Autor Tema: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)  (Posjeta: 46693 )

0 Članova i 78 Gostiju pregledava ovu temu.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« : Svibanj 26, 2009, 18:20:32 poslijepodne »
MODERATOR:
Prva tema istog naziva se nalazi na stranici
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
S obzirom da je ta tema velikim djelom prerasla u salu nastavak se nalazi ovdje



eto da malo ovu temu izvučem iz arhive.

ajmo ozbiljno (vidim da je nekima seks jako smiješan, meni nije, ali ja sam iz nešto mlađe generacije kojoj to nije tabu pa...)

dakle, seks mi je stvarno problem otkako mi je kralježnica zla i naopaka. ne mogu se opustiti, bojim se pogrešnog pokreta koji bi izazvao bol.

a seks nikako nije nevažan dio mog života i apstinencija me frustrira. a stah je stvarno jači...
« Zadnja izmjena: Svibanj 26, 2009, 23:29:22 poslijepodne bojan »
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #1 : Svibanj 27, 2009, 08:42:00 prijepodne »
Dakle ja sam u stanju koje me je frustriralo i zbog kojeg sam otišao pod nož mogao apsolutno sve u krevetu, da ne kažem šta sada radim kada sam puno pokretljiviji, eh, još da nije "glavobolje"  :)
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Helena

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #2 : Svibanj 27, 2009, 09:22:33 prijepodne »
Definitivno sputava... čini me manje aktivnom i još manje opuštenom, koliko zbog svijesti o mogućoj boli toliko i zbog stvarne boli i ukočenosti... U Bosni živi izreka "srce hoće duša ne može", da je primijenim ovdje u širem značenju :D
Hernija diska L5/S1 s pritiskom na nervni korijen lijevo
Bulging L4/L5
Simptomi od 2001. godine
9.12.2009. diskektomija L5/S1

Superman

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #3 : Svibanj 27, 2009, 10:01:26 prijepodne »
Mene ne sputava ni malo.
Malo pripazim i evo provoda.
Bolovi unatrag 6-7 godina
Dijagnoza: Extrusio disci i.v. L V dorsomedialis
               Lumboischialgia bil. preciouae I dex.
OP :25.02.2009. desnostrana interlaminektomija   L5-S1

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #4 : Svibanj 27, 2009, 10:09:00 prijepodne »
Mislim da ćemo ovdje dobiti odgovore podijeljene prema spolu, mogla bih na kraju podatke obraditi i napisati znanstveni članak, hehe...
L5/S1 ekstruzija

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #5 : Svibanj 27, 2009, 10:22:38 prijepodne »
Imaju polozaji, koji ne terete kicmu, al pricam za zenski spol  ;D. Meni je to vazno, ja to volim, al kad ne ide, ne ide, mogu samo da CD upalim...najlakse je dati se na kuk, ako ide...(da nisam previse iskrena?)..A za muske s bolestnom kraljeznicom je najbolje da se pruze na ledja, a ostalo ce djevojka  ;D...neznam za muske...
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #6 : Svibanj 28, 2009, 09:21:34 prijepodne »
ma grozno je to, tražiti odgovarajući položaj, svako malo govoriti "ne, ne, NEE tako"...

tada mi se sve svede na prisilnu radnju koju treba obaviti u strogo kontroliranim uvjetima (položajima, zapravo). nedostaje mi nesputanost, neopterećenost  :-\

o psihološkoj blokadi da ne govorim. kako se opustiti kad moraš unaprijed misliti na ono što bi moglo izazvati bol?

a kad nakon seksa ostaneš koji dan u krevetu - e to tek blokira svaku želju ili, ako želje i ima, svako primisao na realizaciju.

a koliko ta ograničenost tek utječe na kvalitetu same veze?!
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #7 : Svibanj 28, 2009, 10:35:43 prijepodne »
Joj Glegen, bas si me nasmijala, ma sve je to tako, mozda neki nece pisati jer jim je neprijatno al tako je kao sto si napisala...Najgore je to centriranje kako, a da ne boli..jos gore je kad ti je zelja neopisiva, a ne mozes ;D, onda sledi onaj pregovor "imati, a ne imati"...A tek kad vec uspijes nesto, pa se moras ukipiti hahhahahah i stisniti zube....smjesno, al zalostno....
Glegen ma nismo mi izabrali bolest....moj razumije, al nekad se osjecam kriva, sto nisam sposobna raditi, a tek sta drugo...stid me je, kad navece ne mogu stati na noge, pa uzmem stake i s malim koracima odem u sobu...tad mi je neprijatno i voljela bi da u zemlju propanem, samo da me on ne vidi takvu. Volim biti sredjena i nasminkana, iako sam vise doma i naravno da zelim da sam u njegovim ocima ljepa a ne zgrbita...
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #8 : Svibanj 29, 2009, 10:38:04 prijepodne »
Izgleda da je jednostavnije kada je muškarac križoboljac. Moja supruga kaže da nam se seksualni život poboljšao zbog moje ukočenosti. Bol me je usporila , ležim na leđima ,a supruga " divlja " po meni do iznemoglosti ( naravno njezine ) . 

