Autor Tema: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice  (Posjeta: 15537 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

sonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« : Travanj 28, 2016, 10:23:45 prijepodne »
Pozdrav svima,
Nova sam na forumu i molila bi za pomoc.
Naime prije 6 mjeseci imala sam prometnu nesrecu u kojoj sam zadobila ozljedu vratne kraljeznice kao i neke druge ozlijede. Mj dana nakon prometne poceo me boljet donji dio leda..pa me fizikatar uputio na nekoliko pregleda..koje sam obavila no nista ne razumijem nalaze pa se nadam da ce mi netko od vas pomoci
Nalaz emng donjih ekstreminiteta:
Zakljucak: znaci umjerenog do tezeg ostecenja perifernih mononeurona registrirana je u m.ext.dig.brevis sin.m.tibialis sin.u m.tibialis ant.dex m. Dig.brevis dex znaci umjerene kronicne neuralne lezije.emng nalaz upucuje na subakutnu radikularnu iritaciju l4 l5 korjena lijevo,kronicna radikulopatija l4 l5 desno.
Nalaz mr ls kraljeznice:
Na seriji sagitalnih i aksijalnih presjeka kroz ls k. Prikaze se reducirana fizioloska lordoza,sakrum horizontalnije postavljen,u visini l4 s1 prisutne desilacione promjene diskalnog mat.
Nivo l4/l5annular tear fibroznog prstena dorzocentralno,protruzija diska koja je u kontaktu s desnim neu.radiksom moguc konflikt.
Nivo l5/ s1 annular tear fib.prstena dorzomedijalno ..protruzija diska diskretno asimetricna prema lijevo.
Oa promjene apofizarnih zglobova na nivou l2 s1.

Oprostite na opsirnom pisanju samo cu jos napomenuti da sam odradila 50 fizikalnih terapija ..na dan pijem po 5 tableta za bolove ibruprofen 600 i zaldiar..boli me prepona..kicma mi na sredini puca po pola..a bol od donjeg dijela odlazi u kukove te mi trne lijeva noga.
Da li se netko od vas susreo sa slicnim sintomima te nalazima?

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #1 : Travanj 28, 2016, 13:51:38 poslijepodne »
Oooo susreli se,još i kako.
Prvo Vam želim dobrodošlicu na forum.
Sa nalazom magnetske i emng naručite se neurokirurgu.Na nalazu piše da imate protruzije diska i to na L5L4 i L5S1.Ako se još ne razumijete  baš u to...to vam u našem bolesničkom jeziku znači da je disk koji se nalazi između dva kralješka izletio van i sad radi pritisak na korijene živca i od tud ta bol,koja se vjerovatno širi i u noge.
Fizijatri u većini slučajeva ni ne gledaju slike magnetske rezonance,pa samo šibaju sa fizikalnim. Evo ja sam sa posljednjom turom fizikalnih primjetila da mi više štete nego koriste.
Moj savjet je neurokirurg koji će lijepo pogledati slike i preporučiti daljnje radnje.
I zamolite doktora opče medicine da vam napiše tablete za zaštitu želuca,jer su zaldiar i brufen opake tablete.
I nalaz Emng-a upučuje na hernije diska koje je MR prikazala.
Sretno i mi smo tu uvijek spremni za dati savjet ili ohrabrenje jer svi smo prošli ili prolazimo kroz pribleme kakve imate i Vi. :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #2 : Travanj 28, 2016, 16:37:17 poslijepodne »
Poz.Sonja :),Svakako bi trebali posjetiti neurokirurga,da pogleda i vas i nalaze.čini mi se da imate dvije protruzije.Čini mi se da je največi problem L4-L5,Magnet i EMG su sasvim dovoljni od pretraga da se nađe neko riješenje.Čini mi se da vam je lošija desna strana,a vama trne ljeva,Pa bi bilo dobro posjetiti možda više neurokirurga radi mišljenja,svakako zaštitu za želudac,i oprezno sa svim pokretima, :-\
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #2 : Travanj 28, 2016, 16:37:17 poslijepodne »

sonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #3 : Travanj 28, 2016, 17:43:09 poslijepodne »
Hvala svima na dobrodoslici..vec sam svasta citala i po drugim stranicama i naletjela na ovu i citajuci vase postove shvatila da ima mnogo ljudi s slicnim problemima a meni je svako misljenje dobrodoslo buduci nikad do sad nisam imala takvih problema..inace radim posao administrativnog referenta imam 35 g i cjeli dan tipkam i sjedim..bolovanje mi je prekinuto nakon tru mj.jer je dok.op rekla da ja sasvim u redu izgledam...radila sam mj. Dana stanje se pogorsalo i sad sam opet na b.o....zanima me da li netko zna koliko traje oporavak ovih mojih dijagnoza??

