Autor Tema: Naša mala Brbljaonica  (Posjeta: 182537 )

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #468 : Studeni 14, 2016, 14:43:23 poslijepodne »
Da...izgleda da svi moramo probati sanitet. Prvi put sam išla,a drugi put sam rekla neuru samo mrtvu me može voziti.
Vrhhy...nemoj se čuditi ako budu i bolovi kakvi,to bude od vožnje...omg :-[
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #469 : Studeni 14, 2016, 14:51:54 poslijepodne »
Vrhy sretan ti put,da preživiš sa što manje bolova,a svi smo probali sanitet,to je prvo vatreno krštenje nakon izlaska iz bolnice ;).sretno i drži se :D
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #470 : Studeni 14, 2016, 19:13:14 poslijepodne »
Izdvajam kasnije događaje prijevoza u novi post.
Vozač više voli lokalne ceste pa je avantura brze vožnje na autocesti brzo završila, malo smo bili sporiji ali zavoji i neravnine kao da su na svakom novom metru.
Za one koji se isto odluče za ovakvu avanturu predlažem da provjere vremensku prognozu, jer ako je sunčano taj dan kao danas, uzmite si i sunčane naočale, jer popodne lupa sunce u oči.
Vožnja je po procjeni trajala oko 2h, posebice jer nas je troje skupio po bolnicama, od kojih ja jedini ležim, a preostalo dvoje uživa sjedeći.
Avantura vožnje u sanitetu je završila, konačno mogu opustiti mišiće.
Kad sam izašao iz vozila i sišao sa kreveta, sve se pušilo iz mene, moji doma su mislili da sam se pomokrio kako,sam bio mokar, a ja sam samo bio znojan jer me je šofer pokrio sa dekom, imao sam obučenu trenirku, tanju jaknu i još jednu tanju jaknu koju sam bio stavio na sebe bez oblačenje.

Uglavnom sad vidim da sam pogriješio, čokoladu sam trebao dati onoj zgodnoj crnoj sestri u bolnici, a ne šoferu saniteta.
Srećom da sam popio dvije tablete protiv mučnine prije puta koje mi je spomenuta sestra dala.

Uglavnom mislim da mi vožnja sanitetom unatoč ne udobnosti neće naštetiti za leđa, te istu preporučam i drugima koji nemaju druge mogućnosti. Sigurno skoro nećete poželjeti ići u neki adrenalinski park nakon toga.
Doma sam!!! jupiiii,
nakon malo odmaranja i ručka, već sam nervozan jer ću većinu vremena provesti ležeći, a već mi je toga i u bolnici bilo dosta.

Kako ste vi koji ste operirani izdržali ovo ležanje?
Odnosno, nažalost vi koji i dalje većinom ležite, kako to psihički i fizički možete izdržati?
Ja sam sam na bolovanju 5 dana i već sam lud od ovoga, baš sam nervozan, vjerojatno će me popustiti i ovo mi je stres na koji nisam naućen, jer u 18 radnih godina niti jedan dan do sada nisam bio na bolovanju (blago dosad mojoj LOM i poslodavcu).
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #471 : Studeni 14, 2016, 19:30:24 poslijepodne »
Shvatiš to kao da nemaš izbora.surfaš netom,čitaš knjige,gledaš tv.Evo ovo če ti možda zvučat smiješno ali mene je oduvjek zanimalo slaganje rubikove kocke.Kupila sam kocku i sati su proletjeli...ako te nešto zanima a naravno da to možeš iz kreveta posveti se tome...sad kad sam kocku svladala...bacila sam se na proučavanje zečeva ;D ;D,je smiješno ali šta ču kad sam po prirodi radoznala..Samo se ti dobro odmori i dobro oporavi ..nije poso zec,neče pobjeć ;)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #472 : Studeni 14, 2016, 19:49:12 poslijepodne »
Ja imam rubikovu kocku al odustala od toga  :'(
Citaj knjige, surfaj,  gledaj TV serije, filmove.... Kupuj preko neta.... Uvijek se nadje neka zanimacija..... Bome vrijeme proleti.....
I polako sa aktivnostima  ;) :) :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #473 : Studeni 14, 2016, 20:27:20 poslijepodne »
Joj kako dan brzo prođe kad čovjek ništa ne radi ;D :P
Ja sad ne bi stigla još i hodati na posao  :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #474 : Studeni 14, 2016, 20:54:18 poslijepodne »
Dragi vrhhy...mene je isto ubilo lezanje...nemirna po prirodi...tv..knjige..internet...casopis koji te interesira...spavanje...djeluje prestrasno...al doci ce i tome kraj..ne znam jeli gore fizicki ili psihicki...ja kad sam napravila prvi kolac nakon operacije..a pomogao mi je sin od 3 god..sve je sam u biti i radio...nisam mogla doci k sebi od srece...prestrasno...nikad ljepsi dan u zivotu..pocenes se veselit malim stvarima..prvom setanju vani...ducanu...svemu..i sad stalno podizem granice...nisam bas previsoko..al veseli ipak:)

