Autor Tema: Naša mala Brbljaonica  (Posjeta: 181157 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #666 : Veljača 03, 2017, 10:26:40 prijepodne »
Vrhhy bi vam mogao pokloniti 10 do 15 kg pa podijelite koliko kome treba :)
Ja sam se uspio u Toplicama udebljati cca 3kg, što od njihove masne hrane, što od međuobroka koje sam si kupovao u trgovini ili restoranu.
Imam osječaj da mi je nakon Toplica lošije nego prije njih.
Imam neko probadanje u desnoj strani prema butini, a ti je prije bilo jako malo izraženo.
Ne koristim i dalje tablete, no dulje sjedenje mi povećava ovo probadanje i onako izaziva primisli da ću ja ponovno na stol.
Kako mogu znati imam li priraslice osim MR-a??

Henrik, ima ljudi koji su promijenili kuk i dobro im je, no nažalost znam i one kojih više nema no njih su Tumori sredili, a ne operacija kuka.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #667 : Veljača 03, 2017, 10:41:04 prijepodne »
Ne mozes nikako drugacije znati da imas priraslice osim Mr-a, ali mislim da ne moras oko toga brinuti. Pokusaj krace sjediti pa ces vidjeti, i nemoj dugo sjediti.... Pa koliko ti je proslo od operacije? Meni 4 I pol I koja od prvog dana sjedim, max pol sata u komadu, a tebi je sjedenje zabranjeno bilo mjesec- dva.

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #668 : Veljača 03, 2017, 11:10:12 prijepodne »
Vrhy kile slobodno prosljedi ;D,Slažem se s Natali nemožeš ništa znati bez MR.smanji sjedenje,šetaj...koliko ti je od operacije?,Svi znate da ja imam priraslice...napredak sam osječala sve do 5-6tjedna iza operacije.(to su mi i bili najbolji tjedni), Znači bol mora biti drugačija nego kada izađe disk,i mora se pogoršavat...bar je tako kod mene...Sačekaj sada malo ako si završio sa toplicama? Uspori..Panika je samo ako te boli isto kao da nisi ni bio na operaciji ili jače..I iz mog iskustva priraslice bole drugačije nego sam disk.I drugačije bole leđa..ali ja sam kompliciran slučaj pa nisam baš za usporedbu ???,Možda da se javi netko sa jednom operacijom i sličnim simptomima ???
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #668 : Veljača 03, 2017, 11:10:12 prijepodne »

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #669 : Veljača 03, 2017, 11:27:00 prijepodne »
Još tjedan dana i biti će mi 3 mjeseca od operacije.
Sjedio sam kod hranjenja nakon 2 tjedna od operacije, te par puta po 5-10 min za ostale potrebe.
U Toplicama sam sjedio 1-2 h max u komadu.
Sada sjedim sat vremena u komadu više puta, te vozim auto 15 min u komadu više puta na dan.
Drugačije osjećam ove tegobe od onih prije operacije.
Inače sam u Toplicama imao izlete u šumu prema VZ Bregu, pa sam se možda i tu sredio.
Nisam stajao dok se nisam popeo na najveće brdo prema Varaždin Bregu
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2017, 14:14:29 poslijepodne vrhhy »
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #670 : Veljača 03, 2017, 12:12:38 poslijepodne »
Vrhhy relax. Rano je to ista za rec i ima tu jos do zarastanja. Slušaj svoje tijelo, ako ti kaže da je previše toliko sjedit onda lezi i miruj.  ;) ja nisam ni jednom sjeo 3 mjeseca od op, ali sam sad počeo poprilično.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #671 : Veljača 03, 2017, 12:56:24 poslijepodne »
Još ideš po snijegu da opadneš!  :o Smanji sjedenje, radije leži u polusjedećem položaju. Sjedenje je smrt za kičmu.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #672 : Veljača 03, 2017, 15:00:43 poslijepodne »
Koliko dugo nakon operacije se može biti na bolovanju bez da se ide na te neke komisije, vještačenja  itd.?
Znači, neko dozvoljeno, uobičajeno bolovanje.
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2017, 15:03:01 poslijepodne marginalac »

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #673 : Veljača 03, 2017, 18:48:58 poslijepodne »
Za sada mi LOM nije ništa prigovarala oko bolovanja, a sestra pitala da li sam i dalje na bolovanju.
Sada će mi biti 3 mjeseca kontinuiranog bolovanja, no mislim da Anita ima najviše iskustva oko duljine bolovanja prije komisije.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #674 : Veljača 03, 2017, 19:51:06 poslijepodne »
Naravno.
Godinu dana ste bez problema na bolovanju,a onda treba obavezno predati papire za komisiju.Takav je zakon.
Ali treba i imati ok Lom jer ima ih i takvih koji bi te odmah šibnuli na posao
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #675 : Veljača 05, 2017, 12:55:02 poslijepodne »
Evo lijepo vrijeme, uživancija, krenuo u čišćenje voznog parka.
Jedan je opran izvana, ostaju još 2 izvana i sva tri iznutra.
Ne znam da li ću moći, no probat ću sve danas riješiti  :D :-[
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #676 : Veljača 05, 2017, 12:59:01 poslijepodne »
vrhhy nece se drva sama iscjepat  :D ;D ;D

