Autor Tema: Objašnjenje očitanja MR  (Posjeta: 8988 )

0 Članova i 168 Gostiju pregledava ovu temu.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Objašnjenje očitanja MR
« : Siječanj 21, 2009, 00:34:29 prijepodne »
Molim da mi neko stručno objasni da lipostoji kakav zakon mjerenja prilikom očitanja MR,do sad sam napravio 2 MR u kojoj je prvi put više oćitana protruzija ,a dok je u drugoj manje ,neznam dali postoju neka mjerenja po kojima svaki tehničar mora radit il se to radi od oka,malo me to buni jeli moguće da je nešto što je prije par godina sad manje ,da je obrnuto tj da se od manjeg prikazuje više oštećenje ,bilo bi mi jasno ovako ispada da 3 put kad je budem radio neće bit nikakvih oštećenja ;) hm neznam malo su mi čudna ta očitanja,a ista MR je jako bitna prilikom odlaska na operativni zahvat.molim ako neko nešto zna o tome da mi to malo pojasni ;)

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #1 : Siječanj 21, 2009, 08:29:37 prijepodne »
Denis, ja sam dosad radila 5 MR-a vratne  i 3 lumbalne i nijedan nalaz nije potpuno identičan prethodnom, mada je bilo kratkih razmaka od samo godinu dana. Mislim da to ovisi o interpratatoru, a ne o tehnici snimanja.

rea

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #2 : Siječanj 21, 2009, 10:20:30 prijepodne »
denis, ponekad - više je manje, a manje je više, mislim da si to i sam shvatio do sada, jer ja sam zaista shvatila da nista više ne razumijem...
pa se pitam koliko hrabrosti (i znanja) treba lijecnicima za preuzimanje odgovornosti za dijagnoze...ili je to i kod njih pa sta bude i sta nam dobri bog da?! al znanje je ocito ipak relativno.
eto malo sale i promisljanja nije na odmet.
nadam se da ces pronaci odgovore.
pozz. rea

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #3 : Siječanj 21, 2009, 10:28:56 prijepodne »
Najvažnije ti je ono šta očita neurokirurg,kao šta je naš Neuro reka,MR pokaže sve,a to mu je najveća mana,jer ljudi počmu bolovat prema očitanju,a ne prema simptomima ;D
Radiolog očita sve ono šta odudara od idealnog,a neurokirurg vidi ono bitno za tvoje subjektivno stanje ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

gupac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 50
    • Profil
    • Email
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #4 : Siječanj 21, 2009, 11:28:41 prijepodne »
sigurno si bio na fizikalnoj terapiji.pa ti se disk malo vratio na mjesto.to nije moje mišljenje nego mog fizijatra.bio je slućaj da je neko potpuno vratio disk,ali je iša privatno na razne terapije.bilo je to u novinama.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #5 : Siječanj 21, 2009, 13:13:29 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
sigurno si bio na fizikalnoj terapiji.pa ti se disk malo vratio na mjesto.to nije moje mišljenje nego mog fizijatra.bio je slućaj da je neko potpuno vratio disk,ali je iša privatno na razne terapije.bilo je to u novinama.
Gupac disk koji je puko i upo u spinalni kanal nije se mogao vratiti al sve je moguće nije onaj moj neurokirurg ni lud dobro je on reka sve je moguće u medicin,nek se oni ipak dogovoru ja ću čekat

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #6 : Siječanj 21, 2009, 13:15:15 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Najvažnije ti je ono šta očita neurokirurg,kao šta je naš Neuro reka,MR pokaže sve,a to mu je najveća mana,jer ljudi počmu bolovat prema očitanju,a ne prema simptomima ;D
Radiolog očita sve ono šta odudara od idealnog,a neurokirurg vidi ono bitno za tvoje subjektivno stanje ;D
Znači Worf da neurokirurzima ništa netreba osim MR što onda tražu očitanja i dodatne preglede,po mom kičma nije istražena ;) :D :D :D :D ipak ču ja još čekat nek oni to dobro prouče ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #7 : Siječanj 21, 2009, 13:17:13 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
denis, ponekad - više je manje, a manje je više, mislim da si to i sam shvatio do sada, jer ja sam zaista shvatila da nista više ne razumijem...
pa se pitam koliko hrabrosti (i znanja) treba lijecnicima za preuzimanje odgovornosti za dijagnoze...ili je to i kod njih pa sta bude i sta nam dobri bog da?! al znanje je ocito ipak relativno.
eto malo sale i promisljanja nije na odmet.
nadam se da ces pronaci odgovore.
pozz. rea

Rea mislim da ti je ova prava sala je najbolji ljek za kičmu sve druge pretrage su besmislene bar za mene ;) :D :D :D

