Autor Tema: isijas....:(((  (Posjeta: 34566 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
isijas....:(((
« : Studeni 03, 2009, 15:14:40 poslijepodne »
pozdrav ljudi..
evo ovako..imam 23 godine i prije mjesec dana me uhvatio isijas...ledja su me bolila zadnjih 5,6 mjeseci ali ja to naravno uzimala zdravo za gotovo...sve dok me jednu vecer tako ukocilo da nisam mogla ni do wc-a...bolovi su bili strasni...tjedan dana nisam oka sklopila..pila sam voltaren retard na preporuku liječnika i nista mi nije pomoglo...poceli su mi davat injekcije..primila ih 9...ali i dalje boli i nemogu normalno hodati...bol mi je odmah otisla u lijevu nogu i ne prestaje...a jos k svemu tome imam vise kg pa se bojim i da je to razlog svemu tome..:( dr me sad poslal na fizikalnu ali mi je rekla da mi mozda ne gine operacija ako fizikalna ne pomogne...to me malo uplašilo pa me zanima dali netko od vas ima iskustva o kakvoj je operaciji rijec..koliko traje oporavak...bol?!?
na rendgenu lumbalne kralejznice mi je sve u granicama normale..pa kako je to moguce..??hocu morat radit  rezonansu?


a poslali su me na EMNG....sta je to???
unaprijed zahvalna...
« Zadnja izmjena: Studeni 03, 2009, 23:23:52 poslijepodne tasha1703 »

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #1 : Studeni 03, 2009, 15:31:28 poslijepodne »
Moraš napravit magnetsku rezonancu kralježnice i nakon toga pregled u neurokirurga.
Magnetsku mozes napraviti preko HZZO  ili privatno (cca 1600 kn). Preko HZZO-a se naravno duže ceka.
Evo ovdje su ti nabrojane neke ustanove pa ti mozda pomogne: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ne zelim se igrati doktora al cim ti se širi niz nogu i toliko dugo traje mislim da nije bezazleno.
Ja ne bi isla na fizikalnu bez MR (to govorim iz svog iskustva).
To šta na rentgenu nije ništa prikazano nije čudno jer rentgen snima kosti, a ne diskuse u kojima najčešće bude stvar.

Pozdrav i sretno
« Zadnja izmjena: Studeni 03, 2009, 15:46:11 poslijepodne Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #2 : Studeni 04, 2009, 00:52:03 prijepodne »
Pozdrav i dobrodošla na forum!Nekakvo pravilo je na svim forumima najprije predstaviti se u temi "Predstavljanje" i onda postaviti pitanje (otvoriti novu temu ako takva već ne postoji).Koliko vidim,ti si jedan te isti post stavila u dvije različite teme...e sad,kad bi svi mi tako postali mislim da bi forum za kratko vrijeme bio popuno nepregledan.Ovo je samo dobronamjeran savjet i želio bih da ga tako shvatiš a mislim da će se većina složiti sa mnom.
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

Kraljeznica.com forum

Odg: isijas....:(((
« Odgovori #2 : Studeni 04, 2009, 00:52:03 prijepodne »

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #3 : Studeni 04, 2009, 19:04:31 poslijepodne »
EMNG-bavi se analizom električne aktivnosti mišića i perifernih živaca tj. to je pretraga u kojoj ti bodu male igle u nogu i puštaju struju nije jako bolno samo je malo neugodno (bila dva puta). Ja nebi na fizikalnu bez magnetske. Jer ja sam imala sličan slučj kao i ti mjesecima me pomalo boljela lijeva noga ali ništa značajno sve dok me nije skroz presjeklo te sam mjesec ana bila doslovce nepokretna te završila na operaciji. Ne mora biti da je kod tebe takav slučaj ali jedino magnetska može utvrditi tvoj problem. Oporavak nakon operacije za mene od 28 godina je bio beskrajno dug iako sam se cijelo vrijeme osjećala odlično. počela sam raditi nakon 7 mj. od operacije iako ćeš na forumu pronaći i one koji su se puno ranije vratili na posao. Danas se osjećam više manje ok ovisno o vremenu i aktivnostima toga dana ali što se više krećem osjećam se bolje. pozdrav

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #4 : Studeni 04, 2009, 20:51:06 poslijepodne »
Tasha, mislim da nebi bilo loše da malo pročitaš stare postove.
Ima dosta toga već opisanog.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #5 : Studeni 23, 2009, 14:51:36 poslijepodne »
kao prvo..ispričavam se što sam stavila isti post na dva mjesta ali sam tek dosšla tu i nisam se odmah snašla...obećavam da se to neće ponoviti..:)
hvala vam na savjetima..
EMNG sam napravila i nalazi mi nisu bajni...imam teška oštećenja ali kaže dr da su kao početna pa možda ipak ima šense proć bez operacije...na MR idem tek 9.12. a prošla sam dva tjedna terapija koje su mi malo pomogle ali je to još daleko od onog "dobrog"..

imam bolovanje do 1.12. i nemam pojma kakocu ic raditi jer radim sjedeci posao 8 h i  nema sanse da to izdrzim....
vise ni sama neznam sta cu..

počela sam voziti i auto...problem mi je malo samo sjesti i izaci ali voziti mogu normalno...a bolovi mi se javljaju cesto u takvoj mjeri da se nemogu niustati..i onda se moram leći na desnu stranu i prodje mi..jos uvijek sepam....

mislim..ako miuje iskočio disk kao sto sam imala prolike skuzit dr zanima me hocu li moci proci bez operacije i koliko dugo ce trajat to jer sam vec luda...
doktore kad pitam nista mi neznaju reci....


tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #6 : Studeni 23, 2009, 14:53:57 poslijepodne »
ei moze mi netko rci tko ima iskustva s operacijom kkao to ide...jel to kao laserska ili klasična..koliko traje oporavak...jer citajuci ovo na forumima nisam uspila nac odg kakva je operacija.....

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #7 : Studeni 23, 2009, 17:16:48 poslijepodne »
Poz Tasha....dobrodosla, ima nas ovde ogromno nakon operacija, i sa isijasima i svacim pomalo.....ima sve detaljno opisano sta se operacija tice, samo upisi diskus hernija...ako imas diskus herniju....sigurno ce GSM pomoci....ako ne ide na poslu, ti padni sa stola i reci jim, ja ne mogu maketi i raditi sta hocete od mene....jer ocito drugacije ne ide, niko nikog ne razumije, al na ovom forumu ces naci odgovore na sve....samo se malo poglobe u njega...lp
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

mare34

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #8 : Studeni 23, 2009, 17:19:33 poslijepodne »
nemam nekog iskustvato se tiče kralježnice jer i sama još tražim svoju dijagnozu .da li si možda čulda u osijeku ima stručnjak koji namješta prvi pršljen i tvrdi da sve dolazi od njega i da svi ljudi imaju u koso taj pršljen i malo su pogrbljeni.namještanjem tog pršljena nestaju tegobe i problemi s kralježnicom

GSM

  • Gost
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #9 : Studeni 24, 2009, 00:31:34 prijepodne »
Ne znam o cemu se radi, mozda Nado Centar?

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #10 : Studeni 24, 2009, 08:15:41 prijepodne »
Ovo sto je mare spomenula, mislim da nije nado centar nego ovo: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja sam jednom davno, dok je jos kokolino bila aktivna na forumu, nju pitala za to, pa mi nije bas savjetovala ici na to. (ima i taj post negdje otvoren na ovom forumu).

A sto se tice Nado centra, za njih nista ne znam, osim da rade trakcije kraljeznice. Nesto slicno je Pegula isla u Splitu kod jednog fizioterapeuta, i na kraju, je ispalo da je on uspio s tom trakcijom vratiti disk L5-S1 natrag, ali je pri tome izletio L4-L5 (na kojem u to vrijeme nije imala protruziju) i na kraju je njega nedavno operirala. Ona vam moze reci vise o tome.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #11 : Studeni 24, 2009, 10:17:48 prijepodne »
Nado centar imaš od nedavno i u Zagrebu na Slavonskoj Aveniji.
Ja sam bio 3 puta i tak-tak. Doduše osjetio sam neki inicijalni pomak s kompletnog utrnuća noge na nešto blaže grčenje.  Vidjeti ćemo nakon par puta. Nado centar navodi vrlo visoke postotke uspješnosti ali nisam se do sada susreo niti s jednom zdravstvenom institucijom koja vodi iole "ozbiljne" statistike.

Inače trakcija, ili kako neki vele spinalna dekompresija je jedna od razvikanih konzervativnih metoda za low back pain. U Nado centru se koristi stol "Triton DTS". Na Internetu se mogu naći slični pod imenom VAX-D ili DRX 9000. Svatko svog konja hvali!

Priča o efektima spinalne dekompresije (putem ovih stolova), laiku poput mene, čak ima i smisla. 

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #12 : Studeni 24, 2009, 13:59:48 poslijepodne »
Meni je priča o centrima koji provode trakciju kao rješenje za low back pain malo prenapuhana. Koliko sam primjetio, danas je većina  poliklinika za fizikalnu medicinu  opremljena stolovima za trakciju, i čini mi da kod njih trakcija nije toliko naglašena. Tek kao jedna od terapija koju pružaju, i u situacijama kad fizijatar procjeni da može imati efekta.
Čini mi se da ovi  "centri za trakciju"  pacijentima nude trakciju kao neko revolucionarno rješenje, iako trakcija nije nešto  novootkriveno.
« Zadnja izmjena: Studeni 24, 2009, 18:01:14 poslijepodne Joško »
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

mare34

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #13 : Studeni 24, 2009, 16:38:10 poslijepodne »
upravo sam mislila na atlas profilax što je pantaghana rekla ali taj čovjek nije kiropraktičar kao što večina misli ,on i ne preporučuje da se ide kod kiropraktičara na namještanje prvog kralješka odnosno atlasa jer oni to ne znaju radit.   

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #14 : Studeni 24, 2009, 22:27:46 poslijepodne »
da..cula sam nesto o tome svemu ali iskreno malo me strah ic na to..jer neki su mi rekli da ima je nakon tih stvari bilo i gore....
mislim..nekima je super,nekima grozno...

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #15 : Studeni 25, 2009, 14:23:11 poslijepodne »
tasha premlada si da bi isprobavala takve gluposti na sebi dok nemaš pravu dijagnozu,a imat češ je kad napraviš MR.Ja sam svašta na sebi isprobala pa kada sam napravila MR shvatila sam zašto mi ništa nije pomoglo i sama sam si samo pogoršavala stanje.MR je najpreciznija pretraga i pokazat če meka tkiva i ima li hernije,što bi kod tebe lako mogao biti slučaj,a tada bi ti svakakvo istezanje i rastezanje samo naškodilo.Ja imam herniju za koju nisam znala 5 godina sve dok nisam napravila MR.Znam puno mršavih ljudi koji imaju velikih problema s kralježnicom a neki izrazito debeli nemaju uopče.Kile su samo problem kad ozljeda na kralježnici već postoji a nikako nisu uzrok,iako nas svi doktori u to uvjeravaju.Kod mene u malom gradu kad dođem u ambulantu kod fizijatra,nema ni jednog pretilog čovjeka,tako da ta priča ne drži vodu,ali ako ti kažu da je to zbog sjedenja i neaktivnosti onda su itekako u pravu.Zato što prije obavi MR a onda razmišljaj kako češ se lijećiti jer ti u biti uopće nemaš dijagnozu,a na pamet se ne isprobava ništa,uči na tuđim greškama.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #16 : Studeni 25, 2009, 18:04:05 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
tasha premlada si da bi isprobavala takve gluposti na sebi dok nemaš pravu dijagnozu,a imat češ je kad napraviš MR.Ja sam svašta na sebi isprobala pa kada sam napravila MR shvatila sam zašto mi ništa nije pomoglo i sama sam si samo pogoršavala stanje.MR je najpreciznija pretraga i pokazat če meka tkiva i ima li hernije,što bi kod tebe lako mogao biti slučaj,a tada bi ti svakakvo istezanje i rastezanje samo naškodilo.Ja imam herniju za koju nisam znala 5 godina sve dok nisam napravila MR.Znam puno mršavih ljudi koji imaju velikih problema s kralježnicom a neki izrazito debeli nemaju uopče.Kile su samo problem kad ozljeda na kralježnici već postoji a nikako nisu uzrok,iako nas svi doktori u to uvjeravaju.Kod mene u malom gradu kad dođem u ambulantu kod fizijatra,nema ni jednog pretilog čovjeka,tako da ta priča ne drži vodu,ali ako ti kažu da je to zbog sjedenja i neaktivnosti onda su itekako u pravu.Zato što prije obavi MR a onda razmišljaj kako češ se lijećiti jer ti u biti uopće nemaš dijagnozu,a na pamet se ne isprobava ništa,uči na tuđim greškama.
Potpisujem post ;)

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: isijas....:(((
« Odgovori #17 : Studeni 27, 2009, 15:50:07 poslijepodne »
da..evo napravila sam MR....ali nemam popjma kakav je nalaz jer ga neznam ocitati a pregled moram cekat tjedan dana i volila bi da ako se netko kuzi u to da mi barem laicki kaze sta to znaci i dali mi zaista gine operacija...
evo ovako:
MR L-S kraljesnice ucinjena u sagitalnoj i transverzalnoj projekciji u T1 i T2 mjerenoj slici pokazuje izravnanu fiziološku lordozu lumbalne kralješnice.
Vidljiva je kongenitalna koštana stenoza spinalnog kanala od L2 do S1.
Na segmentu L4-L5 vidi se dorzomedijalna ekstruzija diska koja se širi lijevo i dolje iza trupa L5 kralješka.

eto to je nalaz..a koliko sam ja skuzila radi se o tome da mi je iskočio disk...ali bas sam tutlek za to..:)
 bila bih vam zahvalna...

i puno vam hvala svima na savjetima jer "vise ljudi,vise zna"... :)

Kraljeznica.com forum

Odg: isijas....:(((
« Odgovori #17 : Studeni 27, 2009, 15:50:07 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com