Autor Tema: Naša mala Brbljaonica  (Posjeta: 181099 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #414 : Studeni 10, 2016, 08:29:46 prijepodne »
Slika je loša,ipak sam sliko s mobitelom,ali vidi se praznina na segmentu L4 L5 i L5 S1.Nema diskova,nema šarafa
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #415 : Studeni 10, 2016, 08:40:17 prijepodne »
Neurokirurg je rekao sko je sve uredu da neće ništa dirati.Kasnije kad je bol bila sve jača a moja pokretnost sve slabija mi je ponudio da mi učvrsti cijeli lumbalni dio sa sakralnim ali nisam htjeo.Imso sam osječaj da nebi ništa pomoglo.Možda je i dobro što sam se tako odlučio jer sa šipkama i šarafima sigurno nebi bio pokretan nakon ESI kao sada
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #416 : Studeni 10, 2016, 08:55:14 prijepodne »
Evo mene dragi moji....tuznjikava...napravila sam kontrolnu magn.rezon.u kojoj se vidi da sam prepuna priraslica.  Di je god taknuto..di je god prije bio disk..di je dirana kost .. ispunjen recesus..skroz oko korjena zivca..eto bas svugdi ..te edem. Kaze radiol.da je opsezan nalaz...zato me dosta i boli. ..ne kukam..al sad malo isto mijenjam pricu..kad me neko pita jeli boli kazem kako je...jer su se svi oko mene kao iznenadili da ali me boli...jer sve drzim j sebi..e pa nes ne:)))po dogovoru sa neurokir.na kkntroli sam poslala nalaz u zg doktoru da vidi on kakvo je stanje i sta dalje...grozim se pkmisli da bi se opet operirala ovako rano...to sam delete iz glave (lazem)...krece borba za toplice..iz vinogradske me jos nisu nazvali za termin u daruv.topl..jutro szovem biokovku da vidim kakvo je tamo stanje..u svakkm slucaju..kao sto mi i doktori kazu..trebam odma na vjezbanje.. ps.malo sam rastresena pa ne znam hocete li sve razumiti...al u svakom slucaju puno mi znaci sta mogu pisat ovde di me nadam se vi razumjete...i da...svi oko mene su predivni...pomazu sve..al ne volim ih puno opterecivat jer su ustraseni od svega...a ja eto imam snage i moram bit hrabra...

Kraljeznica.com forum

Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #416 : Studeni 10, 2016, 08:55:14 prijepodne »

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #417 : Studeni 10, 2016, 09:31:44 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo mene dragi moji....tuznjikava...napravila sam kontrolnu magn.rezon.u kojoj se vidi da sam prepuna priraslica.  Di je god taknuto..di je god prije bio disk..di je dirana kost .. ispunjen recesus..skroz oko korjena zivca..eto bas svugdi ..te edem. Kaze radiol.da je opsezan nalaz...zato me dosta i boli. ..ne kukam..al sad malo isto mijenjam pricu..kad me neko pita jeli boli kazem kako je...jer su se svi oko mene kao iznenadili da ali me boli...jer sve drzim j sebi..e pa nes ne:)))po dogovoru sa neurokir.na kkntroli sam poslala nalaz u zg doktoru da vidi on kakvo je stanje i sta dalje...grozim se pkmisli da bi se opet operirala ovako rano...to sam delete iz glave (lazem)...krece borba za toplice..iz vinogradske me jos nisu nazvali za termin u daruv.topl..jutro szovem biokovku da vidim kakvo je tamo stanje..u svakkm slucaju..kao sto mi i doktori kazu..trebam odma na vjezbanje.. ps.malo sam rastresena pa ne znam hocete li sve razumiti...al u svakom slucaju puno mi znaci sta mogu pisat ovde di me nadam se vi razumjete...i da...svi oko mene su predivni...pomazu sve..al ne volim ih puno opterecivat jer su ustraseni od svega...a ja eto imam snage i moram bit hrabra...

buhtlice žao mi je što ovo čitam, gdje si radila magnet privatno ili u bolnici?..meni ti je npr. radiolog krivo očitao nalaz magneta, kad su vidili neurokirurzi "smijali" su se (nažalost pravi nalaz je bio gori od očitanog)...a bajdvej Makarska se zatvara 1.12., tako da je zadnji pacijent  primljen jučer ili jutros... :'(

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #418 : Studeni 10, 2016, 09:44:22 prijepodne »
I molim malu pomoc....di mogu citat na ovom forumu o priraslicama..bilo sto...cije postove...ako netko zna bilo bi mj od pomoci..citala sam malo od darija...vidim da ih je i on imao..nazalost...te ih je i operirao:( kad se operiraju..kada ne...ajme ovo sve je tako tesko...ubitacno....psihofizicki...problem je sta sam fokusirana samo na to...trudim se sa svojim malisanima bit vesela...nadam se da mj uspijeva...dajem sve od sebe s njima..a opet...pola toga ne mogu...grrrr...ljuto tuzna sam

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #419 : Studeni 10, 2016, 10:08:47 prijepodne »
Ocitala mi je bas neuroradiologica..

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #420 : Studeni 10, 2016, 10:51:43 prijepodne »
@Buhtlice, tako mi je žao što to čujem.  :'( Ne znam o priraslicama, u tražilici vidim da nema posebne teme. Ali mi se čini da to nije sve moguće operirati odjednom. Trebalo bi odrediti što je od toga najgore i onda operirati samo taj dio.

@Dario, snimka ti super izgleda, ali pripazi sa kretanjem i nošenjem tereta. To drži samo vezivno tkivo, ako popusti kralješci će se spustiti i ukoliko je biomehanika u redu trebali bi normalno zarasti, ali to može biti nezgodno zato što i oni mogu dovesti do kompresije živca. Meni je biomehanika bila potpuno otišla, da se nije zašarafilo u torakolumbalnom prijelazu, s time da nisu povađeni diskovi, to bi se sve raspalo i ubilo me.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #421 : Studeni 10, 2016, 10:54:29 prijepodne »
Čekaj da vidiš što će ti neuro reći,možda su tamo ali na "pravom mjestu" pa ne diraju živac.ako te ne boli jako ili nesmetaju nozi i živcu prićekaj operirat ih možeš uvjek.Evo ja sam ih micala jer su bile po živcu i živac je oštećen dosta.Kad napravim magnet javim situaciju kako je sa njima.Dali su se vratile ili nisu.nema ti tu pravila,bezveze razbijaš glavu,ja sam danima čitala forum i guuglala ali nijedan konkretan zaključak nisam našla,ako ga ti nađeš slobodno prosljedi :-\
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #422 : Studeni 10, 2016, 11:55:41 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
@Buhtlice, tako mi je žao što to čujem.  :'( Ne znam o priraslicama, u tražilici vidim da nema posebne teme. Ali mi se čini da to nije sve moguće operirati odjednom. Trebalo bi odrediti što je od toga najgore i onda operirati samo taj dio.

@Dario, snimka ti super izgleda, ali pripazi sa kretanjem i nošenjem tereta. To drži samo vezivno tkivo, ako popusti kralješci će se spustiti i ukoliko je biomehanika u redu trebali bi normalno zarasti, ali to može biti nezgodno zato što i oni mogu dovesti do kompresije živca. Meni je biomehanika bila potpuno otišla, da se nije zašarafilo u torakolumbalnom prijelazu, s time da nisu povađeni diskovi, to bi se sve raspalo i ubilo me.
Da,pazim kako dižem teret.Maksimalno izbjegavam saginjanje.Ali i to ovisi o anatomiji tjela,bar mislim.Dugo sam se bavio Raznim sportovima i možda i u tome ima nešta,s tim da i sada redovito vježbam,ali samo one vježbe koje neopterečuju dio gdje nemam diskove.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #423 : Studeni 10, 2016, 12:17:43 poslijepodne »
Taj dio ti je najniži i kad se saginješ zapravo se kičma svija kao kod mačke, najdonji dio nije tako savijen jer i kukovi koriste u saginjanju, ali svakako treba izbjegavati. Pazi i sa sjedenjem i stajanjem, jer se tada najviše nabija taj dio. Ako možeš plivati, plivaj leđno što više možeš, jer lumbalni mišići kad su jaki to mogu držati. Ovak lijepu sliku bez diskova još nisam vidio tako da svaka čast!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #424 : Studeni 10, 2016, 13:35:47 poslijepodne »
Ajme vi pisete dok ja spavam....
Buhtlice prerano si radila Mr jer sve je to frisko I upaljeno.... Da si vidla moje korijene zivaca S1 kak su upaljeni.....
Upoznala sam curku kaj je treci put operirana I imala je treci put manje priraslica nego prvi I drugi put, tek da to nemoj uzimati zdravo za gotovo... Neurokirug ce najbolje znati procjeniti tvoje stanje....

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #425 : Studeni 10, 2016, 13:45:35 poslijepodne »
Buhtlice lijepo se primiri i čekaj da neuro pogleda slike.
Znate da sam ja imala nalaz iz Avive za poludjeti,svega i svačeg je bilo,a tri neura nisu vidjeli to na slikama kako je pisalo na nalazu i kako je radiolog objasnio.
Na sljedećoj Mr za tri mjeseca bilo je samo ožiljno tkivo.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #426 : Studeni 10, 2016, 15:17:12 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Buhtlice lijepo se primiri i čekaj da neuro pogleda slike.
Znate da sam ja imala nalaz iz Avive za poludjeti,svega i svačeg je bilo,a tri neura nisu vidjeli to na slikama kako je pisalo na nalazu i kako je radiolog objasnio.
Na sljedećoj Mr za tri mjeseca bilo je samo ožiljno tkivo.

Potpisujem post od anite.... Samo polako... Meni je sad radiolog rekao da imam protruziju na L4-L5 a moj neuro vidi lagani bulging, a donji nije htio ocitati jer bljeste sarafi... Jedan od mojih neura je rekao da mu bljesti  u glavi  :)

BTW. Ja sam radila Ct samo tog operiranog dijela.
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2016, 20:02:32 poslijepodne Natali34 »

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #427 : Studeni 10, 2016, 19:06:42 poslijepodne »
Ja sam zapamtio sa jedne stare teme da je neki neurokirurg rekao da na mr koji se tako rano za mjesec-dva napravi nema baš smisla promatrati priraslice jer još nije unutra sve ni zaraslo. Ima smisla gledati eventualne nove hernije, ali priraslice ne

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #428 : Studeni 11, 2016, 10:07:31 prijepodne »
Ja sam isto zapamtila rečenicu od Neurokirurga,tu s foruma : NEMA TIH PRIRASLICA KOJE SE NE MOGU OPERIRATI....ehhh sad...
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #429 : Studeni 11, 2016, 10:30:32 prijepodne »
Evo da Vam javim novosti....Vrhhy nam je jučer bio operiran u Vinogradskoj....digao se i ništa ga ne boli.
Drž se.....svi smo uz tebe  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #430 : Studeni 11, 2016, 10:36:01 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo da Vam javim novosti....Vrhhy nam je jučer bio operiran u Vinogradskoj....digao se i ništa ga ne boli.
Drž se.....svi smo uz tebe  :-*

fantastične vijesti!!! sretan i brz oporavak Vrhhy  :)

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #431 : Studeni 11, 2016, 11:32:44 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja sam isto zapamtila rečenicu od Neurokirurga,tu s foruma : NEMA TIH PRIRASLICA KOJE SE NE MOGU OPERIRATI....ehhh sad...
Vjerovatno nema,ali jel ima smisla operirat ako će se u večini slučajeva opet vratit..
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Kraljeznica.com forum

Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #431 : Studeni 11, 2016, 11:32:44 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com