Autor Tema: Isijas  (Posjeta: 11305 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Isijas
« : Ožujak 27, 2011, 10:37:30 prijepodne »
Pozdrav svima.

Imala bih jedno pitanje.
Suprug je prije tri tjedna imao gadni isijas. Sve simptome, od boli do zarenja u listovima.
Nasrecu sve se uz ibruprofene povuklo, ostala mu je samo blaga zakocenost noge i trnci.
Najveci problem mu predstavlja nemogucnost hoda po prstima.

Zanima me...postoji li mogucnost da i to prođe samo ili je to neko ozbiljnije ostecenje?
Hvala.
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2011, 10:12:27 prijepodne bojan »

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Isijas
« Odgovori #1 : Ožujak 27, 2011, 17:35:11 poslijepodne »
Pozdrav.To se nikako po mojem mišljenju ne može znati bez MR.Nek ode kod neurokirurga koji će mu napisati prijedlog za magnetsku.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Isijas
« Odgovori #2 : Ožujak 27, 2011, 22:47:27 poslijepodne »
Da sam ja na njegovom mjestu u najkraćem mogućem roku bih odradio MRI i EMNG i sa tim kod neurokirurga....treba vidjeti sa neurom, ali prema mom iskustvu mislim da je ovaj zadnji simptom nemogućnosti propinjanja na prste vrlo blizak nečemu što se zove apsolutna indikacija za operaciju, makar ima još XY faktora, ali meni se čini da je to u najmanju ruku ozbiljan problem....i zapamti..što hitnije...a ako se ne daj Bože desi problem sa mokrenjem ili stolicom, onda nek ti bude jasno da se mora operirati u slijedećih 24 sata......

Sretno...


2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Kraljeznica.com forum

Odg: Isijas
« Odgovori #2 : Ožujak 27, 2011, 22:47:27 poslijepodne »

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Isijas
« Odgovori #3 : Ožujak 28, 2011, 10:10:15 prijepodne »
Uh, kaj je to tak gadno?
Citajuci po netu dobila sam dojam da simptomi isijasa sami prođu.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Isijas
« Odgovori #4 : Ožujak 28, 2011, 12:34:49 poslijepodne »
Al ti je pitanje dal je to bio obični išijas ili nešt trajno pritiska živac.Kod mene ga je disk pritiskao.Al ništa bez pretraga u svakom slučaju.Nemoj se odma uplašit,mi smo laici i možemo ti samo reći svoje mišljenje.Reci mužu da odradi te pretrage i javi se neurokirurgu,u stvari prvo ide k njemu,pa mu on onda veli koje pretrage treba.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Isijas
« Odgovori #5 : Ožujak 28, 2011, 13:22:16 poslijepodne »
Pa ako se ne mre propeti na prste onda je defitnitivno mehanički pritisak na živac...a svi znamo zakaj dolazi do toga tako da....prvi MRI i EMNG onda na razgovor sa neurokirurgom i onda šta bude....i samo nema plašenja molim....većina nas je na forumu prošla isto i gle čuda još uvijek smo živi i uglavnom nas ništa ne boli.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Isijas
« Odgovori #6 : Ožujak 28, 2011, 13:51:03 poslijepodne »
Njemu je prije par godina dok rekao da ima herniju na osnovi rengena. Sad...
Imao je sitne probleme sa kraljeznicom ali nikad nije isao na bolovanja ni uzimao tablete.

Ovaj isijas je bio gadan ali i tipican, bol je sijevala u nogu, bolni listovi, svi simptomi isijasa.
Sad ga jos malo steze u kuku i ne moze na prste, po petama nema problema.

Znam da ce morati doktoru. Za 10 dana ima lijecnicki i nema sanse da ga prođe kad ne moze hodati po prstima.
Najgore je sto automatski pada na lijecnickom i gubi posao.

Puno sam citala o tome, hvala vam na odgovorima.
Nekako sam se nadala da je to od isijasa i da ce se povuci ko i ostali simptomi.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Isijas
« Odgovori #7 : Ožujak 28, 2011, 14:01:26 poslijepodne »
Čime se muž bavi?
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Isijas
« Odgovori #8 : Ožujak 28, 2011, 14:03:19 poslijepodne »
pirotehicar. sad je na terenu i bez nekih vecih problema radi.
skoro da ga nista ne boli.
probao je hodati po prstima i ne moze.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Isijas
« Odgovori #9 : Ožujak 29, 2011, 16:07:16 poslijepodne »
Pa neće ga valjda zbog toga na liječničkom zezat? :( A da otvori bolovanje?E da,jel bio na kakvim fizikalnima?Ja sam poslije operacije tek nakon 3 tjedan u Toplicama ponovo počela hodat na prstima.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Isijas
« Odgovori #10 : Ožujak 29, 2011, 18:45:03 poslijepodne »
Past ce na lijecnickom jer imaju jako stroge preglede i rigorozne kriterije.
Vidim da znas puno o tome...dali bar postoji mogucnost da je to od isijasa i da ce se povuci ko i ostale tegobe ili je stvarno tako ozbiljno i moze biti jako ostecen zivac?

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Isijas
« Odgovori #11 : Ožujak 29, 2011, 19:40:25 poslijepodne »
Ne znam ti u stvari tolko puno.Meni je počelo tako,ali meni nisu nikakvi Brufeni pomagali,niti malo,al sam ja imala ekstruziju L5-S1 s pritiskom na živac.Stvarno bi bilo dobro da ode na pretrage ili barem do fizijatra.Drukčije neće znati što se događa.Možda bi mu fizikalne pomogle.U svakom slučaju budu mu po mojem mišljenju kad tad trebale da taj živac probude,ne mislim na vježbe nego elektrostimulacija itd.Meni je palo napamet da ode na bolovanje,pa da proba za to vrijeme pretrage napravit i fizikalne možda.Možda da malo to tako proba odgodit.Jel on isto mora na liječničkom hodat po prstima i petama,sagibat se itd?I ja sam to morala,ali sam rekla da sam ozlijedila nogu,pa da me malo zateže i da zato ne mogu na prste.Ne znam il možda bioenergija il akupunktura.Ja bi jako rado pomogla,al mi je žao što nije krenuo ranije sa pretragama i ostalim.A dobro,i ja sam isto odgađala u stvari  ;) Tu na forumu ti najstručniji savjet u stvari mogu dati Neurokirurg i Kokolino,pa probaj još njih pitat.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Isijas
« Odgovori #12 : Ožujak 29, 2011, 19:43:31 poslijepodne »
Po mojem mišljenju moguće je itekako da je živac oštećen,a sad od čega i kolko to stvarno ne znam.Al slažem se sa Davorom da to što ne može na prste nije baš bezazlen simptom.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

schulz

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: Isijas
« Odgovori #13 : Ožujak 30, 2011, 01:43:13 prijepodne »
Moj ti je savjet: definitivno neurologu,a jos bolje dobrom neurokirurgu. Ako ga boli ne pocinji sa nikakvim vjezbama-ja sam tu falija i onda mi bilo 5 puta gore. Nista danas nije nerjesivo.

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Isijas
« Odgovori #14 : Ožujak 30, 2011, 08:16:21 prijepodne »
Hvala vam na odgovorima.
Mora na lijecnickom i saginjati se i hodati po prstima i peti.
Imao je sve simptome isijasa i puno sam citala i ta pareza stopala se spominje ko jedan od simptoma i kao simptomi se povlace nakon nekoliko tjedana.

Ne moze hodati po prstima, kao da mu je noga slaba, misici. sve bolje hoda, skoro da i ne sepa vise, jos samo malo.
tu i tamo ga lagano stegne u kuku. saginje se bez problema.

Kraljeznica.com forum

Odg: Isijas
« Odgovori #14 : Ožujak 30, 2011, 08:16:21 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com