeutkinje u McKenzie dvoranu i ona veli može, to je super; može odmah i nakon operacije, samo nek fizijatrica odobri. Za McKenzie je još rano, treba čekati min.6 mj. I malo prije na viziti pitam dr. jel mogu il sportski il DNS il bilo kaj drugo, al neda. Veli polako, baš to što ti kažeš ljiljana:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
glavu gore i uživajte koliko vam to kralježnica dopušta :-\
Rekla je ne opterećivati se ničim dodatnim i prilagoditi, kad se vratim svakodnevnoj rutini i daj Bože poslu,  prema mogućnostima kralježnice.
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #68 : Kolovoz 25, 2016, 16:39:58 poslijepodne »
Danas nas je na vježbama bilo 5-6. Bilo je 3 školske djece isto. Na 2., 3., 4., i jednom dijelu 1. kata (desni hodnik) nema vizite, buđenja, obilaska sestara. Imaju svi ključeve od sobe. A moja, kao i sve na 1. u stacionaru (lijevi hodnik) su non-stop otključane. Ovdje se može napraviti dijagnostika (pogledajte pod sportski program i paketi). Konobari su uslužni i evo, danas u 13h su nestale već sve lazanje. Ručak je 12-14h. Ostala samo pečena svinjetina s restanim krumpirom. Nije da to ne volim, nego ne smijem (mada jedem), al svaki do svaki drugi dan svinjetina :o..već ti dojadi. Izbor je 2 jela, al tog 'finijeg' nestane odmah. A ja imam vježbe u 12 i nemrem stići. Ma ustvari da si promijenim termin, stigla bih :P. I ja onak sva jadna, i veli konobar, vidjet ću ako ima onog dijetnog i donese mi pun tanjur riže s povrćem i puretine u umaku 8). Četvrtkom i nedjeljom je desert. Danas je bila lubenica (polovica šnite pa koja te dopadne: veća il manja ;D). Kolači su 7kn/kom i fest je kocka ili šnita kad su mačje oči. Ima 4-5 vrsta svaki dan. Kugla ledo sladoleda je 5kn (jeftinije neg na moru).
Cimerica za stolom je pr.g. bila u Lipiku. Veli da je tamo svaki dan desert, utorkom i petkom živa muzika, nema izbora jela, netko je donirao jabuke pa su mogli svaki dan jesti koliko žele. Imali su izlet kočijom u grad i stalno neka događanja. Ona je operirala kuk. Nisam točno zapamtila, mislim da je dobila 5 terapija. O.g. si plaća smještaj u Da, a terapije je dobila prek hzzo-a (isto 5). Svatko dobije 4-5 najpotrebnijih terapija, samo friško operirani (po potrebi) više.
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #69 : Kolovoz 25, 2016, 17:57:55 poslijepodne »
Eto sad bi ja napisala sve je isto ko i lani 8),Baš mi je drago da je još netko od forumaša u Daruvarskim toplicama.jer sam ja subjektivna što se njih tiće,a za Lipik sam ćula da je još bolji za neurološke pacijente,ali nisam bila :-\
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #70 : Kolovoz 25, 2016, 18:32:52 poslijepodne »
Upoznala sam zenu u vz toplicama I nije bolilo dvije godine, ukocilo ju, 9 tjedana poslije operacije bila ko avion, od terapija dobila samo vjezbe u dvorani I u bazenu, rekli su da joj drugo  je treba, a ima prek 40. Mislim da sve ovisi kak se karte posloze, tj dal imas srece ili ne.
Nemojte biti tak negativni, pa kak cemo se nac ako ne mislite ozdraviti..... :)
Moramo svi pozitivno razmisljati  :) :) :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #71 : Kolovoz 25, 2016, 18:55:14 poslijepodne »
 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Mogli ste mi reći da danas nije petak i da nije danas euro jackpot  ::) ::) ::) makar me noga boli ,otišla sam do lutrije i onda tamo skužila da je četvrtak jooooj.....
sad do sutra trebamo čekati dobitak  :P :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #71 : Kolovoz 25, 2016, 18:55:14 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com