Autor Tema: NEMA NAS  (Posjeta: 18150 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
NEMA NAS
« : Studeni 24, 2011, 22:36:51 poslijepodne »
Ljudi,što se događa,nema problema kod nikoga ???
Ako je tako,super.
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #1 : Studeni 25, 2011, 13:38:26 poslijepodne »
Pa da ti kazem kod mene nema velikih problema. Jos uvijek se dosta dobro osjecam. Imam nekih manjih nelagoda trnci tu i tamo. Al kako je bilo prije smatram da sam ipak na konju :D A kako si ti. Zar ti nisi bio ono pravo dobro nakon operacije????
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #2 : Studeni 25, 2011, 16:01:38 poslijepodne »
Evo malo novih informacija o mom stanju,svaki dan sam sve gore i gore,stalno imam napade,oduzimam se sve češće i cijelo tijelo mi je u groznici.Smeta mi svaki dodir na kožu drugo da i ne spominjem.Dobila sam kolica ,nova,ali strašno neugodna,svaki pokret preko bilo koje neravnine me vrijeđa i stvara bolove.Ponovo sam išla u fizijatra da mi odobri neki kušin da mi bude barem malo ugodnoi te sam tražila kućne posjete od strane fizioterapeuta.I klasika sve na komisiju,čekaj odobravanje,pa na listu čekanja,klasika našeg zdravstva.Za vrijeme čekanja ja se patim,već 4 mjeseca ne mogu radit ni statične vježbe ,jedva se sama i obučem.Na moju žalost sad sam morala kupiti i pelene jer sam nekad sama kod kuće i nemoguće mi je obaviti nuždu  sama.I što više da kažem nakon nove godine pokrećem ponovo zahtjev za Velu Luku i to dobiješ samo dva tjedna jad i nevolja.Sad moram renovirati i kupaonicu jer su jadi kad se moram okupati.Eto moj Janoš da znaš ima puno lipih stvari,samo nesmim reč.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

Kraljeznica.com forum

Odg: NEMA NAS
« Odgovori #2 : Studeni 25, 2011, 16:01:38 poslijepodne »

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #3 : Studeni 25, 2011, 16:29:23 poslijepodne »
Iako sam novi sa većinom vas sam se čuo pa da vas pitam jel vam je jućer bilo lošije nego inače,meni je jučer bilo tako loše da sam se htjeo ubit,ujutro nisam mogo iz kreveta a kad sam se ustao odmah sam popio duplu dozu tableta da bi mi bilo samo malo bilo bolje,ali u zadnje vrijeme nikud bez štake.Inače mi odgovara hladno vrijeme,ali sad mi je valda i magla počela smetat.PUŠIONA
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #4 : Studeni 25, 2011, 18:44:24 poslijepodne »
Zao mi je sto cujem ove teske situacije. Da li ipak postoji neko svjetlo na kraju tunela pitam se. Dijana nikako mi nije jasno da je ta operacija mogla toliko krenuti po zlu. Pa ima li ikakvog nacina da te operisu ponovo da se to nekako popravi bar malo???
Moj dario tako je meni bilo prije operacije, jad, cemer, bolovi a hladnoca me je jako smetala. Bila sam na korak od stake jer se vise nisam mogla osloniti na tu lijevu nogu bez gadna bola. Ostalo da i ne spominjem. Sad sam dosta dobro i stvarno hvala bogu nema bola. A mislila sam da cu se morat ubiti jer su mi bolovi bili gadno dotuzili. Nadam se da ce biti nesto i za vas koje vas boli jer znam kako vam je. Puno srece i zdravlja vam zelim
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #5 : Studeni 25, 2011, 19:14:13 poslijepodne »
Meni je ljudi moji relativno dobro, (da se ne ureknem), redovno viježbam - plivam- radim tj. vozim- kućni poslovi - radim pokrete koje nisam mogao cca 2god. Uz sve to vježbanje i kretanje stekao liniju kao maneken ;D ;D
Istina tu i tamo se desi "korak nazad" u obliku nekakve sitne boli ili nelagode (najviše promijena vremena), ali sve manje i manje a pokretljivost sve veća i veća - da vidite koja sloboda još malo pa ću kao s red bull reklame malo poletjeti  :)

