Druge teme povezane s kralježnicom > Pitanja - zatražite pomoć i savjet

Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)

<< < (3/8) > >>

teamgreen:
Ovako , neurolog iz Sl.Brodu traži: MR mozga i vratne kralježnice, EP, VEP, SSEP, SEP, TCD.....
I naravno kod psihijatra sam već bio...gluposti, bar ovo do sada, idem i na testiranje pa da im zaokružim da volim mamu i tatu!

razumijem da može biti i problem u psihi, ali sumnjem da u Sl.Brodu mogu naletiti na ozbiljnog psihijatra.

Ja sam odlučio plaćat sam MR i dolazim na red već sljedeći tjedan. Je skupo ali u usporedbi da bi mogao izgubiti i posao i sve ostalo, i napokon prekinut ovu neizvjesnost , mislim da se isplati.

Moje stanje je još uvijek omamljenost, blaga neravnoteža...od jutra do mraka, samo oscilira - sredina dana mi je još najbolja tako mi se čini zasad, jučer sam čak i motor provozao po ulici samo, naravno - ali pol sata kasnije već ne bi mogao

dejzi:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi seOvako , neurolog iz Sl.Brodu traži: MR mozga i vratne kralježnice, EP, VEP, SSEP, SEP, TCD.....
I naravno kod psihijatra sam već bio...gluposti, bar ovo do sada, idem i na testiranje pa da im zaokružim da volim mamu i tatu!

razumijem da može biti i problem u psihi, ali sumnjem da u Sl.Brodu mogu naletiti na ozbiljnog psihijatra.

Ja sam odlučio plaćat sam MR i dolazim na red već sljedeći tjedan. Je skupo ali u usporedbi da bi mogao izgubiti i posao i sve ostalo, i napokon prekinut ovu neizvjesnost , mislim da se isplati.

Moje stanje je još uvijek omamljenost, blaga neravnoteža...od jutra do mraka, samo oscilira - sredina dana mi je još najbolja tako mi se čini zasad, jučer sam čak i motor provozao po ulici samo, naravno - ali pol sata kasnije već ne bi mogao

--- Kraj citata ---
ja sam ti radila neke pretrage prije 9 godina dok sam imala užasne glavobolje,među njima i VEP, TCD i EEG.VEP nalaz kaže: ...nalaz govori za smetnje provođenja u oba v.puta. TCD: Transtemporalnim pristupom dobiju  se blaže povišene vrijednosti srednjih brzina strujanja krvi u obje ACM dok su u obje ACA i obje ACP vrijednosti uredne.Subokcipitalnim pristupom dobiju se uredne SBSK u obje vertebralne arterije dok su u arteriji basilaris blaže povišene.pitanje blažeg spazma u obje ACM i u arteriji basilaris.EEG: nalaz je još u granicama normale.
Znam da sigurno ne kužiš ovo kao ni ja, al vjerovatno će netko znati pa će mi to rastumačiti. Meni je danas bilo koma i to dok sjedim na poslu.U jednom trenu kad sam mislila da ću se srušiti, imala sam neki odvratan osjećaj u nosu, nešto poput mirisa krvi.i obavezno osjetim nako pucketanje u nosu.

Mile50:
Nalaz VEP-a koji govori za smetnje provođenja u oba vidna puta mogao bi upućivati na demijelinizaciju. Budući da je to bilo prije 9 godina, u svakom slučaju bi trebalo ponoviti.

dejzi:
Pozdrav!
Bila sam danas kod neurologa.Rekao je da je vjerovatno vratna kralježnica u pitanju,ali da isključi mogućnost multiple skleroze moram napraviti MR mozga.Uz to još trebam napraviti kontrola VEP, SSEP n.medianusa i BAER,FSVK i EMNG GE.
Dg. Sy CB I.sin.vrs.MS susp.

madagaskar:
Dejzi samo hrabro i bez panike,radi svoga mira obavi što prije sve preporučene preglede.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju