Autor Tema: kada se vratiti u automobil?  (Posjeta: 10874 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
kada se vratiti u automobil?
« : Rujan 15, 2009, 09:16:27 prijepodne »
znači, zanima me koliko poslije operacije ste počeli voziti.
znam, to je individualno, ali zanima me onako okvirno.

ja polako počinjem sjediti, po 5 minuta u komadu nekoliko puta na dan. prošla su oko dva mjeseca, nešto manje. čini mi se da je vožnja nešto teža zbog pružanja nogu na papučice.

pa... recite mi.

(auto mi se naljutio već i - crk'o)
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #1 : Rujan 15, 2009, 11:15:30 prijepodne »
Ja nakon mjesec dana od operacije sam počeo uredno voziti.....3 mjeseca od operacije sam već vozio prema Italiji, Njemačkoj itd....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

jadra79

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 22
    • Profil
    • Email
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #2 : Rujan 15, 2009, 15:35:10 poslijepodne »

Nakon 2,5 miseca.  ;)

Kraljeznica.com forum

Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #2 : Rujan 15, 2009, 15:35:10 poslijepodne »

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #3 : Rujan 15, 2009, 21:29:12 poslijepodne »
ja neznam šta bih rekao...počeo sam već mjesec i pol nakon operacije voziti osobni auto,ali to je sve bilo kratko 15-ak minuta  do pola sata.neki dan sam odvozio 2 sata u komadu i nije tako strašno,hoću reći nemam bolova ali mi je taj dio na kojem sjedim nekako tvrd i ukočen,sam neznam kako da to opišem.sad će 4 mjeseca od operacije,svi izvori financija su iscrpljeni do kraja,trebao bih početi raditi a strah me da ne dođe do kakvih komplikacija...ponekad osjetim nekakvu tupu bol u samoj trtici pa me strah,od toga je sve i počelo
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #4 : Rujan 15, 2009, 21:33:13 poslijepodne »
ja sam pocela voziti 4 mjeseca nakon operacije po gradu.
i danas 14 mjeseci nakon, jos uvijek ne mogu voziti neke duze ture, tipa 3-4 sata  :(
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

ivonna

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 36
    • Profil
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #5 : Rujan 15, 2009, 22:06:50 poslijepodne »
3 mjeseca nakon operaccije, kad sam pocela radit

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #6 : Rujan 15, 2009, 22:27:26 poslijepodne »
khm, možda se odvažim onda odvesti auto na tehnički pa kud puklo da puklo (samo ne u moju nogu).
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #7 : Rujan 16, 2009, 21:52:22 poslijepodne »
3 mjeseca od operacije kraće ture (po gradu), 5 mjeseci-put od 3 sata sa nebrojeno puno stajanja

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #8 : Veljača 02, 2010, 10:18:48 prijepodne »
Evo i ja odvozila prvih 14 km, dakle 3 mjeseca nakon operacije ;)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #9 : Veljača 02, 2010, 11:04:08 prijepodne »
Eto ja baš kad moram odvozim po gradu već poslije 2 do 3 ulaženja u auto ,vidim da mi ne odgovara,naravno i jasutuk je u naslonjaču al baš ne pomaže previše,dulje relacije će malo pričekati ;)

dampi

  • Gost
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #10 : Veljača 02, 2010, 11:11:26 prijepodne »
Poslije druge operacije sam sam se odvezao autom kući...za tri dana na kontrolu isto tako.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #11 : Veljača 02, 2010, 11:17:56 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Eto ja baš kad moram odvozim po gradu već poslije 2 do 3 ulaženja u auto ,vidim da mi ne odgovara,naravno i jasutuk je u naslonjaču al baš ne pomaže previše,dulje relacije će malo pričekati ;)
jel tebi proslo uopce prvih misec ipo od operacije?
a šta se tiće ulaženja u auto...kupili mi neki dan novo visoko auto,sad vise nemam tih problema :)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #12 : Veljača 02, 2010, 11:24:12 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Eto ja baš kad moram odvozim po gradu već poslije 2 do 3 ulaženja u auto ,vidim da mi ne odgovara,naravno i jasutuk je u naslonjaču al baš ne pomaže previše,dulje relacije će malo pričekati ;)
jel tebi proslo uopce prvih misec ipo od operacije?
a šta se tiće ulaženja u auto...kupili mi neki dan novo visoko auto,sad vise nemam tih problema :)
Pegula meni je dr reko da se opustim i radim sve što mogu  ,eto ima dana kad moram uzet auto na kratko,al me ta ulaženja i izlaženja ubiju.Prilikom tih kratkih relacija uz kušin na naslonjaču stavim i pojas te se dobro utegnem,a izlaske iz auta jako pazim nema brzih pokreta,najgori je onaj pokret kad staviš jednu nogu van pa drugu moraš izbacit i dođe do rotacije kralješnice e tu sam jako oprezan.Inaće meni će tek biti 10.2  2 miseca.Nemoj ovo shvatit da konstantno vozim auto,jer u njega ulazim samo kad par stvari imam za obavit a nemogu pješke
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2010, 13:07:47 poslijepodne Denis »

GSM

  • Gost
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #13 : Veljača 02, 2010, 11:41:24 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Poslije druge operacije sam sam se odvezao autom kući...za tri dana na kontrolu isto tako.

Bilo bi dobro da otvoris novu temu, predstavis sebe, svoje probleme, i ocigledno rjesenje svojih problema.

Pozdrav

dampi

  • Gost
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #14 : Veljača 02, 2010, 12:24:08 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Poslije druge operacije sam sam se odvezao autom kući...za tri dana na kontrolu isto tako.

Bilo bi dobro da otvoris novu temu, predstavis sebe, svoje probleme, i ocigledno rjesenje svojih problema.

Pozdrav


Probleme i riješenje sam opisao ovdje.....Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Pozdrav

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #15 : Veljača 02, 2010, 13:36:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pegula meni je dr reko da se opustim i radim sve što mogu  ,eto ima dana kad moram uzet auto na kratko,al me ta ulaženja i izlaženja ubiju.Prilikom tih kratkih relacija uz kušin na naslonjaču stavim i pojas te se dobro utegnem,a izlaske iz auta jako pazim nema brzih pokreta,najgori je onaj pokret kad staviš jednu nogu van pa drugu moraš izbacit i dođe do rotacije kralješnice e tu sam jako oprezan.Inaće meni će tek biti 10.2  2 miseca.Nemoj ovo shvatit da konstantno vozim auto,jer u njega ulazim samo kad par stvari imam za obavit a nemogu pješke
A ne znam, meni su u bolnici rekli da se izbjegavam prvih misec ipo uopce vozit u autu pa ja nisam uopce usla u auto prvih misec ipo ,a kamo li vozila.
Ajde dobar si ti kad vec mozes vozit, ja nisam mogla o tome ni pomisljat. Ja sam nakon 2 miseca prvi put usla u auto 10 minuti kao suvozac i jedva izdrzala.
A sta se tice ulazenja u auto, pa prvo sjednes pa onda nogu po nogu uvlacis, a kad izlazis prvo obe noge zarotiraj pa se onda digni.
Ili kupi visoko auto  ;) ;D:)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #16 : Veljača 02, 2010, 14:46:17 poslijepodne »
Koliko se sjećam jer je to bilo 2007. pokušala sam voziti mislim da nakon 2,5 mjeseca nakon operacije ali vrlo kratke relacije po gradu. Problem mi je bio kao i danas - kuplung! I danas često poželim da imam auto sa automatskim mjenjačem!
Inače jako volim voziti ali i kad ja vozim i kad me drugi voze mogu se voziti u komadu oko 3 sata, ako sjedim naravno. Nakon toga pola sata pauze, malo rastezanja, pa onda dalje. Prošlo ljeto se sjećam da sam jedva došla do mora - oko 700 km vožnje, a suprug je vozio.
2006. interlaminectomia L4-L5

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #17 : Veljača 02, 2010, 15:09:03 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pegula meni je dr reko da se opustim i radim sve što mogu  ,eto ima dana kad moram uzet auto na kratko,al me ta ulaženja i izlaženja ubiju.Prilikom tih kratkih relacija uz kušin na naslonjaču stavim i pojas te se dobro utegnem,a izlaske iz auta jako pazim nema brzih pokreta,najgori je onaj pokret kad staviš jednu nogu van pa drugu moraš izbacit i dođe do rotacije kralješnice e tu sam jako oprezan.Inaće meni će tek biti 10.2  2 miseca.Nemoj ovo shvatit da konstantno vozim auto,jer u njega ulazim samo kad par stvari imam za obavit a nemogu pješke
A ne znam, meni su u bolnici rekli da se izbjegavam prvih misec ipo uopce vozit u autu pa ja nisam uopce usla u auto prvih misec ipo ,a kamo li vozila.
Ajde dobar si ti kad vec mozes vozit, ja nisam mogla o tome ni pomisljat. Ja sam nakon 2 miseca prvi put usla u auto 10 minuti kao suvozac i jedva izdrzala.
A sta se tice ulazenja u auto, pa prvo sjednes pa onda nogu po nogu uvlacis, a kad izlazis prvo obe noge zarotiraj pa se onda digni.
Ili kupi visoko auto  ;) ;D:)
A Pegulice eto nisam ni ja prvo vrime poslje operacije,al ovo se odnosi od nekih možda tjedan dva,al  iskreno vidim da to nije to da mi ne odgovara sjedenje u autu,tako da ga izbjegavam i dalje,kažem jedino kad moram.Što se tće sjedenja da naravno tako i ulazim,ulazak i nije problem al pri izlasku puno pazim,sva srića što sam s godinama prije operacije naučio kako živjeti i sa kojim se položajima služitii.Čuj veliki auto ima jako dobre prednosti što se tiće sjedanja i izlaženja al nabijanje je isto u koje god da sjedneš,također i vožnja.Prije mi je bilo neshvatljivo kakve veze ima vožnja s kralješnicom,e sad tekk vidim da ima velike,zato ću ga izbjegavati što manje.Eto gledam sad recimo razliku ti plivaš na km, a ja prije vozim, te vidim da smo svi različiti jedno od drugog ja još sad nemogu u bazen,al eto svi ćemo kad tad doć do svog cilja samo treba vremena.Novo auto hahahha ne dolazi u obzir jer ovaj mi je nov a najrađe bi ga proda,jer mi je auta i tehnike pun kufer :D

Kraljeznica.com forum

Odg: kada se vratiti u automobil?
« Odgovori #17 : Veljača 02, 2010, 15:09:03 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com