Autor Tema: bol i psiha  (Posjeta: 14486 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
bol i psiha
« : Svibanj 14, 2009, 16:00:55 poslijepodne »
iako je ovo podforum za teme nepovezane s kralježnicom, ipak ću ovo staviti ovdje makar je u mom slučaju korijen baš kralježnica.

dakle, bol i psiha.
primijetila sam da mi posljednjih mjeseci od fizičke boli stradava i psiha. iako sam inače, recimo, jedna od onih koji se generalno svrstavaju u "drage" ljude, u posljednje sam vrijeme sve ogorčenija, sve svadljivija, neraspoložena i ljuta na cijeli svijet.

teško samu sebe prepoznajem ovakvu. kao da to više nisam ja nego zla sestra blizanka.

imate li vi takvih problema i kako se nosite s njima?

p.s. otkako sam pročitala ono o boli koja može ostati i nakon operacije, mislim da bih nekog istukla (samo napominjem - grozim se nasilja inače)

ma kolilko glupo zvučalo, razmišljam o eutanaziji. sebe. ako bol ostane. ja s tim ne mogu živjeti  :-\
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: bol i psiha
« Odgovori #1 : Svibanj 14, 2009, 17:42:33 poslijepodne »
Glegen nemoj tako crno razmisljati, izmice ti ono ljepo....da naravno da je to dvoje povezano jedno s drugim, ako nesto trpis neko vreme a nema pomoci, kako ces reci ma ja sam fenomenalno, kad nisi....ja sam napravila ovako: ne citam bas sve negativno, procitam malo, al odma onda odem na neke viceve ili u prirodu, ili druzenje sa zivotinjom, da odmislim sve slabo...jer ako budes sama sebe ubjedivala da neces izdrzati, onda i neces. Ti dobro znas, a i ja, i mi svi ovde, da uvjek postoji gore od goreg, a ti odmisli ono slabo, a pomisli na ono sve ljepo sto imas...ljudi to inace zaboravljamo (krov nad glavom, mir, prijatelje, ljubav, hrana.....)...odvrni muziku i uzivaj u zivotu, jer sve sto nam se desi, desi se s nekom namjerom....a od nas je odvisno kako cemo se s tim nositi...naravno da je ok da i zaplaces, da pokukas...to se mora i to nemoj kriti, al moras znati i nasmijati se.
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: bol i psiha
« Odgovori #2 : Svibanj 14, 2009, 19:25:15 poslijepodne »
ma znam, ali ponekad jednostavno ne mogu pozitivno misliti.

nije ovo prvi put u životu da mi se, taman kad posložim kockice u životu i uživam, dogodi nešto loše. kad razmislim, svaki put mi se to dogodi pa polako gubim volju za slaganje kockica.

dobro, ova bol nije najgora stvar koja mi se dogodila u životu, ali kad bi mi barem 5 minuta mira dala, da je samo na 5 minuta zaboravim......

ljudi s kojima sam bliska nastoje biti tolerantni prema meni, ali svojim nekontroliranim ponašanjem ću rastjerati sve iako to ne želim. u sve crnjim raspoloženjima sam jer mi ništa ne pomaže.
tri tjedna fizikalne - ništa. tablete svih vrsta - ništa. injekcije - ništa. još jedino one ravno u kralježnicu nisam dobila, ali njih se nekako bojim.

sve dublje tonem u depresiju i ne mogu se izvući.

život koji bi trebao biti užitak, postao je stalna bol. fizička, nepodnošljiva.
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Kraljeznica.com forum

Odg: bol i psiha
« Odgovori #2 : Svibanj 14, 2009, 19:25:15 poslijepodne »

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: bol i psiha
« Odgovori #3 : Svibanj 14, 2009, 20:44:18 poslijepodne »
Glegen svi mi to prolazimo. Ja sam zahtjevala, da mi pomogne i psihoterapeut, jer si vise nisam vjerovala...Poslje sam skontala da imam jak PMS, pa me tad trese i glad i ranljivost tipa:" ma sto ja to moram trpiti, kako mogu i imam snage svaki dan to prozivljati" itd....to traje nekoliko dana i kad dobijem, sve to nestane i ostanem ona vesela JA. Provjeri hormone (4 i 19 dan nakon menzesa).
Glegen nemoj razmisljati previse unapred, idi dan po dan, tako ce biti lakse....kad imas problem, onda ga seciras..razpodjeli.. Nemoj se bojati sta ce biti nakon operacije, bit ce ti lakse nego sada...pokusala si sve, znaci ostane ti samo operacija..i ne stavljaj sebi na pleca previse...sad se pripremaj za operaciju. A nismo svi isti, neke boli, neke nikad nista ne zaboli...evo citaj Davora...
Poslagat ces ti svoje kockice, ne brini....bit ces ti dobro.  ;D
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: bol i psiha
« Odgovori #4 : Svibanj 15, 2009, 14:52:07 poslijepodne »
Brinetka, jako dobro razmišljaš. Glagen, znam da je teško pozitivno ramišljati kada boli, ali evo ja sam sebe tješila da moja bol nije smrtonosna i da ću najverojatnije opet normalno živjeti. Najviše me zapravo osvjestilo kada sam u bolnici bila smještena s nekoliko bakica koje su bile teško operirane, stalno su jaukale i stalno su tražile da im zovem sestre (zvono je bilo kod mene). Kada sam njih vidjela, svima koji su me taj dan pitali kako sam, odgovarala sam da sam sjajno u odnosu na to kako je tim i nekim drugim ljudima. Bolest je također i vrijeme kada možeš vidjeti koliko te vole i cijene i tvoji ukućani, prijatelji, kolege...Meni je to bilo izvor sreće jer sama shvaćala da nisam sama, za razliku od nekih starih i bolesnih ljudi kojima nema tko pomoći. Možda se nije lijepo uspoređivati s onima kojima je gore nego nama, ali eto meni je pomoglo da ne padnem u totalnu depresiju i da počnem o svemu tome razmišljati kao o nekakvom prolaznom problemu. Danas kada zapadnem u bedaru, brzo mijenjam "film" u glavi, i samu sebe tjeram da prvo gledam što je pozitivno oko mene, a tek onda što je problem. Naravno, ne uspije mi to uvijek, ali sve više usavršavam mehanizme s pomoću kojih se lakše nosim sa životom. 
Operacija L4/L5 2007. godine

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: bol i psiha
« Odgovori #5 : Svibanj 15, 2009, 15:09:02 poslijepodne »
Bol jako promjeni čovjekovo ponašanje...prije sedam godina kad sam imala prvi napad išijasa bolovi su trajali nekoliko mjeseci i kretali se od nepodnošljivih do podnošljivih, nikad nisu prestajali i tada sam samo željela da me svi puste na miru, a u fazama podnošljivijih bolova sam radila i to je bio moj način da ne razmišljam o tome što me snašlo...Ovog puta je drugačije, jer bolovi prolaze nakon analgetika tako da ih trpim 2-3 sata dnevno i tad padnem u očaj, a s njihovim smirivanjem se opet podignem...Ali, činjenica je da sam se prepoznala u Jasninom komentaru na drugom postu, jer sam na primjer danas odbila poziv prijateljica da idemo u kazalište pošto nisam sigurna da li bi mi sjedenje od dva sata prijalo, mislim da je to izlika s obzirom da više provedem za kompjuterom, prije će biti da nemam volje...
L5/S1 ekstruzija

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: bol i psiha
« Odgovori #6 : Svibanj 15, 2009, 15:32:53 poslijepodne »
Kažu, u svakom zlu neko dobro. Ja sam primjetio da zbog svakodnevnih bolova (intenzitet varira) sve više zanemarujem važnost materijalnog a cijenim duhovno.
Borim se, našao sam neki model po kojem uspjevam funkcionisati.
I ja sam u nekim trenucima beznađa imao suicidna razmišljanja, samo što sam ja u takvim trenucima jako opasan po okolinu.
Psihologija je jako zanimljiva, ja sam kao i Jasna tek u bolnici kada sam vidio teže slučajeve (koji su na morfiju) shvatio da ustvari uvijek ima gore od goreg i da je sve relativno.

