Autor Tema: Pitanje za Kokolinu  (Posjeta: 7648 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Pitanje za Kokolinu
« : Travanj 29, 2011, 18:56:10 poslijepodne »
Evo prošlo je i deset dana od treće operacije L5S1 u dvije godine. Obzirom da imam stvarno loša iskustva s fizikalnom rehabilitacijom molim Kokolinu za savjet što da tražim od fizikalnih terapija po odlasku u toplice.Naime, svaki put od struja koje bi navodno trebale biti analgetičke /antalgic i IDDF/ posljedica je zakočenje u trajanju najmanje tri tjedna, a o bolovima da ne govorim.Vježbe koje su mi dali nakon prve operacije dovele su do trenutnog ponovnog prolapsa diska i sad se već ježim unaprijed.Nekako mi se čini da je najbolji fizioterapeut ovaj moj mali crni kućni ljubimac sa sličice, prvo nema preskakanja vježbi-šetam ga svaki dan, drugo nikad ne pretjeruje i prilagođava tempo onoliko koliko ja mogu. :) :) :)
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Pitanje za Kokolinu
« Odgovori #1 : Travanj 29, 2011, 18:58:38 poslijepodne »
Sama veliš da imaš loša iskustva sa fizikalnom...pa šta sad bi htjela? Ja ću ti prvi reći da je bolje ne ići uopće u toplice nego ići.....na tvom mjestu ja bih ili platio privatne terapije ili uopće ne bi išao....

Moj operater ne da me je htio u toplice, već je izričito ZABRANIO takve egzibicije.....budi doma, nemoj sjediti mjesec dana i lagano osluškuj tijelo...šeći sa pesom.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Pitanje za Kokolinu
« Odgovori #2 : Travanj 29, 2011, 21:35:25 poslijepodne »
Ja ću isto uletiti u temu za kokolinu. Slažem se s Davorom. Ako si mozes priuštiti privatnu rehabilitaciju to je najbolja stvar. Osim ako u nekim toplicama mozes dobiti tebi prilagođene vježbe u sto sumnjam.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Kraljeznica.com forum

Odg: Pitanje za Kokolinu
« Odgovori #2 : Travanj 29, 2011, 21:35:25 poslijepodne »

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Pitanje za Kokolinu
« Odgovori #3 : Travanj 29, 2011, 23:00:29 poslijepodne »
Ja ću uletiti s Kalosom. ako ne možeš na privatnu rehabilitaciju, onda pokušaj dobit termin u Kalosu u Vela Luci. Bazen je s morskom vodom, i imaju definitivno najbolje i najljubaznije terapeute koji svakome prilagođavaju vježbe. Od struja, meni i mojim cimerima je najbolje pomagala interferentna struja na križa i dijadinator po točkama niz onu nogu s kojom imaš problema.
Inače kupanje u bazenu s morskom vodom je veliki uspjeh Kalosa.
Usput, ima i pacijenata kojima je privatna rehabilitacija učinila štetu.
Kalos ima zaista vrhunske terapeute, što je najbitnije svi su s osmjehom.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Pitanje za Kokolinu
« Odgovori #4 : Travanj 30, 2011, 15:26:54 poslijepodne »
Šetnja i TENS.

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Pitanje za Kokolinu
« Odgovori #5 : Travanj 30, 2011, 16:48:21 poslijepodne »
Eh samo da još nemam doktora koji bi me taj čas skinuo s bolovanja da odbijem toplice. Ništa, oslonit ću se na intuiciju, probati eskivirati svako nasilje nad kralježnicom  i onda se vraćam svojem ljubimcu, bit će to ipak najpametnije...i igrat loto /neko mi je odnio lovu sad, uffff  :'(/, a kad dobijem, dragi moji forumaši onda ćemo svi na tulum... ;D ;D ;D
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

Kraljeznica.com forum

Odg: Pitanje za Kokolinu
« Odgovori #5 : Travanj 30, 2011, 16:48:21 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com