Kažem - da se ne ureknam ;)
interlaminectomia L4-L5 03/2011

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #6 : Studeni 25, 2011, 21:15:00 poslijepodne »
lijepo je vidit pozitivan primjer da se nakon 8 mjeseci od operacije netko tako dobro osijeća,vidjet ću šta če bit,nikad neznaš šta ti sutra donosi,ali za Dijanin slučaj nemam riječi i nemam pojma koji savjet dat,čak ni riječ utjehe,nadam se da tvoja obitelj i prijatelji imaju puno razumijevanja za tebe i da ti daju punu podršku u svemu.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #7 : Studeni 26, 2011, 00:42:29 prijepodne »
Meni je zadnja dva dana bilo jako loše.
No zato je linija besprijekorna   :D

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #8 : Studeni 26, 2011, 09:23:43 prijepodne »
Iskreno ne zna što bi bez obitelji naš sustav zdravstva je u rasulu,što god tražiš sve je muka da ti se odobri.Sad me još gnjavi liječnica koja dolazi iz Zagreba za produžiti bolovanje,jer me želi vidjeti, jad,njoj nije jasno zašto sam još na bolovanju,ja se nadam da zna pročitat nalaze od specijaliste ,bar to.Imam 70 skala za doć do auta budući da mi je velika kuća i ja sad moram izać uz te skale kako znam i ne znam jer bi mi mogla zaključiti bolovanje.U 12 mj.trebam ponovo predati papire za invalidsku,koju su mi rekli dati sa sigurnošću ovaj put.Nadam se da će tako i biti jer jednostavno mi je ne izvedivo svaki mjesec imat novi papir od specijaliste,naravno moram biti član psihijatrije da to i dobijem.Sa tolikim dijagnozama ja moram još i na psihijatriju da bi došla do papira.Inače sad sam dobila odobrenje za novi MR LS da mi bar nekako pomognu kako bi mogla sjedati a ne stalno biti u kravetu.Što se tiče bolova i vremena, svaku promjenu osjetim,smeta mi prevruće a i prehladno,kad je ovako jugo ja se skupljam kao spužvica kad je stisneš.20.12 idem kod novog neurologa za jače tablete protiv bolova,promjenila sam neora jer se ovaj prošli niti malo nije zanimao za mene,samo je prepisivao iste nalaze,i to mi je bio problem jer to komisija vidi.Bila sam i kod novog neurokirurga DR Lupreta,moram reči da me je jako lijepo primio,s novim MR LS idem k njemu pa će mo vidjeti može li mi pomoći,čovjek ima veliko iskustvo pa neka mi bar da kakav savjet.Eto toliko javim se sa novim inf.kad sve obavim.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #9 : Studeni 26, 2011, 10:31:38 prijepodne »
Takve liječnike kao ta doktorica iz Zagreba koji nevjeruju podacima od 10 specijalista različitih struka,treba povezat za invalidska kolica,stavit im onaj ovratnik oko vrata,stavit im pelene i zatvorit u neku prostoriju na tjedan dana i tako će dobit dobro iskustvo da tako šta nerade i nemisle da se sve osobe žele izvlačit sa posla na temelju priče o bolovima u kralježnici.Ja mislim da se barem 70 posto ljudi izvlači na tu priču o bolovima u leđima,tako da oni koji zapravo boluju ispadaju lažovi i ljenčine.Meni je bila radnica iz zdravstva prije desetak dana da vidi kako i gdje živim,ali neka,nemam šta lagat i skrivat što je mogla vidjet iz priloženog.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #10 : Studeni 26, 2011, 12:10:59 poslijepodne »
Evo  i mene 9 dana nakon operacije.Stanje je zadovoljavajuće.Popijem normabel prije spavanja da me opusti.Još me malo boli u leđima na mjestu novog diska ali su zaldiari spremljeni.Ovo u leđima je kostobolja koja se da izdržati,leđa miruju mjesecima.Još sam kući ,čuvam se,disk je predragocjen da bih riskirala.Mislim da je dr napravio dobar posao  i opet bih samo u njega.Svi mi dođemo kod neurokirurga bolesni.Oni su tu da pokušaju popraviti situaciju.Nisu mi oni izbili diska,sama sam za to kriva.Bez operacije ne bih živjela normalno,bolovi su bili prestrašni.Zato svaka čast mom dr. i opet bih u njega.Za sada je super,vjerujem da će se ovi bolovi leđa vremDenom povući.Koristim lijevu ruku super.Nisam mogla izrezati kruh.Vidjet ću što donosi budučnost. Nikad neću zaboraviti ovo prebolno iskustvo.Možda je ovo bilo upozorenje da malo usporim u prebrzom tempu života.Tko zna kad se disk oštetio,ne spavam godinama na lijevom ramenu,ali imaš desno ,tako guraš.Da me opet što zaboli samo bih kod njega.Pila sam svakodnevno 4 zaldiara  mjesecima a sad samo  i normabel,mislim da je to više nego dobro.
ekstruzija c6-c7

