Autor Tema: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy  (Posjeta: 18004 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #18 : Lipanj 17, 2009, 10:01:28 prijepodne »
Da li će stimulator djelovati kod nekoga ili neće u principu je moguće provjeriti. Postavi se tzv vanjski stimulator s intraspinalnom elektrodom koju onda pacijent nosi nekoliko dana a ako je zadovoljan onda se ugradi i unutarnja jedinica. Sto se tiče mišljenja psihijatra o tome mozemo i raspravljati. Ja bih poslao psihijatru bolesnika koji mi se zali na nesnosne bolove a da prije toga nije operiran. Ali nekom tko je četiri ili pet puta operiran i koji se nakon toga zali na toliku količinu bolova bih bio sklon vjerovati. Jer kada netko trpi toliko dugo bol takvog intenziteta i kvalitete naposto ne može biti normalan. On je i depresivan i anksiozan i sta god hocete.. i ne može proći psihološku evaluaciju bez dijagnoze. Da li to onda znači da se takvim ljudima ne treba niti pokušati pomoći??? Ali to je samo moje mišljenje.



Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ako nemas druge opcije u RH, a situacija je stvarno tako teska, nemas sto razmisljati. Ako ti je zivot postao nocna mora, trazi drugo misljenje negdje vani, netko ti drugi moze ugraditi SCS ako ti on moze pomoci... Samo sto su vani takve stvari jako jako skupe.
[/
quote]Sestrićna živi u švicarskoj,operirala herniu samo desnostrano 2x , debelo platila , sad je poslije 2 op. gotovo u lošijem stanju od mene,sve što se događa kod nas isto i tamo , na kraju ne može uopće stupit u kontakt sa operaterom,kaže da ju izgleda nije ni operirao taj nego neki praktikant,ma užas,plaće preko tf a ja bi skoro skupa snjom,pa mislim,jedna švicarska i takvo šta,onda se manje čudim za ovo kod nas

Informacije iz inozmestva mi se uvijek cini jako korisne. Pogotovo ovakve negativne koje pokazuju da ni vani nije sve tako lijepo i sjajano. Usput, znao sam se zapitati da li me stvarno operario kirurg koji je trebao ili netko drugi. To mi se cini zanimljivom temom. Nije vezano samo za kraljeznicu vec za bilo koju vrstu operacije.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #19 : Lipanj 17, 2009, 17:49:27 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja bih poslao psihijatru bolesnika koji mi se zali na nesnosne bolove a da prije toga nije operiran. Ali nekom tko je četiri ili pet puta operiran i koji se nakon toga zali na toliku količinu bolova bih bio sklon vjerovati. Jer kada netko trpi toliko dugo bol takvog intenziteta i kvalitete naposto ne može biti normalan. On je i depresivan i anksiozan i sta god hocete.. i ne može proći psihološku evaluaciju bez dijagnoze. Da li to onda znači da se takvim ljudima ne treba niti pokušati pomoći??? Ali to je samo moje mišljenje.

Apsolutno se slažem s Vama. Već sam nekoliko puta pisala kako se kod nas olako nekoga proglašava anksioznim, depresivnim, itd., a pritom se uopće ne gleda na stvarne okolnosti u kojima čovjek živi. Najtragičnije je onda što se te ljude našopa lijekovima, od kojih samo postaju bolesniji a stvarni uzrok svega toga se ne riješava. Čak naprotiv, problem se samo povećava.
Operacija L4/L5 2007. godine

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #20 : Lipanj 17, 2009, 20:44:43 poslijepodne »
  Evo,više samo radi informacije: danas sam dobio rješenje o pravu na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad u iznosu od 1.295,87 kn za ukupni radni staž od 34 god.07mj.i 29 dana - sve to vrijeme radio sam poslove više stručne spreme /diplomirao na višoj ptt školi u Zagrebu 1974 god./ kao referent za financ.poslovanje u Hrvatskoj Pošti,zadnja plaća prije bolovanja bila je neto oko 5500 kn.Ovo sve pišem jer prosto ne mogu vjerovati svojim očima ako nije neka greška,pa zaboga koliko bih imao da sam ostao na osnovnoj školi i recimo bio poštar ili čistać ? Ako mi netko tko zna više o tim stvarima može objasniti o čemu se tu radi,molio bih
frenk

Kraljeznica.com forum

Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #20 : Lipanj 17, 2009, 20:44:43 poslijepodne »

GSM

  • Gost
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #21 : Lipanj 17, 2009, 20:48:18 poslijepodne »
Nazalost, zeznuli su te kad su ti prepisali "PROFESIONALNU" nesposobnost. Mojoj mami je opca (iako je cini mi se u puno boljem stanju od tebe) znatno veca.

Sada mi kaze da mozes skupljati papire i OPET predati u proces, da bi ostvario pravo na POTPUNU nesposobnost.

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #22 : Lipanj 17, 2009, 20:55:11 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Da li će stimulator djelovati kod nekoga ili neće u principu je moguće provjeriti. Postavi se tzv vanjski stimulator s intraspinalnom elektrodom koju onda pacijent nosi nekoliko dana a ako je zadovoljan onda se ugradi i unutarnja jedinica. Sto se tiče mišljenja psihijatra o tome mozemo i raspravljati. Ja bih poslao psihijatru bolesnika koji mi se zali na nesnosne bolove a da prije toga nije operiran. Ali nekom tko je četiri ili pet puta operiran i koji se nakon toga zali na toliku količinu bolova bih bio sklon vjerovati. Jer kada netko trpi toliko dugo bol takvog intenziteta i kvalitete naposto ne može biti normalan. On je i depresivan i anksiozan i sta god hocete.. i ne može proći psihološku evaluaciju bez dijagnoze. Da li to onda znači da se takvim ljudima ne treba niti pokušati pomoći??? Ali to je samo moje mišljenje.

Apsolutno ste sve dobro napisali,znam to jer sam dugo proučavao o toj metodi,najviše na američkim linkovima.Jedino što mi nije jasno kako to da se nitko,ama baš nitko ne javlja sa ugrađenim stim. na forum a temu sam postavio prije više mjeseci.Koliko uopće ima kod nas ljudi sa tim i zašto šute,ili oni koji imaju boljitak-baš ih briga za forum,a oni kojima je loše /kao oni koje sam vidio tamo/ je neugodno priznati da su pogriješili a možda uz to i debelo platili ili ...ne znam
« Zadnja izmjena: Lipanj 17, 2009, 21:16:32 poslijepodne bojan »
frenk

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #23 : Lipanj 17, 2009, 21:37:45 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
  Evo,više samo radi informacije: danas sam dobio rješenje o pravu na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad u iznosu od 1.295,87 kn za ukupni radni staž od 34 god.07mj.i 29 dana - sve to vrijeme radio sam poslove više stručne spreme /diplomirao na višoj ptt školi u Zagrebu 1974 god./ kao referent za financ.poslovanje u Hrvatskoj Pošti,zadnja plaća prije bolovanja bila je neto oko 5500 kn.Ovo sve pišem jer prosto ne mogu vjerovati svojim očima ako nije neka greška,pa zaboga koliko bih imao da sam ostao na osnovnoj školi i recimo bio poštar ili čistać ? Ako mi netko tko zna više o tim stvarima može objasniti o čemu se tu radi,molio bih



Frenky, ovo mora da je neka da je neka greška. Ja sam u razdoblju od 1.1 1999. do 2005. primala 1/3 inv. mirovine (630 kuna) zbog prof. nesposobnosti, jer sam radila 4 sata i za njih dobila pola plaće. 2005. sam ostvarila opću nesposobnost, ali da sam otišla u profesionalnu , što su me tjerali svih tih 5 godina, iznosila bi 1890 kuna. također viša stručna sprema, radila u zdravstvu, 30g i 5mj. staža.
Zato mi se za usporedbu ovo tvoje čini nevjerojatno. Moraš se žaliti.....Hitno.

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #24 : Lipanj 18, 2009, 23:59:06 poslijepodne »
  Pa ja ne znam jeli greška ili što ali znam da sam zadnja dva dana,kud me bolest izluđuje,sad još i ovo rješenje,imam osjećaj da ću poluditi.Ako je greška pri izračunu,kako da to provjerim? jer ako nije onda je glupo pisati žalbu,nisam dovoljno pametan što činiti a zapravo je meni životna egzistencija ugrožena.Supruga treba otići isto uskoro u mirovinu sa ptsp-om /imala je 3 oružane pljačke
u uredu gdje je radila/,dakle isto u profesionalnu i imat će sa srednjom spremom još manje,djeca su isto u kreditima do grla,ma mrak,ne mogu više ni pisati koliko mi sesteglo grlo...
frenk

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #25 : Lipanj 19, 2009, 08:41:43 prijepodne »
Potpuno te shvaćam i žao mi je, jer sam u sličnoj situaciji. Idi u Mirovinsko tražit novi izračun, pa onda žalba. Drži se.

GSM

  • Gost
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #26 : Lipanj 19, 2009, 09:40:43 prijepodne »
Koliko ja znam, SVAKI ured HZMO-a ima ured (besplatnog) pravnog savjetika. Ako ima Vukovar, vjerujem da ima i Osijek. Za pocetak odi tamo, pa kod procelnika, pa onda zalba.

Mene su jako dobro posavjetovali. Mi smo imali u planu zaliti se (u neznanju). Na kraju se ispostavilo da bi zalba i eventualna presuda u nasu korist samo nastetila i smanjila iznos mirovine. Zato ti savjetujem da ne srljas i napravis redosljedom kako sam ti rekao.

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #27 : Lipanj 20, 2009, 00:47:54 prijepodne »
  Jesam,zvao sam danas pravnu pomoć u HZMO-u i ženska mi na neuobićajeno ljubazan način sve pojasnila,sad da vas ne opterećujem detaljima,definitivnu mirovinu imat ću u iznosu oko 2500 kn,a da sam otišao u punu imao bih oko 500kn više,međutim sam ja molio vještaka da mi piše profes. jer su mi u firmi /HP/ to tražili da bih mogao dobiti stimulat. otpremninu 200.000 kn ali šta,dok sam ja dobio to rješenje oni su listu zaključili,naravno,bez mene na njoj iako sam u 12 mj. bio na listi pa su me prebacili za 31.06 i sad kažu da sam zakasnio sa rješenjem a rješenje su dobili 25.05. LZU /lud....../ neshvatljivo ali eto kod mene sve tako ide - da sam Antun preimenovao bih se i dodao tun...
frenk

GSM

  • Gost
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #28 : Siječanj 03, 2010, 22:26:10 poslijepodne »
Evo nesto vise informacija o spinal cord stimulation-u kod Dr. Chudya u KB Dubrava.

Radi se o SynMyx elektrodama koje proizvodi tvrtka MedTronic. Ugrađuju se uz pomoć interlaminotomije na razini T12-L1. Prednost kod ugradnje ovog uređaja imaju pacijenti s Parkinsonovom bolesti (bolesnici s poremecajem pokretanja).

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #29 : Siječanj 04, 2010, 22:29:30 poslijepodne »
Znam da se i neuro javio, no ne postoji li mogucnost da se umjesto stimulatora uradi nesto drugo kao "presijecanje zivca" ili spaljivanje nervnih zavrsetaka????? Ja bih uvijek izabrala prije da sam nepokretna i sve drugo sta hoces nego da sam u teskim bolovima
Ovo je bio samo prijedlog, ako sam skrenutla s teme izvinjavam se ......................
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

GSM

  • Gost
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #30 : Siječanj 06, 2010, 12:34:36 poslijepodne »
Mislim da te dvije opcije nikako nisu za usporedjivati, i mislim da SCS ima puno vecu primjenu i pokriva puno veci broj stanja... Te traje duze od rizotomije (rezanja zivaca) koja traje od 6-12 mjeseci (ako uopce pomogne!!) te onda zivci opet zarastaju, i opet ispocetka. Naravno, sve imaju svoju primjenu i doktor zna najbolje..
« Zadnja izmjena: Siječanj 06, 2010, 12:40:15 poslijepodne GSM »

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #31 : Siječanj 06, 2010, 23:02:28 poslijepodne »
Zivci zarastaju kad ne zelis da zarastaju, kad ih spalis kad ih presijeces da te ne bole jel. A kad zelis da prestanu da bole e tad nece da crknu sami od sebe nego bole godinama. Ima li ista u ljudskom tijelu da je teze izlijeciti od zivca koji sve radi naopako ;D ::)

Pa doktori izvini sto cu ti proturijeciti ne znaju uvujek najbolje, mnogi su mi spasili zivot a mnogi i nisu(blago receno). Citala sam malo i po stranim forumima nisam nasla nijedno pozitivno iskustvo sa ovim stimulatorom, dok eto brinetka npr. njoj je super koristila ta rizotomija. Eto samo kazem. Neki dan sam sjedila sa tipom koji je u kolicima i ono ne znam odakle tacno nista ne osjeca, ali veli da ga ponekad ledja sastave i to je to. Frajer ne moze hodati al ga ne boli konstantno to mjesto povrede. Znam da je crnjak ovo sto cu reci al sam mu zavidila taj cijeli dan, tako da ja opet ponavljam da bi ja radije u kolica nego da crkajem od bolova. A opet ne moze niko sebi slomiti kicmu na silu, razumijem i to al samo kazem da mozda ima negdje nesto drugo sto bi se moglo uraditi, jer ako ni taj aparat ne proradi (sve i da ga frenky dobije) tesko pitanje je : sta onda?
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #32 : Siječanj 07, 2010, 12:38:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
  Pa ja ne znam jeli greška ili što ali znam da sam zadnja dva dana,kud me bolest izluđuje,sad još i ovo rješenje,imam osjećaj da ću poluditi.Ako je greška pri izračunu,kako da to provjerim? jer ako nije onda je glupo pisati žalbu,nisam dovoljno pametan što činiti a zapravo je meni životna egzistencija ugrožena.Supruga treba otići isto uskoro u mirovinu sa ptsp-om /imala je 3 oružane pljačke
u uredu gdje je radila/,dakle isto u profesionalnu i imat će sa srednjom spremom još manje,djeca su isto u kreditima do grla,ma mrak,ne mogu više ni pisati koliko mi sesteglo grlo...
Frenki neka supruga posjeti ovaj forum na njemu će naći detaljnije upute kako ostvariti prava branitelja i sa dijagnozom PTSP-a

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

GSM

  • Gost
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #33 : Siječanj 07, 2010, 18:32:09 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Pa doktori izvini sto cu ti proturijeciti ne znaju uvujek najbolje, mnogi su mi spasili zivot a mnogi i nisu(blago receno). Citala sam malo i po stranim forumima nisam nasla nijedno pozitivno iskustvo sa ovim stimulatorom, dok eto brinetka npr. njoj je super koristila ta rizotomija. Eto samo kazem. Neki dan sam sjedila sa tipom koji je u kolicima i ono ne znam odakle tacno nista ne osjeca, ali veli da ga ponekad ledja sastave i to je to. Frajer ne moze hodati al ga ne boli konstantno to mjesto povrede. Znam da je crnjak ovo sto cu reci al sam mu zavidila taj cijeli dan, tako da ja opet ponavljam da bi ja radije u kolica nego da crkajem od bolova. A opet ne moze niko sebi slomiti kicmu na silu, razumijem i to al samo kazem da mozda ima negdje nesto drugo sto bi se moglo uraditi, jer ako ni taj aparat ne proradi (sve i da ga frenky dobije) tesko pitanje je : sta onda?

Ja kad sam rekao "doktor zna najbolje" mislio sam iskljucivo na jedinog doktora kojem vjerujem sto se tice kraljesnice. Nikako nisam govorio opcenito.

Sto se tice SCS-a, citaj Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se ... Nisu sva iskustva negativna

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #34 : Siječanj 07, 2010, 21:03:54 poslijepodne »
Da, procitah malo ovaj link .... crnjak za ove sto su u tolikoj boli, i hvala bogu sto meni Neurontin pomaze ...........bar za sad.....
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #35 : Siječanj 09, 2010, 22:20:56 poslijepodne »
Molim te da mi,makar i na PM javiš na koji način dolaziš do Neurontina,ukoliko ga ne kupuješ jer ja imam priličnih problema sa slićnim lijekom/Lyrica/ koji mi pomaže,doduše ne 100% ali pomaže uz ostale koje uzimam,hvala
frenk

Kraljeznica.com forum

Odg: Frenky: Spinal cord stimulator, dr. Chudy
« Odgovori #35 : Siječanj 09, 2010, 22:20:56 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com