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #8 : Siječanj 21, 2009, 13:20:11 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Denis, ja sam dosad radila 5 MR-a vratne  i 3 lumbalne i nijedan nalaz nije potpuno identičan prethodnom, mada je bilo kratkih razmaka od samo godinu dana. Mislim da to ovisi o interpratatoru, a ne o tehnici snimanja.
[/quote ) Mile mislim da to ocvisi o njihovom raspoloženju hahah ma gledo sam svojim očima kako mi sliku očitava ,znaš kako uzme sliku digne je u vis i piše nalaz,nije ni čudno što neurokirurzi ne vjeruju očitanjima hahahha ma sve je to ludilo :D :D :D ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #9 : Siječanj 21, 2009, 14:30:20 poslijepodne »
Ma zaključak svega toga je sljedeći da se torta pravi bez recepta ,te ubacuje sve i svašta ,ipak ta  se torta smulja kako tako ,pa izgledom sliči na tortu,kad gosti dođu misle da jedu tortu ,a u biti jedu spirine :D :D :D tj ono što smo im zamuljali,da bi na kraju gosti pohvalili domaćina za uspješnu tortu hahahha :D :D,kad gosti odu  ,dođu kućama boli ih želudac,te imaju mućnine i povraćanje,a poslije se mogu žalit upravi vodovoda ili HZZO da im da mirovinu  :D :D ;)

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #10 : Siječanj 22, 2009, 16:22:13 poslijepodne »
Aparati za MRI nisu svi iste jačine koja se mjeri u Teslama, a o pojedinostima tehnike morate pitati specijalistu radiologa ili barem radiološkog tehničara.

GSM

  • Gost
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #11 : Siječanj 22, 2009, 17:08:51 poslijepodne »
Tako je. Nedavno sam trebao majku voditi na MR u jedan grad, sto sam sasvim slucajno spomenuo doktoru... I to je ispalo dobro sto sam mu se javio, naime MR u tom gradu nije dovoljno dobar/nov (ne znam kako bi se izrazio), pa idemo u drugu bolnicu gdje je MR uredjaj noviji.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #12 : Siječanj 22, 2009, 22:16:25 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Aparati za MRI nisu svi iste jačine koja se mjeri u Teslama, a o pojedinostima tehnike morate pitati specijalistu radiologa ili barem radiološkog tehničara.
Kokolina ja sam radio MRI na istom aparatu očitanja su drukčija,a što se tiče samog čina očitanja gledao sam svojim očima kako se očitava,tako da nije ni čudo što neurokirurzima ništa neznači to očitanje ;)

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #13 : Siječanj 23, 2009, 15:48:50 poslijepodne »
Razumljivo je i mudro od specijaliste da pregledava sam nalaze, uostalom zbog dubioza kojih je u medicini milijun složeniji problemi u bolnici se riješavaju u timu radiolog-neurolog-neurokirurg. Osobno i sama volim pregledati snimke radioloških pretraga.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #14 : Siječanj 23, 2009, 21:26:12 poslijepodne »
Da kolkolinice sad smo došli do onog naj bitnijeg a to je timski rad,koji urodi pozitivnim uspjehom,bez timsko rad nema uspješnosti al eto žalosno je samo jeno ima puno kvalitetnih i dobrig doktora al nisu u mogućnosti raditi timski jel je oboljelih puno više,žalosno al istinito,tako da isti moraju nekad sami odradit operaciju,nikad neću zaboravit moj prijem ja u bolovima suze na očima a isti neurokirurg ostavlja pacjenta na stolu operaciske hale te mene pregledava a nije u mogućnosti timsklki radit jel ima samo jednog kolegu koji je nažalost doživio infarkt .Eh da ti naši saborski zastupnici tako nešto dožive brzo bi još primali doktora ujedno ih debelo platili a ne radili obrnuto a to je da ponizu dokktora da bi isti pobjegao privatno radit da bih mogao živjeti jel ipak su i oni ljudi ;) :-*

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #15 : Siječanj 23, 2009, 22:39:39 poslijepodne »
Bit će još i gore.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #16 : Siječanj 23, 2009, 23:29:45 poslijepodne »
Molim dragog Boga za vas lječnike mislim da neće a ako bude ja bih onda volio opet rat jel nam onda netreba ovakva država ;)

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Objašnjenje očitanja MR
« Odgovori #17 : Siječanj 25, 2009, 17:04:52 poslijepodne »
Narod će izać na ulicu jer im je dozlogrdilo  >:((ili ipak ova stoka sitnog zuba za to nema snage pa će morat netko izvani reagirat ;D) a trenutno vladajući ,koji su nesposobni, ne upravljaju ovom napaćenom zemljom nego HARAČKI VLADAJU?! >:(

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre