Autor Tema: 6 dana do operacije...  (Posjeta: 12840 )

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
6 dana do operacije...
« : Siječanj 12, 2009, 22:25:35 poslijepodne »
Dakle, ostalo je još 6 dana do operacije. 2 godine šepam i ne mrem igrati nogomet, a nemam teže neurološke ispade. E, pa što god tko mislio trebao ja ili ne trebao, ja poručujem svima da JEDVA ČEKAM! Stvarno najiskrenije radujem se kao kad sam bio mali i nisam mogao dočekati dan kada idemo na izlet sa školom ili kad smo išli na more...Što god da se desi na toj operaciji baš me boli briga, ja znam da sam pokušao nešto radikalno i Bog te veseli.

Pozdrav svima
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #1 : Siječanj 12, 2009, 22:30:14 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dakle, ostalo je još 6 dana do operacije. 2 godine šepam i ne mrem igrati nogomet, a nemam teže neurološke ispade. E, pa što god tko mislio trebao ja ili ne trebao, ja poručujem svima da JEDVA ČEKAM! Stvarno najiskrenije radujem se kao kad sam bio mali i nisam mogao dočekati dan kada idemo na izlet sa školom ili kad smo išli na more...Što god da se desi na toj operaciji baš me boli briga, ja znam da sam pokušao nešto radikalno i Bog te veseli.

Pozdrav svima

To ja zovem pozitivnim stavom ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #2 : Siječanj 12, 2009, 22:38:21 poslijepodne »
Sretno na operaciji i što brži i kvalitetniji oporavak!
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #3 : Siječanj 12, 2009, 23:12:54 poslijepodne »
Slažem se s worfom, to se zove pozitivan stav. Davore, moći ćeš si barem reći - pokušao sam riješiti problem, a ja vjerujem da ćeš ga zbilja skroz riješiti. Sretno i čim progledaš u bolnici, piši nam  :)
Operacija L4/L5 2007. godine

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #4 : Siječanj 12, 2009, 23:15:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dakle, ostalo je još 6 dana do operacije. 2 godine šepam i ne mrem igrati nogomet, a nemam teže neurološke ispade. E, pa što god tko mislio trebao ja ili ne trebao, ja poručujem svima da JEDVA ČEKAM! Stvarno najiskrenije radujem se kao kad sam bio mali i nisam mogao dočekati dan kada idemo na izlet sa školom ili kad smo išli na more...Što god da se desi na toj operaciji baš me boli briga, ja znam da sam pokušao nešto radikalno i Bog te veseli.

Pozdrav svima

To ja zovem pozitivnim stavom ;D
Worf pozitivan stav je operirati se al isto još veći potez je bit junak u mukama hehehhe složio se s menom ili ne moj stav je takav ko može trpit taj je junak a ko se preda to je daleko od junaka ;) ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #5 : Siječanj 12, 2009, 23:16:37 poslijepodne »
Davore želim ti što uspješniju operaciju i što bolji oporavak pa nam se javi u svakom slučaju ;)

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #6 : Siječanj 13, 2009, 00:14:51 prijepodne »
davore,
već sam ti rekao, držim fige i sretno a nema razloga da ne bude tako.
i meni si veliku bubicu u uho bacio s tim laserom !
p.s. čitao sam neke japanske članke o toj metodi i piše da je ključan izbor pacijenta kji je pogodan za op. ako se dobro odabere pacijent, uspješnost procjenjuju i na 90 % (neurokirurg je rekao 50-85, malo preoprezno čini se).
ti si očigledno podoban što je SUPER vijest.
da li si morao na frišku MR?
neki drugi nalaz?
jel su ti rekli koji su kriteriji?

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #7 : Siječanj 13, 2009, 00:44:42 prijepodne »
Siguran sam da ce operacija proci dobro i da ce pomoci. Kakav je plan nakon operacije? Postoji li postoperativni oporavak i nakon laserske operacije? Da nije kao prica iz novina da se ustane i ode doma. Pod oporavak mislim na jacanje i vracanje u aktivno stanje kakvo je bilo prije tegoba. Nakon 2 godine dosta toga se promjeni.
Osobno mislim da je oporavak jednako vazan kao i operacija, a cesto se zanemaruje. Nije u pitanju da li boli u prvom momentu vec da li ce boljeti kasnije kad se krene s pravom aktivnosti.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #8 : Siječanj 13, 2009, 08:12:17 prijepodne »
Niko nebi išao da ne mora, a što se mora nije teško.
Sretno.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #9 : Siječanj 13, 2009, 08:40:15 prijepodne »
mislim da je davor primjer nekoga tko ne MORA pod nož jer nema neurološke ispade (otprilike kao ja samo što sam ja kukavica) nego jednostavno ne želi trpiti bol, bilo kakvu ograničenost u kretanju i sve one psihičke stresove koji uz to idu a koji su nam svima dobro poznata svakodnevnica....

