Autor Tema: Diskus hernija i bolan seksualni odnos?!  (Posjeta: 13398 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Diskus hernija i bolan seksualni odnos?!
« : Rujan 22, 2009, 02:49:04 prijepodne »
Eh ovako ne znam ni kako da pocnem. Pozdrav svima prije svega i stvarno mi je drago sto sam uspjela iskopati ovaj forum i sto imam prilike vidjeti iskustva drugih ljudi. Imam ove sedmice sastanak sa neurohirurgom pa ne znam sta ce mi on jos reci stvarno ne znam jer moje tegobe su tako cudne i nikako tipicne za diskus herniju. Moj veliki problem je sto vec dvije godine imam hronicni bol koji se javio pri sekusalnom odnosu vaginalno na lijevojstrani (ne znam jesu li ikom bas tako poceli simptomi :)). Uglavnom od tada bol se ustalila glutealno, rektalno al samo na lijevoj strani i siri se kad me jace boli u lijevu unutrasnju stranu natkoljenice. A da i ne spominjem da odonda svaki seksualni odnos mi je pravo mucenje i tortura. Ljudi moji ja nemam nikakvog bola u ledjima vec evo otkako je sve to pocelo. De ne duljim pricu, doktori su tragali dvije godine sta bi to moglo biti jer su mi svi nalazi bili u redu (osim skolioze koju vucem godinama i koja mi nikad nije zadaval bol, inace vjezbam svaki dan za to)da bi mi jedan od silnih ginekologa koje sam vidjela preporucio da radim MRI ledja, kad ono na nalazu diskus hernija neki prsljen L4, L5 i S1(nemam nalaz pred ocima). RAdila sam i EMG koji ide u prilog diskus hernije jer su mi doktori (glupi francuski doktori) rekli da imam upalu nekakvog perinalnog zivca i htjeli da ga SIJEKU i PRZE(jer mi nikakve tablete nisu pomogle)! Jao majko moja i mi se nadamo nesto od tih zapadnjackih doktora a oni takvi mesari. Uglavnom ja sad ne znam sta od zivota da radim, ovaj neuroradiolog sto mi je citao taj MRI veli da od diskus hernije ne mere da boli ona stvar ;D, seksualni odnosi jel i to. Sto se tice bola to je vec kronicni bol koji me reze i pece kako rekoh u tom predjelu zadnjice i rektalno, pa nekad i vaginalno; a sam bol je podnosljiv al ne mogu se ni tog bola nicim rijesiti. Eto ljudi moji ako je neko cuo za takav slucaj, ili mozda neko od pristunih forumskih strucnjaka da da misljenje. PS: radila sam i laparokopiju i sve clean.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

GSM

  • Gost
Odg: Diskus hernija i bolan seksualni odnos?!
« Odgovori #1 : Rujan 22, 2009, 09:41:11 prijepodne »
Pozdrav,

sudeci po ovoj mapi tijela, ocito je moguce da te odredjene stvari bole zbog tih diskova:



Sto se tice sjece i przenje tog zivca, vjerojatno su ti htjeli raditi rizotomiju sto bi ti vjerojatno pomoglo da bol nestane na nekoliko mjeseci.
Vise bi ti mogao reci forumski Neurokirurg kada dodje...

Pozdrav

ivonna

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 36
    • Profil
Odg: Diskus hernija i bolan seksualni odnos?!
« Odgovori #2 : Rujan 22, 2009, 21:17:12 poslijepodne »
u najvecim svojim mukama prije operacije ekstruzije diska l5-s1 ja sam imala strasne bolove pri pokusaju obavljanja nuzde. strasno me sijeklo, neizdrziva bol unutra lijevo, koja se kao i kod tebe sirila u nogu...spolni odnos nisam ni pokusavala ali meni je to fizijatrica objasnila rekavsi da napinjanje misica dodatno opterecuje (isli stisce) zivac koji je upaljen, i stoga takva bol.

Kraljeznica.com forum

Odg: Diskus hernija i bolan seksualni odnos?!
« Odgovori #2 : Rujan 22, 2009, 21:17:12 poslijepodne »

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Diskus hernija i bolan seksualni odnos?!
« Odgovori #3 : Rujan 24, 2009, 20:53:04 poslijepodne »
Hvala vam puno na svim odgovorima stvarno ste super svi malo sam se utjesila jer me evo vec sutaju ko fudbalsku loptu vec dvije godine od doktora do doktora a nikakvog konkretnog rjesenja na vidiku. GSM odlicna ti je ova mapa vrlo konkretna al eto nisam strucnjak moglo bi bit vjerovatno kao sto ti kazes. Sto se tice ovog postupka "rizotomije" bas sam citala o tome sinoc na amercikim forumima, iskustva raje koja su to napravila i svi ga navode kao stvarno zadnje rjesenje kad ljudi ostanu nakon operacije ledja u tezim bolovima. Eh tad ako raznorazni lijekovi ne pomognu onda im ubijaju taj zivac koji je iritiran pored prsljenja odnosno nervne zavrseteke koje prenose bol. E sad stopa uspjeh i nije neka, bar koliko sam ja uspjela shvatiti. Uglavnom, poenta je da se to radi kod ljudi sa teskim bolovima sto nije moj slucaj. Pa i ta perinalna neuralgija koju su mi prisivali u francuskoj je jako rijetka i tesko se lijeci posebno ako joj se ne zna uzrok. Cak sam jedno vrijeme i pomisljala da ima neku skrivenu herniju u tijelu ili neki organ pomjeren.Bilo kako bilo, bila sam kod neurohirurga dans, bio je prilicno ljubazan i objasnio mi da to sto me boli zadnjica i noga je sigurno od diskus hernije. Za vaginalni bol nije htio nista da tvrdi, a nasla sam utjehu u rijecima da mi jos nije kasno za operaciju jer nerv nije ostecen nego ako mi bas toliko ta cijela situacija "dojadi" da mu se javim. Propisao mi fizikalnu i spomenuo neku siringomijeliju koja je kod mene urodjena i ne predstavlja neku opsanost za sada kao i to da ne zna da li to moze da mi uzrokuje bolan odnos (pffff ne vjerujem ako je i prije bila tu i nije mi smetala). Uglavnom tjesim se ovih dana cinjenicom sto nisam jedna od mnogobrojnih pacijenata koji su u groznim mukama i bolovima, al eto ne mogu ni da se odlucim tako lako na operaciju samo zato sto me boli ona stvar Vrtim očima A uostalom kakvu garanciju imam da ce mi operacija otkloniti vaginalnu bol. Pa sam mislila ako neko ima nekih inovativnih prijedloga (tablete, kreme, injekcije pa i bioenergicare bilo sta) kako da mi omoguci normalniji seksualni zivot, ja sam otvorena za sva rjesenja. Ipak mislim da moram pokusati sve prije operacije obzirom da nisam u strasnim bolovima i da nema jos uvijek nervnog ostecnja. Izvinite sto se ja ovako raspisah, al me je ovo bas pogodilo, 27 mi je godine tek se udala i zamislite kako mi je. Muz mi je potpuno zdrav i ono kako se kaze "zdrav bolesnom ne vjeruje". Podrzava me al se i on drzi za nekakvu slamku nade da ce se moja seksualna situacija rijesiti, a traje vec previse dugo za oboje.......
Ivonna hvala i tebi za tu informaciju upravo se to i meni desava  (vec dvije godine  Plač) i bol mi postane tako nesnoljiva samo pri osnosu, izvan odnosa moze se tolerisati. Eto bas sam neke "hude" srece kako kazu kod nas u Sarajevu. Moram ovom prilikom i pohvaliti ove nase hirurge, bar ovaj danas je bio prilicno ekspeditivan i dosta ok. Koga je bolilo isao je preko reda ili jako brzo, bas mi je bilo zao jedne djevojke bila je u velikim bolovima al eto dosla je brzo na red (iako je svaka minuta takvim ljudima vjecnost).
P. S. Svakako bih voljela cuti misljenje od prisutnih strucnjaka ili bilo koga ko zna kako bi mogao rijesiti ovaj moj problem seksualne prirode  Vrtim očima
Srdacni pozdravi
« Zadnja izmjena: Rujan 24, 2009, 21:28:17 poslijepodne GSM »
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

GSM

  • Gost
Odg: Diskus hernija i bolan seksualni odnos?!
« Odgovori #4 : Rujan 24, 2009, 21:28:26 poslijepodne »

Mislim da rizotomija nije zadnje rjesenje, nego jedno od mogucih rjesenja da pomognu prije neke invazivnije metode (fuzija odnosno ADR kad vec spominjes inozemstvo). Nisam siguran da li bi ti pomoglo, to ti mora reci doktor.

Pozdrav

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Diskus hernija i bolan seksualni odnos?!
« Odgovori #5 : Rujan 28, 2009, 19:32:24 poslijepodne »
GSM ili neko od prisutnih strucnjaka evo mog nalaza (ukratko) pa mi reci kako ti se cini, vidim da si odlicno upucen u ovu temu diskus hernije. A spominjem inostranstvo zato sto sam provela u Fancuskoj jedno vrijeme i imam njihove papire pa ako bi bila kakva metoda bolja, mogla bih je iskoristit. 
Nalaz kod L/S kicme ukazuje na malu do umjereno veliku herniju diska L4-L5 medijalno i vise lijevo i vrlo malu herniju diska L5-S1 medijalno i lijevo. Vidljive su izrazene degenerativne promjene diska L5-S1 i blage degenerativne promjene diska L4-L5. Siringomijelija u podrucju konus medulare.
Nemam vise ideja kako da odagnam bol, terapije i injekcije (OHB 12) su mi dosta eliminisale svakodnevnu bol al mi je odnos jos uvijek bolan  :'(
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Diskus hernija i bolan seksualni odnos?!
« Odgovori #5 : Rujan 28, 2009, 19:32:24 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com