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #475 : Studeni 14, 2016, 21:16:47 poslijepodne »
Hehe, ja ležim većinu vremena zadnjih misec dana otkad mi je utnulo stopalo. Cca 20 sati na dan ležim. Obaram sve rekorde u subway surf, temple run, candy crush, angry birds. I nije mi dosadilo.

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #476 : Studeni 14, 2016, 23:15:44 poslijepodne »
MA prodje vrijeme u tren...malo internet, malo TV, malo igrice, malo prosetas, bez brige priviknut ćeš se  ;)

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #477 : Studeni 14, 2016, 23:19:46 poslijepodne »
Hvala vam svima što ste podijelili svoja iskustva, sad mi je lakše.
Rubikovu kocku sam nekad uspio složiti gornju plohu i prva dva reda, dalje nisam nikada uspio, pa će se naći možda i za to vremena.
Uglavnom, pretplatio sam se na Netflix pa ću pratiti serije i filmove, imam za djecu Xbox-One sa Gold i EA pretplatom pa bi mogao početi se i ja igrati, što sam prestao prije 26 godina, Internet i surfanje ..., da bojim se da ću se i ja navući na takav život pa će mi ondaa biti stres vratiti se na posao.
Onih 30% manje plaće će mi definitivno nedostajati i motivirati me da se ne opustim do kraja.

Inače sam se u bolnici vjerujem prehladio, kišem već 2 dana, nos mi curi, no na sreću sam prije operacije prošao fizikalne i osobne pokušaje svakakvog vježbanja pa mi leđni i trbušni mišići ovo naprezanje još podnose.
Kad su me vratili iz operacijske sale bio sam sav pothlađen, trebalo mi je par sati da se stopim, pa vjerujem da je to uzrok. Temperaturu nisam dobio, nadam se da niti neću.

Uglavnom, čuti ćemo se sada češće :)
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #478 : Studeni 14, 2016, 23:31:27 poslijepodne »
Vrhhy ima gore vise zgodnih crnih sestara  ;) ;) ;) prvo slovo imena je...?

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #479 : Studeni 14, 2016, 23:39:17 poslijepodne »
Ja znam na koju misli..... :) :) :)

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #480 : Studeni 15, 2016, 01:37:37 prijepodne »
Sigurno na odjelu osim njuskala prate i druge portale, pa da se neka od njih ne uvrijedi ću reći:
"Sve crne sestre na novom Neurokirurškom odjelu Sestre Milosrdnice su prekrasne, a i veća većina plavih također".
Toliko mi fale da još uvijek ne mogu zaspati, morat ću pogledati jednu emisiju Dr. Housa da se uspavam :)
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #481 : Studeni 15, 2016, 05:17:04 prijepodne »
Meni je Anita već ujutro javila i odmah mi je laknulo, iako sam joj na početku rekel da mislim da nije niš. Ali ipak, strah se utjera u kosti. Dao sam joj savjet koji vrijedi za sve vas ženske pa ću ga ponoviti. Nemojte frajerima (ili ženskama, kak god) davati da vam stišću sise! To je tkivo kaj služi za dojenje i poslije za niš, osim za zavođenje, da visi i opterećuje kičmu, a dosta je opasno jer kad se stišće zna se ozlijediti i upaliti i to je dobra podloga za rak.

