Autor Tema: Disk bulging - ispupcenje diska  (Posjeta: 93822 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #36 : Siječanj 13, 2010, 00:07:00 prijepodne »
Sa 17 godina meni nije do nikakve operacije kičme bez obzira kakva je ona...ali kad mi tu neko prica da ako imam taj bulging koji imam sto je MR pokazao i da ce to prerasti u herniju,šta da onda radim...
Na ovom sam forumu nazalost više bačen u depru nego igdje drugdje...nadam se da sve to nije točno...a ima i osoba poput one Seneintar ili kako joj je već nick koja se sladi tuđom nesrećeom  >:(.
Daj malo optimizma...kak ja necu biti u banani kad sve te vaše priče čitam k vragu...onda si pomislim i cijeli dan ostanem u fazonu kao "a kaj ak cu ja biti ko i oni ?" "višegodišnja sranja a nigdje trajnog riješenja"

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #37 : Siječanj 13, 2010, 00:21:28 prijepodne »
Bulging se ne operise. Ne ide to tako, operacija radi prevencije? Sto je razlog vise tebi atleticar. za nadu da ce taj bulging fakat i ostati samo bulging. Najgore jo kod ovih boljki pokusact naci pravilo i smisao. Zivot nije vojska, bolest to jest ovakvo stanje nije vojska. Pa da kad sve uradis kako treba, rezultati budu vrhunski.  Ne bude ni u zivotu, ni u ljubavi ni u bolesti, jbg
Niko od nas nije dobio garantni uz rodni list, a ni uputstva, .... dan po dan, ko ovisnici ...
 ;)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #38 : Siječanj 13, 2010, 00:23:40 prijepodne »
Pero ovo si dobro reko kako češ imati optimizma kad slušaš ove priće ,pa naravno sve ove priće su tebi pre velike jer ti još nisi krenuo jednim redom.I zato kreni po uputnice i riješavaj problem zaboravi na pisanje  postova,imat ćeš ih kad napisati,izađi iz te kuće i ako treba nanoge do doktora, pa taman pao na polaputa ako nebudeš mogao, skupit će te neko i onda ćeš možda i riješit problem.Daj se više pmakni jer naprotiv ću počet vjerovat u to da tebe možda stvarno i ništa ne boli,u što nebi volio povjerovat,zato opet ponavljam skupi se i pravac lječnicima po uputnice i nemoj mi molim te izmišljat razloge te nemam para,te bolu me noge,te pukla mi guma na bicikli,nemamlove za piće i sendvić po putu,sve to zaboravi ako želiš sebi dobro prestat ćeš jaukat tu na forumu i počet nešto poduzimat zasebe.Eto dovodiš me u neugodnu situaciju da ti ovako pišem al stvrno zar ti misliš da će mo ti mi rješit problem,pa naravno da nećemo, možemo ti dat savjete, jedan put prema izlječenju, a doktorima prepusti da te izlječu,a za postove ima vremena imat ćeših kad pisati,jer u protivnom ja ću sebe uvjeriti da tebe stvarno ne boli ništa te da nas zafrkavaš kao što ti misliš da tebi Sena želi zlo ;)

Kraljeznica.com forum

Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #38 : Siječanj 13, 2010, 00:23:40 prijepodne »

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #39 : Siječanj 13, 2010, 00:23:51 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bulging se ne operise. Ne ide to tako, operacija radi prevencije? Sto je razlog vise tebi atleticar. za nadu da ce taj bulging fakat i ostati samo bulging. Najgore jo kod ovih boljki pokusact naci pravilo i smisao. Zivot nije vojska, bolest to jest ovakvo stanje nije vojska. Pa da kad sve uradis kako treba, rezultati budu vrhunski.  Ne bude ni u zivotu, ni u ljubavi ni u bolesti, jbg
Niko od nas nije dobio garantni uz rodni list, a ni uputstva, .... dan po dan, ko ovisnici ...
 ;)

Ne bi da idem u off,ali dal ti to pokušavaš reći da ja neću biti u vojsci i da neću moći na dif i da neću moći biti školovani mladi oficir u vojsci ?

