Autor Tema: Ambrozija, alergije,...  (Posjeta: 4055 )

0 Članova i 65 Gostiju pregledava ovu temu.

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Ambrozija, alergije,...
« : Ožujak 22, 2010, 23:08:14 poslijepodne »
 :D :D :D onda sam ja već dugo alergična na svog supruga.
Šalim se, meni se prije 6 godina odjednom usred ljeta pojavilo šmrcanje, pa šmrc, pa šmrc, pa suze oči, pa svrbe oči, pa ne vidim sve mi je mutno, a kihanje... mislila ja da sam prehlađena. Ali kako usred ljeta, 3 tjedna sam se mučila s pitanjem kako sam se prehladila, ali...

onda sam otišla k doktorici i ona mi je lijepo objasnila da nisam prehlađena, nego da sam alergična na ambroziju, (a iza kuće imam cijelo polje poluobrađene zemlje naravno plantaža, raste ko luda 2 m visoko - vrli poljoprivrednici nebi ju ni pokosili- tu nebi upotrijebili svoje traktore ) i od tad svako ljeto od 01.08. do prvog mraza ludim od kihanja, šmrcanja, svrbeža i suza u očima... nikakvi ljekovi mi nisu pomogli, samo su mi uništili krvnu sliku  koja mi je i inače bolna točka. i tako sam odustala od daljeg trovanja pa trpim.  Kod alergija je stvar u tome da nisi alergičan ali onda jednog dana iz čistog mira to postaneš. Iskreno ti želim da to nije alergija jer znam kako je to iz vlastitog iskustva.

S obzirom da mi sad zbog kralježnice kihanje užasno smeta jer me grozno probode svaki put, mislim da bi me trebali operirati dok još nije počela moja sezona  ::) ::) ::)
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Ambrozija, alergije,...
« Odgovori #1 : Ožujak 22, 2010, 23:11:51 poslijepodne »
E baš mi sad još to treba ja sam prmjetio da mi je to u proljeće e sad od čega neznam,al ije meni ništa više čudno jer inače sam ja magnet za te boleštine  :D :D :D :D baš me čudi kako nisam ptičiju gripu dobija da se neureknem kuc kuc po drvetu(glavi) :D :D :D :D

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Ambrozija, alergije,...
« Odgovori #2 : Ožujak 22, 2010, 23:19:15 poslijepodne »
Neću tvrditi, ali na poslu imam kolegicu koja kiše početkom proljeća, muče je prve proljetne trave i korovi...
tako da u svakom slučaju mislim da je pametno napraviti test.
Mene sad ne muči, mene muči samo ambrozija, ali ima ljudi koji su alergični od proljeća do jeseni na sve živo što je zeleno i cvate...
Iskreno bilo bi bolje da je neka druga bolest koja će se izlječiti jer nažalost alergije ne prolaze, samo se svake godine može očekivati da si alergičan na sve više alergena, barem su meni tako rekli...
               Dobro zdravlje !!!  :)
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Ambrozija, alergije,...
« Odgovori #3 : Ožujak 23, 2010, 23:22:44 poslijepodne »
A neznam što reći evo sa nekim kapima sam malo riješio suzenje očiju,dok me nos kostantno češe i tjera me na kihanje,da li je neka alergija neznam a iskreno neda mi se više po tim bolnicama.Vjeruj mi Melica da mi je lakše ostat u bolnici,nego puste pretrage raditi,jer svaki posjet bolnici izaziva mukotrpne preglede te me dodatno uznemiruju,a ujedno se određene tegobe još više pojačavaju.Kihanjemi se baš ne sviđa jel svaki put imamosjećaj da će mi ostatak diska izletiti ???

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Ambrozija, alergije,...
« Odgovori #4 : Ožujak 26, 2010, 01:30:34 prijepodne »
Denise,
jako dobro mi je poznato to s kihanjem, dok mi se nije dogodilo nisam ni sanjala da jedan običan apciha može toliko uništiti čovjeka, dovesti te do nepokretnosti i sad svaki put kad mi se kiše pokušam se nekako izravnati i istegnuti što više da me ne zareže u leđima, kao da sve puca unutra.
Kad osjetim da dolazi pokušam prstima začepiti nos, pa neki put prođe bez kihanja-uspijem ga spriječiti.
Ja sam prošla sve to s ambrozijom no nažalost nisam pronašla rješenje kako da si pomognem. Po par mjeseci na godinu ne ispuštam maramicu iz ruku i kišem ko luda... samo do sada nisam imala leteći diskić a kako ću preživjet ove godine to samo Bog zna. Meni nikakve kapi baš i nisu pomagale.
               Želim ti brzo ozdravljenje, možda ipak nije alergija.  ::)
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

 

Nagradne igre