Autor Tema: Naša mala Brbljaonica  (Posjeta: 181124 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #702 : Ožujak 16, 2017, 18:52:00 poslijepodne »
Odlicno  :)

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #703 : Ožujak 19, 2017, 20:52:42 poslijepodne »
Drago mi je da zivite svoje zivote..al isto mi fali da kad god otvorim forum vidim koji post:)meni za nekoliko dana 6mjeseci od operacije...ledja i dalje bole dok mitujem..lezim...ne mogu se puno saginjat naprijed..al privikavam se....noga bolje..povremeno struji i boli..al eto pribikavam se na sve to..idem po fizikalnim...vjezbam....mislim da kad odvalim ovu turu fizikalne malo odmorit..i samo plivat i setat...zasitila sam se...a iskreno mislim da svim vjezbama ne dopustam tio mojim ledjima da se opuste i odmore...vjerojatmo ih ja samo mucim...a imam dobru namjeru...mislim da cu ovaj ut slusat svoje tijelo i nikog drugog...jjos uvijek ne radim....nekako nisam jos spremna...iako kad me neko gleda nei ne izgleda da me ista boli...al imam strahod ledja  za poludit jer tu sam stvarno osjetlhiva...imam osjecaj da me neko takne da bi se rasplakala jer me boli jako....u svakom slucaju nadam se da cu se uskoro osjetit spremna i za posao...ja bi zeljela radit pa me sve ovo malo i muci...al svi kazu daj si vremnea pa cu ih iposlusat...pozz dragim forumasima

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #704 : Ožujak 19, 2017, 21:50:13 poslijepodne »
Bravo Buhtlice slušaj svoje tjelo,nekad od tih fizikalnih bude više štete nego koristi.Naravno ne uvjek.Prilagodi si vježbe koje ti pašu,šetaj plivaj...nekužim ovo sa previjanjem u naprijed? Nadam se da to neradiš.Radi sve iz čućnja-ujedno vježbaš i noge i guzu.Daj si vremena da se navikneš na novu situaciju,to traje.Netko prije prihvati stanje netko poslje,to je jako individualno.Uostalom bez obzira koliko je operacija poštedna nije to odlazak zubaru.Evo meni sada bude 9m.od zadnje operacije i tek sada prihvačam neka stanja i činjenice,sve polako dan po dan i nema predaje,svaki dan naučiš nešto novo i prilagođavaš se tome.I malo pozitive za kraj,neznam dali ste vidjeli prilog na tv-u:čovjek je bio u kolicima radi diskova svi su mu govorili da nebude hodao,a on trči maraton...tako da nikad neznaš šta če sutra biti..samo hrabro.. ;)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #704 : Ožujak 19, 2017, 21:50:13 poslijepodne »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #705 : Ožujak 20, 2017, 07:06:01 prijepodne »
Ja sam zadnja dva tjedna u koma stanju. Evo upravo sad me oba dvije noge ubijaju i čekam da počne djelovati doreta. Samo stalno izmišljam nekakve razloge zašto boli,pa sam sad u fazi da mislim da je u pitanju stres radi ove komisije jer samo to razmišljam kud i kako dalje. Ne mogu si zamisliti odlazak na posao. Prvo sat vremena u busu do posla,pa izdržati 8 sati i opet sat vremena do kuće u busu.
Sutra imam fizijatra,možda bude ona nešto pametno rekla.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #706 : Ožujak 20, 2017, 12:00:40 poslijepodne »
Cekaj..nakon koliko vremena od op ide komisija?

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #707 : Ožujak 20, 2017, 12:12:34 poslijepodne »
Nakon godinu dana te mora tvoja lom poslati.... To mene sad ceka .

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #708 : Ožujak 20, 2017, 12:20:30 poslijepodne »
Sad mi fizioth kazu nakon 6miseci..a ja znan da nije..samo mi je trebala potvrda..th

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #709 : Travanj 15, 2017, 21:34:18 poslijepodne »
Dragi moji....svima Vam želim.sretan Uskrs  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #710 : Travanj 16, 2017, 07:43:15 prijepodne »
Sretan i bezbolan Uskrs svima!
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #711 : Travanj 16, 2017, 10:13:45 prijepodne »
Sretan Uskrs ekipa!

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #712 : Travanj 16, 2017, 12:27:21 poslijepodne »
Sretan Uskrs!!!

