Autor Tema: aplanirana lumbalna lordoza  (Posjeta: 13858 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

bobo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
aplanirana lumbalna lordoza
« : Listopad 27, 2009, 00:53:36 prijepodne »
najprije pozdrav svim forumasicama i forumasima!
 evo ovako
imam 24 god. bavim se vec teretanom oko 3 god. prije otprilike 2 mjeseca na poslu mi se pojavila bol u donjem djelu leđa koja je probijala u lijevu nogu do koljena. nisam pravise obracao pozornost na to, mislilo sam da je neka ukocenost. moram napomenuti da sam građevinar.  ta je bol trajala oko 15-ak minuta i nestala. nisam imao vise sa tim problema sve do prije 15-ak dana kada mi je na poslu bio dosta naporan dan. drugi dan kad sam se probudio osjetio sam bol na istom mjestu kao i prvi put. nije to bila neka strasna bol, al onako, tek toliko da ti smeta. najvise sam osjecao bol i kao neku zategnutost u lijevoj nozi do stopala pogotovo u listu. bol je dolazila prvih 10-ak dana periodicki, npr jedan dan boli, pa 2 nista, pa opet treci dan boli, pa opet nista, ali zadnjih par dana sam je imao svaki dan pa sam posjetio doktora. poslao me na rtg snimku kralježnice i nalaz je ovakav
 APLANIRANA LUMBALNA LORDOZA, PRIMJERENA VISINA TRUPOVA KRALJEŽAKA, SUŽEN iv PROSTOR L5 S1, NEMA LISTETICKOG POMAKA.

meni nitko nista konkretno nije rekao. moj osobni doktor kaze da neki disk vrsi pritisak na zivac i da to boli. prepisao mi je ibrfen tablete i neka mu se javim za 4 tjedna.

molio bih nekoga tko zna da mi kaze sto se ustvari ovdje desava, koliko je situacija ozbiljna i ono sto me vec muci danima, takoreci ne mogu spavat od te brige, dali cu moci normalno nastaviti odlazit u teretanu. jedino sto sam siguran je to da ozljedu nisam pobrao u teretani, vjerovatno na poslu. moram napomenuti da prilikom izvođenja najzahtjevnijih vjezbi kao sto su mrtvo dizanje i cucanj ne osjetim nikakve bolove. normalno se krecem, nisam ogranicen niti u jednom pokretu, tako da mislim da situacija nije ozbiljna, ali ipak bih volio cuti vasa misljenja. hvala i pozdrav!

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: aplanirana lumbalna lordoza
« Odgovori #1 : Listopad 27, 2009, 05:23:02 prijepodne »
Dobro došao na forum!

Prije nego se upustiš u bilo kakvo razmišljanje o ovome ili onome, najbolje je mirovati, dogovori sa svojom doktoricom neko bolovanje. Ako se tegobe ne povuku nakon 4 tjedna  ili slično onda možemo početi pričati dalje....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: aplanirana lumbalna lordoza
« Odgovori #2 : Listopad 27, 2009, 10:07:15 prijepodne »
Nikako nemoj vježbati te zahtjevne vježbe,posebno ako ti je dr.naglasio da miruješ,točno se pridržavaj njegovih uputa.

Kraljeznica.com forum

Odg: aplanirana lumbalna lordoza
« Odgovori #2 : Listopad 27, 2009, 10:07:15 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com