Autor Tema: Disk bulging - ispupcenje diska  (Posjeta: 93837 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #72 : Ožujak 31, 2010, 00:33:55 prijepodne »
Ja, tesla ne skontah ovo za penziju ako mozes jos jednom pojasniti i mozes li mi reci gdje bi mogla vidjeti koliko je to para (ovo kazem samo za ne daj boze al eto da znam sta me ceka ), jer mozda se odlucim i za francusku na kraju krajeva. Posao imam sad hvala bogu pa dokle kako nista ne znam Nece valjda biti bolovanja, krenut cu na bazen pa da probam malo nece li to ponisiti onih 8 sati sjedenja  8)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #73 : Ožujak 31, 2010, 00:38:48 prijepodne »
ovisi koja operacija..evo ti cjenik jedne zagrebačke klinike čisto za informaciju..GSM će sigurno znati više...
 
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #74 : Ožujak 31, 2010, 09:56:58 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja, tesla ne skontah ovo za penziju ako mozes jos jednom pojasniti i mozes li mi reci gdje bi mogla vidjeti koliko je to para (ovo kazem samo za ne daj boze al eto da znam sta me ceka ), jer mozda se odlucim i za francusku na kraju krajeva.

Ovo sto sam ti objasnjavao je da imas uslove za inv. penziju sto se tice godina staza, jer neki ne mogu ni to, kao ja na primjer, a i da mogu nebih nesto za sada. Za velicinu u parama ne znam, to je malo veca matematika.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Kraljeznica.com forum

Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #74 : Ožujak 31, 2010, 09:56:58 prijepodne »

GSM

  • Gost
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #75 : Ožujak 31, 2010, 12:25:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Koliko je meni poznato ne radi se to, znas li mi reci cijenu minimalno invazivne kod vas?

Kao sto si mozda vec vidjela, tehnicki najzahtjevnija i tehnoloski najnaprednija operacija kraljesnice danasnjice kosta 30 000 kuna, sto zvuci jako puno, ali je u usporedi s cijenama u ostalim drzava EU doista smijesna. Ostale metode su dosta jeftinije (METRx i PLDD).

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #76 : Ožujak 31, 2010, 18:42:20 poslijepodne »
AKo bude bas da moram na operaciju da nema izlaza onda bi ja skoknula do vinogradske i konsultovala se sa nasim neurom bi li on radio to nesto laserski ili klasicno. Ako je laserski platiti operaciju, a ako bude odredio klasicno onda ovde u sarajevu. Ja nesto u dusi znam da od ovog naseg neura ne mogu bolje naci, tako da ne mislim ici dalje od hrvatske osim ako se ne u vratim u fr sto je vrlo neizvjesno ne sad kad sam nasla posao. Da mi je makar jos koju godinu staza nesto eto strah me je bola jedva trpim i ovaj sto se nekako da trpiti a ne daj boze da mi je jos nesto jace kud bi ja, ja psihicki ne bi mogla izdrzati taj bol. Tako nek ide za sad ovako bude li se bol povecala do neizdrzivih razmjera onda cu znati da moram operisati i da nemam drugog izbora. Makar se tako necu kajati sta god da se desi nakon operacije. Ne zelim da zavrsim u nekakvoj penziji, sa nultim primanjima. Moze dokle moze a kad vise ne mogne onda ici pa sta bog da. Mozda to nije ispravno razmisljanje al je mene jednostavno previse strah da se gorko ne pokajem poslije operacije, bol, bol ubija psihicki a i materijalno, od same pomisli na to strah me paralizira.
Ne znam zasto se ovi nasi ne obuce malo nego jos uvijek operisu ovim pecinskim metodama.
Hvala svima na informacijama  :)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

GSM

  • Gost
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #77 : Ožujak 31, 2010, 19:51:15 poslijepodne »
To bi ti bila mudra odluka, njegovo drugo misljenje...naravno ako uopce imas financijske mogucnosti doci u RH. Postoji mogucnost konzultacija putem interneta, javi se ako budes trebala pomoc.

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #78 : Travanj 01, 2010, 21:29:54 poslijepodne »
Senainter,
Želim ti puno uspjeha na novom poslu, dobrodošla u klub "sjedećih" radnih mjesta.

A svakako i puno sreće i uspjeha u cilju ozdravljenja tvoje kralježnice!!!  :) :)
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #79 : Ožujak 15, 2011, 21:22:38 poslijepodne »
Evo nakon 3 godine svega i svacega, terapija, lijekova, injekcija, nadanja da ce biti bolje, bolje nije. Zelim samo pojasnjemnje selektivne endoskopije, odnosno tog metrx sistema jer ce mi ta metoda najvjerovatnije biti dodijeljena za operaciju. Svi komentari dobrodosli Hvala unaprijed
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #80 : Ožujak 15, 2011, 22:25:33 poslijepodne »
To su dva razlicita pojma.

METRx - manje invazivan nacin izvodjenja klasicne operacije (rasirivanje misica i izvodjenje diskektomije). Kontrolirano golim okom ili mikroskopom.
Endoskopija - minimalno-invazivna operacija kroz "rupu". Kontrolirano kamerom na ekranu.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #81 : Ožujak 17, 2011, 08:11:28 prijepodne »
Moram priznati da se baš i ne razumijem ponajbolje u ove MIV metode.al znam d ase klasične bojim. Iz više razloga.Zato uredno igram kladionicu ::)Pa ko zna.Sa srećom.Ma kakva penzija.Nadam se da će sve biti ok. Meni je nakon koblacije bilo fino dvije godine.Dvije godine bez bola..a onda opet....

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #82 : Ožujak 17, 2011, 20:45:13 poslijepodne »
Istr: Da nisam znala da je to razlicito. Ne znam kako sam povezala  da je to isto, je li so oboje radi pod lokalnom anestezijom ili ne?

Luna: pa kako ti sad vidim nisu ti nalazi sjajni, mozda da probas sa ovim sarajevskim metodama. Kod mene su simptomi specificni, a ne ide na bolje ne znam sta da ti kazem, planiram i ja to rjesavati, a ne bih isla nikad u penziju osim da mi ne bude jaaako lose, a sve je moguce a mojim ledima ...  ;DPozz
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #83 : Ožujak 17, 2011, 21:21:03 poslijepodne »
kojim sarajevskim metodama? ja još hodam po pregledima.Trebam raditi EMG u maju možda me prime i na neurohirurgiju.. idem redovno kod neurologa al tu dobijem tablete i inekcije.... Hvala puno.Ja sve se nadam da će svima nama biti bolje...

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #84 : Srpanj 12, 2011, 19:20:46 poslijepodne »
 :)
« Zadnja izmjena: Srpanj 12, 2011, 19:41:29 poslijepodne senainter »
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #85 : Srpanj 29, 2011, 19:51:22 poslijepodne »
Evo kao sto neki znaju operisala sam se prije 2,5 mjeseca. Sve je dobro proslo oporavak tezak al sad sam vec fantasticno. Jedino sto u svemu zalim je sto se nisam operisala jos ranije. Pa ne znam sta da vam kazem osjecam se odlicno osim jos tog mjehura koji zeza, kako bih rekla poludio je nekako. Nema bola pri zadrzavanju urina s tim da ako pokusam zadrzati duze od 8 sati javlja se nelagoda i pritisak negdje unutra sa lijeve strane. Mislim da se mjehur nece tako lako oporaviti kao noga, mozda nikako rekao mi dr. Saftic jer sam dugo cekala. Zato pozurite lijepo svi na operaciju ako vas nije prestalo u roku od prva 4 mjeseca. Ja sam tek nakon 2 godine saznala tacno sta mi je.
I za sve one koji malo vjeruju u mom slucaju min. invazivna metoda se zaista pokazala cudotvornom.
Ja sam super zadovoljna kako je bilo i kako mi kicma izgleda. Sta ja znam hodam, vjezbam, pri sjedenju osjecam nelaogodu izmedju nogu na lijevoj strani jedino.
Eto malo kasno sam se javila no iskreno bilo mi je tako lose jedno mjesec i po da sam mislila da je operacija potpuni promasaj. Sretno svima a za sve moje sarajlije dr. Saftic ce ordinirati u Sarajevu u poliklinici Sunce jednom mjesecno.
Bye bye  :D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #86 : Srpanj 30, 2011, 21:39:19 poslijepodne »
Drago mi je da se osijećaš odlično.
Samo tako dalje, vjerovatno će neke stvari s vremenom "sjesti" na svoje.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #87 : Srpanj 31, 2011, 10:24:30 prijepodne »
Mah ja sam presretna samo nek nema jakog bola. Sjedim sad na lopti to mi jako godi samo sto mi lopta ispuhuje svako malo. Koliko cesto vi pusete svoje lopte  ;D PS: Ovo je ozbiljno pitanje.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #88 : Srpanj 31, 2011, 10:28:13 prijepodne »
Jos nesto bi porucila svima NEMOJTE CEKATI. Ako vas nije prestalo u prva 4 mjeseca NEMA sanse da vas prestane poslije. Nemojte se zavaravati. Sad naravno ima svakakvih izuzetaka al vjerujte operacija je jedina prava sansa za ovih 10 posto koji su indicirani da se operisu. Vjerujte da mi je pregled kod ginekologa 10 puta gori od operacije kicme. Ma to nista ne boli niti je uopste strasno a odlicno je kad ste pod lokalnom jer cijelo vrijeme mozete micati nogama i vidite jasno da cete hodati posle operacije. Eto zelim svima najbolje i da se sto prije rijese problema ...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Disk bulging - ispupcenje diska
« Odgovori #88 : Srpanj 31, 2011, 10:28:13 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com