Autor Tema: Lumbalni dio kralježnice  (Posjeta: 47117 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Lumbalni dio kralježnice
« : Prosinac 21, 2009, 20:17:12 poslijepodne »
Prije jedno godinu dana pospremao sam garažu i pritom dignu ne tako težak teret koliko nezgodan. Dizanje sam odradio na brzinu pa tako i nespretno i užasno me je "presjeklo" u donjem lijevom dijelu leđa. Otišao sam na hitnu, poslikali su me i rekli da to nije ništa i da se kljukam sa voltarenima - deep heat. Kroz tjedan - dva to se nekako povuklo i ponovno pojavljivalo periodički uslijed nekog večeg i dužeg opterečenja, ali ništa strašno.

Sada ( u natrag mjesec dana ) desilo mi se da me donji dio leđa užasno boli i bol ne prolazi. Sve mi je to jako čudno jer recimo mogu napraviti čučanj, vježbe istezanja, sjediti, ali kada se nagnem u položaj kao da perem kosu iznad kade bol je gotovo neizdrživa! Isto tako dok sjedim sve je OK ( jakoooo maa bol, gotovo neprimjetna ), ali kada se ide dignuti sa stolca ne mogu se izravnati 15-ak sekundi! Sve mi to dosta teško pada jer sam dosta fizički aktivan i ovo me užasno sputava. Najteže mi pada što ne mogu zajahati bicikl i otiči na neku vožnju od 70+ km!

Prije tjedan dan ponovno sam otiša do doktorice, ponovno slikao kralježnicu ( RTG ) i opet je sve OK, ništa se ne vidi, sve je za 10, a mene i dalje boli!

Ljudi kaj da radim? Da idem dalje na neko slikanje; da odem direktno do neurokirurga pa da on pogleda; do fizijatra?

Danke!

P.S.
Ako postoji tema ili teme sa sličnim pitanjem i problemom ispričavam se, ali nisam pronašao tražilicom.

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #1 : Prosinac 21, 2009, 20:20:08 poslijepodne »
Zaboravih dodati...

bio sam i na sportskoj masaži u 2 navrata, pa čak i kod kiropraktičara ( Vjekoslav Bolkovac ). Sve je to OK, ali nije dugoročno riješilo problem.

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #2 : Prosinac 21, 2009, 20:29:28 poslijepodne »
Pozdrav Krešo!
Dobrodošao na forum. Zatraži od svoje doktorice da te pošalje fizijatru na pregled. I bilo bi dobro kad bi mogao napraviti MR kralježnice koji ti, za razliku od RTG-a koji pokazuje koštane strukture, pokazuje meka tkiva (diskove) koja tebi najvjerojatnije rade problem. Kod neurokiruga ti nema smisla ići bez snimaka, prvenstveno MR-a.
Pogledaj/pročitaj malo teme vezane za vježbe kralježnice pa dok obaviš preglede i snimke polako kreni s vježbama, kreći se, hodaj što više...
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Kraljeznica.com forum

Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #2 : Prosinac 21, 2009, 20:29:28 poslijepodne »

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #3 : Prosinac 21, 2009, 21:49:27 poslijepodne »
Hvala ti na odgovoru!

OK, otići ću fizijatru na pregled pa onda vidjeti što će biti. Iskreno bojim se da me ne pošalju direktno na one beskonačne terapije, bez MR-a. Pod izlikom da je sve to ok, pa će malo vježbica i terapijice riješiti stvar jer dva puta sam potražio pomoć i oba puta su me šutnuli s odgovorom da je sve OK.

Što se tiće vježbi, sve ih znam napamet i u solidnoj sam fizičkoj kondiciji. Svaki dan vježbam te vježbe za kralježnicu od kada su me uhvatili ovi bolovi + vježbe za fleksibilnost kukova.

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #4 : Prosinac 22, 2009, 07:39:29 prijepodne »
Citat:
ali kada se nagnem u položaj kao da perem kosu iznad kade bol je gotovo neizdrživa! Isto tako dok sjedim sve je OK ( jakoooo maa bol, gotovo neprimjetna ), ali kada se ide dignuti sa stolca ne mogu se izravnati 15-ak sekundi!

Kao da sebe gledam...isto je mene mučilo par godina ali nekako me "hvatalo" u intervalima.Najgore je bilo ujutro kad se trebalo sagnuti nad umivaonikom-nemoguća misija...
Moje mišljenje je :najprije napraviti MR
« Zadnja izmjena: Prosinac 22, 2009, 07:44:53 prijepodne trucker »
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #5 : Prosinac 22, 2009, 09:32:44 prijepodne »
Vidim u tvom potpisu da si se 4 godine natezao sa svojim problemom. Iako se ne razumijem u te stručne termine i dijagnoze vidim da si očito na kraju bio na nekoj operaciji. Ako si pisao o svojim tegobama i konačnom rješenju ajde stavi link da pročitam - da ne tražim sada po bespućima foruma.

Dakle prvo kod fizijatra na pregled, onda me on u biti šalje na MR pregled - ako smatra da je potrebno? Ako sam dobro shvatio.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #6 : Prosinac 22, 2009, 09:50:23 prijepodne »
Dobro došlicu želim Krešo!!

Vidim da te muči problm ko i sve nas ,moj savjet  napravi MR,neurolog,pa neurokirurg,možeš slobodno zaobić fizijatre,ne da ih omalovažavam al poslije mjesec dana oni nemaju više što radit sa tvojim problemom jer ga neće riješit ;)

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #7 : Prosinac 22, 2009, 10:04:28 prijepodne »
Kako dobiti uputnicu bez posjeta fizijatru? Direktno od svoje doktorice opće prakse? Znam da vjerojatno postoji opcija MR-a u privatnom aranžmanu, ali pretpostavljam da je tada cijena dosta visoka.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #8 : Prosinac 22, 2009, 10:20:06 prijepodne »
Krešo možda smo se krivo razumili ako si bio kod fizijatra probaj sa vježbama i terapijama jednu turu ako neide nemoj dozvolit da te dr opće prakse da te opet upućuje ,traži MR a naj vjerovatnije da ti odma neće dati nego RTG,pa CT pa MR sve ovisi kakav ti je doktor možda i da.privatno MR je 1600 kn,nemaš razloga plaćat nije ti koliko vidim hitno,tako da lipo jednim putem pomalo,ne dozvoli da nedaj bože dođe do akutnog stanja

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #9 : Prosinac 22, 2009, 10:57:48 prijepodne »
Ma krivo smo se shvatili jer ja još nisam bio kod fizijatra/fiziteraoeuta. Sada je jasnije!

Danke!  :)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #10 : Prosinac 22, 2009, 11:09:26 prijepodne »
fizijatar če ti dati vježbe napamet koje če dati i bilo kome drugome. Dat če ti struje koje ti možda malo i pomognu. Probaj, nemaš šta izgubiti, osim vremena. Jedina pretraga koja če pokazati pravi uzrok tvog problema je magnetska rezonanca , i CT je OK ali on previše zraći. Zato ti je najpametnije dati 1600 kn i napraviti MR jer ti ga na uputnicu nitko neče dati sve dok ne budeš u groznom stanju. A zašto ne bi riješio svoj problem u startu dok ti se još nije oštetio ni jedan živac, dok nisi izgubio i vrijeme i živce kao mi te proveo mnogo vremena na bolovanju.

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #11 : Prosinac 22, 2009, 14:15:34 poslijepodne »
Ovo djeluje kao dosta konkretan svjet. Nisam znao da je ta MR toliko skupa, pretpostavio sam da bi mogla biti do 1000kn, ali ne i da je toliko blizu 2000.
Baš sam razgovarao sa kolegom s posla pa mi je savjetovao ako već moram plačati da neka se raspitam kakve su cijene u susjednim državama kao BiH i Srbija. Ne znam koliko je to sigurno. Da li ima netko iskustva sa time?

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #12 : Prosinac 22, 2009, 14:26:36 poslijepodne »
Samo uracunaj da kad se ovde snimas da mozes dobit povrat poreza.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #13 : Prosinac 22, 2009, 15:08:25 poslijepodne »
Pegula ti je dala odličan savjet. Samo jedan segment kralježnice ti košta 1600 kn, a ima 3 segmenta. 2 vrhunska neurokirurga su mi rekla da MR ne smije biti slabiji od 1,5 Tesla, pa pazi na to

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #14 : Prosinac 22, 2009, 17:23:06 poslijepodne »
Hm povrat poreza,e sad ovako sve godine sam predavao račune koje sam dobijao za plaćanje participacije kao i za MR te sve ljekove koji se plačaju i nisam nikad kune dobio od  povrata poreza

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #15 : Prosinac 22, 2009, 22:24:45 poslijepodne »
ja bome jesam
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #16 : Prosinac 22, 2009, 22:43:17 poslijepodne »
reci mi formulu hehehe ;)

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #17 : Prosinac 23, 2009, 09:20:10 prijepodne »
Zanimljivo je ovo sa povratom poreza - jedan dobije drugi nikada. Hmm... Dakle šanse su 50:50.

Kraljeznica.com forum

Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #17 : Prosinac 23, 2009, 09:20:10 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com