Autor Tema: MR nalazi..misljenja?  (Posjeta: 16075 )

0 Članova i 14 Gostiju pregledava ovu temu.

doc_holiday

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
    • Email
MR nalazi..misljenja?
« : Travanj 27, 2010, 12:54:43 poslijepodne »
Pozdrav..evo novi sam ovdje,slicnih simptoma kao neki..jucer sam isao u Mostar obavit MR,jeftinije mi je bilo nego u Splitu,konkrertno zivim u Dubrovniku.
Ovih dana bi trebao poc kod neurologa,ali svakako volio bih cuti vase misljenje?!
nalaz   Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se


Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #1 : Travanj 27, 2010, 14:18:12 poslijepodne »
ouch..nalaz ne izgleda nimalo bajno. Ipak pitanje je što od navedenog stvara tegobe. Ja bih svakako zatražio i mišljenje neurokirurga

doc_holiday

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
    • Email
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #2 : Travanj 27, 2010, 19:14:14 poslijepodne »
Danas mi doktorica govori da nalaz nije dobar ali ni da nije katastorfalan..ali da svakako moram kod neurokirurga da mi odredi sto dalje..ovaj u Mostaru mi je rekao da nije jos za operaciju,ali i da nije bajno..i trebao bi na fizikalnu

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #3 : Travanj 28, 2010, 17:19:14 poslijepodne »
Pozdrav i dobrodošao!

Obavezno neurokirurgu!

Da su meni prije 3 godine to rekli, možda danas nebi imala probleme koje imam. Nažalost moja doktorica je tada odreagirala jako glupo i rekla mi je da to nije ništa tako strašno i umjesto da me pošalje dalje specijalisti uvjerila me da netrebam dalje preglede.
No nakon 3 i pol godine itekako je postalo nešto. Kad me ukočilo da se nisam mogla pomaknuti otkrila sam "tamnu stranu novih nalaza-MR"
Sad mi govori da se moram hitno operirati i jako je zabrinuta za mene... >:(

" Bolje spriječiti nego liječiti"
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

doc_holiday

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
    • Email
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #4 : Travanj 28, 2010, 18:42:15 poslijepodne »
Hvala na odgovorima..evo bas sam dogovorio pregled za petak pa cemo vidit sto ce rec neurokirurg
Volio bi tko ima slicnu dijagnozu da mi javi svoja iskustva..evo prilozit cu i snimke MR pa bi htio cut jos vasih misljenja..
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #5 : Travanj 28, 2010, 22:03:33 poslijepodne »
Ma sve to zavisi od tvojih tegoba znas moze nalaz biti katastrofa a da tebe ne boli ili ko sto je kod mene slucaj neka sicusna diskus hernija a mucim se svaki dan, sve je to relativno i nema 100 postotnih garancija niti pravila
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

tina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #6 : Svibanj 06, 2010, 22:51:36 poslijepodne »
Nova sam ovdje i ne znam kako jos sve funkcionira. Moze li mi tko pomoci oko ovoga nalaza:na seriji transverzalnih presjeka u visini i.v. prostora C V-VI vidi se desnostrana lateralna hernia diska koja komromitira prednji subarahnodialni prostor s desne strane te komprimira korijen desno.
Molim vas ako netko moze reci misljenje. hvala

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #7 : Svibanj 07, 2010, 17:31:37 poslijepodne »
Doc-hol., ne gubi glavu. Ne operira se MRI nalaz nego bolesnik. Nitko ti ne može operirati 5 segmenata, a i sve što se vidi na MRI nije uvijek mehanički veliki problem, pogotovo ako imaš anatomski "komodnije" kanale,više prostora korjenu i sl. Ako nemaš velike tegobe ne žuri ali nemoj ni zapustit. Vježbe, plivanje i promjena životnih navika, smanjiti težinu ako ima viška, izbjegavati nepotrebna opterećenja na kralješnicu itd... Važna ti je i profesija. Na pregled kod neurokirurga svakako otiđi a potom kod fizijatra i terapeuta koji znaju svoj posao.

doc_holiday

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
    • Email
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #8 : Svibanj 10, 2010, 16:24:15 poslijepodne »
Evo da se javim..neurokirurg u dubrovackoj bolnici pogledo mi je snimke i rekao mi da prodjem fizikalnu..u slucaju da to ne pomogne da bi trebala operacija ne ostranjivanja diskusa nego dekompresija diska..valjda laserom.
Neznam..pokusat cu ovo ljeto sto vise iskoristit za plivanje i vjezbe,gledao bi izbjec operaciju ako je ikako moguce..jer imam volje da se sto vise posvetim vjezbama i konkretno da popravim stanje nego sto je sad.
Imam jedno pitanje za poznavatelje ovih tegoba..dali se vjezbama moze popravit stanje diskusa znaci da se malo vrati u normalu..da nije ispupcen kao sada??

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #9 : Svibanj 10, 2010, 16:46:14 poslijepodne »
najveći broj ljudi se i liječi konzervativno (fizikalna terapija) pa mislim da je odgovor jasan. Jesi li siguran da u Dubrovniku rade PLDD?
« Zadnja izmjena: Svibanj 10, 2010, 16:54:54 poslijepodne Bais »

doc_holiday

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
    • Email
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #10 : Svibanj 10, 2010, 20:21:28 poslijepodne »
Bio sam kod neurokirurga Walter Bini-a..rekao mi je to misljenje sad neznam dali on to radi ili dali se uopce radi to u Dubrovniku..

GSM

  • Gost
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #11 : Svibanj 10, 2010, 20:23:27 poslijepodne »
A takve operacije se rade u bolnici Dubrovnik? Nisam znao?
Ne web-u im pise da se koncentriraj na klasicnu kirurgiju kraljesnice.

EDIT: tek sada sam pozornije procitao. Laserske operacije se ne rade u Dubrovniku. Ni privatno, ni na uputnicu.
Radi se samo u Zagrebu u Vinogradskoj (uputnica) i poliklinici Vertebralis (privatno).

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #12 : Svibanj 11, 2010, 00:10:35 prijepodne »
evo ti besplatan savjet: Kani se bolnice u Dubrovniku. Imamo mi daleko kompetentnije stručnjake i ne trebaju nam stranci prodavat fore. Ako si voljan platiti javi se u kliniku Vertebralis u Zagrebu.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #13 : Svibanj 11, 2010, 00:25:30 prijepodne »
U Dubrovniku nisam bio,ali sam čuo puno negativnih iskustava pacjenata.
Osobno mogu reći da sam dolaskom na forum od Zidova dobio odgovor na moj nlalaz ,i mislim da je pogodio bio je iskren,a ujedno čak se složio sa našim Neurom da bi mi Minimalno invazivna metoda bila još bolja,i sa tim se vidi da je naš Neuro bio u parvu.
 
zidov
Jr. Member

Postova: 38


     Odg: denis 68
« Odgovor #1 : Rujan 24, 2008, 19:24:11 » Citat: 

--------------------------------------------------------------------------------

Sada sam vidio tvoje nalaze i nažalost ti moram reći da se tvoja dijagnoza može riješiti jedino otvorenim zahvatom jer sve ostalo bi bilo samo parcijalno rješenje. Dakle mogu ti se pokušati smanjiti bolovi ali jedina prava pomoć ti je operativni zahvat. Toliko od mene.
 Za sve one koji neznaju ko je Zidov,isti je dr iz Dubrovnika;))
 

GSM

  • Gost
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #14 : Svibanj 11, 2010, 13:35:43 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
evo ti besplatan savjet: Kani se bolnice u Dubrovniku. Imamo mi daleko kompetentnije stručnjake i ne trebaju nam stranci prodavat fore. Ako si voljan platiti javi se u kliniku Vertebralis u Zagrebu.

Ako nisi znao, Walter Bini radi u bolnici Dubrovnik, ne u "Dubrovnik Spine Centru".

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #15 : Svibanj 12, 2010, 16:41:45 poslijepodne »
Čovjek operira samo klasičnim metodama. Radio je u Frankfurtu.Srednjih je godina, nema veze sa spine centrom koji više ne funkcionira. Prof Binni ne govori hrvatski već njemački, engl i talijanski prevodi med sestra(?! ),ako bolesnik ili njegova pratnja ne govore navedene jezike. Meni se čini da ni jedan liječnik iz RH ne može raditi sa bolesnicima u drugoj  državi (osim npr. Srbija, CG ili Bih ) ako ne savlada matični jezik i ne dostavio adekvatne potvrde o aktivnom znanju istog. Kad vam je predlozio PLDD trebali ste ga pitati gdje i tko bi vam to radio i za koliko novaca.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #16 : Svibanj 13, 2010, 10:14:08 prijepodne »
Walter Bini je meni radio Koblaciju vratne kralježnice u Dubrovniku, razgovarala sam s njim osobno na engleskom. Imala sam dvije hernije na vratnoj kralježnici i nije bilo indikacije za koblaciju. Privatni neurokirurg iz ZG-a koji me poslao njemu (a inače radi i u Traumi) je preporučio RF ali je Bini promijenio odluku i napravio Koblaciju te mi oštetio i zdravo tkivo.

doc_holiday

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
    • Email
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #17 : Svibanj 29, 2010, 18:35:55 poslijepodne »
Evo odradio sam fizikalnu,donekle je pomoglo ali ne onoliko koliko sam ocekivao(znam da je potrebno jos puno raditi)..svakodnevno osjecam bolove srednjeg inteziteta,najvise me zeza donji dio kada sjedim,a profesija mi je da sjedim za kompjuterom..nasao sam nekog doktora koji je dobar sa nekim neurokirurzima pa cemo vidit jos njihovo misljenje..kaze da mi je u segmentu Th12/L1 disk degeneriro i i da se istrosio i da razmislim o operaciji kao inektiranje neke kiseline u diskus kao zamjena nucleus pulposus..moze li mi tko objasniti o kakvoj se operaciji radi ili neki link..jos ne razmisljam o nikakvoj operaciji ali nije ni ovo kvalitetan zivot kad se najbolje osjecam kad legnem..a brzo ocekujem bebu pa mi ovo remeti sve planove..jedva cekam da more zatopli da pocnem plivat

 

Nagradne igre