Autor Tema: Molim informacije vezane za operacije sa matičnim stanicama u Portugalu  (Posjeta: 3614 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

DEKI

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
Molim informacije vezane za operacije sa matičnim stanicama u Portugalu
« : Lipanj 12, 2009, 13:09:53 poslijepodne »
Prošle godine 22.07. imao sam prometnu sa motorom imam ozljedu th 4 , paraplegija , imam pomak 10 mm ali nije skroz prekinuta leđna moždina, nisu me operirali nikako, bio u Draškovićevoj 6 tjedana i nakon toga u VŽ toplicama 3 mjeseca i 21 dan i sad za par dana idem opet na 21 dan u toplice.
Iz mog iskustva meni u toplicama nisu pomogli baš nikako, više mi je koristila fizikalna terapija kod kuće.
Problem je također sa mijogelozama na leđima od ležanja to ti nitko ne govori, općenito sve više sam saznao preko neta nego od doktora i terapeuta.
Molim onoga tko ima konkretne informacije o operaciji u Portugalu neka mi objasni proceduru, unaprijed hvala.

GSM

  • Gost
Odg: Molim informacije vezane za operacije sa matičnim stanicama u Portugalu
« Odgovori #1 : Lipanj 12, 2009, 13:52:38 poslijepodne »
Imam kontakt podatke i mogu te preporuciti doktoru Paolo Pereira, Sef odjela za neurokirurgiju kraljesnice, Hospital São João, Portugal.

Mozda ti ne moze konkretno pomoci vezano za maticne stanice (a mozda i moze...), ali ga mozes pitati za savjet i traziti konkretne kontakt podatke osoba u Portugalu koje se bave time.

Ako trebas, javi se pa ti posaljem na privatnu poruku.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Molim informacije vezane za operacije sa matičnim stanicama u Portugalu
« Odgovori #2 : Lipanj 12, 2009, 15:31:28 poslijepodne »
matične stanice su isto kao i šećerna voda ili tigrova mast....još uvijek na žalost za povrede ovoga tipa nema pomoći.!!
samo malo razmislite: da to ima smisla supermen bi ponovo letio....

Kraljeznica.com forum

Odg: Molim informacije vezane za operacije sa matičnim stanicama u Portugalu
« Odgovori #2 : Lipanj 12, 2009, 15:31:28 poslijepodne »

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Molim informacije vezane za operacije sa matičnim stanicama u Portugalu
« Odgovori #3 : Lipanj 12, 2009, 16:03:13 poslijepodne »
Ne znam konkretno o primjeni matičnih stanica kod ozljeda kralježnice, ali nedavno sam pretraživala literaturu vezano uz tepapiju kod neurodegenerativnih bolesti i mislim da je sve to još uvijek u fazi istraživanja, povremeno bljesne kakav pozitivan izvještaj, ali daleko od toga da se može smatrati nekakvom pouzdanom terapijom. Jedan moj pacijent koji boluje od amiotrofične lateralne skleroze je bio u Njemačkoj u najboljoj privatnoj klinici u kojoj su savjetnici i najbolji američki stručnjaci za matične stanice, terapiju je platio 7500 eura i stanje mu se nije nimalo poboljšalo.
Ali, mišljenja sam da se treba uvijek raspitivati i probati, ako ne za ovu terapiju onda za možda kakvu drugu pomoć.
L5/S1 ekstruzija

GSM

  • Gost
Odg: Molim informacije vezane za operacije sa matičnim stanicama u Portugalu
« Odgovori #4 : Studeni 27, 2009, 00:07:41 prijepodne »
Pozdrav DEKI, vidim da vise ne posjecujes forum, ali vjerujem da ce ti doci obavijest na e-mail.

Dosao sam u kontakt i do e-maila tajnice Dr. Carlosa Lime iz Portugala, navodno najveceg svjetskog strucnjaka za terapiju maticnim stanicama.
Ako je tvoja situacija zaista tako teska, probaj joj se javiti, iako mislim da radi samo s malim lezijama u cervikalnom i torkalnom podrucju.
E-mail: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Kraljeznica.com forum

Odg: Molim informacije vezane za operacije sa matičnim stanicama u Portugalu
« Odgovori #4 : Studeni 27, 2009, 00:07:41 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com