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #10 : Siječanj 13, 2009, 09:09:15 prijepodne »
Davore nek ti je sretno i brz oporavak.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #11 : Siječanj 13, 2009, 09:13:06 prijepodne »
I ja se pridruzujem ostalim kolegama "kicmenjacima" i zelim ti da operacija dobro prodje i da oporavak bude sto brzi!!
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #12 : Siječanj 13, 2009, 09:14:26 prijepodne »
pa i j sam jedva čekala, i nekako se i psihički sredila kad sam se odlučila.. a sad me STRAH da mi se nešto ne zezne pa jovo nanaovo.Sretno Davore :)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #13 : Siječanj 13, 2009, 13:14:42 poslijepodne »
Hvala svima na lijepim željama.

Bojane, da ti malo odgovorim na pitanja.

Meni je rečeno da će ciljati na to da me "izrežu" sa laserom, medjutim postoji mogućnost da će se odustati od te metode jer mi je hernija nekako nezgodno pozicionirana i možda bude opasno ulaziti unutra sa laserom koji zahtijeva mikrometarsku preciznost. U tom slučaju, sve ostaje isto, samo umjesto lasera kirurg ide unutra sa najobičnijim "cvikcangama" i radi što treba raditi. Zahvat se zove mikroinvazivna endoskopska mikrodiskektomija, ako sam ja dobro shvatio neurokirurga, i veli mi da se odstranjuje samo onaj dio koji radi probleme, dok se na ostatku primjenjuje koblacija odnosno postupak gdje se pod visokom temperaturom ostatak diska "skupi" ili nešto slično, odnosno da se malo stabilizira da ne dođe do rehernije.
Štio se tiče nekog budućeg stanja, neurokirurg potpisuje:

- da mi ne može biti gore nego što je
- da se nakon tri dana izlazi iz bolnice
- da nema potrebe ni za kakvim toplicama
- da se nakon mjesec dana vraćam na sjedeći posao
- da nakon 3 mjeseca igram nogomet itd, odnosno mogu primiti puno opterećenje.

Ono što bih volio naglasiti jest da me je iskustvo naučilo da ću morati jako dobro raditi nakon operacije, odnosno sam sebi sam zadao zadatke, jedno mjesec ili dva raditi na jačanju trupa, odnosno trbušnjaci i leđnjaci, nakon toga dodati aerobno, odnosno kilometri brzog hodanja i onda dodati trčanje, postepeno u teretani dodavati sve moguće vježbe za trup. Kad prođe na taj način jedno 6 mjeseci, posavjetovat ću se sa fizijatrima da li mogu probati ubaciti neke eksplozivne vježbe, tipa trčanje, promjena pravca pa šprint itd.

Eto to je neki moj plan i viđenje svega, tako da sam optimist.

Upravo sam se vratio sa zadnjeg pregleda, bio sam kod anesteziologa koji mi je rekao da sam svršeno zdrav za anesteziju, još da mi nije kljakave kičme i lude glave ;D

U bolnici mi neće dati da koristim laptop pa možda nekoga angažiram da objavi najfriškije novosti.

Operacija je u ponedjeljak slijedeći tjedan...


Pozdrav svima

2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #14 : Siječanj 13, 2009, 14:07:09 poslijepodne »
Ljudi još nešto...

Jednom prilikom sam sjedio sa nekim poslovnim ljudima i bio je jedan gospodin u 60-tim koji je doslovno živio u cijelom svijetu zbog posla i konstatirao je da NEMA BOLJEG mjesta za život od hrvatske i Balkan općenito, mislim to je mišljenje izuzetno objektivno i ja ga cijenim. Još je naglasio da je naučio i spoznao da je jedini smisao života OBITELJ. mene moji klinci od 6,5 i 5 godina poznaju jedino kao križoboljca.

