Autor Tema: povratak na posao  (Posjeta: 34512 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #18 : Travanj 20, 2009, 19:52:28 poslijepodne »
slažem se Katarina s tobom, nevjerovatno mi je da od silnih bazena u zagrebu nigdje nemaš korektivne gimnastike osim u nekim privatnim poliklinikama gdje 40 minuta vježbanja košta 250 kuna-a toliko svarno nemam! ja nisam uspjela u toplicama koristiti bazen i vježbe u bazenu pa sam htjela to nadoknaditi ali očito da ću morati sama vježbati ili barem puno plivati.

gupac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 50
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #19 : Travanj 27, 2009, 16:50:57 poslijepodne »
tesla moj neurokirurg je rekao da je to teška operacija za njega,pa sam išao privatnom neurokirurgu koji je rekao da ćekam jer se mogu ponoviti

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #20 : Travanj 27, 2009, 22:39:54 poslijepodne »
Brinetka slažem se s tobom što se vježbe tiče! zasada se strogo držim toga-vježba ujutro i navečer (samo se nadam da će me ta volja držati i ubuduće u životu). Ima dana kada mi se tako neda a onda pomislim na bol i kažem sama sebi -pola sata ujutro i navečer je ništa a ti se osjećaš bolje! Pozdrav svima

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #21 : Travanj 28, 2009, 11:36:18 prijepodne »
Tesla, ja se izvinjavam ako sam ja sta sa svojim postom.... nisam nas na taj nacin svrstala sve zajedno, jer neki su imali katastrofalno pogorsanje, kao ti i jos neki ovde, a nekim je bilo dobro.
Kod tebe se je desilo sve sto niko ni u snu ne bi pozelio nikom. Svako od nas je prica za sebe. I mama od GSM je prosla pakao i jos prolazi, ma svako od nas ima nesto...bol je bol.
Ne mogu se sjetiti ko je napisao, da toliku bol, niko ne bi mogao zamisliti ni u najvecem ludilu...
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #22 : Travanj 28, 2009, 12:36:16 poslijepodne »
Nisam ni pomislio na to, i ja potpisujem gore navedeno i dodao jos jedan uzrok.
Ja u svojoj prici vjerujem da cu izaci iz ovoga pakla ako bog da, koa sto i svima vama zelim.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

gupac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 50
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #23 : Travanj 29, 2009, 13:28:56 poslijepodne »
teško je govoriti o postocima.meni je još rekao neurokirurg da je dobro za nešto što imam organizam sklon priraslicama(rana brzo zaraste ...),ali nije dobro za živac .

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #24 : Srpanj 06, 2009, 22:10:27 poslijepodne »
Sve zavisi od slučaja do slučaja. Ja sam počela raditi nakon 15 dana, nisam imala problema, ai treba kredite otplaćivati ::). I jest daam mislil da će mae bar prvih dana pustiti ono po malo 4, 5 sati.  ma jok svi na poslu, čast izuzecima, konkati haj sad možeš, dosta si bila po bolovanjima i odma 10 sati. a problem su mi vježbe, radim što s ekaže klizno radno vrijeme, kkao ću raditi saznam kadođem na posao ::). I kad odvalim desetak sati jal sjedenja, jal lutanja dođem kući .. ni do čeg mi nije.. istina sad ima nekih bazena,al mene strah, nemma auto, kkao ću npr. iza bazena u autobus ???- Za sad sam dobro,alo trebala bi nešto uraditi. pliovanje je kaži naj. Pozdrav starim i novim forumašima :) ;) ;D :D

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #25 : Srpanj 07, 2009, 08:59:48 prijepodne »
Ja bi skrenuo pažnju da je velika razlika u dužini oporavka pa tako i intervala povratka na posao od načina na koji je zahvat napravljen.
Naime minimalno invativna operacija naspram klasične operacije. 
Minimalno invazivna operacija se i radi radi bržeg oporavka mada meni nije jasno zašto se on toliko preferira kada (po meni laiku) je u klasičnoj op. pristup oštećenom dijelu diska bolji, mada i mogući rizici i neplanirana oštećenja, dakle do operatera je.

A minimalno invazivni zahvat "kobalacije" rađen kod Lune gdje se obećava povratak na posao nakon dva dana je nešto treće.
Ja to nebi nazvao operacijom jer se tu radi o tretirnju tankim iglama.

Luna sa bazena taksijem kući, makar je u Sarajevu to pristupačno cijenom,   pozdrav.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #26 : Srpanj 07, 2009, 15:13:32 poslijepodne »
Ja sam u tijeku oporavka ostala bez svog posla tako da se sada samo mogu nadati da će me netko zaposliti iako imam probleme tj. imala sam probleme s kralježnicom. Eto od silne želje za povratkom do nade da će me netko ponovno zaposliti.

MODERATOR:
Nova tema u vezi otakaza za vrijeme oporavka se nalazi na stranici
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2009, 16:46:12 poslijepodne bojan »

jadra79

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 22
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #27 : Rujan 10, 2009, 15:54:29 poslijepodne »

Operirala sam lumbalni dio kralježnice prije 5,5 mjeseci. Zadnjih 2 mjeseca nisam osjetila nikakvu bol sve dok se nisam prije 10 dana vratila na posao. Posao je uglavnom sjedeći za kompjuterom iako se mogu dignuti svaki sat i malo protegnuti. Međutim, vratila se bol u križima i to prilično jaka. Nije to ona ista bol od prije, boli kao da me neko dobro pretukao po križima i tijelo mi samo traži horizontalu. Neki mi govore da treba proći neko vrijeme dok se kralježnica ne prilagodi na sjedeći položaj, ali i prije sam sjedila... Ne znam što da radim, nervozna sam i ne mogu koncentrirano raditi, ne piju mi se tablete jer je to jedan od razloga zašto sam se i odlučila za operaciju! Redovito vježbam, hodam i cijelo ljeto sam plivala 2 puta dnevno!

