Autor Tema: objašnjenje nalaza CT  (Posjeta: 4427 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

buco1969

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
objašnjenje nalaza CT
« : Svibanj 02, 2011, 13:26:38 poslijepodne »
Molim Vas pomoć,mama mi je operirala kičmu prije mjesec dana,imala je neizdržive bolove u desnoj nozi koji ni sada nakon operacije nisu puno manji i ne može izdražati dan bez koktela tramala i injekcija,bila je u toplicama i vratila se sa istim intezitetom bolova.Nakon operacije napravljen je CT gdje je utvrđena naknada fraktura kralješka.Nije nam ništa jasno,kada se je mogla desiti takva fraktura,mama poslije operacije nije pala da bi to upućivalo na frakturu.Molim Vas , može li mi netko pojasniti nalaz CT.Ima li fraktura kralješka veze sa neizdrživim bolovima u desnoj nozi.Ne znam više koga pitati za svjet,kako joj pomoći da joj ti bolovi budu manji. :-[

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: objašnjenje nalaza CT
« Odgovori #1 : Svibanj 02, 2011, 14:57:10 poslijepodne »
Svakako, ovaj nalaz treba vidjeti neurokirurg. Sa slikom, naravno!!! Što prije.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: objašnjenje nalaza CT
« Odgovori #2 : Svibanj 02, 2011, 19:58:32 poslijepodne »
Ako majka nema podatak o traumi moguće je da se radi o kompresivnoj frakturi uzrokovanoj osteoporozom. Niste naveli dob majke i ev ostale bolesti ili ljekove koje uzima.

Kraljeznica.com forum

Odg: objašnjenje nalaza CT
« Odgovori #2 : Svibanj 02, 2011, 19:58:32 poslijepodne »

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: objašnjenje nalaza CT
« Odgovori #3 : Svibanj 02, 2011, 20:41:58 poslijepodne »
Postovani, Vasoj mami je operirana LIJEVA strana i fraktura teoretski moze biti posljedica operacije.
Svakako je potrebno napraviti MR kralježnice i uputiti se neurokirurgu koji ju je operirao.
Lijepi pozdrav,
dr. Saftić



Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Molim Vas pomoć,mama mi je operirala kičmu prije mjesec dana,imala je neizdržive bolove u desnoj nozi koji ni sada nakon operacije nisu puno manji i ne može izdražati dan bez koktela tramala i injekcija,bila je u toplicama i vratila se sa istim intezitetom bolova.Nakon operacije napravljen je CT gdje je utvrđena naknada fraktura kralješka.Nije nam ništa jasno,kada se je mogla desiti takva fraktura,mama poslije operacije nije pala da bi to upućivalo na frakturu.Molim Vas , može li mi netko pojasniti nalaz CT.Ima li fraktura kralješka veze sa neizdrživim bolovima u desnoj nozi.Ne znam više koga pitati za svjet,kako joj pomoći da joj ti bolovi budu manji. :-[

buco1969

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: objašnjenje nalaza CT
« Odgovori #4 : Svibanj 03, 2011, 13:43:14 poslijepodne »
Hvala Vam svima na odgovorima, i savjetima, slučajno sam dobila preporuku za novog neurokirurga dr.Stančića na Rebru i naručila sam mamu na pregled 10.05.  tražit ćemo drugo mišljenje i nadu za brži oporavak,jer kod svog neurokirurga(jedan od... u Vinogradskoj,nezgodno mi je imenovati) koji ju je već treći put operirao , imam osjećaj da ne zna kao joj više može pomoći .Ne znam više šta da mislim, šta da radim...koliko treba čekati da mama počne hodati bez štaka.Prva dva puta nije bio tako težak oporavak ali ovo sada, ovi neizdrživi bolovi u nozi iako je prošlo više od mjesec dana od operacije, gutanje šaka tableta...na rubu sam snaga.Do kada?

Kraljeznica.com forum

Odg: objašnjenje nalaza CT
« Odgovori #4 : Svibanj 03, 2011, 13:43:14 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com