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #9 : Svibanj 29, 2009, 13:25:58 poslijepodne »
Nakupilo se zeni pa koristi priliku  ;D ;D ;D ;D ;D....al tezko njoj kad ledja prodju  ;)..pravo sam se nasmijala tvom postu..Bas me je zanimalo kako to muskarci dozivljavaju?
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #10 : Svibanj 29, 2009, 23:47:18 poslijepodne »
Seks? Što je to? Jesu li to oni nezgodni pokreti?  :D
Šalim se, naravno, ali na dobrom smo putu da većina prijeđe u aseksualce  ;). Što je sigurno, sigurno je  :D
Operacija L4/L5 2007. godine

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #11 : Svibanj 30, 2009, 08:42:10 prijepodne »
jasna, apsolutno se slažem.

seks? možda da idem na plac nekom pomagati pretovariti vreće krumpira?

iako mi je sad nešto bolje, bojim se nezgodnih pokreta - seksa jednako kao podizanja tereta.

ccc, možda neki samostan da otvorimo........
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #12 : Svibanj 30, 2009, 09:32:56 prijepodne »
Ajme mati kako bi to u samostanu izgledalo  ;D ;D....cingrizave, zivcane...ja bi sva razceputana resetke grizla i derala se....hocu seks, a nemogu  ;D ;D ;D
« Zadnja izmjena: Svibanj 30, 2009, 09:34:40 prijepodne brinetka »
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #13 : Lipanj 19, 2009, 00:23:29 prijepodne »
  Kad popijem /u razočarenju/ 6 piva onda sam 6 dana mramoran,a kada se odvažim na 6minuta seksa onda sam opet 6 dana grogiran,pa što onda od to dvoje da konzumiram,a kad se sjetim nekad je to dvoje išlo zajedno pa do besvjesti i nije bilo ni mramorluka ni grogirluka.
Netko je spomenuo glavobolju,mene poslije org. toliko boli glava 10-15 minuta da mislim da će se razletjeti,dali je i to posljedica silnih narkoza i rezbarenja,ne bi mi baš bilo žao pri tomu odapet,bar bi riknuo ko je...ali ipak me strah tako da me i to sputava i odvraća iako mi je libido još dosta dobar za moje godine.Erekciju sam izostavio jer kada sam se mom koljaču požalio na te probleme rekao je:nečemo valjda i to pripisati operaciji,kao da ja ne znam kako je bilo prije a kako je poslije operacije,užas
frenk

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #14 : Srpanj 06, 2009, 21:42:57 poslijepodne »
Kad boli, onda boli.Ali ja nisam prije operacije imala problema ni s pozama ni s necim drugim,. čak se znalo desiti da me bol nakon seksa nekad malo i popusti, naravno ako je bio mali.,kad je veliki nema seksa. Iza operacije mjesecima sam se plašila, ovdje su se na forumu mojim strahovima, naravno bez zlobe živi ismijali. Pa probala sam čak tri  ;) puta i nije bilo loše. Inače skoro i nemma bolove. čni mi se da nekad zaboli nkad se naljutim, naskiram ??? ili nezgodno nešto teže podignem. nedavno sam dizala malo teže, ko ono hoće krompir da istovari, nipošto, seks je bezbjedniji  ;D i bol ppčćela malo u leđima pa u kuik niz noge.. dobila par voltarena i ok je. ipak imam tremu od nekih poza , mada sam ih lagano probala. npr. tzv pseći jel riičan, šta je s pozom da sam ja gore ??? ???. I ovo je ozbiljna tema

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #15 : Srpanj 08, 2009, 17:09:09 poslijepodne »
Pa ja sam htjela o tom Luna, pa sam se bojala da nece ljudi pomilsiti da sam neka nimfa...(mozda hahahh). Ja obozavam sex i najteze mi je zapoceti al poslje kad se tjelo zagrije, kad osjetis trnce u glavi, onda nekako malo prestane boliti...jer se tjelo zagrije....al kad se tjelo....e onda pocinje boliti - ovisno koliko si bio aktivan.
Najbolji polozaji su polozaji na boku, to je za one koje ne mogu siriti noge....(ja o tom ozbiljno pisem, ne sprdam se, jer znam da je to velik problem al svi sute, tako nam je u nasim krajevima u krvi, sve je tabu)....onda ko sto je Luna napisala pseci polozaj, pa polozaj na stolu, al nesto meko podlozite, i ako je zena trudna, to je super polozaj, jer ne tereti ledja....uvodi bi trebalo biti zakon, tamo mozes i naglavacke hahha - pa ko voli, nek izvoli.
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

maja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 11
    • Profil
    • Email
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #16 : Srpanj 08, 2009, 18:13:02 poslijepodne »
Drago mi je da se priča o seksu,jer neznam što smijem a što nesmijem raditi!Nisam nikada bila ko drvena marija..hehe ;D...pa strahujem da to ne postanem.Ja sam operirala kralježnicu,pa me pomalo strah da moj dečko od 110 kg legne na mene...hehe

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Kako utječe kralješnica na vaš sexsualni život (2.put)
« Odgovori #17 : Srpanj 08, 2009, 18:38:01 poslijepodne »
ovo je4ste ozbiljna tema. iskreno ja još imam tremu i ne znam kako... mada je to ipak mislim ko i plivanje.. vidiš šta ti odgovara.. a najgore što si zakočen prije nego bilo šta i počne... ;)

 

Nagradne igre