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #40 : Siječanj 13, 2010, 00:29:20 prijepodne »
Ma jok, nista od toga ti ne pokusavam reci ... ko je skonto ... skonto. Dobronamjerna sam prema tebi. Ako ti toliko zelis u tu vojsku, ja ti od srca zelim da tamo i odes. Ali Denis ti fino rece, prvo rjesi te zdravstvene probleme.
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #41 : Siječanj 13, 2010, 00:39:03 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma jok, nista od toga ti ne pokusavam reci ... ko je skonto ... skonto. Dobronamjerna sam prema tebi. Ako ti toliko zelis u tu vojsku, ja ti od srca zelim da tamo i odes. Ali Denis ti fino rece, prvo rjesi te zdravstvene probleme.

Pa to znam da,to je najveća frka sad,kaj misliš zakaj ja sad tu visim i zakaj ne spavam ni noćima ni danima...čupam kosu i razmisljam ono cijele dane "isuseee ,kaj ako vojska propadne isuseee kaj cu ja....isuse morat cu se ubiti eee ,ne ,ma ne,ne ne ,ne cu dopustiti da vojska propadne nema sanse" i onda to stanje preraste u ludilo zato sto doktore smatram najvecim krivcima za sve i onda me to tjera na ludilo,njih gledam kao uništavače moje mladosti i sna...i onda kazem u noci "ne ne ne ne,platit će mi ti za to,ako treba platiti ce krvlju,ako ja ne mogu biti prof vojnik,nece ni oni biti doktori da da da"

tako ti uglavnom meni prolaze dani....ludilo znam...tako da se nemoj ljutit,ali stvarno me smeta kad mi bilo ko i dobronamjerno pokusa reci "nema ništa od vojske" razumiješ,ja toj osobi mogu zlo napraviti...ja ne volim kad neko tako nesto govori,onda je najbolje da kaze "pusti ga u k i šutjet ću"...ja nikada u zivotu nikome nikada nisam rekao makar nogu nije imao "gle ti ne valjaš,ti to ne mozes i pomiri se s tim"...

A kuzim ja vas,ali vecina vas niste JA u tome je fora,tako da ne mozete razumijeti sta taj ratnički pojam meni znači i sve vezano za vojsku,oruzje itd...

Ach necu ja vise nastupati na ovom forumu,šta je bilo bilo je,pokusat cu jos nesto privatno rijesiti sa jednom kolegicom i to je to...ovo je stvarno postalo gubljenje vremena i mojeg i vašeg,ne treba se nikog ticati ko sam ja i na šta sam spreman,i ja to razumijem,nismo svi isti....mene je ionako ne moguce razumijeti tako da,nema tu objašnjenja.
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2010, 00:41:28 prijepodne Atleticar »

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #42 : Siječanj 13, 2010, 00:40:07 prijepodne »
Uostalom ... znam da si mlad, ali si ti malo egoista i narcisoidan. Kao da si iznad nas, pa i iznad svih, i kao da se tebi to nije smjelo dogoditi, jer ti eto imas planove, Niko od nas ih nema, i nikome bolest nista nije poremetila samo tebi, a ti si kao superioran u odnosu na nas, pa lijepo nismo tvoj nivo, ovakvi u banani. To da nas boli je o.k. to da ludimo od bolova je o.k. to sto recimo ja ni u kino hebeno ne mogu jer ne mogu sjediti dva sata je o.k. ali da se TEBI to desi ....
Jer, iskreno, ne vidjeh do sada ni u jednom tvom postu da ti nekog tjesis, ohrabrujes, razumijes ... ili?
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #43 : Siječanj 13, 2010, 00:50:28 prijepodne »
Ti moras posloziti prioritete. Dobro, hoces u vojsku, ali eto imas te probleme sa kicmom. Iti umjesto da radis sve da se spasis, prije svega ozdravis, pa onda u vojsku ti samo kontas koga ces da roknes,

