Autor Tema: Kalcificirajući tenditis  (Posjeta: 21493 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Kalcificirajući tenditis
« Odgovori #18 : Kolovoz 29, 2010, 22:03:34 poslijepodne »
Rame me više ne boli, ali sada mi se koči desna šaka (od zgloba prema prstima). Muka mi je već od same pomisli da opet moram kod doktora, pa odgađam ponovni pohod po ambulantama. Već me je sram reći da me nešto boli...taman jedno izliječim, onda dođe nešto drugo :(.
Kokolino, možete li reći što bi mogao biti uzrok kočenju? Samo me desna ruka boli i koči se, pa sumnjam da mi je od kralježnice (kalcifikat je na lijevom ramenu). Hvala!
Operacija L4/L5 2007. godine

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Kalcificirajući tenditis
« Odgovori #19 : Kolovoz 30, 2010, 11:47:08 prijepodne »
Teško mi je odgovoriti bez preciznijih podataka i kl pregleda. Ovako na prvi momenat pada mi na pamet sy karpalnog kanala, problemi s vratnom kralješnicom, stenozirajući tendinitis,ili ..... Pregled fizijatra, kasnije ev Rtg vratne kralj, EMNG...

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Kalcificirajući tenditis
« Odgovori #20 : Kolovoz 30, 2010, 14:04:54 poslijepodne »
Hvala Vam...
Operacija L4/L5 2007. godine

Kraljeznica.com forum

Odg: Kalcificirajući tenditis
« Odgovori #20 : Kolovoz 30, 2010, 14:04:54 poslijepodne »

chiara

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Kalcificirajući tenditis
« Odgovori #21 : Kolovoz 31, 2010, 14:27:10 poslijepodne »
popustila mi je bol u ramenu 3. dan, no evo nekoliko dana nakon primanja injekcije depomedrola osjećam tu i tamo pomalo bol, pa me zanima jel rame trebam štedjeti ili ga trebam razgibavati i normalno raditi svoj posao? hvala

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Kalcificirajući tenditis
« Odgovori #22 : Kolovoz 31, 2010, 15:30:09 poslijepodne »
Nećete prati prozore i slične radnje koje zahtjevaju odizanje ruke iznad glave. Dovoljno je svakodnevne aktivnosti, oblačenje, svlačenje i higijena,kuhanje,manje pospremanje i sl..Problem ostaje, tetive su oštećene,lako dolazi do parcijalnih ruptura vlakana, kalcifikati su učinili svoje zato vam se ne preporuča nošenje i dizanje tereta, teži rad, potezanje ili  odizanje ruke iznad glave. To se odnosi i na plivanje leđnim stilom, najbolje prsno a od vježbi povremeno samo pendularne, kad se stanje smiri u potpunosti.

Kraljeznica.com forum

Odg: Kalcificirajući tenditis
« Odgovori #22 : Kolovoz 31, 2010, 15:30:09 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com