Autor Tema: Dijagnoza??????  (Posjeta: 100695 )

0 Članova i 28 Gostiju pregledava ovu temu.

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #54 : Studeni 01, 2009, 22:06:53 poslijepodne »
Ne trošim ja nikakve tablete za štitnjaču jer mi je uklonjena samo desna strana a lijeva proizvodi normalan broj hormona. Od lijekova koristim jedino Nolpaze za kronični Gastritis i Colospa retard protiv napuhavanja. Za bolove većinom Voltaren rapid jer mi zbog želudca doktor opće prakse neda ništa drugo iako ponekad kupim Neofen 400.

twixi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #55 : Studeni 07, 2009, 19:35:28 poslijepodne »
Molim da mi netko objasni dijagnozu:radikularna lezija S5L1 desno,radila sam EMNG.Hvala na odgovoru!

GSM

  • Gost
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #56 : Studeni 07, 2009, 20:12:07 poslijepodne »
Prosurfaj po forumu, ima jako puno korisnik i konkretnih informacija, takodjer i nasih iskustava.

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #57 : Studeni 08, 2009, 18:28:29 poslijepodne »
Evo da se javim nakon nekih obavljenih pretraga. Moram reći da je Madagaskar bila u pravu što se tiče čekanja imunoloških nalaza. Nalazi će biti gotovi 10. 12. što je duže od mjesec dana. Nalaz od rengena sa CD-om će biti gotov idući tjedan i dobit ću ga poštom. UZV štitnjače mi je doktorica radila i proširila pregled vrata zbog mojih tegoba sa gutanjem i bolom na lijevoj strani i kaže da nešto nazire ali slika joj nije jasna pa nemože definirati nalaz pa me je ponovo naručila za tri mjeseca da vidi ima li promjene. Ako ni tada nebude sigurna onda će napisati da napravim  CT vrata. Inače sam danas saznala da je 1 CT = 450 rengena. Dobila sam savjet da dobro razmislim da li je CT nužan i da to uradim u krajnjem slučaju.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #58 : Studeni 08, 2009, 18:53:57 poslijepodne »
goga al su škrti,pa neka ti daju MR štitnjače,on dobro oslikava meka tkiva pa če i to,ali samo štede,a dobro znaju da ti je lijevi dio već izvađen zbog problema sa štitnjačom,tumor je bio zar ne?

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #59 : Studeni 08, 2009, 20:53:39 poslijepodne »
Da bio je dobroćudni tumor. Al ne vrijedi se sa njima boriti moraš slušati kako kažu jer bi moglo biti gore. Kad sam do sada izdržala pa ću i to valjda dočekati. Ova doktorica je dosta dobra pa vjerujem da dobro postupa ali jao se meni to sve izdržati.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #60 : Studeni 08, 2009, 22:30:00 poslijepodne »
Drži se goga,ako je to ta doktorica koja je i prvi puta dobro obavila posao onda će opet :-*

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #61 : Studeni 12, 2009, 23:15:21 poslijepodne »
Evo sam dobila i moj prvi nalaz koji mi se nimalo nesviđa. Napravila sam RTG snimke šaka, stopala, i Th-L kralježnice. Datoteka je prevelika pa ću je probati staviti u dva dijela. Ako netko zna i želi protumačiti ovaj nalaz. Koliko ja razumijem da sumnjaju u RA što će pokazati i lab. nalazi koji će biti gotovi sredinom 12. mj. i scintigrafija 27. 11.  :'(

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #62 : Studeni 12, 2009, 23:36:44 poslijepodne »
goga ne budi tužna,ne može biti loše ako nalazi iz labosa budu dobri.Evo meni su našli u krvi antigen HLA B27 ali neču se zamarati time imam li Ankilozantni spondilitis ili ne.Budi aktivna a ako dođe do neke upale zglobova uzimat češ kortikosteroide i brzo češ opet biti ona stara,upalne reumatske bolesti mogu godinama biti u remisiji,a i pokušaj naći neko Alternativno rješenje :-*

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #63 : Studeni 12, 2009, 23:44:56 poslijepodne »
Goga ma daj lab nalazi još nisu gotovi sačekaj možda su pogriješili,nemoj biti tužna jer kad to čitam i meni je :'(

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #64 : Studeni 13, 2009, 00:01:35 prijepodne »
Hvala vam na utjesi ali znam da još nije gotova dijagnoza ali uz svu moju bol u svim zglobovima  i kostima je sad se zavukao i strah.
« Zadnja izmjena: Studeni 13, 2009, 00:04:48 prijepodne goga »

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #65 : Studeni 13, 2009, 00:03:43 prijepodne »
Evo i drugog dijela.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #66 : Studeni 13, 2009, 11:34:09 prijepodne »
goga ne smiješ se prepustiti strahu.I mene često bole zglobovi, a pola lijeve šake mi je već 2 dana ukočeno kao da ju je netko zalio cementom pa si mislim,ma hvala Bogu da sam dešnjakinja he he.Vidim da se trebaš čuvati osteoporoze,pa sad lijepo mijenjaj prehranu i prilagodi se,uvedi puno D vitamina,kalcija,vježbanja,informiraj se o prevenciji RA i osteoporoze i prilagodi prehranu tome.Vidjela sam u Cybexu mladu curu koja ima RA,došla je sa iskrivljenim prstima,a otišla vesela i prepuna nade.Znam da te bole zglobovi,al dobro je dok boli,ovoj curi se sve samo iskrivilo,nije ju ni stiglo boljeti,i opet je vesela jer ima lijeka za nju.Javi kad stignu svi nalazi.Odličan Reumatolog je Simeon Grazio iz Vinogradske,on preporučuje neke nove biološke lijekove koji baš lijeće RA (ali ti to možda uopće ni nemaš).Glavu gore i budi hrabra :-*
« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2009, 21:57:35 poslijepodne madagaskar »

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #67 : Studeni 13, 2009, 12:29:28 poslijepodne »
Ako se i potvrdi dijagnoza samo hrabro jer bez obzira na težinu problema danas ima i novih učinkovitih ljekova, moja susjeda odkad ih prima se odlično osjeća.
L5/S1 ekstruzija

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #68 : Studeni 13, 2009, 17:26:18 poslijepodne »
Goga, ja imam kombinaciju RA i AS.
Ako te zanima detaljnije piši na pp, da ne udavim ljude duljinom posta.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #69 : Studeni 13, 2009, 17:59:19 poslijepodne »
Mile drži se,ne daviš nikoga,već sam se pitala kako si i baš me zanima.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #70 : Studeni 13, 2009, 18:01:01 poslijepodne »
goga uzimaj glukozamin,meni nije skroz pomogao,ali mi je ublažio bolove u zglobovima.

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #71 : Studeni 15, 2009, 21:23:12 poslijepodne »
Hvala svima na savjetima, tako ste dragi i dobri pa kad sve ovo čitam što mi pišete nekako mi je odmah lakše. Znam dosta o bolesti RA ali me opet muče neka pitanja na koja nisam našla odgovor. Meni za sada nisu svi prsti iskrivljeni. Malo dva prsta na nozi ali me više zabrinjava nemoć u rukama, umor, bolovi u cijelom tijelu. Pročitala sam da je posljedica ove bolesti  atrofija mišića što mi se nimalo nesviđa a već to i osjetim. Ponekad ne mogu da otvorim flašu soka zbog slabosti u rukama. Zanima me kako ova bolest napreduje i koliko dugo se može živjeti a da nisam ovisna o nekom drugom. Mislim da bi Mile50 to mogla pojasniti ako ne želi javno može i na pp.  ???

 

Nagradne igre