Autor Tema: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))  (Posjeta: 8398 )

0 Članova i 54 Gostiju pregledava ovu temu.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« : Veljača 17, 2009, 21:16:26 poslijepodne »
Evo otvaram ovu temu jer mi je u srcu i nemogu je nikako preboljeti  :'( :'( zbog ove glupe kralješnice jer me  sputavala u najboljim trenucima mog života,nema lipšeg nego zaronit i imat osjećaj da si na nekom drugom svjetu ma koliko se to more činilo opasno toliko je tako bezopasno ako ga se poštiva,eto malo linkova o ronjenju  >:( dali će doći dan kad ću svoje snove ostavriti u budućnosti


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
                                         
« Zadnja izmjena: Veljača 17, 2009, 21:23:05 poslijepodne denis 68 »

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #1 : Veljača 17, 2009, 21:21:36 poslijepodne »
Lubin nije loš na gradelama;))
                             


          Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
                                       
                                       

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #2 : Veljača 17, 2009, 21:37:56 poslijepodne »
Luglio CAlvi  na 18 metara jako dobar u podvodnom ribolovu sa puškom ručne izrade od drveta inače voli samo primjerke kapitalaca ;)


                   Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #3 : Veljača 17, 2009, 21:43:47 poslijepodne »
Malo o podmorju  :'( da mi je sad bar glavu u kadu uronit :'(



Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
                         

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #4 : Veljača 17, 2009, 22:29:09 poslijepodne »
Reci ti meni Denise,kakvu pušku-e imaš,kakve peraje,masku i odijelo,na kojem dijelu jadrana roniš-živiš i do koje dubine zaranjaš na čeku ???
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #5 : Veljača 17, 2009, 22:43:04 poslijepodne »
Worf ne pitaj me to sve mi radi samo me nemoj s tim ubijat jel s tim se nemogu nikako pomirit al kad već pitaš Velebitski Kanal najviše volim jel je naj opasniji al najviše ribe ima tamo ili Kulf a to ti dođe na otvorenom moru tj s druge strane Dugog otoka,pušku  kao i opremu sam imao Omerovu prva puška mi je bila u poćecima na zrak,poslije puška na gumu obićna polje nje puška karbonska,te poslije te puška drvena ručni rad jednog majstora koja je daleko najbolja od svih jer ima najveću plovnost,da se razumjemo odma boce me ne zanimaju jer ronjenje s bocama za mene nije ronjenje,boce su mi više za razgledavanje podmorja,što se tiće dubina najveća dubina mi je bila 17 metara al sa ajko kratkim zaronima što se dubina tiće moje je geslo treba ribu čekat u čeki u kraju a ne za njom ići u dubinu jer tamo je ona svoja na svom i teško je bez boca istoj se približit a boce i puška u kombinaciji ne idu skupa a ujedno su i kažnjivo djelo,eto puno toga bih mogao pisat al iskreno i sad dok pišem srce mi lupa tolika me tuga skrpa za poludit jer kad mi je dr prije 6 godina rekao nemoj ronit ja sam forsirao i sva sreća da je bila manja dubina gdje me uhvatio kroz cjelu nogu teški grć  isti se ponovio u više puta plutajući na leđima nekako sam opustio nogu i smirilo se od tog dana mioj Worf denis i ne pomišlja na ronjenje mada ljeti znam prekršit pravila al dok ronim cjelo vrijeme mi je u glavi taj grć i kićma tako da mi to pravio nervozu a sigurno ti je poznato da prilikom ronjenja na dah moraš biti i fizički i psihićki spreman bez velikih otkucaja srca  teškog disanja i naglih pokreta :'(

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #6 : Veljača 17, 2009, 23:06:19 poslijepodne »
Denise,a ti bi trebao znati da mi OPERIRANI ronimo bez ikakvih problema i ograničenja :D :D :D :D :D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #7 : Veljača 17, 2009, 23:10:11 poslijepodne »
Evo samo za tebe moj grad  ;)
            



Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
                

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #8 : Veljača 17, 2009, 23:20:44 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Denise,a ti bi trebao znati da mi OPERIRANI ronimo bez ikakvih problema i ograničenja :D :D :D :D :D
Worf hahah sad si me nasmijao hahahah tako mene mama lagala dok sam bio mali hehehh nema ronjenja ni  prije ni poslije  operacije ako mmisliš saćuvat glavu ,za ronjenje potrebno 15 kg olova na leđa oko pasa do 10 kg na noge po kil govorim na svoju tjelesnu konstrukciju pa ti sad prika roni heheh a sve to kičma drži i to u savijenom položaju,možda se ti brćkaš ljeti onakoiz zabave ni ja sad nisam odustao skroz al to više nije ono pravo a to pravo znači da moraš doč do neke vale i tamo uč u more i tako par kilometara pedalat perajama i poslije se na izmaku snaga vratit nazad to su malo teži napori koje teško da bi bilo ko savladao to se godinama truda ulaže da bi na poćetak došao na početnu nulu,eto ti hebene pravde :'(

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #9 : Veljača 18, 2009, 07:52:13 prijepodne »
Denise,kako nekome ko živi kraj mora i roni od kad zna za sebe,moreš reć da se brčka ???
Da te ne poznam još bi se i uvridia ;D
Narafski razlikujem profesionalno i amatersko ronjenje,ja sam amater i ronim za gušt.
Glede odijela šta sam te pita (ne za boce) ono je potrebno za ronjenje na dah u hladnijim mjesecima i uz odijelo idu obavezno utezi koje ti spominješ,ja sam svoje odijelo,utege i jednu pušku (na gumu 80 cm) proda 2005 kad sam mislija da to više nije za mene ???  Ostala mi je jedna puška na gumu 100cm i jedna mala na šuštu (feder) koja mi služi za lov u rupama.Dakle odijelo i utezi mi više nisu potrebni,jer moje ronjenje se svodi samo na ljetni period,a šta zbog godina,a šta zbog cigareta max dubina zarona mi je sad 10m i čeka od 1 minute,a prije je to bilo daleko više i čekalo se po nekoliko minuta,ali to je prošlo svršeno vrijeme i neću se time hvalit :o U jednom odlasku ostajem u vodi max 45 min.
Ah da,imam i jednu pušku na zrak,ali ona nije u upotrebi barem 10-tak godina,ako ne i više,ako hoćeš ti je i poklonim,meni ne treba ;D
Glede ulova,svi se žale da ribe nema više kao nekada,istina,ali onaj tko zna,redovno si ulovi barem večeru,a ponekad i večeru za cijelu ekipu ;D

Btw,najviše se izrekne laži u politici,nakon lova i nakon ribolova :D :D :D :D :D
« Zadnja izmjena: Veljača 18, 2009, 07:55:15 prijepodne worf »
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Marinac

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 22
    • Profil
    • Email
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #10 : Veljača 18, 2009, 21:21:25 poslijepodne »
Pozdrav !

....ronim od kad znam za sebe  ;)....do dubine od 17.7 m dublje nisam ni probao a za tu dubinu mi je "kriv" baš ovaj Tomo iz prva 2 jubito filmića prezimenom Skalić, jer mi je rekao da na tom mjestu dolazu lubini..........meni nisu došli  :(
...lani sam bio oko 70 puta u more na ronjenje, uglavnom na velike morske crve i svaki put sam ronio od 5-8 sati u komadu...sve je bilo ok dok me bura na povratku kući nije dobro oladila i kad sam kihnuo zaronio sam ukočen na kralješnicu.com...
...sezonu počmem oko polovice travnja i završim krajem studenog, kako lagano počmem s ronjenjem tako lagano stjećem kondiciju i gotovo nikad moje kičmene probleme nije aktiviralo samo ronjenje, tako da sam stajališta da mi ronjenje ide u prilog ili se varam ::) ???
...danas usprkos snijegu i ledu stigao sam do Splita da čujem što mi kaže neurokirurg na novi nalaz CT-a ....nije za sada da bi se operiralo....
kaže, na upit što radim, kažem mu da ronim 7 mj u godini - nije ništa komentirao ???
...evo dvi slije iz mene akciji  ;)



...po kuvana, po pečena ............nerasičena !

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #11 : Veljača 18, 2009, 21:29:01 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav !

....ronim od kad znam za sebe  ;)....do dubine od 17.7 m dublje nisam ni probao a za tu dubinu mi je "kriv" baš ovaj Tomo iz prva 2 jubito filmića prezimenom Skalić, jer mi je rekao da na tom mjestu dolazu lubini..........meni nisu došli  :(
...lani sam bio oko 70 puta u more na ronjenje, uglavnom na velike morske crve i svaki put sam ronio od 5-8 sati u komadu...sve je bilo ok dok me bura na povratku kući nije dobro oladila i kad sam kihnuo zaronio sam ukočen na kralješnicu.com...
...sezonu počmem oko polovice travnja i završim krajem studenog, kako lagano počmem s ronjenjem tako lagano stjećem kondiciju i gotovo nikad moje kičmene probleme nije aktiviralo samo ronjenje, tako da sam stajališta da mi ronjenje ide u prilog ili se varam ::) ???
...danas usprkos snijegu i ledu stigao sam do Splita da čujem što mi kaže neurokirurg na novi nalaz CT-a ....nije za sada da bi se operiralo....
kaže, na upit što radim, kažem mu da ronim 7 mj u godini - nije ništa komentirao ???
...evo dvi slije iz mene akciji  ;)




Marinac neznam sve ovisi o vrsti ozljede neznam kakav je kod tebe slućaj što se tićee kralješnice al moj je kuku meni ja ni za živu glavu nesmim samo ronjenje mi ne čini problem nego napori pri ronjenju od kojih mi se pravu veliki grćevi i na preporuku dr fizijatra,neurologa i neurokirurga isti su me savjetovali da se neigram s tim i sam vidim da nemogu više  to odrađivat s guštom nego u strahu tako da sam odustao jel bolje ipak ostat žive glave.
Dobra ti je podloga za crva svaka čast vidim da je i crv dobar podlanica(orada)bi ga jako volila probat  ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #12 : Veljača 18, 2009, 21:48:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Denise,kako nekome ko živi kraj mora i roni od kad zna za sebe,moreš reć da se brčka ???
Da te ne poznam još bi se i uvridia ;D
Narafski razlikujem profesionalno i amatersko ronjenje,ja sam amater i ronim za gušt.
Glede odijela šta sam te pita (ne za boce) ono je potrebno za ronjenje na dah u hladnijim mjesecima i uz odijelo idu obavezno utezi koje ti spominješ,ja sam svoje odijelo,utege i jednu pušku (na gumu 80 cm) proda 2005 kad sam mislija da to više nije za mene ???  Ostala mi je jedna puška na gumu 100cm i jedna mala na šuštu (feder) koja mi služi za lov u rupama.Dakle odijelo i utezi mi više nisu potrebni,jer moje ronjenje se svodi samo na ljetni period,a šta zbog godina,a šta zbog cigareta max dubina zarona mi je sad 10m i čeka od 1 minute,a prije je to bilo daleko više i čekalo se po nekoliko minuta,ali to je prošlo svršeno vrijeme i neću se time hvalit :o U jednom odlasku ostajem u vodi max 45 min.
Ah da,imam i jednu pušku na zrak,ali ona nije u upotrebi barem 10-tak godina,ako ne i više,ako hoćeš ti je i poklonim,meni ne treba ;D
Glede ulova,svi se žale da ribe nema više kao nekada,istina,ali onaj tko zna,redovno si ulovi barem večeru,a ponekad i večeru za cijelu ekipu ;D

Btw,najviše se izrekne laži u politici,nakon lova i nakon ribolova :D :D :D :D :D
Worf kao što si i reko da me nepoznaš mogao bi se i uvridit brčkanje se i sam znaš odnosi na onako malo kako to reč brčkane zafrkavanje,ma znaš i sam da se malo moram pošalit jel nemogu bit ful ozbiljan.Čuj to je dobro ti si bar donio odluku da se bar rekreiraš pošto si uvidio da nemožeš više ko prije,al kod mene ti je stvarno situacija drukčija znaš ono iz krajnosti u krajnost jer kad dođe ljeto ja tužno gčledam oko sebe rađe budem u hladu  al se ne mogu pomirit nikako da nemogu bit par sati u moru,kao što ti kažeš slažem se onako malo iz zafrkancije zna se uvatit na jako malim dubinama komad prave ribe ujutro il navečer samo eto ja lkad ti uđem u more a znaš i sam da je velebitski kanal tako pun vrulja tako da je nemoguće ostat više od 30 minuta u moru a meni to nije dovoljno jel ipak s odjelom možeš par sati,ma i da ne plivam samo da stojim na mjestu u čeki moram bit koji sat ako idem duže u more bez odjela dobijem upalu mjehura,eto neznam nikako da to sebi stavim u glavu da bar ljeto  iskoristim onako iz zabave s manjom puškom al iskreno razmišljao sam ovo ljeto kupit oni tanko odjelo za jedrenje na dasci koje pokriva sve osim ruku i nogu tu mi nebi trebalo puno olova a pušku bi kupio opet onu karbonsku,jer je jako plovna laka za rukovanje jedino natezanje onog laštika mi malo teško ide ne radi snage u rukama nego zbog natezanja leđnih mišića te pritiska disca na živac al moram nešto opet jel ću poludit sjedeći u hladovini,nemoj me pitat zašto ne pliva jer plivanje sam trenirao od malih nogu i eto dogodilo se razočarenje jel prilikom odlaska na jedno takmičenje išao je sin direktora kluba koji se tek učlanio a ja sam i dalje ostao trenirajući dok se opet nije dogodila slićna stvar i onda sam odustao tako da mi se zgadilo,možda to nije razlog zašto nebi trebao plivat al eto kad sam naučiuo da cjeli život nešto radim  ronim bilo što samo ne nešto što je monotonija jer me ista ubija daj mi sve samo ne mirovat :D :D :D :D čuj hval ti na ponudi za pušku kad dođe ljeto probaću opet se malo aktivirat ako bude bolje možemo se dogovorit i o prodaji iste nije problem ;) ;)

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #13 : Veljača 18, 2009, 23:53:45 poslijepodne »
Denise tu pušku ne bih proda ni neprijatelju ;D  ta desetak godina nije korištena,tko zna dal je ispravna ???  Mogu samo da ti je poklonim,al tad ne uvažavam reklamacije ;D
Marinac nam je pravi profesionalac,tj profesionalni lovac na crve,a zna se ća crvi najviše vole ;D  šala Marinac,bez uvrede molim ;D
S crvima se da lipo zaradit,al meni je malo prekasno da se time počmem bavit,prestar sam,a uostalom samo dva miseca u godini bi se time moga bavit,kad je voda ko pišaka,a u ostalim mjesecima mi ni odijelo ne bi pomoglo zbog grčeva od hladne vode ;D  Znamo kako hladnoča djeluje na ishiaglični živac ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Marinac

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 22
    • Profil
    • Email
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #14 : Veljača 19, 2009, 21:21:02 poslijepodne »
...crvi su nužno zlo u kombinacij ugodno s korisnim ;) ;D......kad s škverskom crkavicom nemogu priranit moju 4-vero članu obitelj  :P ::)

...i denise 68 nemoj ni slučajno kupovat tanko odjelo od 3 mm s kratkim nogavicama i rukavima, jer je kontra produktivno šta se topline tiće , naime smrzneš se gore nego bez njega, a kako roniš gdje ima vrulja onda ti je bolje uzet klasično odjelo od 5 mm sada kad je Zg sajam i u 4 mj kad je u St sajam možeš nać neko cressijevo za oko 1000 kn crno ili maskirno sandijevo za oko 1200 kn kao ovo moje na slikama i obavezno uzmi bez naramenica da ti je lakše "brumat" crvima  ;D....jel da worf ;)
...po kuvana, po pečena ............nerasičena !

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Podvodni ribolov i ronjenje na dah ;))
« Odgovori #15 : Veljača 19, 2009, 21:58:29 poslijepodne »
Marinac ma ja sam imo odjelo omerovo od 5 mm al moram kao što sam rekao Worfu puno olova stavljat i zato sam radi kičme sve prodao jel stvarno ne mogu više ronit jel mi leđa ne dozvoljavaju,zato sam i mislio uzet   to kratko radi ljeta da bar malo produžim vrijeme ronjenja na par sati da me koliko toliko  zaštiti i da nemoram stavljat puno olova ;)

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre