Autor Tema: Lumbalni dio kralježnice  (Posjeta: 47372 )

0 Članova i 340 Gostiju pregledava ovu temu.

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #36 : Siječanj 12, 2010, 17:33:39 poslijepodne »
Evo da se javim...

Danas sam bio kod fizijatra na pregledu i nalaz je ovakav:

Rtg pokazuje osteeoratrotske promjene LS kralješnice uz suženje i.v. L4/L5 i L5/S1. Hod pete-prsti izvoid, kralješnica aplnairane C iL lordoze, PVM napeta i osjetljiva lumbalno, pokret inklinacija i reklinacija lagano kočena uz minimalnu osjetljivost. Čučanj izvodi uz bolove kod čučnja u LS, lasgue lijevo naznačen kod 70m st, nema ispada senzibiliteta na nogama. MTR simetrični.

Terapija je neki brojevi, pa stabilizacija LS, neki broj pa el. analgezija duž lijeve noge, opet broja pa laser po bolnim točkama lumbalno sve 10 puta pa kontrola.

Preporuča se EK-LS kralješnice u Daničićevoj.


Kako vam se ovo čini?  ???

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #37 : Siječanj 12, 2010, 17:39:02 poslijepodne »
Izgleda mi da si dobio fizikalne struje (laser) i analgetike. Trebao bi obaviti emng i CT ili MR ako ti fizikalna ne pomogne

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #38 : Siječanj 12, 2010, 17:41:32 poslijepodne »
Kad krećeš sa terapijama?
Držim fige da će ti biti bolje poslije!  :)
2006. interlaminectomia L4-L5

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #39 : Siječanj 12, 2010, 18:02:37 poslijepodne »
Dr. je rekla da me za sada neće slati na MR jer nema potrebe za zračenjem ( MR ipak nešto malo zrači ) jer sam u dobroj fizičkoj konadiciji sa dobrim muskulusom i da bi tijelo trebalo brzo prihvatiti učinke terapije i vježbi. U slučaju da bude suprotno odnosno da nema poboljšanja ili se stanje ne-daj-bože pogorša tada ipak MR. Nije mi baš najjasnija ova pretraga EK-LS, neke priljepke stave po kralješnici pa mjere pokrete pri opterečenju... nisam siguran. Sa terapijama krečem već sutra!  :)

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #40 : Siječanj 12, 2010, 18:52:54 poslijepodne »
Krešo ti si isto u banani ko ja,tip lud za sportom i fizičkom aktivnošću ,i onda dođe neko takvo sranje i čovjek poludi,kao rob u vlastitom tijelu,imaš volje da protrčiš 100 kilometara ,budeš cijeli dan u teratani,ALI NE MOZES....da poludis,a ja sam navrsio 17 godina i dođe ovo i ode sve kragu...ali neću sigurno dopustiti to da se desi da se ja ne mogu vratiti full sportu i opterećnjima,to je moja zakletva,to ziv ne smijem dopustiti...

I znam kako ti je sad...čovjek dobije osjećaj da trune...mene je strah da se ne počnem debljati ili naprotiv gubiti kile i i mišiće...da svaka curica na cesti ne postane jača od mene...ja se što prije moram vratiti u teretanu na full opterecenja pod svaku cijenu,to mi je glavni interes u zivotu i najveci prioritet.

Samo me strah da ne prodeš ko ja,pošto tvoja priča zvuči slično...prvo RTG,izgubiš pola godine na fizijatre i njihove gluposti,smiješna bolnička terapija uopće ne pomogne kao što nije ni meni (bazenčeki,strujice,masaže,UV itd itd) ,jer je takva bila moja priča,e tek nakon 6 mjeseci ona mene posalje neurokirurgu pa na MR...
Ja bi na tvom a i na svakom drugom mjestu bez obzira na sve napravio MR...sta je sigurno sigurno je...a prije il kasnije ćeš ionak završiti na MR-u...to je najbolje radi tebe samog,nikad ne znaš šta se skriva ,a da to ni ne znaš...
RTG ti je tehnologija 19 stoljeća jbg ga...najbolja za snimanja lomova kostiju,a za sve ostale li-la...

ISKRENO se nadam da će ti sve biti sve najbolje pa da opet ides FULL GAS sa sportom i normalnim zivotom,a isto zelim i sebi i to sto prije.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #41 : Siječanj 12, 2010, 18:58:21 poslijepodne »
Krešo, mislim da imaš dobru fizijatricu i da ti je dala dobre terapije i savjete. Naš Neuro je napisao svoj zadnji post na temu kako po redu započeti i obaviti liječenje.
Za ovu pretragu koju spominješ jesam čula i mislim da nije loša za obaviti s obzirom da očito imaš dobru muskulaturu i dobro razvijene mišiće.
Slušaj savjete fizijatra, nemoj pretjerivati i držim fige!
2006. interlaminectomia L4-L5

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #42 : Siječanj 12, 2010, 19:30:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Krešo ti si isto u banani ko ja,tip lud za sportom i fizičkom aktivnošću ,i onda dođe neko takvo sranje i čovjek poludi,kao rob u vlastitom tijelu,imaš volje da protrčiš 100 kilometara ,budeš cijeli dan u teratani,ALI NE MOZES....da poludis,a ja sam navrsio 17 godina i dođe ovo i ode sve kragu...ali neću sigurno dopustiti to da se desi da se ja ne mogu vratiti full sportu i opterećnjima,to je moja zakletva,to ziv ne smijem dopustiti...

I znam kako ti je sad...čovjek dobije osjećaj da trune...mene je strah da se ne počnem debljati ili naprotiv gubiti kile i i mišiće...da svaka curica na cesti ne postane jača od mene...ja se što prije moram vratiti u teretanu na full opterecenja pod svaku cijenu,to mi je glavni interes u zivotu i najveci prioritet.

Samo me strah da ne prodeš ko ja,pošto tvoja priča zvuči slično...prvo RTG,izgubiš pola godine na fizijatre i njihove gluposti,smiješna bolnička terapija uopće ne pomogne kao što nije ni meni (bazenčeki,strujice,masaže,UV itd itd) ,jer je takva bila moja priča,e tek nakon 6 mjeseci ona mene posalje neurokirurgu pa na MR...
Ja bi na tvom a i na svakom drugom mjestu bez obzira na sve napravio MR...sta je sigurno sigurno je...a prije il kasnije ćeš ionak završiti na MR-u...to je najbolje radi tebe samog,nikad ne znaš šta se skriva ,a da to ni ne znaš...
RTG ti je tehnologija 19 stoljeća jbg ga...najbolja za snimanja lomova kostiju,a za sve ostale li-la...

ISKRENO se nadam da će ti sve biti sve najbolje pa da opet ides FULL GAS sa sportom i normalnim zivotom,a isto zelim i sebi i to sto prije.

Potpuno se razumijemo!  ;D
Ove godine sam čak imao namjeru kupiti novi mtb za prave pothvate i odvoziti dva maratona i opaliti na neke epske vožnjice po par planina koje još nisam obiša i onda ovo sr... Već skoro 2 mjeseca stvarno trunem i ne osjećam se baš najbolje, ovo je već pitanje psiho-fizičkog zdravlja! Gledam svaki dan bicikle kako mi skupljaju prašinu, girja kraj ormara namiguje mi da ju zgrabim i swingam, ali ništa... koma! Pričekat ću da obavim ove pretrage u Daničićevoj pa da vidim. 1600kn za MR mi je HT umjesto FS bicikla!  ;) Šala, naravno!  ;D

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #43 : Siječanj 12, 2010, 19:35:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Krešo, mislim da imaš dobru fizijatricu i da ti je dala dobre terapije i savjete. Naš Neuro je napisao svoj zadnji post na temu kako po redu započeti i obaviti liječenje.
Za ovu pretragu koju spominješ jesam čula i mislim da nije loša za obaviti s obzirom da očito imaš dobru muskulaturu i dobro razvijene mišiće.
Slušaj savjete fizijatra, nemoj pretjerivati i držim fige!

Da, čuo sam da je jako dobra i svi ju hvale! Ovo "nemoj pretjerivati" mi najteže pada, ali nemam izbora, barem za sada.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #44 : Siječanj 12, 2010, 19:39:42 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Potpuno se razumijemo!  ;D
Ove godine sam čak imao namjeru kupiti novi mtb za prave pothvate i odvoziti dva maratona i opaliti na neke epske vožnjice po par planina koje još nisam obiša i onda ovo sr... Već skoro 2 mjeseca stvarno trunem i ne osjećam se baš najbolje, ovo je već pitanje psiho-fizičkog zdravlja! Gledam svaki dan bicikle kako mi skupljaju prašinu, girja kraj ormara namiguje mi da ju zgrabim i swingam, ali ništa... koma! Pričekat ću da obavim ove pretrage u Daničićevoj pa da vidim. 1600kn za MR mi je HT umjesto FS bicikla!  ;) Šala, naravno!  ;D

Nemoj otpisati ni maratone ni vožnjice biciklom. Prvo se oporavi kako treba, obavi pretrage koje treba da utvrdiš točno stanje i onda polako dalje. Žurba je najgora stvar kad je u pitanju kralježnica. Na dobrom si putu i samo tako nastavi!  :)
2006. interlaminectomia L4-L5

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #45 : Siječanj 12, 2010, 20:21:07 poslijepodne »
Krešo najbolje da zaključaš te bicikle i daš ključ nekome da ti neznaš gdje je tako da ih nemožeš vidjeti. Bolje uzmi ručnik i odi za sada negdje plivati ako imaš u blizini zatvoreni bazen. Prije ćeš se oporaviti i ponovo sjesti na bicikl.  :)

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #46 : Siječanj 12, 2010, 23:21:58 poslijepodne »
Prilikom jedne fizikalne terapije i sali u kojoj sam radila vjezbe bio je i bickl, koji sam ja slucajno pogledala, a moj doktor ce na to:" ti to ne smijes ni pogledati, ne do ti Bog da vozis biciklo"
Kada sam mu rekla da kod kuce imam steper, dobar, nov, on mi je hladno rekao da ga prodam.
A vidim, citam, ovdje dosta vas krizoboljaca vozi biciklo. Pa sad, ko je ovdje lud, ko zbunjen, a ko normalan?  ;D
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #47 : Siječanj 12, 2010, 23:31:32 poslijepodne »
Besana vožnja bicikle se preopručuje al bicikle sobne ili citybike al sve ostale u kojima je kralješnica u nepravilnom položaju nijsu dobre,naravno vožnja bicikle nije dobra u akutnim bolovimajer se ipak sjedi na njoja sjedenje je smrt za kralješnicu ;)

Krešo na dobrom si putu samo polako bez žurbe,i nastavi s daljnjim pretragama koje idu po redu.
Sretno ;)

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #48 : Siječanj 12, 2010, 23:52:09 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Gledam svaki dan bicikle kako mi skupljaju prašinu, girja kraj ormara namiguje mi da ju zgrabim i swingam, ali ništa...
Ne spominji skupljanje prašine...uh...zadnjih godinu dana jedino mi je s kostima i očala za plivanje skinuta prašina, a skupljaju je skije,pance,Kona, raznorazna oprema za kapiranje...Uh kad počnem prodavat bit će za 7-8 magnetskih hehe hehe hehe
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

GSM

  • Gost
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #49 : Siječanj 13, 2010, 11:17:51 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dr. je rekla da me za sada neće slati na MR jer nema potrebe za zračenjem ( MR ipak nešto malo zrači).

Citam vise clanaka, i u svakom pise da MRI ne zraci....

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #50 : Siječanj 13, 2010, 13:38:57 poslijepodne »
Hvala vam svima na lijepim i ohrabrujućim odgovorima! Danas sam se naručio na onaj spomenuti EK-LS i čeka se do 27.01. Tih dva tjedna ne djeluje mi puno, taman ću do tada završiti sa terapijom. Današnja prva terapija prošla je OK, struja, traka za hodanje i laser ili tako nešto.

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #51 : Siječanj 13, 2010, 13:40:34 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dr. je rekla da me za sada neće slati na MR jer nema potrebe za zračenjem ( MR ipak nešto malo zrači).

Citam vise clanaka, i u svakom pise da MRI ne zraci....

Da i ja sam isto pročitao u člancima i na forumu da ne zrači, ali dr. kaže da ipak nešto zrači, naravno ne kao rtg, ali ipak... Ne vjerujem da je to nešto što bi trebalo zabrinjavati, osim možda trudnice i tome sl.

GSM

  • Gost
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #52 : Siječanj 13, 2010, 13:42:54 poslijepodne »
Prije bih rekao da je to ona shema "Ne zelim ti dat uputnicu, pa ti evo neka polu-informacija", hehe.

Sretno

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #53 : Siječanj 13, 2010, 13:58:20 poslijepodne »
Sretno i od mene  :)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre