Autor Tema: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?  (Posjeta: 62551 )

0 Članova i 78 Gostiju pregledava ovu temu.

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #18 : Travanj 26, 2010, 20:21:14 poslijepodne »
U pravu si, pacijent po definiciji ne može znati bolje od liječnika. Ipak mogu reći da su i meni prvo rekli da nikako operacija jer sam premlad, a onda mi je jedan rekao da je najvažnija kvaliteta života i da bi u tom smislu operacija bila najbolji izbor. Rečeno-učinjeno i danas sam novi čovjek. Kasnije sam tu tezu kao i onu o ekstruziji koja uglavnom završava operacijom, našao i po modernoj medicinskoj literaturi. Svakako preporučam mlađe liječnike, ovi stari, brate, ne znaju niti kompjuter koristiti, a iskustvo im po svemu sudeći i nije od neke koristi. Naprosto su zastarjeli.
U tom smislu svakako preporučam posjet Vinogradskoj i eventualnu mogućnost nekog MI zahvata.

GSM

  • Gost
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #19 : Travanj 26, 2010, 20:47:37 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Neurokirurg mu je tako preporučio. Što je čovjek trebao napraviti? Reći mu "ja bi ipak da vi mene operirate"! Mogao je otići po drugo mišljenje koje je  moglo glasiti: operacija! I tek tada bi bio zbunjen.
 Svi mi koji smo se operirali  potrošili smo dosta vremena na razne terapije i metode pokušavajući izbjeći operaciju. Nekima je uspjelo, a nekima nije. Evo nam primjera Gorana koji se izvukao bez operacije, i kojem je MR nakon 2 god pokazao da se ekstruzija u dobroj mjeri povukla/razgradila.
Kako god, bitno je naići na doktora koji nam ulijeva povjerenje i vjerovati njegovoj preporuci, pa bila ona za operaciju ili ne.

Ma u pravu si ti, to sve stoji. Medjutim cudan je nacin na koji mu je to receno i jako je cudna informacija koju je on dobio. Jasno da jedan doktor zna vise od mene i od svih nas ovdje, ali svejedno mi nije ni malo jasno, posebice jer sam do sada stvarno procitao masu iskustava ljudi i zato mi to nema logike.

Slazem se sa zadnjim sto si rekao, povjerenje je kljucno... Ali tesko je znati kome vjerovati. Kako u moru informacija naci onu pravu...

Bezec

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #20 : Travanj 26, 2010, 21:42:03 poslijepodne »
dakle, uglavnom, za dr. stančića su mi rekli da ukoliko on preporuči operaciju da stvarno nema drugog izbora onda. primio me vrlo srdačno i tu nemam zamjerki, rekao je da ukoliko bolovi nisu nepodnošljivi da se ni on sam nebi dao rezat, jer kod operacija se jedna stvar riješi a druga zakomplicira... Rekao mi je da pričekam neko vrijeme i da dam šansu drugim načinima i metodama. Nakon toga sam i sam živnuo, iskreno jer nisam bio vruć za operaciju.

Velim sve se dobro razvijalo do prije par dana kad me uhvatila ta bol i ne popuša. Što se u međuvremenu desilo, ne znam, nisam radio nikakav teži posao, pazio sam, koliko sam god mogao... jel upala živca ili... ne razumijem... 


GSM

  • Gost
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #21 : Travanj 26, 2010, 21:50:38 poslijepodne »
Nadovezujem se na ovo sto si cuo za njega. Ja osobno imam potpuno drukcije iskustvo s njim. Morao je i trebao operirati, a nije htio. Ponavljam, ovo je osobno iskustvo.
Moja mama je potom operirana u drugoj klinici kod drugog doktora i osjeca se jako dobro.

Poslije njega (Stancica) su tri vrlo cijenjena specijalista za kraljesnicu iz RH i jedan iz inozemstva rekli da je zahvat trebao biti napravljen. Ali ne, gospodin dr. Stancic je preko telefona putem sestre porucio "Ja nemam sto operirati". Da, da...

Mislim da si u svakom slucaju pogodio promjenom bolnice odnosno idejom da se narucis u Vinogradsku.

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #22 : Travanj 26, 2010, 22:50:56 poslijepodne »
Još da i ja kažem svoje iskustvo...meni je dr. Stančić rekao da si dam vremena i bio je u pravu, barem zasad, jer se stanje koje je izgledalo nemoguće smirilo i od jeseni nemam bolove i funkcioniram, hoću reći da se vjerojatno potvrđuje činjenica da koliko ljudi toliko i različiitih situacija kad je kralježnica u pitanju.
Usput, dr. Stančić ne spada baš u stare doktore, ili ja sebe ne doživljavam starom s obzirom da smo nekakva generacija.
L5/S1 ekstruzija

dado

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #23 : Travanj 26, 2010, 23:04:33 poslijepodne »
kolega,prema onome što pišeš gotovo da imamo jednak slučaj. Kada sam saznao za ekstruziju neurokirurg mi je preporučio operaciju. Nisam baš bio lud za operacijom pa sam se raspitao kod još nekoliko kirurga,ortopeda i bivših pacjenata sa sličnim simptomoma. Odlučio sam se za operaciju,napravljena mi je fuzija PLIF,izvadili disk,očistili kanal između kralježaka (L5 S1),stavili  ostatak diska kojeg su obradili i spojili kralješke s vijcima da sve zaraste.
Evo prošlo je 5 tjedana i polako hodam,svakih sat vremena desetak minuta. Slijede mi fizikalne terapije i onda toplice.
Znam da nije neka utjeha,ali čini mi se da nećeš moći izbjeći tri mjeseca ležanja,fizikalne i ostalo.
Mlad si,samo pozitivno razmišljaj,za 6 mjeseci ćeš se smijati svemu
 ;)

Bezec

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #24 : Travanj 27, 2010, 16:17:24 poslijepodne »
Slučajno sam jučer poslijepodne nabasao na mail od dr Saftića pa sam mu poslao upit sa svojim nalazom. Dr. me ugodno iznenadio i već isti dan, doduše u 23 sata navečer mi je odgovorio sa mogu doć danas u 7.30 u vinogradsku na pregled kod njega. No kako sam ja mail pročitao tek maloprije, otići ću sutra ujutro u 7.30. Nadam se samo da ću ga ulovit.

Evo, ni u snu nisam sanjao da bi njegov odgovor i dogovoren termin mogao dobiti tako brzo, zaista svaka pohvala.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #25 : Travanj 27, 2010, 18:02:21 poslijepodne »
neuro je jako susretljiv i pretpostavljam da te pozvao da dođeš dok je dežuran, nemoj ići na svoju ruku bilo koji dan, osim ako nisi u Zagrebu pa ti to nije problem.

Bezec

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #26 : Travanj 27, 2010, 19:03:05 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
neuro je jako susretljiv i pretpostavljam da te pozvao da dođeš dok je dežuran, nemoj ići na svoju ruku bilo koji dan, osim ako nisi u Zagrebu pa ti to nije problem.

da, hm, nisam iz zg-a... iz zagorja sam... valja će mi odgovorit na mail, dal mogu sutra doć... da ne idem bezveze... ukoliko ima tko kontakt broj od neurokirurgije da provjerim dal će sutra biti dolje, bio bih zahvalan, može i na pm...

GSM

  • Gost
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #27 : Travanj 29, 2010, 19:07:58 poslijepodne »
I?

Bezec

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #28 : Travanj 29, 2010, 23:03:34 poslijepodne »
Evo me, imao sam malo skakutanja oko pretraga koje trebam obaviti i uputnica...

Uglavnom, bio sam kod Dr. Saftica kako smo se i mailom dogovorili, primio me odmah, (hvala Bogu), jer sam jedva se držao od bolova na nogama. Pogledao je cd od magnetske i papire koje imam i odmah rekao da se to bez operacije ne može izbjeći. Preporučio je Metrix metodu, 16mm rez, izvadi se dio koji pritišće živac van i kroz 2, 3 dana mogu doma.

Ostao sam nemalo iznenađen kad me pitao dal mi to odgovara i kad ja to hoću. Onak sav jadan od bolova, velim, ako može čim prije, na što on veli, možeš i odmah ostat samo da provjerim ak ima slobodna soba.  :o

Pričekao sam nekih pola sata, za to vrijeme razgovarao sa dečkom 24 godine, koji je baš dan prije operirao extruziju, gotovo identični slučaj mojem, samo je njemu zahvatilo živac lijeve noge, meni je na desnu. Uglavnom, on se osjeća preporođeno i tolko me napumpao optimizmom da bi istog časa dao da me operiraju.

Ipak, zbog prenatrpanosti nije bilo slobodnih soba, pa sam dobio injekciju u kičmu, nešto da mi ublaži bolove i upalu živca i broj na koji se mogu naručiti.
Danas sam se naručio i idem u četvrtak, 6.5. prije toga tu kod sebe ću napravit pretrage koje moram, tak da sa svim papirima dođem dolje, spreman.

Nadam se, tj. sve sam uvjereniji da činim pravu stvar, jer ovo trenutno stanje u kojem se nalazim je jako teško i jedva podnošljivo, tak da drugog izlaza, nažalost nema.


NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #29 : Travanj 29, 2010, 23:15:44 poslijepodne »
Sretno!!!!
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #30 : Travanj 30, 2010, 00:03:32 prijepodne »
evo jedan mali video o metrx tubularnom sustavu, a i o minimalno invazivnoj kirurgiji kralježnice općenito

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #31 : Travanj 30, 2010, 22:28:20 poslijepodne »
Sretno!  ;)
2006. interlaminectomia L4-L5

Bezec

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #32 : Svibanj 01, 2010, 10:24:51 prijepodne »
Hvala svima. Inače meni je sad bolje, konačno se noću mogu naspavati, al nije ni čudno kad pijem Brufen 600 i Lumidol zajedno ujutro i navečer, tako da.... Eto, brojim još sitno....


Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #33 : Svibanj 01, 2010, 10:27:59 prijepodne »
ako si dobio ESI to ti je od toga onda..

Bezec

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #34 : Svibanj 01, 2010, 10:34:26 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
ako si dobio ESI to ti je od toga onda..

Jesam da... onda može bit od toga...

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #35 : Svibanj 01, 2010, 21:41:01 poslijepodne »
Bezec prvo ti želim sve najbolje,a ujedno Metrx minimalno invazivna je rađena i meni,i mogu ti reći da mi se ćini jako dobra metoda ;)

 

Nagradne igre