Autor Tema: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)  (Posjeta: 52971 )

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #18 : Kolovoz 28, 2009, 11:03:28 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dejzi imaš iste simptome kao moja mama,koja je od vrtoglavica padala u nesvijest.Niti njoj se simptomi nisu pojačavali kod živciranja.Nesposobni lijećnici su je 20-ak godina kljukali raznim antidepresivima i lijekovima za psihu,čak je postala i ovisna o njima.Tek prije par godina je utvrđeno da je cijelo vrijeme probleme uzrokovala vratna kralježnica a ne rendgenu se to nikada nije vidjelo.Danas ima i artritis,ali početak i uzrok svega je bila vratna kralježnica.A samo MR-om češ moći utvrditi pravo stanje tvoje trenutno mlade kralježnice.

A zašto mi je onda neurolog rekao da napravim samo rengen vratne kralježnice ako se sve ne može vidjeti tim putem osim na MR-u? Išla sam kod privatnika, u medikol!
11.09. idem na MR mozga, pa ćemo vidjeti kaj će nalaz reći.Jel znaš koliko traje to snimanje i jel nalazi budu odmah gotovi?

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #19 : Kolovoz 28, 2009, 11:13:34 prijepodne »
Nalaz od MR-a vratne kralježnice meni bio odmah gotov,snimano privatno za 1750 kn.U bolnici se vjerojatno čekaju nalazi.A ako se budeš pouzdala u rendgen,koji je najjeftinija i samim time najlošija pretraga i ti češ,kao i moja mama,tek za 20-ak godina dobiti pravu dijagnozu.A draga moja ne daj bar da te navuku na tablete za psihu,ako si depresivna zbog svoga lošeg fizičkog stanja uzmi biljne antidepresive npr.Aktivin-H.

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #20 : Kolovoz 28, 2009, 12:10:55 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nalaz od MR-a vratne kralježnice meni bio odmah gotov,snimano privatno za 1750 kn.U bolnici se vjerojatno čekaju nalazi.A ako se budeš pouzdala u rendgen,koji je najjeftinija i samim time najlošija pretraga i ti češ,kao i moja mama,tek za 20-ak godina dobiti pravu dijagnozu.A draga moja ne daj bar da te navuku na tablete za psihu,ako si depresivna zbog svoga lošeg fizičkog stanja uzmi biljne antidepresive npr.Aktivin-H.
Nije mi jasno zašto doktori šalju na rengen ako nije 100% učinkovit? Pogotvo za vratnu kralježnicu!
Ne pijem nikakve antidepresive, jer mislim da mi ne trebaju.Jedino si popijem nešto dok legnem spavati(ne znam kak se tablete zovu) kad mi se jako vrti pa zbog toga ne mogu zaspati.A jesu tvojoj mami pomagale te tablete dok je imala te simptome i što su joj doktori govorili ako joj nije bilo bolje? kaj su tak smotani da ne mogu vidjet kad čovjek ima psihičkih problema,a kad ne?ja to stvarno ne razumijem.Pa ti budi zdrav uz naše "doktore". >:(

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #21 : Kolovoz 28, 2009, 12:23:40 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
zašto mi je onda neurolog rekao da napravim samo rengen vratne kralježnice ako se sve ne može vidjeti tim putem osim na MR-u?

Nije mi jasno zašto doktori šalju na rengen ako nije 100% učinkovit? Pogotvo za vratnu kralježnicu!

Rengen bolje pokazuje koštanu strukturu a MRI meko tkivo.

Liječnicima treba uvid i jednoga i drugoga da bi mogli pokušati postaviti pravu dijagnozu.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #22 : Kolovoz 28, 2009, 13:20:39 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
zašto mi je onda neurolog rekao da napravim samo rengen vratne kralježnice ako se sve ne može vidjeti tim putem osim na MR-u?

Nije mi jasno zašto doktori šalju na rengen ako nije 100% učinkovit? Pogotvo za vratnu kralježnicu!

Rengen bolje pokazuje koštanu strukturu a MRI meko tkivo.

Liječnicima treba uvid i jednoga i drugoga da bi mogli pokušati postaviti pravu dijagnozu.
....Znači bilo bi najbolje da odem i na MR vratne kralježnice pa da mogu reći da je s njom 100% sve uredu?

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #23 : Kolovoz 28, 2009, 13:29:53 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dejzi prvo želim dobrodošlicu.
Čitajući vaše postove vidim da imate problema sa vrtoglavicama propadanjem itd,moje mišljenje je da je to sve na bazi psihe eto možda se varam al mislim da nećete imati problema nikavih što se tiće vaše glave kad snimite MR iste.Eto baš ču čitati vaše postove da vidim da li sam u pravu.Osobno sam napravio sve preglede vidi se na vratnoj kralješnici spondiloza te doktori smatraju da mi se nemože vrtjeti od toga toliko uz 100 drugih pretraga nisu našli ništa a moj problem i dan danas traje.Eto ja bih vas samo nešto upitao da mi odgovorite,a to je sljedeće:
Dali vam se vrtoglavice pojačavaju kad ste napetiji nervozniji ,depresivniji,ili na bilo koji način depresivni ,ili su vam konstantno iste po cijele dane ,ili u prekidima ;)
Primjetila sam da su vrtoglavice jače kad je jako vruće i kad u prostoriji nema zraka.I nisu konstantne.A što se tiče nervoze, mislim da se ne pojačavaju.Barem nisam primjetila.Probat ću obratiti pažnju na to.Slikala sam vratnu kralježnicu i sve je ok.Jedino što mi se od utorka ukočio vrat na desnoj strani.Užasno boli i nemo okrenut glavu ni u jednu stranu da me ne zaboli.S tim da je bol praćena glavoboljom, a od jučer osjećam trnce u listu lijeve noge.Imam spondiloartritis i boli me sijela kralježnica, pogotovo u donjem dijelu leđa i između lopatica, a bol se pojačava kad radim nešto, npr. usisavam i navečer kad legnem na trbuh ili leđa.Dali vrtoglavice mogu nastati zbog toga?Ne isključujem mogućnost da je sve na psihi i kad bih mogla birati radije bih je u tome problem.A vi pričate iz vlastitog iskustva?
Dejzi ja prićam iz vlastitog iskustva,meni su rekli da imam probleme sa vratnom kralješnicom al da onako kako im ja opisujem te jake vrtoglavice da sam pre mlad za tako nešto hehhe i odmah su me uputili psihijatru da bi uz terapiju psihijatra opet vrtoglavice bile učestale ,znači da nije na bazi psihe cjelim djelom nego sigurno postoje problemi sa vratom koje nažaqalost nemogu oni pronaći još jedan jedini pregled mi je ostao za napraviti je centar za ravnotežu da se vidi da li možda odatle potiće problem istih vrtoglavica.Eto ako baš vas i pošalju psihijatru nemojte baš uzimati sve što vam on prepiše jer vjerujem da je ipak veći dio smetnji vrtoglavica prouzrokovan lošom cirkulacijom ili neurološkim ispadom,zbog čega nemogu oni to nači nemam pojma tako da sad jednostavno nemam volje više ić od doktora do doktora da bi sluđšao njhove riječi VI STE ZDRAVI a na moj upit zašto sam opće onesposobljen za rad ako sam zdrav oni mi odgovaraju NEZNAMo hahahah ma to je luda kuća znaći na papiru opće nesposoban a vizualno zdrav ko dren :D :D :D
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #24 : Kolovoz 28, 2009, 13:40:22 poslijepodne »
Odi na MR vratne kralježnice,Rendgen je stvar prošlosti i u svijetu se koristi kao zadnja opcija a ne prva kao kod nas.To samo pokazuje u kolikom je zaostatku naše zdravstvo za svjetskim.Što se tiće moje mame o tome mi je jako teško pričati jer smo svi skupa s njom prolazili pakao odvikavanja od tih tableta,doktori su joj prepisivali čitave koktele lijekova,ma nešto strašno.

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #25 : Kolovoz 28, 2009, 13:41:34 poslijepodne »
Slažem se sa Madagaskar učini to;))
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #26 : Kolovoz 28, 2009, 23:33:56 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
prekrasan odgovor, vidi se da si pomno slusao sve ono sto sam ja pricao......
mislim da su opisane tegobe iskljucivo psihicke prirode i jedan dobar psihoanaliticar bi ih trebao rijesiti u par susreta..


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dejzi dobrodošla...

Čega te je strah? Mi ti ovdje na forumu možemo samo pomoći ako se radi o kralježnici pa će i moj post ići u tom smjeru...

Za početak ipak nisam liječnik i nemoj uzeti sve zdravo za gotovo....Ako je riječ o vratnoj kralježnici i ako određeni prolapsi odreženog diska izazivaju tvoje tegobe, onda je riječ o nečemu što se u većini slučajeva može uspješno tretirati operativnim metodama tako nek te ne bude strah. Nekako mislim da bi to više moglo biti na psihičkoj bazi s obzirom što si sve opisala. Probaj jedan welness vikend pa da vidiš kako će reagirati, možda pomogne....i obavezno posjetiti kardiologa s obzirom na tahikardiju...