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #11 : Studeni 26, 2011, 15:50:43 poslijepodne »
Ajde eto vecinom sve pozitivno  :D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #12 : Studeni 26, 2011, 22:37:52 poslijepodne »
 :) Ima nas još pozitivaca.... Uglavnom, splitska ekipa klasičara, svi odreda izvrsno...  :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #13 : Studeni 26, 2011, 22:47:23 poslijepodne »
Čudni ste vi splićani,šta vi jedete da vam je tako dobro,ili su doktori kod nas u slavoniji prošvikali od rakijetine
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

arby

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #14 : Studeni 27, 2011, 14:23:57 poslijepodne »
Eto da se i ja javim,godina i 5mj.od operacije,za sada sve ok nema bolova,ne šepam,ali zato svaki dan vježbanje po 45 min.,jedino ne idem na plivanje!!Pazim se koliko mogu,ne dižem ništa teško bumo vidli!!Sretno svima!!!
« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2011, 14:27:13 poslijepodne arby »
16.6.2010 Interlaminectomia L5S1,extirpatio disci i.v.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #15 : Studeni 27, 2011, 15:15:52 poslijepodne »
Pozdrav  :)
Jeste zivi?  :)

Stanje relativno dobro, ma odlicno s obzirom da sam nepokretna bila skoro godinu dana, ali poslednjih dana me boli.Boli me kad ustajem, naokn duzeg sjedenja.  Zanimljivo i da me boli na dodir. Kao da imam modricu u lumbalnom predjelu.


Ja i dalje setam. Kisa, zima, magla, ne smeta, ja setam  :) A pomogne mi. :)

« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2011, 17:36:01 poslijepodne besana »
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #16 : Studeni 28, 2011, 11:12:51 prijepodne »
Odlično sam...toliko da nemam bolnih podsjetnika pa se trudim biti disciplinirana.
I mene boli kad ustajem nakon dužeg sjedenja, ali ne bih ni očekivala ništa drugo (neurokirurg mi je nakon operacije rekao: "it's not a virgin spine"). Zadnju tabletu za bolove sam popila koji dan nakon operacije. Malo više vježbe mi ne bi škodilo, ali mislim da nije loše ni to što hodam koliko mogu više i orbitrekiram gotovo svakodnevno.


Moj je operater odlepršao u toplije krajeve, a nadam se da neću morat tražit drugog.
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

JA

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
Odg: NEMA NAS
« Odgovori #17 : Studeni 28, 2011, 11:42:20 prijepodne »
Pozdrav svima evo da se i ja javim bio sam 14 dana na terapijama u Puli kod Peharca i tamo se za promjenu zaposlenici svi stvarno posvete tebi svi znaju tko si sta ti je i svaki dan te pitaju kako je i znaju svi za svaku ric kome god kazes
ja sam jako zadovoljan s njima i moje stanje se malo popravilo,boli ako ima ima je jako malo a kad usporedim sa stanjem prije to je nista puno vise se mogu sagnuti,lakse se krecem bolje spavam i lako setam i sjedim.
Dobio sam vjezbe koje svaki dan radim kuci i dva put tjedno idem na masazu i zasada je puuuno bolje.
Upozna san tamo dosta ljudi sa tim problemima a i one kojima je njihova terapija pomogla nekima na mr nema vise nista kao da nikad nije ni bilo.
Znam da ce netko od vas reci drukcije ali to je individualno,i bez obzira savjetujem svima koji si mogu to priustit da odu tamo
POZDRAV SVIMA ;D ;D ;D ;D

Kraljeznica.com forum

Odg: NEMA NAS
« Odgovori #17 : Studeni 28, 2011, 11:42:20 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com