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #677 : Veljača 05, 2017, 13:59:03 poslijepodne »
Sad se bude Vrhy naljutio na mene,ljep je dan bolje da si otišo malo šetat..Što pereš 3 auta? Operiran pred 3mjeseca?? Izvana mogu još nekako razumit ako te stvarno neboli i polako.Ali daj nek ti to žena usisa iznutra...Auti su vaši ljubimci sve ja to shvačam...Ali nebi preporučila....nemoj se naljutit.. :-\,Je vani je prekrasan dan,a ja na nogu stati nemogu..samo nek što prije padne mrak. :-\,javlja se moj "Vakula" kiša če valjda???
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #678 : Veljača 05, 2017, 14:13:26 poslijepodne »
Mi muški imamo problem u glavi da smo kilavi i onda čim je malo bolje skačemo kao dječaci.  :P Vrrhy, postoje i druge tjelesne aktivnosti, vrlo zadovoljavajuće i fine, oko kojih supruga može pomoći, pranje auta i čišćenje nije baš aktivnost za preporučiti 3 mj. post. op. Sve što je do visine koju mogu doseći ruke da se ne sagne kralježnica je OK - slobodno pobrišeš prašinu ili opereš suđe ako je sudoper dovoljno visok. To čak i ja mogu, jer tu u Njemačkoj nisu radili sudopere u razini pi... pa se ne pogrbiš. Njemci jako brinu za svoje zdravlje i paze, zato i uvoze radnu snagu koja "arbeitet". Ali bismo mi kičmenjaci od njih mogli svašta naučiti, zato što su njihovi starci prilično vitalni i kad vidim te bakice i dedove, mijenjal bi se za tih 30-ak godina bora, samo da su mi njihove kičme i zglobovi. Zato čuvaj to što imaš!

Ljiljana, meni je dva dana bilo OK, prehodal sam sveukupno 10 km, prvi 6 drugi 4, još odradio vježbe tamo na svojoj fizikalnoj i ugrijao leđa s nekim vrućim gelom, ali danas je katastrofalis kako me boli lijeva noga. Živac pili sve do nožnog palca koji pak još boli kao da sam stao na trn. Sad prvo moram odraditi svoje lekcije iz njemačkog, a onda mogu popiti Neurontin jer me to za pol sata tako poglupi da znam da sam bio nekad pametan i da sam tada samo glup!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #679 : Veljača 05, 2017, 16:08:54 poslijepodne »
Izvana ih moram oprati jer će ih sol srediti, već je počelo na rubnjacima i jednom na pragu. Perem ih u Samouslužnoj autopraoni izvana, na stoječki uz koji čučanj kad perem rubnjake i kotače, a doma samo pobrišem ostatak vode.
Iznutra usisavam sa dugačkim nastavkom tako da sam u dosta uspravnom položaju.
Sjetio se sin da i on vozi aute kad dojde iz ZG pa je usisao jedan, ja drugi, treći će čekati novo bolje vrijeme :)
Inače ja sam dosta fizički aktivan, jučer sam sa suprugom razmontiravao regal koji se uvinuo (most), pojačavao donju stranu, montirao stražnji stranu i sve vratili na mjesto tako da smo podigli za 7cm uvis. Sada mogu u rupu ugurati i veći TV :)
Prije 2-3 dana montirali smo novu komodu, tako da zadnja dva dana ne vježbam vježbe sa terapija već ovakve fizičke, a i one u krevetu :)
Idem ja i u šetnju 5-8km na dan, no moram to pojačati i početi vježbati
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #680 : Veljača 05, 2017, 16:17:27 poslijepodne »
"Iznutra usisavam sa dugačkim nastavkom tako da sam u dosta uspravnom položaju." - ovo zvuči jako zanimljivo, vrrhy, mora da je supruga sretna!  ;D ;D ;D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #681 : Veljača 05, 2017, 17:54:29 poslijepodne »
Supruga kaže da bi bila najsretnija da sam još ostao u Toplicama, a ne da ju svakodnevno gnjavim  ;) :)
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #682 : Veljača 05, 2017, 18:07:15 poslijepodne »
Supruga ti je u pravu 8),nezasitan si ;D,šalu na stranu čuvaj se što više,treba nam malo uspješnih operacija,forum nam je crn...Navijam za tebe,vidjet čemo nakon 6m.
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #683 : Veljača 05, 2017, 19:26:17 poslijepodne »
Pa da, često si ne znam mjeru, više, jače, brže, veće, ... teško se promijeniti  :-[
Evo pala je i nočna šetnja po laganoj kišici, baš mi je pasala da me malo rashladi od vručeg dana :)
Mogu znatno više nego prije operacije (duplo, u nekim stvarima i višestruko), no i dalje me pecka na desno u križima, ili ovaj ili disk niže koji ima herniju, a nije operiran, pa će mo vidjeti da li ću pokvariti statistiku foruma ili ga popraviti :)
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Kraljeznica.com forum

Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #683 : Veljača 05, 2017, 19:26:17 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com