Autor Tema: MR nalazi..misljenja?  (Posjeta: 15974 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

GSM

  • Gost
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #18 : Svibanj 29, 2010, 18:45:58 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
... i da razmislim o operaciji kao inektiranje neke kiseline u diskus kao zamjena nucleus pulposus..moze li mi tko objasniti o kakvoj se operaciji radi ili neki link..

A tko ti to nudi? Nedavno sam slusao predavanje na temu zamjene nukleusa, nekoliko doktora je reklo da je realno ocekivati pravu primjenu takve tehnologije za 5-10 godina. Takodjer, nedavno je najveci svjetski proizvodjac umjetnih nukleusa - propao, bankrotirao...

doc_holiday

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
    • Email
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #19 : Svibanj 29, 2010, 18:56:04 poslijepodne »
E pa i ja sam citao na webu da se primjena u cijelom svijetu ocekuje za cca5godina..taj dr. koji se dosta bavi kraljeznicom mi je spomenuo to,navodno neka kiselina se ubacuje u disk,nisam ga pitao tko to radi..drugi put cu ga pitat detaljnije o tome...a koja je danas alternativa,zamjena cijelog diska!??
« Zadnja izmjena: Svibanj 29, 2010, 18:57:42 poslijepodne doc_holiday »

GSM

  • Gost
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #20 : Svibanj 29, 2010, 19:12:54 poslijepodne »
Veliki je rizik stavljati to, to sam shvatio od jednog pacijenta iz USA koji me kontaktirao da mu pomognem jer je tvrtka Dascor propala, i sada se u slucaju komplikacija nema kome obratiti.

Sto se umjetnog diska tice, oko jeseni ce biti jedna prezentacija na tu temu u Zagrebu, vodit ce ju najveci svjetski strucnjak na tu temu - Dr. Willem Zeegers. Doduse, ako ti zelis to raditi mozes i prije, on radi u Njemackoj.

Kraljeznica.com forum

Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #20 : Svibanj 29, 2010, 19:12:54 poslijepodne »

doc_holiday

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
    • Email
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #21 : Svibanj 29, 2010, 21:56:31 poslijepodne »
operacija dolazi u obzir samo u krajnjem slucaju..a odlucio bi se za Njemacku samo kad bi dobio na lotu.
 ;D
Usput,hvala na odgovorima..

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #22 : Svibanj 08, 2011, 23:11:38 poslijepodne »
Doc, kakvo je stanje?
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

doc_holiday

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
    • Email
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #23 : Svibanj 09, 2011, 11:03:10 prijepodne »
Evo ovako..sto se tice kraljeznice jos boli kadkad malo jace kadkad slabije,bio sam aktivan cijelu zimu plivao,malo vjezbao..od mog javljanja zbog problema prosao sam fizikalnu,bioenergiju,kiropraktiku i neznam sto jos..najvise mi je pomoglo plivanje.

U 1.mjesecu pravio sam zbog jake boli ponovno magnet..imam stenozu (protruzija znaci) kralježničnog kanala na razini Th12/L1 i manje
obostrane dorzolateralne i dorzomedijalne protruzije u segmentima L4-L5 i L5-S1.
Sakupio sam svu dokumentaciju,EMNG i ostalo i dobio misljenje 4 recimo najbolja neuro kirurga..Bini,nas Neuro,Sajko,Bulovic
Problem je T12/L1 zeznuto mjesto za operaciju,gdje zavrsava mozdina.Dr.Bini mi je rekao da bi mi on napravio dekompresiju ali ne postoji sigurnost da ce mi bit bolje radi destabilnosti kicme,Dr.Saftic mi bi radio dvije operacije u jednom aktu dekompresiju i dinamičku stabilizaciju valjda neki implant toliko sam shvatio..Dr.Sajko i Dr.Bulovic su da sacem jos da dam jos vremena i da bi kombinacija intenzivne fizikalne terapije i blokada polučili dobre rezultate..jer zasad nemam nekih ispada..evo ja jos uvijek radim,sjedeci posao za kompjuterom..

Zasad sam razmisljanja da jos mogu bez operacije,ovaj nas neuro u Dubrovniku je dobar samo nema tehnicke mogucnosti za obavljat operacije kao recimo Vinogradska ili Vertebralis..ali ako mi stanje bude gore mislim da bi najkvalitetnije rijesio tegobe kod dr.Saftica..ali to je velika stavka a ja u kreditima(nemam nekog manevarskog prostora)..doso malac,sad evo vec sest mjeseci..a mene frustira sto ga nemogu puno drzat u rukama..
uglavnom sad pokusavam stedit,igram loto :) i nadam se najboljem..sto se tice mojih discusa

Ovom prilikom zahvaljujem se navedenim neurokirurzima za misljenje..pozz


« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2011, 11:04:50 prijepodne doc_holiday »

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #24 : Svibanj 09, 2011, 15:23:53 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dr.Sajko i Dr.Bulovic su da sacem jos da dam jos vremena i da bi kombinacija intenzivne fizikalne terapije i blokada polučili dobre rezultate..jer zasad nemam nekih ispada..

Mislim da bi se trebao držati toga ujednačenog mišljenja....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #25 : Svibanj 10, 2011, 17:37:25 poslijepodne »
Slažem se s Teoantunom.

Kraljeznica.com forum

Odg: MR nalazi..misljenja?
« Odgovori #25 : Svibanj 10, 2011, 17:37:25 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com