Molim za savjet!

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #28 : Rujan 10, 2009, 18:03:05 poslijepodne »
Ja nisam operirana ali sjecam se kad sam lani nakon 4 mjeseca bolovanja pocela radit.(a to će me sad opet ubrzo čekat)
Jedva sam izdžavala prvo vrijeme iako sam krenula prvo radit 4 sata pa onda tek osam.
Nakon mjesec dana sam se već istrenirala i bilo mi je normalno.
Sestra mi je operirana i njoj je bilo isto tako, prvo vrijeme grozno a nakon nekog vremena se opet vratiš, odnosno istreniraš.
Nama dvima dosta pomaže šta plivamo ujutro rano prije posla tako da tijelo pripremimo za toliko sjedenje.
Ne znam dali mjesto gdje živiš ima bazen.
A one dane kad ne možemo u bazen dignemo se malo ranije i malo se rastegnemo i provježbamo, ja čak 10-ak minuta vozim kućnu biciklu tako da malo pripremim tijelo.
Inače i ja jedva izdržim a i moja sestra Pantagana također :):O)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

jadra79

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 22
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #29 : Rujan 15, 2009, 15:36:56 poslijepodne »
 
Pegula, fala na savjetu. Evo prošlo je 15 dana i mogu reći da od jučer ne osjećam više toliku bol u križima od sjedenja. Napokon!  :)

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #30 : Rujan 15, 2009, 16:42:55 poslijepodne »
Ma da, sve ti je to trening.
Al znas sta je problem, sta manje budes osjećala bol sve manje ćeš se dizat.
Navij mobitel da ti zazvoni jedan put svaki sat i digni se protegni noge pa nazad na posao.
Kad se čovjek uhvati posla i koncentrira zaboravi se dignit.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #31 : Rujan 16, 2009, 19:37:59 poslijepodne »
Što jest jest.Ako ne moram van, narocito zimi, samo prošetam do haustora da zapalim >:( :o ;) :-\

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #32 : Rujan 16, 2009, 21:20:39 poslijepodne »
Evo jedna vježba koja se može napraviti i na poslu. Dakle, stojeći položaj, rukama se pridržavamo za npr. naslon od stolice ili nešto što je fiksirano i jednu nogu guramo unatrag ukoso(nekih 30-45 stupnjeva) s prstima stopala lagano zategnutima prema koljenu.  Tijelo nastojimo zadržati uspravnim/fiksiranim, pokret je samo nogom. Napravimo 10ak ponavljanja pa promjenimo nogu.
« Zadnja izmjena: Rujan 16, 2009, 21:22:13 poslijepodne Joško »
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #33 : Rujan 16, 2009, 21:50:11 poslijepodne »
pozdrav svima,evo i ja sam konačno počela raditi! Leđa-a bune se tu i tamo ali s obzirom da mi je posao dosta dinamičan i zahtjeva dosta kretanja to mi u jednu ruku i odgovara. zapravo na poslu toliko niti ne osjećam pritisak u leđima već kad dođem doma i opustim se e onda onaj osjećaj kao da vas je netko dobro namlatio. U glavi mi je stalno ono "pazi na pokrete" pa djelujem pomalo robotizirano. Inače danas sam bila i na kontroli kod neurokirurga i detaljno mu objasnila moje smetnje koje su se pojavile s desne strane. Na MR se ne vidi uzrok mojih smetnji (kao što su mi to rekli i radiolog i fizijatar) zapravo je na snimci sve savršeno pa mi je savjetovao da napravim EMNG nogu. Pomalo sam već luda jer nešto me smeta a ne mogu otkriti uzrok tome. pozdrav

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #34 : Listopad 02, 2009, 22:00:23 poslijepodne »
Evo da se malo javim iako sam još uvijek bez odgovora za svoje smetnje.Još uspijevam raditi zapravo imam osjećaj dok se krećem da je sve super (iako ima dana koji me slome do te mjere da bi ubila za neku jaču tabletu) ali navečer kad legnem, krene bol ,ovaj put u desnu nogu zapravo mi je centar boli oko gležnja. MR učinjen prije 3 mj. kada su se tegobe pojavile je više nego savršen i trenutno sam u iščekivanju EMNG-a nogu. Tiješim se time što još uvijek  (a nadam se da će tako i ostati) mogu prehodati dobru kilometražu a da ne vrištim za stolicom (kao što je bio slučaj prije operacije). Ako se netko prepoznaje u ovim simptomima ili ima kakvu ideju o čemu bi se moglo raditi molim vas javite se. Veliki pozdrav svima!

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #35 : Listopad 03, 2009, 10:24:26 prijepodne »
Magi jesi li išla Ortopedu da provjeri da se možda ne radi o Ahilovoj peti,zbog jačeg oslanjanja na jednu (kod tebe desnu) stranu tijela

 

Nagradne igre