Druge teme povezane s kralježnicom > Pitanja - zatražite pomoć i savjet

Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)

(1/8) > >>

dejzi:
Pozdrav svima! Imam 28 god. i velikih problema!Sve je počelo u 4. mj. ove godine!Tri dana prije moje svadbe pojavio mi se osjećaj propadanja, nestajanja, vrtoglavice uz pratnju vrućine u vratu, trnci u lijevoj ruci i nozi, lupanje srca-120 otkucaja,nisam spavala do 6 ujutro od straha.(Od 11. mj. prošle godine srce mi užasno lupa,što je vjerovatno povezano sa promjenom posla, tj. uzbuđenje zbog novog posla).Dva dana prije svadbe otišla sam kardiologu-dijagnosticirana mi je tahikardija.Dobila sam lijek koji nisam pila misleći kako mi je to sve od uzbuđenja i da će sve proći poslije svadbe.Ti simptomi su me pratili sve do svadbe, pogotovo kad legnem, a osjećaj trnjenja u nozi i ruci bio je konstantan.Prošla svadba i nestali simptomi(osim tahikardije).Ali kad su počele vrućine primjetila sam da mi se opet vrti i to sam pripisala vrućinama, sve do dan prije nego sam trebala ići na godišnji:sjedim i osjećam da nestajem,režu mi se ruke i noge, vatra i led u vratu, povremeno me kao nešto zapeče na različitim mjestima na glavi, vrtoglavica, nemogućnost zumiranja slike, teško mi je pratiti sliku u pokretu i teško mi je gledati na daljinu, isto tako i na blizu.Navečer sam uspjela zaspati bez problema.Sljedeći dan sve ok, osim vrtoglavice.Otišla na more, legla spavati i opet sve isto.Od straha sam se doslovce sva tresla.Otišla na hitnu gdje mi je striček doktor rekao da je vjerovatno problem vratna kralježnica i poslo me doma.Dva dana mi bude dobro, pa onda ne i tako stalno.I sad dok ovo pišem mi je koma.Inače mi je još dijagnosticiran spondiloartritis i migrene.Imam problema sa mokraćom-stalno moram na wc i ponekad mi je teško zadržati mokraću,ali to nije stalno tako.U ponedjeljak idem kod neurologa pa ću vidjeti kaj će mi reći.Jako me strah.....Pozdrav!

uriel:
Dobro došla Dejzi,
istovjetne simptome je imala jedna moja poznanica.
MR je pokazao dvostruku herniju diska vratne kralježnice.
Operirana je i potpuno se oporavila.
To ne znači da ti imaš istu dijagnozi ali ako doktor sumnja na vratnu kralježnicu vjerojatno će te i poslat na MR.
Nemaš razloga za strah. Gledaj da će ti poslije prave dijagnoze biti puno lakše,jer ćeš znati što dalje.
Držimo ti palčevi i javi kad saznaš dijagnozu.

davor:
Dejzi dobrodošla...

Čega te je strah? Mi ti ovdje na forumu možemo samo pomoći ako se radi o kralježnici pa će i moj post ići u tom smjeru...

Za početak ipak nisam liječnik i nemoj uzeti sve zdravo za gotovo....Ako je riječ o vratnoj kralježnici i ako određeni prolapsi odreženog diska izazivaju tvoje tegobe, onda je riječ o nečemu što se u većini slučajeva može uspješno tretirati operativnim metodama tako nek te ne bude strah. Nekako mislim da bi to više moglo biti na psihičkoj bazi s obzirom što si sve opisala. Probaj jedan welness vikend pa da vidiš kako će reagirati, možda pomogne....i obavezno posjetiti kardiologa s obzirom na tahikardiju...


dejzi:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi seDobro došla Dejzi,
istovjetne simptome je imala jedna moja poznanica.
MR je pokazao dvostruku herniju diska vratne kralježnice.
Operirana je i potpuno se oporavila.
To ne znači da ti imaš istu dijagnozi ali ako doktor sumnja na vratnu kralježnicu vjerojatno će te i poslat na MR.
Nemaš razloga za strah. Gledaj da će ti poslije prave dijagnoze biti puno lakše,jer ćeš znati što dalje.
Držimo ti palčevi i javi kad saznaš dijagnozu.


--- Kraj citata ---
Hvala ti Uriel!
Grozno je kad te nešto muči i neznaš što ti je, a svi ti govore ma to ti je na psihičkoj bazi sve.možda i je, ne osporavam to,ali prvo treba utvrditi da ipak nije fizički.Iskreno radije bi htjela da je na psihi.Znači ako odem na MR tamo se sve vidi i neću morati hodati na tisuću pretraga? Mrzim hodat po bolnicama, a i bed mi je zbog posla jer nebi htjela ići na bolovanje.Ali što se mora nije teško.

dejzi:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi seDejzi dobrodošla...

Čega te je strah? Mi ti ovdje na forumu možemo samo pomoći ako se radi o kralježnici pa će i moj post ići u tom smjeru...

Za početak ipak nisam liječnik i nemoj uzeti sve zdravo za gotovo....Ako je riječ o vratnoj kralježnici i ako određeni prolapsi odreženog diska izazivaju tvoje tegobe, onda je riječ o nečemu što se u većini slučajeva može uspješno tretirati operativnim metodama tako nek te ne bude strah. Nekako mislim da bi to više moglo biti na psihičkoj bazi s obzirom što si sve opisala. Probaj jedan welness vikend pa da vidiš kako će reagirati, možda pomogne....i obavezno posjetiti kardiologa s obzirom na tahikardiju...




--- Kraj citata ---
Hvala ti na odgovoru!
Slažem se da postoji mogućnost da je na psihičkoj bazi sve, ali mi je čudno to što su mi se te stvari baš događale dok sam bila na godišnjem, na moru daleko od svega.A što se tiče straha bojim se kad mi se događaju te stvari koje sam nabrojila.I onda me uhvati panika:što ako se onesvjestim, možda umrem itd...inače, tata mi je imao sličnih problema, sve dok se jedan dan nije srušio i završio na hitnoj.Navodno mu je pukla neka kapilarica u predjelu vrata.A iste stvari su ga mučile ko sada mene.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju