Autor Tema: Naša mala Brbljaonica  (Posjeta: 181104 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #756 : Lipanj 18, 2017, 11:38:23 prijepodne »
Kukovi (točnije lijevi kuk) i mene zaboli. Nikad prije me nisu bolili, a sad me znaju svako par tjedana zabolit i stvore mi takvu nervozu da je to za popizdit.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #757 : Lipanj 28, 2017, 08:13:59 prijepodne »
Eto mene da se i ja javim sa svojim novostima.

Došao sam pred kraj sa lijekovima i morao otići kod njemačke LOM. Partnera sam tražio da to sredi jer ja ne znam dovoljno dobro njemački, a njemu se nije dalo tražiti pa se raspitao kod Balkanaca i dobio tel. od neke naše. Meni odmah pao mrak na oči, još kad sam je vidio u hodniku kak je stara i grbava, odmah mi je pao još jedan mrak na oči jer sam se sjetio svih svojih Lomača. No, ispostavilo se da je žena super, nije dugo trajalo, rekla mi je da kad sredim AOK (njemačko zdravstveno) da će me prvo poslati u bolnicu na fizikalnu terapiju kako spada. Kad me pitala jesam li bio u bolnici na fizikalnoj i ja joj rekao da jesam u Krapinskim toplicama, ona je samo rekla: "Ma ne to, mislila sam tu u Njemačkoj". Dakle, njoj je fizikalna u KT: "to". :D Nije zaje... oko lijekova, jer me najviše strah bilo da će mi reći da pijem previše droge, kenjati oko ovisnosti i neće htjeti napisati te lijekove, ali nije bio nikakav problem. Odmah je vidjela po držanju o čemu se radi, pogledala otpusno pismo iz bolnice i rekla: "Pa dobro još možete malo i hodati."

Rekao sam da će možda trebati još jedna operacija, na to je ona rekla da isto možda, ali da se prvo mora probati sa odgovarajućom fizikalnom koja mora biti individualna, a ne "to" iz KT i da mi se mora smiriti upala koja se javila u sarkoilijačnom zglobu i kukovima. Prepisala mi je onaj super COX-2 protuupalni lijek i već jučer sam uspio sjediti u parku na klupi sat vremena da se nisam ukočio i crko od bolova. Više me ne boli zdjelica, ali je rekla da moram piti lijekove kako je propisano pa makar me drogiralo i da se ne brinem oko smanjivanja, jer mi je propisano onoliko koliko se očekuje da je dosta da djeluje. Sad imam brdo tableta, a platio sam sve samo 15 EUR jer imam EU zdravstveno osiguranje.

Inače, ona u svojoj ambulanti ima laboratorij za krv i mokraću, UZV, RTG i ginekološku ambulantu. Oko tih stvari ako treba nema odlaska u druge ustanove i liste čekanja i one užase koji su u Hrvatskoj. Tu je primarna zdr. zaštita zakon i tako je bilo u Hrvatskoj prije nego je ranih devedesetih to sve upropastio Andrija Hebrang.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #758 : Lipanj 28, 2017, 21:33:03 poslijepodne »
To je super vijest. Sad samo osiguranje srediti i da vidiš kak te budu obnovili.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #758 : Lipanj 28, 2017, 21:33:03 poslijepodne »

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #759 : Lipanj 29, 2017, 08:45:33 prijepodne »
Ajme, Henrik bravo za lijekove,nemogu vjerovati da netko nezajebava što se tiče njih.Jedva čekam da probaš Njemačku fizikalnu da javiš kako to tamo ide?.Anita kako je nakon epiduralize?,vidim malo dobro malo ne,Znam da slabo pišem al vas pratim i dalje. ;)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #760 : Srpanj 08, 2017, 13:40:04 poslijepodne »
Hej ljudi!
Danas 'slavim' svoju prvu postoperativnu godišnjicu! ;D ;D ;D
Osjećam se skoro pa isto. Fino me obradovala menstruacija i toliko me rasturaju križa da bi mi tak dobro došla infuzija s koktelčićima ;D :D. Doslovce imam osjećaj da ću se raspasti! To mi je poklon podsjetnik da ne zaboravim...kao da svako malo prisutni bolovi nisu dovoljni ::).
A kak mi je zapravo? Evo u ovakve vruće dane (bez naglih promjena vremena) je super! Osjetim da 'pika' i dalje živac u bedrima. Kad je nadolazeća promjena vremena (koju još ni ne vidim) onda se ta bol širi dolje i gore i peče, prži :o (kao danas recimo). A da nije toga, mislim da bi bila super...al eto..nije mi tak suđeno ;D.
Za 5 dana odlazim na turneju sa zborom-10 dana u busu...juhuuuuuuu. Javim se ak preživim ;). Idemo u Rigu na natjecanje. Prije toga do Poljske, poslije do Češke i natrag doma. I taman mi kreću terapije (nakon 7 mj ::) :-X ), taman će mi itekako trebati  ;D.
Uglavnom malo doma vježbam pa ne vježbam. Kad zaboli jače onda opet počnem i tak..pijem normabele every day..oni mi definitivno trebaju, a po potrebi (češćoj u zadnje vrijeme) i brufene. I tak...živim..i dalje radim, trčim za tramvajima, busevima ;D..a bome sam se i rolala ;D. Na more ne idem  :'(, a bazen mi je pred nosom, al ga ne volim pa niš od plivanja (osim u znoju  :D :D).
Ostajte mi dobro, šašavo ko ja i nazdravite danas sa mnom!  ;)
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #761 : Srpanj 08, 2017, 15:42:43 poslijepodne »
Onda Ovčice živjeli  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #762 : Srpanj 08, 2017, 17:03:03 poslijepodne »
Ovčice sretan put i da te previše ne ubije taj autobus. Nadam se da imaš onaj Memory jastuk za ispod stražnjice da lakše preživiš toliki put.
Henrik jel ti njemački lijekovi i dalje dobro djeluju pa te barem manje boli. Nadam se da ćeš uskoro i na njihovu rehabilitaciju pa će bit još bolje. Kad sam ja bila na pregledu u Njemačkoj ,doktor je isto to rekao da kod njih se ljude prvo uputi na rehabilitaciju pa ambulantu za bol i na kraju ako ništa ne uspije neurokirurgu. Ustvari ide to i kod nas tako nekako jedino u amb.za bol mene nisu nikad slali.
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #763 : Srpanj 08, 2017, 18:32:46 poslijepodne »
Ovcice ko da ja pisem svoje tegobe..... Osim kriza koja ne bole al noga je popizdila u zadnjih tjedan dana ali ne dam se ja. Vjezbam pod obavezno svaki dan i plivanje. Zivcira me ta nelagoda u nozi al to je od ovih vrucina al bude I to proslo.
Pa nemre dovijeka zezati....

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #764 : Srpanj 09, 2017, 22:22:08 poslijepodne »
Ovčice, pa tebi je post. op. oporavak sasvim u redu. Ako preživiš bus do Rige i natrag to će značiti da si posve ozdravila! Proglasit ćemo to čudom ravnom onom iz Lourdesa i svi dolaziti da te dotaknemo i ozdravimo! Samo naprijed!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #765 : Srpanj 13, 2017, 09:13:18 prijepodne »
Evo danas sam kao Henrik nahebala. Odem u pola 6 s autom na tehnički i zaboravim tablete popiti i uzeti ih zaboravim i sad lijepo fino krepavam. I noga me sad boli  :-[ sad sam popila palexiu,doretu,normabel,a nogu držim na fitnes lopti na krevetu i čekam milost božju.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #766 : Srpanj 13, 2017, 12:02:12 poslijepodne »
@Topalo, moram reći da ti njemački lijekovi djeluju bolje od hrvatskih! Meni se čini da je razlika u kvaliteti što se tiče tramala jer mi je 200 mg sasvim OK i ako idem na put (uz uvjet da ih ponesem :D), a Aclexa mi ima isti učinak kao i u RH. Kvaliteta može biti različita od proizvođača, a meni je hrv. LOM prepisivala sve od STADA-e jer je Markićkina prijateljica. Ovo tu su sve generički lijekovi, proizvođači su Nijemci i OK su mi ti lijekovi.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #767 : Srpanj 16, 2017, 20:20:20 poslijepodne »
Evo stvarno je bolje ne hvalit se. Nakon šta sam se pohvalila i bila presretna da stanje ide tako rapidno na bolje, u petak sam napravila krivi pokret. Bacila sam se na krevet umjesto da ljepo legnem na bok pa leđa i u sekundi me presjeklo i bol je ponovo otišla u noge. Jel se to kome tako desilo pa da se stanje opet popravilo? Luda sam od brige. Neznam šta da radim , dali da zovem svog neurokirurga ili da pustim malo i vidim kako će ići?
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #768 : Srpanj 24, 2017, 22:02:56 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ovčice, pa tebi je post. op. oporavak sasvim u redu. Ako preživiš bus do Rige i natrag to će značiti da si posve ozdravila! Proglasit ćemo to čudom ravnom onom iz Lourdesa i svi dolaziti da te dotaknemo i ozdravimo! Samo naprijed!
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Joj Henrik, kad bi bar bila neko čudo pa da svima pomognem, al šipak.
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Kraljeznica.com forum

Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #768 : Srpanj 24, 2017, 22:02:56 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com