Ovaj stariji ima sportske gene (valjda na tatu  ;D) i počeo je trenirati nogomet. Sad bi htio da mu tata polako otkriva tajne nogometa (khm, ja sam bivši nogometaš) i da se družimo zajedno sa loptom, a tata ne može jer jedva da može i hodati. 2 godine života potrošio sam pokušavajući na sve moguće načine izbjeći operaciju i djelomično sam uspio kod dr. Peharca u Puli koji mi je uklonio bol, ali ovu ukočenost ne može nitko riješiti. Stoga kad sam sve sabrao, rekao sam sam sebi : Da li želiš da te djeca pamte takvoga? Sigurno da ne....Ako i ne budem više nikad mogao zaigrati as ekipom nogać, onda da bar mogu sinu pokazati kako se pravilno žonglira, kako se vodi lopta, kako se puca, kako se štopa u trku i na mjestu, kako idu osnovnoe finte.

Evo to mi je trenutno najveća želja i stoga odlazak pod nož je ja mislim moja najbolja životna odluka.

Živjeli...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #15 : Siječanj 13, 2009, 14:20:15 poslijepodne »
Davore palac gore za tvoj potpuno razumski način razmišljanja. Budi bez brige op. će proći savršeno. Mislim da si u dobrim i sigurnim rukama. UI programu svog oporavka zaboravio si navesti hidroterapiju u bazenu vježbe i plivanje posebice leđnim i slobodnim stilom. Brzi hod može, vježbe snaženja muskulature ramenog obruča, gornjih i donjih udova na mašini, može na izokinetičkom stroju pod kontrolom liječnika dr Kejla u zg, a sa trčanjem a posebice s tračanjem uz promjene smjera malo pričekaj, makar 2-3 mj. Prosrfaj po netu ima dosta zanimljivih USA stranica o rehabilitaciji nakon mikroinvazivnih op slabinske kralj.
Poruka svima: NE ČEKAJTE DA VAM FIBROZNE PROMJENE OKO ŽIVČANOG KORJENA IZAZOVU TRAJNE PROMJENE I POSLJEDICE KADA VIČE NI NEUROKIRURGIJA NEĆE MOĆI POMOĆI! SUVREMENA MEDICINA VIŠE NE ČEKA OŠTEĆE ŽIVCA VEĆ MIKROINVAZIVNIM RAZLIČITIM METODAMA OMOGUĆAVA RJEŠAVANJE PROBLEMA UZ BRZ OPORAVAK, MINIMALNE KOMPLIKACIJE I MINIMALNU "ŠTETU" PO OKOLNE STRUKTURE!

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #16 : Siječanj 13, 2009, 15:50:14 poslijepodne »
Davore,
kao da sam ja pisao ovu poruku. U ISTOJ smo poziciji (bivši nogometaš, doma mali klinac, živim za sport) s istim mukama jedino što sam ja kukavica.
Sretno stari !

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: 6 dana do operacije...
« Odgovori #17 : Siječanj 13, 2009, 21:39:58 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Davore palac gore za tvoj potpuno razumski način razmišljanja. Budi bez brige op. će proći savršeno. Mislim da si u dobrim i sigurnim rukama. UI programu svog oporavka zaboravio si navesti hidroterapiju u bazenu vježbe i plivanje posebice leđnim i slobodnim stilom. Brzi hod može, vježbe snaženja muskulature ramenog obruča, gornjih i donjih udova na mašini, može na izokinetičkom stroju pod kontrolom liječnika dr Kejla u zg, a sa trčanjem a posebice s tračanjem uz promjene smjera malo pričekaj, makar 2-3 mj. Prosrfaj po netu ima dosta zanimljivih USA stranica o rehabilitaciji nakon mikroinvazivnih op slabinske kralj.
Poruka svima: NE ČEKAJTE DA VAM FIBROZNE PROMJENE OKO ŽIVČANOG KORJENA IZAZOVU TRAJNE PROMJENE I POSLJEDICE KADA VIČE NI NEUROKIRURGIJA NEĆE MOĆI POMOĆI! SUVREMENA MEDICINA VIŠE NE ČEKA OŠTEĆE ŽIVCA VEĆ MIKROINVAZIVNIM RAZLIČITIM METODAMA OMOGUĆAVA RJEŠAVANJE PROBLEMA UZ BRZ OPORAVAK, MINIMALNE KOMPLIKACIJE I MINIMALNU "ŠTETU" PO OKOLNE STRUKTURE!

Kokolino, mislim da je dr Kuvalja u ZG koji se bavi s izokinetickim vjezbama. Dr Kejla je kirurg na Traumi, mene je operirao.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

 

Nagradne igre