Glagen, moraš pronaći model po kojem ćeš nastaviti. 
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: bol i psiha
« Odgovori #7 : Svibanj 16, 2009, 11:16:35 prijepodne »
ma pokušavam, već danas je bolje (imam datum operacije pa mi je to neka točka za koju se hvatam).

Katarina, i ja odbijam pozive i na koncerte i u kazlište jer isto ne znam hoću li moći tako dugo sjediti. da, kod kuće i dulje sjedim za računalom, ali uvijek, ako zatreba, mogu se ispružiti na pod, kauč ili krevet...

narvno da sam svjesna da ima ljudi kojima je mnogo gore, ali slaba mi je to utjeha. pa i među vama ima onihj kojima je gore.

jednostavno se pomiram pomiriti s time da će biti onih dana u kojima padam i ne vidim ništa pozitivno. ali zapravo se uvijek dogodi nešto dobro i malo me digne. moram priznati da su mi i liječnici i fizioterapeuti velika podrška, ali i moja obitelj (zapravo, ono što je preostalo od nje)
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

moloko

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: bol i psiha
« Odgovori #8 : Svibanj 16, 2009, 17:00:23 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
ma pokušavam, već danas je bolje (imam datum operacije pa mi je to neka točka za koju se hvatam).

Katarina, i ja odbijam pozive i na koncerte i u kazlište jer isto ne znam hoću li moći tako dugo sjediti. da, kod kuće i dulje sjedim za računalom, ali uvijek, ako zatreba, mogu se ispružiti na pod, kauč ili krevet...

narvno da sam svjesna da ima ljudi kojima je mnogo gore, ali slaba mi je to utjeha. pa i među vama ima onihj kojima je gore.

jednostavno se pomiram pomiriti s time da će biti onih dana u kojima padam i ne vidim ništa pozitivno. ali zapravo se uvijek dogodi nešto dobro i malo me digne. moram priznati da su mi i liječnici i fizioterapeuti velika podrška, ali i moja obitelj (zapravo, ono što je preostalo od nje)


kad sam bila u fazi kao i ti, mislim da su najvise stradali bliski ljudi. jer od svega me najvise smetalo njihovo sazaljenje, i onaj njihov brizni pogled. ne volim sazaljenje, i pricu "bit ce to sve u redu" bez argumenata. to mi nije neka utjeha inace u zivotu, a ni ne trazim je. tako da sam se znala iskaljivati na najblizima koji to zaista nisu zasluzili.
mada, nisam nikad bila depresivna jer sam uvijek na to gledala kao nesto od cega se ne umire, pa samim time da se s time i zivi. a to je najbitnije, mislim.
najvise su mi pomagali oni koji su sa mnom pricali o drugim stvarima. 10ak minuta price o bolesti, a onda idemo popit pivce za zivce, popricat o nekim banalnim ili ne tako banalnim stvarima, ali koji se ne doticu bolesti :)
mislim da je najbitnije ostati pozitivnog duha. nije svako zlo za zlo... pa tako sad tu neku kao "ogranicenost" pretvaram u pozitivno. mislim, sto je lose u tome sto ne smijem nista tesko dizati? :)

necu ti reci da ce sve biti u redu, jer to ne mogu znati. sretno i ne daj se :)

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: bol i psiha
« Odgovori #9 : Srpanj 07, 2009, 19:42:44 poslijepodne »
Uf. ja sam bila grozna. bezvoljna, nikakva , ters. a inace veselica.. I nakon operacija  nije bolilo ,ali strah da ćese vratiti koji mi se i sad pojavi na najmanji bol zna biti ružan osjećaj. onda samo šutim i ne mogu nikoga da vidim. Jedini način je u svemu pronaći bar run pozitivnog.. Sretno

mare34

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: bol i psiha
« Odgovori #10 : Studeni 09, 2009, 18:02:54 poslijepodne »
lijep pozdrav.i meni dođe ponekad da dignem ruke od svega. ja primjerice imam hpv visokog rizika i normalno mogućnost raka za sada sam na promatranju ali se bojim operacije a isto tako i svje psihe kako će to izdržati.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: bol i psiha
« Odgovori #11 : Studeni 09, 2009, 19:26:53 poslijepodne »
Sex, drugs & r'n'r.... trava je zakon....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: bol i psiha
« Odgovori #12 : Studeni 09, 2009, 22:57:31 poslijepodne »
Davore,
Izvini ako je ovo glupo pitanje (jer mozda si ti nastojao da nas razveselis svojim komentarom), al jer imas stvarno neka iskustva da trava ublazava bol, bilo fizicku, psihicku ili neuropatsku? AKo je tako da idem odmah do lokalnog dilera  ;D
PS: Ovo je ozbljno pitanje
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: bol i psiha
« Odgovori #13 : Studeni 10, 2009, 06:16:12 prijepodne »
Jel stvarno ozbiljno pitanje?

Ako je onda ja tu nemam šta odgovarati, postoji cijeli niz studija koje to potvrđuju. A sad, ja samo objašnjavam stil života koji mi paše i koji sam živio...
Na kraju krajeva, THC je supstanca koja raste iz zemlje i nastaje po principu fotosinteze, stoga o čemu pričamo....u svakom slučaju bolje nego alkohol...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: bol i psiha
« Odgovori #14 : Studeni 10, 2009, 17:57:12 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Sex, drugs & r'n'r.... trava je zakon....

Možda i jeste "trava" bolja od alkohola (koji je korišten kao anestetik u medicini) ali nekome je preporučiti kao lijek za bol i "psihu" je glupost kakvu na ovom forumu nije izvalio ni Denis 68.

DRUGS je zabranjen zakonom  , halo moderator!!!

Btw, Denis 68 tebi malo zaprijete bananjem, piknu jednu injekciju kortića (kupe te) i ti ko beba a ovdje si se predstavljao kao neki ratnik.

A jest se ovaj forum pretvorio u "melo", (ko nezna šta to znači voljan sam mu objasniti)

Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

GSM

  • Gost
Odg: bol i psiha
« Odgovori #15 : Studeni 10, 2009, 18:05:10 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: bol i psiha
« Odgovori #16 : Studeni 10, 2009, 18:11:09 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Šta ti to znači?

 Ja samo znam da moja djeca mogu čitati mnoge forume. Ali radi ovog gore posta  za ovaj nemaju moju preporuku.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: bol i psiha
« Odgovori #17 : Studeni 10, 2009, 18:30:47 poslijepodne »
Ja sam postavila ozbiljno pitanje nisam imala namjeru da kvarim iciju djecu, niti sam znala da ovaj forum citaju djeca s obzirom da teme nisu definitivno za njih ni po sadrzaju ni namjeni.  ::)
Da znam da se "trava" koristi kod npr. boli kod raka, ja sam samo htjela da pitam da li neko ima iskustva kako pomaze sa ovom nasoj boli. Sto se mene tice ja cu i govno pojesti samo da me ne boli. Zao mi je ako ovo nekomu smeta, inace ne pusim niti cigare al bogami ako pomaze cuj propusit cu se  ;D. Jopane izvini ako sam ja tebe uvrijedila svojim pitanjem, al pazi nisu ove droge svuda ilegalne pa eto imaj i to na umu. Ponavljam: ja sam postavila ozbiljno pitanje za ozbiljnu stvar i uopste ne ulazim u to ko sta pije, pusi ili konzumira.
Davore hvala na odgovoru, dobrovoljno se javljam da potvrdim ili opovrgnem ta istrazivanja  ;D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Kraljeznica.com forum

Odg: bol i psiha
« Odgovori #17 : Studeni 10, 2009, 18:30:47 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com