Autor Tema: MR LS kraljeznice  (Posjeta: 7239 )

0 Članova i 71 Gostiju pregledava ovu temu.

Splycho

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
MR LS kraljeznice
« : Travanj 15, 2009, 17:52:31 poslijepodne »
Postovanje svima...evo citao san vase postove ali priznajem da je to meni spansko selo i da bas ne razumin ko pije a ko placa. Vjerujen da iman isti problem tj moja cura (25 god.) pa me zanima moze li mi netko objasnit o cemu se radi te kako pomoci da osobi bude lakse...unaprijed hvala

Radioloski nalaz

MR LS kraljesnice:
Sagitalni i transverzalni MR presjeci u standardnim tehnikama prikaza.
Svi presjeci napravljeni i s paramagnetskim kontrastnim sredstvom.
Na seriji sagitalnih i transverzalnih MR presjeka kroz podrucje lumbosakralnog spinalnog kanala,vidi se uredna visina,oblik i struktura prikazahim trupova kraljezaka osim u desnom kranijalnom dijelu trupa S1 kraljeska gdje se vidi okrugla lezija velicine 1,5cm.
Lezija je hiperinteziteta signala u T2,a jipointeziteta signala u T1 mjernom vremenu,imbibira se kontrastom i dif. dg. moze odgovarati atipicnom hemangiomu

*prije nastavka nalaza zanima me da li je lezija i spomenuti atipicni hemangiom nesto lose ili je to "zanemarivo"*

Prikazana torako-lumbalna medula fizioloskog je inteziteta signala.
Na razini i.v. L3-L4 i L4-L5 vidi se plica dorzomedijalna protruzija i.v. diska koja komprimira vebtralnu konturu duralne vrece,reducira lateralne recesuse bez znakova znacajnijeg radikularnog konflikata.
U dorzalnom dijelu diska vidi se trakasti hiperintezitet signala u T2 mjerenom vremenu velicine 0,5cm a u smislu kidanja niti anulus fibrozusa.
Na razini L5-S1 visi se sira dorzomedijalna protruzija i.v. diska koja komprimira ventralnu konturu duralne vrece,reducira lateralne recesuse bez znakova znacajnijeg radikularnog konflikata.
Kostana redukacija neuralnih foramena bez znakova kompresivnog efekta na radikse.

Specijalist radiolog: Dr. Gordana Glavina , Split

...eto bio bi zahvalan svima koji bi me mogli malo uputiti o cemu se tocno radi,tj sta bi se preporucilo da se osobi pomogne jer od vecine doktora nismo dobili nikakvo rjesenje. Spominjala se operacija ali zbog dobi osobe strogo je odbacena.

Unaprijed hvala svima na posvecenom vremenu i eventualnog odgovoru.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: MR LS kraljeznice
« Odgovori #1 : Travanj 15, 2009, 19:52:49 poslijepodne »
Sliker MRI treba pokazati neurokirurgu.Ako se potvrdi da se radi o hemangiomu nema brige. Ostali nalaz je za fizikalnu terapiju tj vježbe.

Splycho

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Odg: MR LS kraljeznice
« Odgovori #2 : Travanj 16, 2009, 19:57:29 poslijepodne »
hvala na odgovoru,ma eto muci nas taj hemangiom jel to opasno,oce se povuc sam od sebe ili triba kakva operacija. Pa ako mozete malo vise detalja o tome i predlozit par vjezbi jer je osoba provela neko vrijeme u toplicama i na raznim vjezbama pa od toga nista  :(

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: MR LS kraljeznice
« Odgovori #3 : Travanj 21, 2009, 21:26:15 poslijepodne »
Pođite sa snimkama na pregled kod neurokirurga. Hemangiom nije maligna izraslina, ako je manji samo se prati ako je veći i zauzima veći dio trupakralješka neurokirurg će u dogovru s vama odlučiti da li će raditi zahvat, ali to nije klasnična operacija već se na neki način"podvežu" krvne žile tj."isprazne se " jer je hemangiom kao klupko krvnih žila.Hm ako ste razumjeli ovako pojednostavljeno rečeno.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre