Autor Tema: Bolovi u kralježnici, ali i u ruci  (Posjeta: 49377 )

0 Članova i 91 Gostiju pregledava ovu temu.

Nikola

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: Bolovi u kralježnici, ali i u ruci
« Odgovori #54 : Travanj 12, 2010, 11:55:30 prijepodne »
Da, neurolog je pogledao i tako rekao, a nakon njega je ortoped dao preporuke kao što sam prenio u dijelu iza "finalno".

GSM

  • Gost
Odg: Bolovi u kralježnici, ali i u ruci
« Odgovori #55 : Travanj 12, 2010, 12:09:24 poslijepodne »
Jao si ga tebi s tim neurologom koji ti tvrdi nesto sto uopce nije u njegovoj domeni i nije na njemu da komentira...

Koji ortoped? U RH se jako malo ortopeda bavi kraljesnicom, a jos manje vratnom kraljesnicom. I dalje stojim iza toga da se ti moras naruciti na pregled kod neurokirurga.

Nikola

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: Bolovi u kralježnici, ali i u ruci
« Odgovori #56 : Travanj 12, 2010, 12:32:58 poslijepodne »
Joj, tek sada sam uočio da nešto ne valja u mojem pisanju: nije neurolog već neurokirurg. Sorry na pogrešci.
Riječ je doktoru kojeg si sugerirao. Nije toliko da krivim njega, MRI zaista ne pokazuje niti jednu jedinu anomaliju, baš sve uredno, baš svi nalazi...
Da li ima smisla ovo što je sugerirao ortoped?


GSM

  • Gost
Odg: Bolovi u kralježnici, ali i u ruci
« Odgovori #57 : Travanj 12, 2010, 12:41:10 poslijepodne »
E to je onda druga prica. Neurokirurgu vjerujem i znam da je sposoban, tako da ti ne mogu dati nikakav drugi savjet.

Sto se ortopeda tice takodjer ne znam sto bih ti rekao... Pozdrav

Nikola

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: Bolovi u kralježnici, ali i u ruci
« Odgovori #58 : Travanj 14, 2010, 06:29:27 prijepodne »
Mene i dalje muči zašto za ovo nema objašnjenja što se dogodilo. Imam EMNG na kojem piše što mi je, MRI koji ne pokazuje nikakve nepravilnosti, a ja sam i dalje ograničen u korištenje (jače) desne ruke. Jedan doktor govori da se naviknem (pa nije to samo bezazlena smetnja), drugi forsira samo vježbanje bez postavljanja dijagnoze problema... Jedina pomoć mi je bio alternativac koji me je masirao i namještao kosti i mišiće, samo to je jednokratno, nije dugotrajna pomoć i rješenje problema...

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bolovi u kralježnici, ali i u ruci
« Odgovori #59 : Travanj 14, 2010, 18:33:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mene i dalje muči zašto za ovo nema objašnjenja što se dogodilo. Imam EMNG na kojem piše što mi je, MRI koji ne pokazuje nikakve nepravilnosti, a ja sam i dalje ograničen u korištenje (jače) desne ruke. Jedan doktor govori da se naviknem (pa nije to samo bezazlena smetnja), drugi forsira samo vježbanje bez postavljanja dijagnoze problema... Jedina pomoć mi je bio alternativac koji me je masirao i namještao kosti i mišiće, samo to je jednokratno, nije dugotrajna pomoć i rješenje problema...

Sličan problem - loš EMNG, čisti MRI (ali uz dokazan problem u disku diskografijom), bolove u kralježnici i nogama. Komentar mog supruga na moje pitanje liječnicima i njihove odgovore bio je: ŠTIP - ne grad u Makedoniji nego ŠUTI - TRPI I PATI! Nažalost!
Nadam se da ćeš Ti pronaći rješenje! Sretno!
2006. interlaminectomia L4-L5

Nikola

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: Bolovi u kralježnici, ali i u ruci
« Odgovori #60 : Travanj 15, 2010, 06:33:39 prijepodne »
Tako mi je i samome. Ali nije to glavobolja koja prođe za 2 dana, ovo je uvijek tu samnom, kao da sam 10% invalid jer sam ograničen u radu...

Nego, nitko nije komentirao pitanje o Theraband trakama - ja ne znam što je to. Da li je netko radio s time, gdje se kupuju, koliko koštaju i ima li smisla to koristiti?

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Bolovi u kralježnici, ali i u ruci
« Odgovori #61 : Travanj 15, 2010, 07:58:18 prijepodne »
Ja imam nekoliko vježbi koje sam naucila kod Pehareca a uključuju te trake.. Naravno, ima milijun vježbi koje se mogu raditi s trakama. Ja imam zelenu, a donio mi ju je brat iz Nizozemske.. no sigurna sam da ih ima i kod nas..prvi rezultat pretrage u google-u Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se ..a sigurno se moze naci preko e-baya ili sl..znam da ima razlicitih boja koje ukazuju na cvrstocu trake, a time i na otpor koji pruzaju kod vjezbanja..
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

Nikola

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: Bolovi u kralježnici, ali i u ruci
« Odgovori #62 : Travanj 18, 2010, 23:42:24 poslijepodne »
zanima me kako izgledaju i kako se koriste te THERA BAND trake?

Probao bih ih kupiti preko ebay.

 

Nagradne igre