Autor Tema: Invaliditet  (Posjeta: 14745 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Invaliditet
« : Prosinac 08, 2015, 03:23:46 prijepodne »
Ima li tko novijih iskustva sa utvrđivanje invaliditeta?

Od svibnja o.g. sam u evidenciji nezaposlenih u HZZ-u i kako primam naknadu za vrijeme nezaposlenosti, slali su me da se prijavim na svakakve poslove, uključujući i poslove grobara i penjača po el. vodovima. U srpnju su prestali nakon što je moja fizijatrica u nalazu napisala da se preporuča prilagodba radnog mjesta i radnog vremena na radnog mjestu, no bilo je riskantno. Srećom, svi poslodavci danas traže "motivacijsko pismo" (neš' ti motivacije da kopaš tuđe grobove), tako da je posao grobara pao u vodu kad sam naveo svoje dijagnoze, a posao penjača po električnim stupovima mi nije ni ponuđen.

Pokrenuo sam još u lipnju o.g. postupak u Zavodu za vještačenje, profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s inaliditetom u odnosu na rad, kako bih mogao kod poslodavca, a putem državnim poticaja, ostvariti pravo na prilagodbu radnog mjesta (kupnjom odgovarajuće anatomske stolice) i radnog vremena (povećanim odmorom, radom od kuće). Prva dva mjeseca nije bilo nikakvog odgovora (a toliko je zakonski rok da se riješi cijeli predmet), djelatnica iz Zavoda nije odgovarala na moje mailove, da bih nakon proteka od 4 mjeseca istoj poslao prosvjednu požurnicu koju sam stavio na znanje ravnateljici Zavoda i pomoćnici ministra rada. Tada je reagirala u roku od 2 sata i rekla da će Povjerenstvo za utvrđivanje invaliditeta donijeti odluku o invaliditetu 28.10. i time me upisati u Očevidnik osoba s invaliditetom (to je pretpostavka za ostvarivanje naprijed navedene prilagodbe).

Početkom 11. mjeseca, dobivam odgovor da na temelju moje medicinske dokumentacije Povjerenstvo (sastavljeno od liječnika!) ne može ništa zaključiti te da mi je potrebna medicinsko-psihološka obrada u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje. Odlazim tamo prvo na grupno testiranje inteligencije i psihotestove te mi se određuje drugi datum za pregled kog liječnika i psihologa. Kod liječnika medicine rada zapravo me samo pregledala medicinska sestra, a razgovor sa liječnicom je trajao manje od 10 minuta. Ona je na temelju medicinske dokumentacije zaključila da nisam sposoban obavljati poslove koji uključuju stajanje, dugotrajno hodanje, sagibanje, podizanje i nošenje tereta (heureka!) i pošalje me na razgovor kod ekstremno glupe psihologice koja me izvješćuje o natprosječno utvrđenoj inteligenciji i internim procedurama HZZ-a te da će o mojem stanju biti obaviješten moj savjetnik u HZZ, ali ne i Zavod za vještačenje jer oni nisu nadležni za obradu u koju me je taj Zavod uputio! Skoro sam dobio živčani slom i porazbijao sve što se može razbiti. Poslao sam prosvjedno pismo svima od reda - nema nikakvog odgovora.

Upravni spor za sada ne mogu pokrenuti jer mi je protekao rok za prvostupanjski postupak, tako da budale iz Zavoda za vještačenje itd. koje invaliditet lokomotornog sustava utvrđuju ispitivanjem inteligencije i psihotestiranjem mogu neograničeno dugo odlučivati u prvom stupnju, ali ako donesu negativno rješenje onda imam brdo žalbenih osnova.

Jedino što mi to sve stravično ide na živce koji su ionako razmrdani samom bolešću i kroničnim bolovima tako da mi se čini da je od svega najpametnije odustati. Fizičke poslove ionako ne namjeravam raditi, jer je dobro kad ustanem iz kreveta. Više ne mogu sam niti ručak pripremiti, srećom imam partnera koji mi pomaže; u četvrtak kada sam bio na psihološkoj obradi sam napravio pola ručka, napio se Normabela i išao spavati, a on je napravio drugu polovicu kad se vratio s posla, tako da je ručak ispao večera. Sa eventualnim budućim poslodavcima radije prihvaćam honorarne poslove, odnosno objašnjavam im da meni Ugovor o radu sa obaveznim dolaskom svaki dan u ured i sjedenjem 8 sati dnevno znači smrtnu presudu bez prilagodbe; ako bude sreće, uspjet ću se dogovoriti tako da to bude prilagođeno i onda mi ne treba ovaj prokleti postupak za utvrđivanje invaliditeta.

Dobio sam savjet od jedne liječnice da odem kod psihijatra, barem jednom boravim u psihijatrijskoj ustanovi na liječenju, izmislim da imam halucinacije i prisilne misli i da ću onda dobiti sigurno 100% invaliditet. A što će mi to kad hoću nastaviti raditi? Samo ću si navući dodatne probleme bezveze, ali eto, tako je najlakše dođi u Očevidnik jer su psihijatrijske bolesti neegzaktne i nitko ne može osporavati to što kažu psihijatri. A bolesti kralježnice očito utvrđuju psiholozi!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Invaliditet
« Odgovori #1 : Prosinac 08, 2015, 07:12:12 prijepodne »
Ovo je stvarno tragično...jad i bjeda..ja se na zavodu vodim kao osoba privremeno nesposobna za rad svaki me mjesec maltretiraju,evo baš danas im nosim papire od fizijatrice...baš me zanima koji ja to poso po njihovom mogu radit nakon 3 operacije,kad nedaju ništa pametno ovo je mali grad na 1 mjesto 500 molbi.ja od njih ne očekujem da će mi nać neki poso,naću si sama,baš ču danas pitat svog savijetnika šta bi ja to po njemu mogla radit? Mislim da ću i opsovat nekom nešto :-\samo zajebavaju...
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2015, 08:15:14 prijepodne ljiljana25 »
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Invaliditet
« Odgovori #2 : Prosinac 08, 2015, 16:46:18 poslijepodne »
Meni je danas baba iz Zavoda za vještačenje javila da će druga osoba, koja me niti ne vodi na HZZ niti me "vještačila" izvijestiti Povjerenstvo za utvrđivanje invaliditeta o rezultatima moje obrade, a onda da će Povjerenstvo donijeti odluku. Ni da bi došla riječ isprike zato što me muljaju žednog preko vode. Dođe mi da skupim svu snagu i odem im razbiti glave, državno službeničke guzice kojima plaća stiže svaki mjesec. Niti ja ne očekujem da mi oni nalaze poslove, jer su svi do sada koje su nudili bili neprikladni, ali da bar ne zaje... Drž' se! Ne kužim ovo sa privremenom nesposobnošću za rad. Pa Tvoje dg su koma!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Invaliditet
« Odgovori #2 : Prosinac 08, 2015, 16:46:18 poslijepodne »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Invaliditet
« Odgovori #3 : Prosinac 08, 2015, 17:23:08 poslijepodne »
Priključujem se dosade,a kakav odgovor ili savjet ne mogu dati jer još nisam do toga došla. Još sam zaposlena. ::)  ali ja imam namjeru ići kod psihijatra jer budem sigurno na kraju i tam završila ovih listi čekanja. Bila sam prije 4 godine,dva tjedna i onda sam druga osoba. Samo depresija je bila u pitanju...da si nebudete mislili da sam tam pod ključem bila. Hahaha....
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Invaliditet
« Odgovori #4 : Prosinac 08, 2015, 18:44:43 poslijepodne »
Pa ta privremena nesposobnost za rad znači da se lječim i da ću se izlječit?jer se vodim kao zdrava osoba.Jednostavno mi je teško priznati da nešto ne mogu i da neće biti bolje.nisam to prihvatila.danas kad mi je savjetnik spomenuo da bi trebala to pokrenut,jer on od muke nije znao koji poso bi mogla radit.Osramotila sam se ko kreten neki suze su mi krenule.trebam ja malo kod psihiča  :-\ Nemogu se pomirit stim vjerojatno jer imam samo 27g.i to doživljavam ko neku etiketu.do sad mi je bilo ok.nisam išla na bazen a na moru sam uvjek nosila majce pa niko nije ni primjećivao.pun mi je ku... Komentara,jadna pa ti si tak mlada,joj jadna,ili još bolje komentar doktorice (pa ljepo ste si vi tu kičmu sredili)...idem i ja par dana na psihijatriju ili možemo skupa pa da se podružimo ;D
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Invaliditet
« Odgovori #5 : Prosinac 08, 2015, 21:16:11 poslijepodne »
Tamo je baš super.....ako je ekipa odlična...ma uživancija. Čak se i pušiti smije....hahaha ::) etoooo ludilo  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Invaliditet
« Odgovori #6 : Prosinac 10, 2015, 12:09:24 poslijepodne »
Ne mogu ja kod psihijatra jer sam profesionalno vezan i to na način da sam promijenio Zakon o zaštiti osoba s duševnim smetnjama, član sam državnog Povjerenstva koje nadzire psihijatrijske ustanove i mrze me iz dna duše. To je, na žalost, jedna marginalna medicinska znanost, sve ovisi o njihovom subjektivnom dojmu, nema vanjske validacije i samo mi još oni fale do pune sreće, pogotovo s dodatnim lijekovima.

Meni je skolioza dijagnosticirana sa 13 godina i uvijek sam bio pomiren sa time da neću moći raditi nekakve fizičke poslove. Sada imam 33, nalaz liječnika med. rada nije neobičan za ovo stanje, no meni je najgore što ne mogu funkcionirati dobro niti privatno; skuhati ručak i obaviti kućanske poslove, muka živa.

Sad se pojavila povrh svega još jedna "nova" dijagnoza (za sada piše st. in observatio) jer mi je i dalje jednako gadno loše u lumb. dijelu kralježnice, no skoliza nije mogla izazvati atrofiju lumb. i paralumb. mišića nego je atrofija mogla uzrokovati skoliozu. Uzrok atrofije ne zna se, pa me fizijatrica šalje na sveobuhvatan pregled kod neurologa, a opcije su različite. Isključen je tumor mozga i spinalni karcinom jer bih od početka simptoma do sada bio već mrtav. Ostaju multipla skleroza, atrofija mozga, degenerativne bolesti kralježnične moždine svih vrsta i oblika (u principu nasljedne i neizlječive), hipotireoza i još ne znam što. Indicirana mi je i biopsija mišića (možete misliti kako se tome tek veselim!) i tako dalje. Tako da sada uopće više ne znam ništa, osim da samo idem po raznim pretragama i ambulantama.

Kaže dr. fizijatrica da mi tako loše stanje ne bi smjelo biti niti da sam nepokretan, a kamoli što vježbam i plivam svaki dan. Lumbalnu kralježnicu ne drži ništa, protruzije/ekstruzije diskova nema, ali ona doslovce unutra "pleše" i to izaziva pritisak na živce, bolovi u nogama su koma, drogiram se kao stoka, i zapravo mi je teško prihvatiti neizvjesnost što će se sa mnom dogoditi. A što se posla tiče, ionako se samo bavim intelektualnim poslovima i znanstvenim radom, no ako imam atrofiju mozga, tko zna dokle će to trajati. :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

debelman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Odg: Invaliditet
« Odgovori #7 : Prosinac 10, 2015, 14:48:07 poslijepodne »
Kakvo je tvoje stanje sa ostalim djelovima kraljeznice ukoliko si radio MR? Koliko ti skolioza iznosi u stupnjevima? Sta je razlog tvoje radikulopatije (cini mi se da ti imas tesku radikulopatiju)? Da li razmisljas razvit muskulaturu uzimajuci neke steroide (koji su naravno nabavljeni na crno)?

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Invaliditet
« Odgovori #8 : Prosinac 10, 2015, 16:42:33 poslijepodne »
Napravio sam MR samo na LS dijelu, za ostalo nije bilo ni indicirano pa se ne zna. U cervikalnom i torakalnom dijelu je došlo do poboljšanja, mišići su se razvili, bolovi uglavnom prestali. Teška radikulopatija je prisutna najviše vezana iz noge, a uzrok je skolioza. Ne razmišljam uopće o nikakvim ilegalnim preparatima i nemedicinskim opcijama jer se prvo niti ne zna o čemu se točno radi, drugo može mi se znatno pogoršati stanje i treće jednostavno nemam noaca za takve stvari. Radije bih onda skupio pare i otišao na neko pošteno liječenje u inozemstvo.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

debelman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Odg: Invaliditet
« Odgovori #9 : Prosinac 10, 2015, 22:24:46 poslijepodne »
Ti skupi preparati kostaju 50 eura za 3 mjeseca i sluze cisto kao preventiva. No kako god zelis, ja samo imam dobru namjeru jer mi se cini da u kombiniaciji sa plivanjem i statickim vjezbama dobro bi doslo.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Invaliditet
« Odgovori #10 : Prosinac 10, 2015, 23:41:38 poslijepodne »
Zahvaljujem, no moram se držati preporuka medicine kakva god ona bila jer će mi sve ostalo samo povećati neizvjesnost.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Invaliditet
« Odgovori #11 : Prosinac 20, 2015, 16:05:52 poslijepodne »
Eto, nakon 6 mjeseci postupka, donijeli su mi Uvjerenje o invaliditetu u odnosu na rad, jedino što su se pogubili u mailovima i zaboravili da sam im poslao novu poštansku adresu. Tako da ne znam koliki stupanj invaliditeta su mi utvrdili; morat ću na poštu sl. tjedan.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Invaliditet
« Odgovori #11 : Prosinac 20, 2015, 16:05:52 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com