što sa 100% sigurnošću možete potvrditi da je to sve na psihičkoj bazi? ako da, ja sretna! jer kao što sam već rekla, da mogu birati radije bih da je sve na psihičkoj bazi!
Mislim da nisi dobro shvatila Neurokirurga, ja sam njegov odgovor shvatila kao sarkazam, naime htio je Davoru ukazati da griješi jer misli da su tvoji problemi vezani na psihu, te da nije ništa naucio od njega.
ne znam dali grijesim mozda al moje je misljenje takvo.
Nek me neurokirurg ispravi ako sam u krivu.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #27 : Kolovoz 28, 2009, 23:46:37 poslijepodne »
Dejzi slažem se sa Pegulom...


To je bio čisti sarkazam neurokirurga jer sam i ja malo pretjerao bahato misleći da mogu postaviti neku dijagnozu i još k tome takvu....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #28 : Kolovoz 29, 2009, 09:19:07 prijepodne »
Dejzi, Pegula ti dobro kaže,neurokirurg je bio sarkastičan i očito misli da nemaš što tražiti kod psihijatra ako imaš problema sa fizičkim zdravljem i ako prvo nisi napravila sve pretrage u vezi s tim

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #29 : Kolovoz 29, 2009, 11:29:04 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dejzi, Pegula ti dobro kaže,neurokirurg je bio sarkastičan i očito misli da nemaš što tražiti kod psihijatra ako imaš problema sa fizičkim zdravljem i ako prvo nisi napravila sve pretrage u vezi s tim
a valjda sam onda krivo shvatila.drugi put ću čitat "između redova".

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #30 : Kolovoz 29, 2009, 14:37:31 poslijepodne »
Uffffff koja zbrka i ja sam se zbunio u svim ovim postovima,naravno Dejzi idi jednim putem kako ti kažu slikanje,neurokirurg pa sve ostalo samo pazi nemoj se živcirati dok to sve napraviš da nebi stvarno morala još kod psihijatra :D nije teško vijeruj mi ide tako glatko,nemoj da te strašim u mom slučaju od 90 imam dokumentaciju raznih pregleda još ni dan danas nisam siguran što je to ono pravo, a problem i dalje stoji ,znaš to ti je ono ko prva ljubav na prvi pogled,eto sad čekam to prvog doktora da se zaljubim na prvi pogled hahah   :D :Dpa nek radi s menom što hoće ja više neidem nikud jerr mi je dosta sve ove godine tražeći spas, a di su još sve revizije komisije, ajme meni kad se samo sitim,a problem i dalje nerješen,jedino u svemu što je dobro to što su napokon shvatili da imam problema pa su me umirovili,vidili ljudi da sam uporan pa rekoše nek ide kući bolje nego da nam dosađuje.eto malo sam se šalio,nadam se da nećeš shvatiti ovo zlonamjerno,jer inače sam ja čovjek od zafrkancije ,realnosti,razumnosti,također ne dozvoljavam da neko upravlja mojim životom niti da mi nameće neka svoja pravila pa makar to bio naš predsjednik RH :D :D :D :D,jedini taj koji mi može reći svašta kao i nametnuti pravila su moja djeca koja me u potpunosti kuže .Eto ja uz svoj problem danas stružem zid od glet mase,piturivam naravno sa pauzama jer ne mogu cjeli dan zbog toga što me onda počme boliti,al isto to napravim sam,dok moj prijatelj koji se operirao 2 puta nemože a ma baš ništa,ko ga je operirao nebih u javnost da se nebi isti gospodin uvrijedio.Djezi samo polako i vrag odnia prišu sve će se riješiti gledaj pozitivno ako ne onda kad ti oćeš onda će to bit riješeno kad drugi hoće.
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #31 : Listopad 09, 2009, 13:48:40 poslijepodne »
Hello!
Napravila sam i mr mozga i vep, baer, ssep i svi su nalazi uredni, a ja se koma osjećam još uvijek.19. o.m. idem na kontrolu pa ću vidjeti što kaže neurolog.htjela bi ovaj put napraviti sve moguće pretrage, a ne da odustanem na pola kao i svaki put.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #32 : Listopad 09, 2009, 17:27:00 poslijepodne »
..jopan je lijepo objasnio zasto sluzi roentgen. a sto se tice svjetskog zdravstva, jako bi se iznenadili....

