Autor Tema: drhtanje ruku nakon operacije  (Posjeta: 4856 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

hzmo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
drhtanje ruku nakon operacije
« : Listopad 10, 2009, 12:40:25 poslijepodne »
ukratko,imam 38 godina,pravnik,sredinom srpnja osjetio slabost u nogama i trnjenje malog i domalog prsta lijeve ruke.uradio RTG kralježnice,EMNG(znakovi težeg do umjerenog neuralnog oštećenja registriraju se u malim mišićima oba stopala,više u fleksorima te u malim mišićima obje šake i oba m.extensor dig.comunis.nalaz odgovara težem radikularnom oštećenju S1 obostrano te umjerenog L5C7C8 korijena obostrano),CT snimku,MR(prolaps intervertebralnog diska u C6-C7 sa kompresijom medule i vidljivom promjenom strukture medule u toj visini u smislu razvoja mijelopatije).krajem kolovoza operacija (extirpatio disci i.v. C6-C7).prema otpusnom pismu operacija je protekla uredno kao i postoperativni period.nakon operacije primjećujem drhtanje ruku (šake),posebno lijeve.nigdje na forumu nisam pronašao ovakav opis tegoba nakon operacije.zanima me da li se s vremenom i rehabilitacijom ova tegoba povuče ili barem smanji.također,zanima me koliko u prosjeku traje oporavak nakon ovakve operacije?

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: drhtanje ruku nakon operacije
« Odgovori #1 : Listopad 10, 2009, 17:37:24 poslijepodne »
Meni su se nakon operacije ruke dobrano tresle gotovo 3 mjeseca. Mislim da mi je to bilo zbog kortikosteroida (pila sam Medrol). Nedavno sam bila na jednoj lakšoj operaciji i isto su mi se ruke tresle jedno tjedan dana. Dok sam pila Medrol, bilo je zbilja gadno. Povremeno ni juhu nisam mogla pojesti... Piješ li što od lijekova?
Operacija L4/L5 2007. godine

korman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: drhtanje ruku nakon operacije
« Odgovori #2 : Studeni 06, 2009, 13:05:27 poslijepodne »
pozdrav hzmo

meni su se ruke tresle od poslije operacije c4-c7 dobrih tri do četri mjeseca jer su mišići i živci oslabili a njima stvarno treba puno vremena da se oporave.
Može ti se izraženije pojaviti kada si jače umoran,da te ne iznenadi i to ti je ako je uzrok operacija ok jer sve dođe na svoje samo si trebaš dati vremena
2002 pad i pukla trtica
bolovi od 2003
26.3.2008.interlaminenktomija L4-L5
06.05.2009. C4-C7 microdiscetomia
16.11.2009 lumboishialgija opet,teško oštećenje živcaL5-S1
traženje pomoći dalje

Kraljeznica.com forum

Odg: drhtanje ruku nakon operacije
« Odgovori #2 : Studeni 06, 2009, 13:05:27 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com