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #4 : Travanj 28, 2016, 20:18:38 poslijepodne »
Sonja, dobro došla forum.
Oporavak kod svakoga od nas je individualan i teško je prognozirati kada će se netko oporaviti.
Problemi sa diskovima su kod vas vjerojatno nastali u vrijeme prometne nezgode, no tek su se mjesec dana kasnije pojavili.
Vama su u dva segmenta izbočeni diskovi između kralježaka i pritišću korijenove živaca koji vode prema nozi. Koliko vidim u jednom segmentu je pritisak centralni ili čak u desno, a u drugom je u lijevu stranu pa vas to i najviše boli, tj. trne vam lijeva noga, vjerojatno stopalo i mišići do koljena. Ovisno da li vas više muči vanjski ili središnji i unutarnji dio stopala, to je znak dali vas više muči l4/l5 ili l5/s1.
Ja imam akutne probleme slične vašima već 10 mjeseci i još ih se nisam riješio.
Prije 20tak god. ima sam slične probleme i trebalo mi je 2 god. da dođem na prihvatljivo stanje.
Meni terapije isto nisu previše pomagale.
Svakako se javite neurokirurgu sa nalazima.
Ako terapije ne pomažu, opcija vam je i operacija, posebno ako vam tegobe traju dulje vremena uz jake bolove i velike neurološke ispade.
Kod privatnih klinika neurokirurzi vam mogu ponuditi i ESI injekcije koje vam mogu pomoći pa možda neće trebati operacije.
Ja sam primio ESI injekciju prije 2 tjedna i mogu reći da su mi bolovi manji kao i trnjenje u nozi, te od onda ne trošim tablete. Poznajem dvije osobe kojima je ESI isto pomogla. Oboje rade sjedeći posao kao i vi, a i ja.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #5 : Travanj 29, 2016, 05:15:20 prijepodne »
Da,slažem se sa Vrhijem da bi i mogli otići u ambulantu za bol,imaju je i bolnice. Esi blokada bi za početak mogla pomoći. Evo meni nije,ali ja sam valjda rijedak slučaj,ali ja sam je dobila poslje operacije i sigurna sam da neoperiranima pomogne. Meni su i fizikalne nekoliko mjeseci prije operacije pomogle.
A oporavak je stvarno individualna stvar. O tome se puno pisalo na forumu. Moja cimerica iz bolničke sobe je nakon 4 mjeseca bila na posu i sad više ni ne zna da je bila operirana,a ja se eto još uvijek mučim uz šake tableta svaki dan. I bilo što sam već do sada isprobala,ne pomaže. Sad mi se smiješi ponovna operacija,ali je se ne bojim i živim u nadi da će me prije ili kasnije osposobiti za normalan život.

Samo se naoružajte strpljenjem i optimizmom jer će na kraju sve biti ok.
 :P opet sam se malo raspisala....rano je jutro,ne spavam već nekoliko sati što od bolova što od ovih velikih doza kortikosteroida kojima su me nafilali...još jednom sretno i glavu gore.
Ta kičma je zeznuta stvar i nitko to ne kuži dok ne proba :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

sonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #6 : Travanj 29, 2016, 08:01:09 prijepodne »
Dobro jutro..evo i mene opet. Jucer navece bila sam ponovno kod fizijatra..ali moj otisao u mirovinu..dosla nova fizijatrica ..boze me sacuvaj pa imam potrebu to podjelit s vama..kaze dosli ste na kontrolu..kako se osjecate..a ja kazem da me jedino prepona boli manje sve ostalo je isto s tim da imam pogorsanje u smislu da kad sjedim imam osjecaj šiljenja u predjelu trtice i to me bas uzasno boli vec par dana..uzme ona nalaz od magnetske i kaze sve je to ok ..terapija ste primili 50 i vise vam netreba..a i nije dokazano kaze ona meni da uopce fizikalna ista pomaze..mozete ici na posao izbjegavajte sjedenje i stajanje i dizanje tezih predmeta..ja njoj kazem kako to mislite i objasnim joj sta radim..a ona se nasmije i kaze e pa onda odite u tvrtkovu i trazite neko lakse radno mjesto..

sonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #7 : Travanj 29, 2016, 08:11:58 prijepodne »
Ohhh..sad vidim fali mi dio ...i tak luda jucer od te fizijatrice odem kod svoje nove dok.opce prakse i ispricam joj to sve..ona me naruci kod neurokirurga iako sam joj to mislila napomenut zahvaljujuc vasim savjetima..i kaze mi da se smirim da ukoliko isti ne odluci da je moje stanje za operaciju da postoji opcija ambulantnog lijecenja injekcijom ..a bas to ste vi spominjali..ajd hvala bogu pa netko shvatio da me stvarno boli ta kicma i da ce si dati malo truda da mi ipak olaksa zivot..a da dala mi uz tablete i mali normabel kaze pomoci ce kicmi a i mene malo smiriti..a dobro kaj sad probat cu i to..valjda nemoze nastetiti

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #8 : Travanj 29, 2016, 08:15:13 prijepodne »
Užas sonja :(,ali nažalost nije to ništa,doživit čete vi još puno toga nažalost,ok 50 terapija je puno ali kad je vidjela da nepomažu trebala vas je uputiti neurokirurgu.Super za lječnicu opče medicine pa vas je uputila što dalje..normabel je ok.bude vas malo opustio.poz
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #9 : Travanj 29, 2016, 11:59:33 prijepodne »
Pa ja vam tvrdim da fizijatri većinom nisu od nikakve koristi. Samo pročitaju nalaze,pa još  pol toga ne razumiju,uopće da se posvete pacijentu,a slike od MR vsljda ne znaju ni otvoriti. Ajde....ima i iznimaka,ali po bolnicama je većinom tako. Samo fizikalne i to svima iste,nema veze dijagnoza....svi isto. Već znam napamet.

Uglavnom,hvala bogu pa Vas bar LOM razumije i eto pokrenule su se stvari. Normabel je jako dobar za opuštanje mišića,vjerojatno budete i osjetili razliku....leđa se lijepo malo otpuste. :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

sonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #10 : Svibanj 17, 2016, 08:29:38 prijepodne »
Dobro jutro ljudi...evo i mene malo..vidim da vas se puno sprema na operacije ili su operirani svima zelim puno srece i da vam boli napokon prestanu. Evo i ja jucer obavila neurokirurga kaze on da to nije za operaciju..ponovno me salje fizijatru koji mi je rekao da nemogu dobiti vise terapija

sonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #11 : Svibanj 17, 2016, 08:45:15 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dobro jutro ljudi...evo i mene malo..vidim da vas se puno sprema na operacije ili su operirani svima zelim puno srece i da vam boli napokon prestanu. Evo i ja jucer obavila neurokirurga kaze on da to nije za operaciju..ponovno me salje fizijatru koji mi je rekao da nemogu dobiti vise terapija
Dobro jutro ljudi...evo i mene malo..vidim da vas se puno sprema na operacije ili su operirani svima zelim puno srece i da vam boli napokon prestanu. Evo i ja jucer obavila neurokirurga kaze on da to nije za operaciju..ponovno me salje fizijatru koji mi je rekao da nemogu dobiti vise terapija

sonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #12 : Svibanj 17, 2016, 09:00:16 prijepodne »
Eto..i kad kazem da nisam bas svoja nitko mi ne vjeruje..od svih tableta sam fijuuu...da nastavak onog sta sam htjela rec je da me takoder salje u ambulantu za bol..posto vas je dosta tamo bilo jel moze pomoc..kako to tamo ide i koliko se tamo ostaje..par sati ili??

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #13 : Svibanj 17, 2016, 16:35:54 poslijepodne »
Sonja sve papire moras uzeti sa sobom. Tamo ce te sve zivo ispitati.
Meni je prvi puta ponudjena akupunktura, to ti traje oko pola sata. I ja sam bila na 7 tretmana. To mi nista nije pomoglo, dok je bilo ljudi isto sa kicmom koji su odusevljeni i idu 2 puta godisnje i rjesili se bolova
Zatim 3 dana sam venozno primala Dolantin s Analginom i injekcije Dexametazona. E to mi je pomoglo
Drugi puta kada sam isla doktorica mi je odmah davala Dolantin i pokusali smo s Tramacurom i Transcet flasterima. To su ti svdm narkotici. Na flastere sam dobila alergiju tako da sam ti do operacije bila na Dolantinu s Analginom
Nadam se da tebi nece trebati tako jaki ljekovi. Evo ja sada 3 tjedna nakon operacije koristim samo Zaldiare. Nadam se najboljem

sonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #14 : Svibanj 17, 2016, 18:59:22 poslijepodne »
Elina hvala na odgovoru i nadam se da ces se i ti brzo oporaviti

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #15 : Svibanj 17, 2016, 22:48:32 poslijepodne »
Samo odi u ambulantu za bol. Imaju tamo svašta za ponuditi. Ja sam dobila Esi blokadu koja nije pomogla,ali ja sam valjda jedinstveni slučaj. Bila sam u dnevnoj bolnici od 10 do 17 sati. Krenule smo s raznim kombinacijama lijekova,na kraju je bila ESI.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

sonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #16 : Svibanj 18, 2016, 08:36:19 prijepodne »
Evo ići ću svakako u ambulantu za bol trenutno prihvaćam sve što može pomoći. pitala me doktorica a kad bi ja to išla...reko naravno da što prije tak da me naručila za petak u 10 sati u Klinici za traumatologiju, a sad ćemo vidjeti jel bude kakve pomoći jer se nadam da ipak bude nešto od toga...

Kraljeznica.com forum

Odg: bol u lumbalnom dijelu kraljeznice
« Odgovori #16 : Svibanj 18, 2016, 08:36:19 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com