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Odi na MR vratne kralježnice,Rendgen je stvar prošlosti i u svijetu se koristi kao zadnja opcija a ne prva kao kod nas.To samo pokazuje u kolikom je zaostatku naše zdravstvo za svjetskim.Što se tiće moje mame o tome mi je jako teško pričati jer smo svi skupa s njom prolazili pakao odvikavanja od tih tableta,doktori su joj prepisivali čitave koktele lijekova,ma nešto strašno.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #33 : Listopad 09, 2009, 17:50:29 poslijepodne »
fakat to se i ja pitam,da se mene pita ti rengeni bi se koristili samo kod slikanja nekih prijeloma tipa ruka,noga ili nesto slicno a ne da ljude koji imaju problema sa kraljeznicom,plucima ,mozgom kaj god salju na ta zracenja rengen,CT...mislim...fakat mi to nije trebalo sa 16 godina...2 zracenja u roku jednog mjeseca su to bila...ccc...ali kaj sam mogel ? nisam se kuzil,a fizijatrica me guzila prvo odi na regen,e onda idemo na ct...MR mi nije ni spominjala,to sam procital tu na forumu i poslije mi je to reko Neurokirurg...Zdravstvo nam je u banani i to je cinjenica...osim ako se ne zelite usporedivati sa zemljama tipa Srbija,Makedonija,Albanija i "juzno-istocnih" nam susjeda...neka se ugledaju na Norvesku,Svedsku,Dansku itd...joj ccc....i onda ti jos tolko zivaca popiju vjecnim cekanjem,fala bogu ja sam imal srece pa sam se nekak ugural ranije,inace bi isto cekal par mjeseci ako nemam LOVE...mogu si misliti kak je ljudima koji cekaju po par mjeseci...ja sam pricao kad je mene tip iz bolnice u zadru zvao preko telefona i reko mi "gospodine imamo za vas termin u 4 mjesecu,ja pitam,2010-ete ? da" i to me zvao u 9 mjesecu,uff...tak sam mu poklopil kaj se skoro slusalica raspala...pa daj covjeceeee pa sramota za naciju...da se nisam snasel na tom SD-u mislim da do starosti nebi rijesio te stvari...uzas majko bozja ,uzas...ah nemam komentara,svu tu vlast bi ja razbio jednim celicnim udarcem,cesto put se pitam zakaj se ja nisam rodil u Norveskoj,Svedskoj odakle sam upoznao mnogo prijatelja i zivel bi ko gospodin covjek...norvezani imaju besplatan internet,nema lista cekanja ko ovdje,nemoraju placati plin,imaju najbolji standard boli ih briga,ko oce nesto postici tamo ce i uspijeti i to ce mu se isplatiti,a tu ako i hoces nesto postici i ako se trudis taj trudit ce ti biti vracen u obliku 500-700 eura mjesecno...ako jos i tolko dobis sretan si...istina imam 16 godina ali necu dozivjeti da ova zemlja bude nesto tipa Norway,Sweden itd...

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #34 : Listopad 19, 2009, 15:33:42 poslijepodne »
bok svima!
evo danas sam bila na kontroli i kao što sam rekla svi nalazi su uredni.radila sam emng ge i nalaz glasi ovako:elektromioneurografski se na gornjim ekstremitetima registriraju lakše kronične neurogene promjene u razinama C8-Th1 obostrano, više lijevo.neurografski i refleksološki nalaz su uredni. Nalaz govori u prilog radikulopatske geneze promjena u navedenim razinama.
ovo je dijagnoza(nova): Ut ante+AVM susp+Epi part.susp.
sad još moram napraviti EEG i MRA cerebralnih krvnih žila.Na MRA idem tek u 1.mj i to u kod privatnika, ali sa uputnicom.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Odi na MR vratne kralježnice,Rendgen je stvar prošlosti i u svijetu se koristi kao zadnja opcija a ne prva kao kod nas.To samo pokazuje u kolikom je zaostatku naše zdravstvo za svjetskim.Što se tiće moje mame o tome mi je jako teško pričati jer smo svi skupa s njom prolazili pakao odvikavanja od tih tableta,doktori su joj prepisivali čitave koktele lijekova,ma nešto strašno.
kad sam radila MR mozga tamo se vidi i vratna kralježnica.Dali je to dovoljno da se nešto vidi?jer nalaz je uredan od Mr.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #35 : Listopad 19, 2009, 18:25:41 poslijepodne »
Draga Dejzi naš Neuro če ti znati odgovoriti,ja ti mogu samo kao laik reći da MR mozga ako je i obuhvatio vratnu kralježnicu koja počinje sa C1,ne vjerujem da se može vidjeti ovaj dio koji se kod tebe pokazao problematičan C8- TH 1.Jer C8 ti je već nisko dolje na vratu a TH1 je početak torakalne kralježnice,znači onog središnjeg dijela leđa
« Zadnja izmjena: Listopad 27, 2009, 11:13:27 prijepodne madagaskar »

 

Nagradne igre