Autor Tema: Dijagnoza??????  (Posjeta: 100257 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #126 : Lipanj 20, 2010, 16:16:10 poslijepodne »
Koliko se sjećam Goga je bila kod imunologa.Ako je CRP uredan (bez uzimanja kortikosteroida) ne radi se o upalnoj reumatskoj bolesti. Bdw, nisam shvatila zašto vam je preporučen Decortin ako nema znakova RA?

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #127 : Lipanj 20, 2010, 20:38:11 poslijepodne »
Uh! Počinjem se znojiti od ovih nalaza i nagađanja. Više ni sama neznam kuda trebam ići i što uraditi. Draga Madagaskar i kokolina evo pojasnit ću ukratko. Fizijatar u Topuskom me je uputio na MR zbog slabog poboljšanja nakon pet tjedana fizikalne terapije i naglasio je da taj nalaz odnesem neurokirurgu. Ja nerazumijem nalaz i neznam dali je šta za operirati dok netko stručan ne pogleda a to bi trebao biti neurokirurg. Kod reumatologa sam bila ali ne kod imunologa. Napravila sam nalaze i nalazi ne upućuju na RA. Radila sam CRP, RF, anti CCP i još neke nalaze koji su bili u redu. Na sitigrafiji skeleta je uočeno neko nakupljanje u zglobovima šaka pa mi je zbog toga dala decortin. Nije mi ništa pomogao i nakon tri mjeseca ga je ukinula. Tražila je snimke funkcionalne vratne kralježnice i rekla je da je nalaz loš kao da sam imala saobraćajku. Svi kralješci su pomaknuti. Utvrdila je da bi to moglo sve biti od kralježnice. Na kontrolu me je naručila u 9. mj. sa novim nalazima SE, CRP i još neke. Sad više ništa neznam. Šake uopće ne mogu do kraja zatvoriti i osjećam bol u svim zglobovima i mišićima.  :'( :'( :'(

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #128 : Lipanj 20, 2010, 23:24:18 poslijepodne »
Jesi li pozitivna na antigen hla b27 za Behterovu bolest (ankilozantni spondilitis)? Naruči se i kod neurokirurga i kod Imunologa, dobri su ti imunolozi na Rebru (naša Milica ti može dati preporuku)

Kraljeznica.com forum

Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #128 : Lipanj 20, 2010, 23:24:18 poslijepodne »

Milica

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #129 : Lipanj 21, 2010, 08:52:03 prijepodne »
Imunolozi - Rebro: Prof. Branimir Anić, dr Mirna Sentić, dr Dubravka Bosnić, dr Miroslav Mayer.
Svi su jako dobri liječnici i maksimalno se posvete  pacijentu. Ja sam inače 14 godina kod prof. Anića.
Amb : 2388-195
Liječnička soba: 2388-330

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #130 : Lipanj 21, 2010, 23:04:37 poslijepodne »
Moja doktorica me nije uputila da napravim taj nalaz HLA B27. Da li je moguće da bude pozitivan ako mi je CRP uredan, jedino je SE oko 25. Neznam hoće li mi dati uputnicu za imunologa ako mi nitko nije preporučio. Nalazi od RTG šaka stopala i kralježnice su upućivale na degenerativne promjene specifične za RA ali lab. nalazi to nisu potvrdili. Da li HLA može zatražiti i liječnik opće prakse bez preporuke specijalista?

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #131 : Lipanj 21, 2010, 23:25:22 poslijepodne »
Meni je to dao Reumatolog zbog bolova u zglobovima (i pozitivna sam), ja svoju dr.opće prakse ne mogu ništa pitati

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #132 : Lipanj 22, 2010, 12:11:48 poslijepodne »
HLA B 27 možete imati poz i bez manifestne bolesti. On govori samo za genetsku predispoziciju. Isto tako možete imati ankilozantni spondilitis sa SE 25, ali bi RTG bio pozitivan (sakroileitis, spondilitis)a to kodf vas nije slučaj.  Teško da će te imati RA sa urednim CRP i mirnom SE.(ako za vrijeme lab pretraga niste uzimali Decortin) Nije mi jasan nalaz radiologa"degenerativne promjene u smislu RA" jer to naprosto ne postoji. RA je upalna reumatska bolest sa specifičnim Rtg znakovima uzura i erozija uz osteopeniju,poglavito na šakam, stopalima, a degenerativa je nešto sasvim drugom (npr spondiloza, osteohondroza osteoartritis šaka,koljena, kukova...itd) Vaše stanje očito nije razriješeno te vam preporučam pregled kod prof Anića na Rebru da stavite točku na dilemu upalno-degenerativno. Za sada je prevaga na degenerativnom.

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #133 : Lipanj 22, 2010, 23:38:32 poslijepodne »
Hvala Kokolina na uputama pokušat ću dobiti uputnice i to riješiti. Imamo novog liječnika opće prakse koji je dosta škrt na uputnicama ali ću tražiti. Uradila sam i denzitometriju i na kralježnici je pokazalo osteopeniju. A stavit ću ponovo i nalaz RTG pa pogledajte.


goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #134 : Lipanj 22, 2010, 23:52:39 poslijepodne »
Evo i RTG vratne kralježnice.


Milica

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #135 : Lipanj 23, 2010, 08:42:09 prijepodne »
Naruči se odmah za imunologa, jer se jako dugo čeka.

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #136 : Lipanj 23, 2010, 21:02:27 poslijepodne »
Nije meni problem naručiti se  nego hoću li dobiti uputnicu bez preporuke liječnika. Pokušat ću sve da to riješim jer vidim da se nešto događa a nikako pronaći šta. Već mi je dosta ovih pretraga a od dijagnoze ni d.

Kraljeznica.com forum

Odg: Dijagnoza??????
« Odgovori #136 : Lipanj 23, 2010, 21:02:27 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com