Vidi, ono jutro kad sam isla po vodu,kad mi je iskocio  diskus, rat je bio, mooolila sam mamu da ne idem., prekljinjala je.Bila je neumoljiva, i sta sad treba mamu da ubijem... ili?
Doktor me svaki zajebo, svaki. Osim onog sto me operisao. Znas kako su me zahebali? Dok su druge cure ganjale momke i udavale se, ja patila, isla na oparaciju. Rekli su mi odmah da ne bih mogla podnijeti trudnocu. I prepali me, i svaku sam svoju vezu skoro pa namjerno unistila. Sta cu ja ikome ovakva? I evo me, sama, bez djece, boli me kicma. Nisam ni ja zasluzila, i meni su pokvareni svi ciljevi i zelje, i sta sad?
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2010, 00:53:56 prijepodne besana »
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #44 : Siječanj 13, 2010, 02:47:16 prijepodne »
Ma daj Besana, šta pričaš gluposti? Pa ko da si ti imala ciljeve i želje? Odakle ti uopce pravo na to? I mi ostali na forumu smo u biti hrpa najobičnijih luzera kojima su ove hernije dobrodošle da možemo po cili dan ležat i ništa ne radit. Ja sad smišljam kako bi sebi mogla namjerno napravit još koju herniju jer mi ove tri šta imam nisu dovoljne, možda se i oporavim pa ću morat opet izac iz kreveta u kojem mi je baš super vec mjesecima.
Ma eto meni je samo žao našeg jadnog Atletičara, on ipak za razliku od nas 300 luzera ovdje ima svoje snove, i baš mi grozno sta ce mu ih mozda taj jedan bulging poremetit.
I onda se ti Besana žališ što nećeš imat obitelj i djecu i tako...Ma daj koji ti je...Pa to je pis of šit prema njegovim snovima. Lipo ajde lec, popij sedamsto tableta da bi uopce mogla zaspat i ko te šiša...
 ::) ::) ::) :o :o :o :o :o
E da Atletičar, jako mi je žao što smo te ovdje na forumu zbedirali.
Možda stvarno da poslušaš sam sebe pa da otpiliš već jednom odavde????????
Previše je ovde ljudi preteških života i sudbina, ne moraju još slušat tvoje gluposti!!!!
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #45 : Siječanj 13, 2010, 09:32:35 prijepodne »
"A kuzim ja vas,ali vecina vas niste JA u tome je fora,tako da ne mozete razumijeti sta taj ratnički pojam meni znači i sve vezano za vojsku,oruzje itd..."


Jooooj pero gdje si bio 95 u Sarajevu, kako bi nm dobro dosao jedan takav hrabri vojnik ko ti  ;D ;D ;D :D


Besana ako si ti sve svoje veze sjebala radi kicme, no sikiriki i ja sam negao ajmo ja i ti na kaficu ili bazen ili sta god mozes raditi ovih dana  ;D


Denise, bi li mi ti prporucio skijanje s ovim bulgingom ne bi jel de??? Voljela bih proskijat vise nego se hljeba najest  ::) ::) 8)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #46 : Siječanj 13, 2010, 09:59:03 prijepodne »
 '  jutro dragi mojo kostoboljci  :) kak' ste? Kako ste spavali? Boli li vas?

Ne kontam ko me zove na kafu, bazen ...  ili sta vec?  ;D Ma ko god, pristajem. A sta mogu raditi ovih dana? Pa mogu.......... LEZATI!!!  ;D
 
Gdje li je atleticar? Da se nije naljutio?


Odoh ja s teme skroooooooooooooooooooz  ;D


operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #47 : Siječanj 13, 2010, 10:09:58 prijepodne »
Pa draga moja ja te zovem na kafu: senainter a mozes me zvati i senci. Reko kad ti bude bolje da se bacimo na plivanje, kafe, kilometarsko hodanje sta god ti pase meni pase sve troje  ;D ;D ;D
Javit ce se atleticar, raja je on nece se ljutiti valjda to mu zelimo DOBRO :D
Pusa svima meni danas bolje pa sam razdragana i vesela ko sto nisam nikad bila ni u svojim zdravim danima. ;D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #48 : Siječanj 13, 2010, 12:25:50 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma daj Besana, šta pričaš gluposti? Pa ko da si ti imala ciljeve i želje? Odakle ti uopce pravo na to? I mi ostali na forumu smo u biti hrpa najobičnijih luzera kojima su ove hernije dobrodošle da možemo po cili dan ležat i ništa ne radit. Ja sad smišljam kako bi sebi mogla namjerno napravit još koju herniju jer mi ove tri šta imam nisu dovoljne, možda se i oporavim pa ću morat opet izac iz kreveta u kojem mi je baš super vec mjesecima.
Ma eto meni je samo žao našeg jadnog Atletičara, on ipak za razliku od nas 300 luzera ovdje ima svoje snove, i baš mi grozno sta ce mu ih mozda taj jedan bulging poremetit.
I onda se ti Besana žališ što nećeš imat obitelj i djecu i tako...Ma daj koji ti je...Pa to je pis of šit prema njegovim snovima. Lipo ajde lec, popij sedamsto tableta da bi uopce mogla zaspat i ko te šiša...
 ::) ::) ::) :o :o :o :o :o
E da Atletičar, jako mi je žao što smo te ovdje na forumu zbedirali.
Možda stvarno da poslušaš sam sebe pa da otpiliš već jednom odavde????????
Previše je ovde ljudi preteških života i sudbina, ne moraju još slušat tvoje gluposti!!!!
Pegula pa ja to cilo vrime govorim Peri da se makne sa foruma i da ide riješavat svoj problem,jer tu ga neče riješit uz nas samo če upast u još veću bedaru,ja njega razumim u njegovim ciljevima,al ovdi stvarno neće riješit svoje zdravstveno pitanje jer on forum ne doživljava kao vodić nego kao ispušni ventil,meni ne smeta da se ispuše al njemu problem ostaje tako da prvenstveno treba ić tražit sebi riješenje.Ma koliko se Pero ljutio njegov trenutni cilj treba bit zdravlje a na sve ostalo treba manje razmišljat.I te kako znam da on sa svojim godinama gleda to katastrofalno i je to prava tragedija al eto ja osobno zanm puno mlađih osoba sa 14 godina koji imaju još gore probleme i boru se,mislim da Pero odbija pomoč več je diogao ruke i čeka riješenje.
perice prijatelju skupi se i stvarno počni više ić rješavat jednim putem svoj problem kao Krešo,i sve će  ti se  karte poslije otvarat same,jer ni ti ni ja neznamo sad trenutno da ti nećeš bit ipak u vojnoj akademiji.Dok ne probaš nemožeš ni znat zato junački naprijed ;)

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #49 : Ožujak 21, 2010, 18:46:23 poslijepodne »
Eh evo i ja da se javim sa kakvim takvim updateom ;D

Nakon duge dvije godine muka i bola ja jos do dan danas nemam dijagnoze. ;D Dobra stvar u svemu tome da sam se nakon dvije godine konstantnog bola prije sedam dana probudila i opazila na moje veliko cudo da me noga vise ne boli, da ne boli kad treba u wc i da sve u svemu se stanje poboljsalo gotovo pa za 100%. Sto se tice seksualnih tegoba koje sam imala one su se poboljsale sa neurontinom, jedina nuspojava je bila da mi je tesko bilo da osjetim nesto, tj. nisam vise osjecala bol ali ni zadovoljstvo nisam osjecala nista, al valjda bolje i to nego bol jel. ::) Neurontin sam pila dakle tri mjeseca smanjio mi je bol za oko 30%, al sam imala drugih nuspojava kao sto je gadan zatvor pa sam odlucila pauzirati sa neurontinom. Slijedila sam i neki homeopatski tretman da li je to pomoglo ne bih znala reci ne vjerujem al eto  da napomenem. U medjuvremenu sam vidjela hrpu doktora koji se dosad uglavnom opredjeljuju za ove bulging diskove, mada kazu ne bi trebalo da me boli od njih. Imam jos ovaj mjesec obaviti zadnji nalaz u bolnici, dolaze navodno neki americki doktori pa da pogledaju (ako se smiluju da mi urade MRI jer navodno treba novi, a ne znam sta mogu vidjeti na novom jer je na prethodnom snimljena moja kompletna kicma od kukova pa do vrata S1-C6). Uglavnom mozda mi oni kazu ovaj mjesec sta mi je i posalju ne eventualno jos jednu rundu novih terapija. Uglavnom ja se dobro osjecam, sada od ovih friskih simptoma osjecam samo da mi lijeva noga trni posebno stopalo tj. neki bolni trnci prolaze kroz nju imam osjecaj da mi je kao hladno i nikako da zagrijem nogu pa mi zato prolaze ti trnci. Sto se tice nekog jaceg bola ili pecenja to vise nema ima samo mala nelagoda na mjestu gdje je prije gadno boljelo. Zadnji neurolog koji mi je napravio EMNG je napisao dugi izvjestaj, al ukratko on vjeruje da su u pitanju diskovi koji su ostetili nekakav pudendalni pleksus, sto ce reci seks i mokrenje su za mene neugodna i bolna iskustva. Uz to imam jos ugasen neki refleks u nozi u kojoj me nista ne boli :D, sta me briga daboda se svi pogasili samo da me nista ne boli. ;D
Sto se tice same operacije, u mom slucaju dakle jos nije da se bas mora al ukoliko takvo vrijeme dodje niko ne dira skoliozu rjesavaju samo diskus herniju. E sad kakve su ti prognoze kad imas zafrkanu skoliozu u torakalnom dijelu, i operisanu diskus herniju u donjem ne znam i nadam se da nikad necu saznati, tako da cu samo radi skolioze odlagati operaciju sto je duze moguce.
Sve u svemu situacija nije losa, da bogdo hoce ostati ovako to bi bilo ekstra to bi bilo super. Razmisljam cak i o djeci, al ko ce ih cuvati kad me noga opet uhvati to ne znam :D
Toliko od mene za sad i svima zelim sto vise lijepih i bezbolnih dana
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #50 : Ožujak 22, 2010, 20:19:36 poslijepodne »
Moj suprug je imao prije 18 godina pomak kralješka za 7 mm, i užasne bolove. Pomak se vidio na nalazima prostim okom, naravno ni u ludilu se nije dao na operaciju, i radio ko vol. Imao je bolove da nije mogao stajati ni disati ali uporan ko konj. Ko će njemu reći da nesmije, dok ide ide...

Prošle godine na novim snimkama očitana skolioza, ni meni baš ništa nije jasno, on i dalje ne miruje, povremeno ga boli za izludit pa onda izluđuje doma nas. Stare snimke su izbljedile i nemoguće ih je usporediti, pa sad misli tko je lud a tko normalan?

 Želim ti život bez bolova kao i svima onima koji znaju što je BOL ;)
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #51 : Ožujak 22, 2010, 21:00:50 poslijepodne »
Kod njega je vjerovatno (dakle cisto nagadjam) se razvila skolioza usljed tog pomaka od 7 mm, dok je kod mene obrnuto prvo mi se iskrivila kicma tj. prvo sam dobila skoliozu pa mi radi nje pocinju diskovi lagano iskakati. Nema jos diskus hernije al eto imaju ti neki diskovi to nesto sto vodi ka tome ko ce vise znati. Mene noga sad boli lagano i nije strasno vise trni a kad krenenm na plivanje u aprilu vjerujem da ce se i to povuci bar se nadam. Skolioza po svojoj prirodi nije strasna uglavnom ne izaziva vece tegobe tako da to nije nista za brinut a operabilna je u svakoj dobi zivota.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #52 : Ožujak 22, 2010, 23:32:28 poslijepodne »
Sve je moguće,
u svakom slučaju želim ti OZDRAVLJENJE na bilo koji način :D
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #53 : Ožujak 23, 2010, 20:50:38 poslijepodne »
E hvala,

Izgleda da sam prerano govorilo o tome da me noga ne boli danas je tako boljela i pekla (sad boli cijela) da sam je pozeljela otpiliti testerom. Uh  ::)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #53 : Ožujak 23, 2010, 20:50:38 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com