Vrhy, ako trebaš savjete za igrice, javi se u inbox. Ja sam specijalac! :) Samo ovisi kaj voliš igrati najviše, od pucačina pa nadalje. Ima opcija. ;)

Što se tiče saniteta, meni je neurokirurg naručio zagrebačku ekipu, došla dva mlada dečka i fakat su se potrudili i da uspijem leći na krevet i da me uguraju u vozilo, ali je izlazak iz Rijeke na autocestu za Zagreb bio stravičan. Povezao sam se remenjem da ne opadnem, bolovi za poludjeti i trpi, trpi, do autoceste. Inače, to je relativno kratki dio puta, ali meni je izgledalo kao stoljeće. Onda su si dečki dali oduška na autocesti i opalili pa eto mene u Zagrebu za sat i pol. Nisu me nosili u stan jer je zgrada neprilagođena, ali me tehničar uzeo pod ruku i stepenicu po stepenicu. No, kičma me bolila za popi... nakon toga da sam si morao jednu zelenjavu spušiti i odmah na spavanje!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #482 : Studeni 15, 2016, 08:16:41 prijepodne »
Ja id cetvrtka u varazd toplicama...veselim se...nema veze kako ce mi bit:))jeli jos netko od poznatih ide sada..uskoro..javljam kako je na temu varazd toplice

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #483 : Studeni 15, 2016, 10:06:54 prijepodne »
Za sada sam u prizemlju, a konzola sa hrpom igara mi je na katu, tamo je i hladnije, pa dok ne ojačam i budem imao volje šetati gore, budem se s vama družio putem tableta.
Ja se ne mogu požaliti na pristup zaposlenika saniteta tijekom dolaska po mene i smještaja mene i mojih stvari u vozilo kao i izlazak iz vozila.
Evo da se pohvalim, nisam popio niti jednu tabletu otkako su ne skinuli sa terapije Tramala.

Jučer sam u lokalnim novinama pročitao da će županija osigurati sredstva za dva nova sanitetska vozila koja će nabaviti iduće godine. Ajde super, nadam se da mi više neće trebati, ali barem će netko drugi imati bolje uvjete.
Izgleda da pacijente uvijek voze saniteti iz lokacije iz kojih su pacijenti.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #484 : Studeni 18, 2016, 00:39:54 prijepodne »
kako sam vec jako zabrinut za svoje stanje jedno pitanje: Nakon koliko vremena od operacije ste mogli podignuti bolnu (ili bivsu bolnu) nogu ispruzenu preko 30° (u lezecem polozaju)?

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #485 : Studeni 18, 2016, 02:31:44 prijepodne »
Nisam mjerio i ne bi smio to niti isprobavati, no probao sam i ide preko 30, a ne boli, no dalje neću istraživati gdje je granica, prerano je, tek tjedan dana.
Meni su rekli da je normalno da me boli i nakon operacije, ali nije dobro da boli isto ili više nego je što je boljelo prije operacije, te ako bi me tako boljelo da im se obavezno hitno javim. Također, da je bolje početi piti tablete i na manju pojavu boli nego je trpjeti jer je kasnije vjerojatno kad se živac bolje upali ga teže smiriti tabletama.
Nakon 2h prespavana, evo mene na forumu, no od danas već počinje Black friday ludila, pa se isplati uraniti :)
« Zadnja izmjena: Studeni 18, 2016, 02:34:29 prijepodne vrhhy »
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

 

Nagradne igre