Autor Tema: Uputnica ...  (Posjeta: 14372 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Uputnica ...
« : Ožujak 29, 2011, 18:30:25 poslijepodne »
Ginekolog mi ne da uputnicu za MRI zdjelice, kaze kao ne moze on to tek tako izdavati uputnice (trazila mu na osnovu duge historije moje bolesti koji on dobro poznaje da iskljucim i taj pregled jer su mi simptomi cudni). Da li doktori mogu zaista upasti u neki problem radi toga ili on meni trazi u stvari pare da mi napise uputnicu?? Vjerovatno je slicno u Hr kao i ovde u Bosni,
Pozdrava i hvala
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #1 : Ožujak 29, 2011, 19:32:08 poslijepodne »
ma za magnetnu  kolko zanam moraju dati specijalisti.... ne opšta praksa. e sad  koji bi specijalista trebao da ti da uputnicu..

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #2 : Ožujak 29, 2011, 21:25:56 poslijepodne »
Da, ginekolog daje za MRI zdjelice a meni moj ne da..
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Uputnica ...
« Odgovori #2 : Ožujak 29, 2011, 21:25:56 poslijepodne »

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #3 : Ožujak 29, 2011, 21:31:25 poslijepodne »
A ne bi ginekolog trebao samo napisat preporuku,a onda dr.opće prakse dat uputnicu?  ??? Pa ni meni Neuro nije dao uputnicu nego samo preporuku.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #4 : Ožujak 29, 2011, 21:52:50 poslijepodne »
He he da al on nece da napise preporuku, doduse ja sam to trazila jer mi je nas neuro rekao da napravim jos MRI zdjelice da vidi da nema nesto tu. Hoce pare vjerovatno sta ja znam, probat cu privatno kod hirurga koji mi je radio laparoskopiju sta cu ako ne, morat cu platiti MRI ...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #5 : Ožujak 29, 2011, 22:25:28 poslijepodne »
ma mislila sam na preporuku.. pa možda je do sujete.. ako si rekla da ti je preporučio drugi doktor.. a možda treba da odeš neurologu pa da ti on d atu uputnicu... Inače znaju biti teški na uputnicama...a gdje ideš kod ginekologa?

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #6 : Ožujak 30, 2011, 12:40:04 poslijepodne »
Sena imaš li mogućnost promijeniti ginekologa?

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #7 : Ožujak 30, 2011, 22:25:09 poslijepodne »
Mislim da se ginekolog može promjeniti bez problema...kao i svaki doktor

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #8 : Ožujak 31, 2011, 08:48:09 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mislim da se ginekolog može promjeniti bez problema...kao i svaki doktor

U mom gradu ne može draga      ::)         ;D

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #9 : Ožujak 31, 2011, 08:52:03 prijepodne »
Od nedavno se može  birati  i doktor primarne zdravstvene zaštite.Čak ne mora biti ni u tvom kraju.. A može s eotićiu svaku gnekološku ambulantu izvadi se karton i to je to.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #10 : Ožujak 31, 2011, 08:58:20 prijepodne »
Možeš birati liječnika ali te on ne mora primiti, kod mene samo kažu da su puni i ne primaju više kartone, a od tri ginekologa u gradu možeš misliti kako je prebukirano, nema nikakve šanse da se prebacim.
Jednostavno teorija i praksa su nešto sasvim različito, ali tko ima novca putovati u drugi grad na pregled to je odlično, i ja sam to nekada radila dok sam imala mogućnosti.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #11 : Ožujak 31, 2011, 14:08:49 poslijepodne »
Ma nema potrebe putovati u drugi grad.. Bar ne  ko je u Sarajevu...

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #12 : Ožujak 31, 2011, 18:12:06 poslijepodne »
U sarajevu ima ginekologa na pasja preskakala, mozes mijenjati kako hoces. Al nije u tome stvar, ovo je moj ginekolog i on zna sve moje simptome tj. zna da nisam luda. A ako odem kod drugog, najgore mi je sto obicno traze svi da pregledaju a mene taj pregled boli isto kao sto vas bole ledja u najgorem staanju, znaci ko da me nozem ubada dole. To nikad nije prije bilo tako da me boli, al jednostavno od kako me noga pocelaa da boli imam more totalno nesvakidanjih simptoma. Tako da je to mali problem jednostavano ta bol boli grozno.
Al imam varijantu da odem privatno kod ovog sto mi je radio laparoskopiju pa se nadam da ce mi on dati preporuku bez pregleda, to je to.
Ovaj moj se vadi na to da on ne moze prepisvati tek tako uputnice za skupe preglede, da li je to tacno ne znam zaista.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #13 : Ožujak 31, 2011, 18:28:09 poslijepodne »
 :) Pozdrav senainter!
Mislim da ti ginekolog ne traži pare. Kazala si da ti je neurolog "rekao" da napraviš MRI zdjelice. Ali on to ne treba reći, nego napisati. Kad napiše, onda će ti liječnik opće prakse napisati uputnicu za MRI na osnovu preporuke specijalista. Inače, MRI je najskuplja pretraga, to je enormno skupo da bi se olako radilo. Zato Zavodi za zdravstveno osiguranje nakon kontrole liječnicima koji su je neosnovano prepisali, odbiju od glavarine.
A ginekolog, s obzirom da on sam nema medicinske pretpostavke za upučivanje na MRI, ne može dati uputnicu samo zato jer to pacijent traži.
Nadam se da sam pomogao.
 :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #14 : Ožujak 31, 2011, 23:33:29 poslijepodne »
ma pravo su pooštrili te specijalističke preglede i izdavanje uputnica.. meni je prije mogla dati moja doktorica uputnicu za EMG sad više ne može-

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #15 : Travanj 01, 2011, 00:28:20 prijepodne »
Pa ne može jer ne smije. Novo je pravilo da smije dati uputnicu samo ako je to predložio bolnički specijalist, dakle ne bilo koji, nego bolnički. Kontrolori zavoda sad to liječnicima kontroliraju, i ako su uputnicu napisali neosnovano, ode iznos pretrage liječniku od plače.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #16 : Travanj 04, 2011, 21:09:54 poslijepodne »
Ko uopste moze provjeriti da je neosnovano, pa ne prepisuje on uputnice za MRI svaki dan. Kakva to kvota postoji mjesecna da moze propisati toliko i toliko uputnica za taj i taj prieged, pa misilm nidje veze.
On mi je prije propisao laparoskopiju sto je puno skuplje od MRI-a pa nikom nista.

Na mom nalazu od neurohirurga kojem sam trazila novi MRI jer izgleda da mi stari vise ne vazi, je napisao kontrola ginekologa jer sam prvo od neurohirurga trazila uputnicu za MRI karlice, i on je rekao da ce me uputiti ginekologu jer ginekolog to prepisuje, a ovaj moj nece da prepise eto.
Inace, otkud bi ja izmislila da radim MRI karlice kad pojma nemam o medicini, nego mi je forumski neuro to preporucio da uradim prije nego odem na operaciju jer se tu moze potkrasti mali tumor koji se ne bi vidio na laparoskopiji.

Ne znam sta da radim, sramota je da placam MRI 250 EUR kad imam zdravstveno osiguranje i uredno placam svaki mjesec, pa mislim kreteni su pravi.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Uputnica ...
« Odgovori #17 : Travanj 04, 2011, 23:29:57 poslijepodne »
Ne znam što bih ti kazao osim da probaš još jednom moliti ginekologa.
Ili da promjeniš drugoga.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Kraljeznica.com forum

Odg: Uputnica ...
« Odgovori #17 : Travanj 04, 2011, 23:29:57 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com