Autor Tema: Odnos lijecnika, granica normale i hitna  (Posjeta: 3275 )

0 Članova i 216 Gostiju pregledava ovu temu.

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odnos lijecnika, granica normale i hitna
« : Kolovoz 28, 2009, 13:51:36 poslijepodne »
Živcira me ono kad ljudi kažu "premlad" si ti za to.Kakve veze imaju godine sa bilo čim? A pogotovo sa zdravljem? To obično kažu ljudi "u godinama".Ja još idem na VEP, BAER i SSEP.
A kad ću ići na kontrolu sa nalazima, radit će mi EMNG ruku.Što ste baš sve nalaze napravili? A štitnjača? Jesu doktori možda sumnjali na multiplusklerozu? :-\
« Zadnja izmjena: Kolovoz 28, 2009, 22:59:19 poslijepodne bojan »

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odnos lijecnika, granica normale i hitna
« Odgovori #1 : Kolovoz 28, 2009, 14:02:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Odi na MR vratne kralježnice,Rendgen je stvar prošlosti i u svijetu se koristi kao zadnja opcija a ne prva kao kod nas.To samo pokazuje u kolikom je zaostatku naše zdravstvo za svjetskim.Što se tiće moje mame o tome mi je jako teško pričati jer smo svi skupa s njom prolazili pakao odvikavanja od tih tableta,doktori su joj prepisivali čitave koktele lijekova,ma nešto strašno.
Ne razumijem! Vidjeli su da joj nije bolje i svejedno su je trovali tabletama? Katastrofa. Puno znači imati i dobrog doktora koji će te poslati na sve moguće pretrage.Ako mu se neda, možeš se fućkati.I meni je neurokirurg sa ovog foruma iz prve rekao da je to sve na psihi. Moja mama se trnutno liječi na Vrapču(ništa strašno, više-manje radi penzije) i veli kad dođeš kod psihića, prvo treba napraviti sve moguće pretrage da bi se vidjelo da tegobe nisu fizičke prirode, a kad se utvrdi da nisu, onda tek pristupiti liječenju psihe. Tak su rekli i u jednoj emisiji na telki.Samo su tamo pacijenti imali problema sa probavom i tim stvarima.

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odnos lijecnika, granica normale i hitna
« Odgovori #2 : Kolovoz 28, 2009, 14:08:37 poslijepodne »
Čuj iskreno sve nisam jer ako bi išli u tančine jedno veže drugo i tako bi morao napravit ko zna koliko pregleda,nikakve sumlje u Multisklerozu nije bilo ,sve preglede koje sam napravio biuli su na kraju označeni sa potpisom U GRANICAMA NORMALE ,što je meni bez veze jer ako je nešto dobro onda je dobro ako je loše onda je loše al granice normale pihhhh što bi to trebalo biti,to bi trebalo protumačiti da postoji problem al nije tako ozbiljno ,a ta sredina ih i buni.Dejzi nemam ništa protiv doktora i medicine al mislim da  im je naj lakše donjeti odluku kad je nastalo totalno s...... ili ako je sve u redu,ona sredina ih totalno izluđuje jer zamislite samo jedno koliko pregleda može obaviti samo fizijatar,pa ortoped,neurolog i neurokirurg a gdje su svi ostali i kad bi se išlo nekim redom vrag zna koliko bi morao pregleda napraviti,i dovoljno je da samo jedan pregled doktor preskoči ode sve krivim putem i zato se po mom i događaju takve stvari.Eto neznam što da vam kažem uradite ipak ono što vam kažu jer opet bez obzira na moju ljutnju prema pojedincima ne želim reći da su svi nesposobni.Eti sad ste vi i meni rekli da napravim još jedan pregled a to je štitnjača koja može i nemora bit uzrok tih problema ali ipak ču ga napraviti tako da isključim sve stavke,a poslije toga samo mogu čekati ko jedna moja prijateljica koja je radila na neurologiji i stalno se žalila da joj se vrti da nemože da joj se povraća itd,naravno doktori su joj isto govorili da bi jednog dana pala na poslu i hitno završila na operaciji vratne kralješnice te se poslije toga dugo oporavljala a sam Bog je sačuvao što je to bilo na radnom mjestu pa nisu zakasnili jer da je došlo do prekida cirkulacije krvi do mozga nebi je više bilo.
Eto ipak je sve prošlo super i zato sam osobno počeo vjerovati u jedan sistem a to je da kad nešto tražiš prije nego bi se moglo dogoditi to nedobiješ,a ako se slučajno hitno dogodi ti isti lječnici te spasu i na kraju se pitaš pa zašto nisu prije a to zašto ostalo je i dan danas veliki ?
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odnos lijecnika, granica normale i hitna
« Odgovori #3 : Kolovoz 28, 2009, 14:26:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Čuj iskreno sve nisam jer ako bi išli u tančine jedno veže drugo i tako bi morao napravit ko zna koliko pregleda,nikakve sumlje u Multisklerozu nije bilo ,sve preglede koje sam napravio biuli su na kraju označeni sa potpisom U GRANICAMA NORMALE ,što je meni bez veze jer ako je nešto dobro onda je dobro ako je loše onda je loše al granice normale pihhhh što bi to trebalo biti,to bi trebalo protumačiti da postoji problem al nije tako ozbiljno ,a ta sredina ih i buni.Dejzi nemam ništa protiv doktora i medicine al mislim da  im je naj lakše donjeti odluku kad je nastalo totalno s...... ili ako je sve u redu,ona sredina ih totalno izluđuje jer zamislite samo jedno koliko pregleda može obaviti samo fizijatar,pa ortoped,neurolog i neurokirurg a gdje su svi ostali i kad bi se išlo nekim redom vrag zna koliko bi morao pregleda napraviti,i dovoljno je da samo jedan pregled doktor preskoči ode sve krivim putem i zato se po mom i događaju takve stvari.Eto neznam što da vam kažem uradite ipak ono što vam kažu jer opet bez obzira na moju ljutnju prema pojedincima ne želim reći da su svi nesposobni.Eti sad ste vi i meni rekli da napravim još jedan pregled a to je štitnjača koja može i nemora bit uzrok tih problema ali ipak ču ga napraviti tako da isključim sve stavke,a poslije toga samo mogu čekati ko jedna moja prijateljica koja je radila na neurologiji i stalno se žalila da joj se vrti da nemože da joj se povraća itd,naravno doktori su joj isto govorili da bi jednog dana pala na poslu i hitno završila na operaciji vratne kralješnice te se poslije toga dugo oporavljala a sam Bog je sačuvao što je to bilo na radnom mjestu pa nisu zakasnili jer da je došlo do prekida cirkulacije krvi do mozga nebi je više bilo.
Eto ipak je sve prošlo super i zato sam osobno počeo vjerovati u jedan sistem a to je da kad nešto tražiš prije nego bi se moglo dogoditi to nedobiješ,a ako se slučajno hitno dogodi ti isti lječnici te spasu i na kraju se pitaš pa zašto nisu prije a to zašto ostalo je i dan danas veliki ?
To sam si baš i mislila.Dok se ne srušiš nikom ništa.Trebaš biti na rubu života, da bi ti pomogli.Tak je i mom tati bilo.Dolazim s posla prije 7.5 godina i hitna ispred kuće.Uglavnom tata se srušio, ispovraćao i neznam kaj sve ne, a pametni doktori bi njega doma ostavili.stara ih je nagovorila da ga odvezu u bolnicu.Tamo je ostao 2 tjedna.uglavnom, pukla mu je neka kapilarica u glavi, a isto ima problema sa v. kralježnicom.Al i dan danas ne zna koja mu je točna dijagnoza.Hodao po terapijama i sad mu je bolje.
A što se tiče tvojih nalaza u granicama normale, mislim da to znači da je sve uredu.Samo se tak kaže.I ja se koristim tim izrazom.Meni je jedan nalaz(prije 9 god.) glasio ovako:nalaz ja atipičan, graničan.Što bi reklo da nije dobro napravljen.Ponovila sam ga i opet nije bio dobar, samo kaj nije tako pisalo.(to sam radila VEP)
Ne znam dali ste pročitali to već(ali svejedno ću ponoviti), kad sam došla na more bilo mi je loše pa sam otišla na hitnu(U Rijeci).Doktor mi je rekao, vjerovatno je vratna kralježnica, ali sad mi ne rade aparati pa ako vam bude loše dođite u neko normalno doba.(ja sam došla u 2 ujutro).I još ga pitam zakaj mi se to događa uvijek kad legnem, kaže on: ja sam kirurg, a ne neurolog pa vam ne mogu odgovoriti na to pitanje.I šta reć? što da im je došao pacijent sa moždanim udarom? Kaj bi mu rekli dođite sutra, al nemojte umrijet do tad!
A DIZASTER!

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odnos lijecnika, granica normale i hitna
« Odgovori #4 : Kolovoz 28, 2009, 22:51:03 poslijepodne »
Dejzi  o Hitnoj bi mogli otvoriti posebnu temu,al eto ja im ne zamjeram jer kakvo je stanje u državi dobro da se doktori uopće i pojavu na posao.Jedino u što još vjerujem je da kad te stvarno uhvati i kad je vrag odnio šalu onda se stvarno svi razlete i daju sve od sebe,da li je to radi straha od medija ili još uvjek u njima ima ljudskosti te još nisu zaboravili na lječničku etiku ni to neznam,čudni su to ljudi kao i mi svi ostali ima nas svakakvih.Moja odluka kad budem morao na operaciju biće izbor takav da doktor mora imati pristup jer mi to puno znači ,ako isti to nema sigurno me neče ni pregledati a kamo li operirati.Jer ako je čovjek prvenstveno čovjek onda če sigurno to odraditi sa puno volje,ako je s..... onda će gledati kako da uzme pare i date skine sa dnevnog reda.Eto prilikom operacije žući prvenstveno Dr.Lućev prva HR kirurgica je osoba toliko plemenita i dobra da neznam što bih rekao za nju jedino da joj za kraj u ovom postu puno zahvalim i sa uzvikom rećem DOKTORICE PUNO HVALA :D Eto na ovom linku ćeš vidjeti o kakvoj se osobi radi a ujedno i moju pohvalu istoj pa nek ćita i ministar jer je to zaslužila ;)

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre