Autor Tema: I evo mene ponovno uhvatilo, ovaj put gornji dio  (Posjeta: 5215 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
I evo mene ponovno uhvatilo, ovaj put gornji dio
« : Rujan 26, 2009, 16:45:35 poslijepodne »
Ovo pisem da javim da sam u banani, a i da pitam ako netko ima kakav savjet.
Nocas sam poceo osjecati bol u desnom dijelu prsa i mislio da ce proci kao i inace.
Nisam odmah povezao s kraljeznicom jer vec tako znalo malo boljeti dan nakon vjezbanja.
Ovaj put je izgleda disk izmedju lopatica. Lagano osjetim napetost u tom dijelu ledja (malo boli na dodir) ali i od manjeg saginjanja vrata i rotacija gornjeg dijela probada me u desnom dijelu prsa. U desnoj ruci za sada malo osjetim napetost i trnce.
Jutros je bilo relativno ok ali nakon glupe odluke da odem na posao odraditi nesto sad je postalo gadno.

Nemam ideju koji polozaj je najbolji. U lezeci na trbuhu prakticki ni ne mogu doci (mozda vise zbog problema sa donjim dijelom ledja koji mi ne omogucava normalan dolazak u lezeci polozaj). Zato me zanima koji je polozaj inace najbolji.
Lezanje u potpunoj horizontali je recimo OK ali osjetim napetost.

U koju bolnicu u Zagrebu se moze otici u slucaju gadnih bolova. Iskljucivo Trauma ili jos negdje?
Ne znam ima li smisla uzeti nesto protiv bolova ali ne toliko zbog bolova vise protuupalno i da mozda opusti misici?

Iako sam non sto na forumu nisam do sada bio u ovoj situaciji s gorinjim dijelom, a vecina stvari na forumu je u vezi donjeg dijela.
Izgeda da mi je pocelo lose razdoblje. Prvo se raspuknula plomba prije dva dana, a sad ovo

Hvala unaprijed. Na srecu imam mjesto za rad u stojecem polozaju pa nekako mogu pisati.
« Zadnja izmjena: Rujan 26, 2009, 16:47:12 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: I evo mene ponovno uhvatilo, ovaj put gornji dio
« Odgovori #1 : Rujan 26, 2009, 17:40:50 poslijepodne »
Mene je dvaput tako gadno ulovilo i oba puta je prošlo nakon masaže kod fizioterapeutice, mojoj kolegici je popustilo tek nakon blokade...mislim da bi trebalo uzeti uz analgetik i nešto za opuštanje muskulature...
Vjerujem da je to velikim dijelom uzrokovano i radom na računalu...
U svakom slučaju se nadam da će brzo popustiti.
L5/S1 ekstruzija

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: I evo mene ponovno uhvatilo, ovaj put gornji dio
« Odgovori #2 : Rujan 26, 2009, 19:02:24 poslijepodne »
Ja sam to isto imala prosli tjedan (mozda je nesto u zraku  ??? ) i nakon uzasno jake boli na poslu unatoč Brufenu, otišla sam navecer kod svog masera i on me jace izmasirao i nakon toga sam odmah osjetila olaksanje, a sutra je vec bilo puno puno bolje.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Kraljeznica.com forum

Odg: I evo mene ponovno uhvatilo, ovaj put gornji dio
« Odgovori #2 : Rujan 26, 2009, 19:02:24 poslijepodne »

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: I evo mene ponovno uhvatilo, ovaj put gornji dio
« Odgovori #3 : Rujan 26, 2009, 19:07:08 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mene je dvaput tako gadno ulovilo i oba puta je prošlo nakon masaže kod fizioterapeutice, mojoj kolegici je popustilo tek nakon blokade...mislim da bi trebalo uzeti uz analgetik i nešto za opuštanje muskulature...
Vjerujem da je to velikim dijelom uzrokovano i radom na računalu...
U svakom slučaju se nadam da će brzo popustiti.

Hvala na informaciji. Sad i ja osjetim direktnu korist od foruma.  :)

Pantaghana, moglo bi biti da nas toplo-hladno pogadja ovih dana. Velike su razlike izmedju dana i veceri. Plus puno rada nakon ljetnog odmora.

Malo je pocelo popustati.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: I evo mene ponovno uhvatilo, ovaj put gornji dio
« Odgovori #4 : Rujan 28, 2009, 16:43:44 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ovo pisem da javim da sam u banani, a i da pitam ako netko ima kakav savjet.
Nocas sam poceo osjecati bol u desnom dijelu prsa i mislio da ce proci kao i inace.
Nisam odmah povezao s kraljeznicom jer vec tako znalo malo boljeti dan nakon vjezbanja.
Ovaj put je izgleda disk izmedju lopatica. Lagano osjetim napetost u tom dijelu ledja (malo boli na dodir) ali i od manjeg saginjanja vrata i rotacija gornjeg dijela probada me u desnom dijelu prsa. U desnoj ruci za sada malo osjetim napetost i trnce.
Jutros je bilo relativno ok ali nakon glupe odluke da odem na posao odraditi nesto sad je postalo gadno.

Nemam ideju koji polozaj je najbolji. U lezeci na trbuhu prakticki ni ne mogu doci (mozda vise zbog problema sa donjim dijelom ledja koji mi ne omogucava normalan dolazak u lezeci polozaj). Zato me zanima koji je polozaj inace najbolji.
Lezanje u potpunoj horizontali je recimo OK ali osjetim napetost.


gotovo identične probleme imao sam prije nekoliko godina a dijagnoza je bila MIOGELOZE kod lopatica ili slično, s napomenom da ja nisam mogao oka sklopit od bolova. to su neke kvrge od nekakve masti i upravo oko lopatica rade najveće probleme.
nakon 15 terapija (fiziotarapeutkinja brozd, negdje kod kranjčevićeve), sve prošlo kao rukom. terapije se sastoje od inkvizicijskog masiranja i nešto lasera i ultrazvuka....



pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: I evo mene ponovno uhvatilo, ovaj put gornji dio
« Odgovori #5 : Rujan 28, 2009, 16:58:27 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Pantaghana, moglo bi biti da nas toplo-hladno pogadja ovih dana. Velike su razlike izmedju dana i veceri. Plus puno rada nakon ljetnog odmora.

Malo je pocelo popustati.

Istina je da je meni u 9. mjesecu kad pocnu hladniji dani i ove velike promjene u temperaturama uvijek losije nego inace, valjda tijelu treba neko vrijeme da se prilagodi.
A sto se tice ovog gore dijela, to je kod mene definitivno od sjedenja za kompom na poslu, posebno kad su neki zesci periodi i kad imam jako puno posla (kao zadnjih mjesec dana) pa se onda valjda sva ukocim od tog sjedenja. Kad sam recimo na GO, uopce ne osjetim to gore.
Ako ti treba dobar maser, koji je mene taj dan kad me uzasno boljelo spasio, samo reci. Ja i inace idem kod njega svakih 10ak dana.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Kraljeznica.com forum

Odg: I evo mene ponovno uhvatilo, ovaj put gornji dio
« Odgovori #5 : Rujan 28, 2009, 16:58:27 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com