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #713 : Travanj 16, 2017, 12:39:18 poslijepodne »
Sretan Uskrs  :) :) :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #714 : Travanj 17, 2017, 10:00:38 prijepodne »
Sretan Uskrs  :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #715 : Travanj 25, 2017, 08:24:11 prijepodne »
Ekipa molim vas da sve sto nije vezano za neciju temu da pisemo i dalje u nasoj brbljaonici....
Hvala vam puno.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #716 : Travanj 25, 2017, 20:02:12 poslijepodne »
Imaš pravo! Dobro bi bilo kad bismo na Forumu imali moderatora koji može prebaciti i razdvojiti teme kad počnemo brbljati nekontrolirano, ali kako nemamo onda se svatko od nas mora držati nekog reda.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #717 : Svibanj 01, 2017, 19:32:39 poslijepodne »
Ukocio mi se vrat i sijeva mi u ruku...:((((

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #718 : Svibanj 21, 2017, 17:32:38 poslijepodne »
Hej ljudi!
Nemam pojma di da pišem...nema me duuuugo pa se javljam tu :).
Prvo da se pohvalim, počela sam raditi svoj posao jeeeeeeeej!!!!! Coool! 8) Samo kaj mi ugovor ističe za 10 dana pa se nadam da će ga produžiti i da ću ostati tamo još dugo, dugo. ;D
Nemojte mi zamjeriti, baš i ne čitam forum. Ne znam ima li novih članova, sve ih pozdravljam...nadam se da su 'stari' ok.
Ja sam kako-kad. Ok recimo VAS 1-2 ili 3-4 u ovo kišno, prohladno vrijeme i tak. Danas sam imala i mali sudar s autom (bila sam suvozač) pa me sve zabolilo, al udarac nije bio jak. Živac boli i dalje (operirani), no valjda bu se i on smirio-bitno da se ne pogorša.
Bila sam na kontroli kod svog neura prije nekih mj dana i on mi je rekao da sam super, nalazi su super, kontrolni MR super, EMNG super (uopće nije ni približno dobar, kamoli super), da ima nešto malo sjene tu na tom operiranom živcu, al da je to normalno. I da mogu kući pjevajući, da mu ne trebam više uopće dolaziti na kontrole i tak. Izmolila sam ga da mi napiše preporuku za toplice jer sam terapije dobila tek tamo iduće godine-znači godinu sam dana bez ikakvih terapija?? ::) (zadnje su bile u 12.-om mj. pr.g.) pa je naškrabao toplice, al' kao ne vjeruje da ću ih dobiti. Slj. tj. idem predati papire pa bum vidjela jel će odobriti il ne. Nisam baš neki nevjerni Toma, ali sam se morala uvjeriti u to još jednom i da mi netko malo bolje (duže) objasni kako sam pa sam nakon tjedan dana otišla privatno. Ugl. taj privatni neuro je rekao da mi je ovaj ostavio komadić diska i od tud ta sjena (baš coool) i ako mi bude smetao da mi preporuča ESI, drugo sve ok, nastaviti vježbe, bol je normalno za očekivati i tak.
Dakle, zaključak je-valjda sam dobro! Kad me jače boli, popijem normabel i ponekad ibuprofen. Vježbam skoro svaki dan, nekad 15', nekad pol sata, ovisi kak me boli, kak mi se da, kojih se vježbi sjetim, kaj mi padne napamet, koliko imam vremena..i kad vježbam, bolje se osjećam-manje boli. Nekad (u tople dane) ne boli. Nastojim 'normalno' živjeti. Osim tog lijevog živca, trnu mi nekad mišići..to mi je čudno (bez obzira kaj svakodnevno pijem b kompleks, magnezij, d vitamin, kalcij, d3 vitamin, ginko, c vitamin) pa mi nije jasno zakaj...i to mi se događa kad vježbam ujutro ili kad legnem u krevet navečer, pokoče se obje noge! Zna li netko što bi mogao biti uzrok? Mislim da pijem dovoljno vode, počinjem uvijek sa tim vježbama istezanja i s njima i završim trening, recimo da dovoljno jedem-mada imam 53kg (opet sam izgubila na kilaži bez obzira na napitak Ensure, al stresan život čini svoje), ugl. imam sam kosti i mišiće i malo celulita  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D.
Pozdravljam vas sve, budite sretno i dobro koliko tko može. Javim se! Pozz
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #719 : Svibanj 21, 2017, 17:40:03 poslijepodne »
Zaboravih reći što se tiče kontrolnog MR da je ova protruzija na L4-L5 i dalje tu tj. malo je iscurio jače jer je jezgra gotovo nestala, ugl. degenerativne promjene su i dalje vidljive. Bila sam na denzitometriji i što se tiče lumbalnog dijela-dg.je osteopenia. Pa bum vidla do kad će me ovi moji leđni mišići čuvati  :D

P.s. ddario imaš pp, pliz odgovori. ;)
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Kraljeznica.com forum

Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #719 : Svibanj 21, 2017, 17:40:03 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com