Autor Tema: povratak na posao  (Posjeta: 34338 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
povratak na posao
« : Travanj 17, 2009, 20:40:11 poslijepodne »
Veliki pozdrav svima! 19.02.09 operirala sam herniju diska u razini L5/S1,zahvat je protekao uredno kao i rehabilitacija u Stubičkim toplicama u koje sam došla samo tjedan i pol nakon operacije uz iznimku da nisam mogla koristiti bazen jer mi krasta nije otpala (a nitko mi nije napomenuo da je to bitno) ali i zbog urtikarije koja mi se pojavila uslijed stresa izazvanog operacijom. Kod mene se sve zapravo odvijalo vrlo brzo od dijagnoze do operacije-u 1 mjesecu sam završila na bolovanju zbog jakih bolova u nozi a već sljedeći mjesec sam operirana.Sada se osjećam odlično, osim kada je promjena vremena osjećam pritisak u donjem dijelu leđa. Inače se normalno krećem i nemam bolova. Ono što me zanima(a nisam još bila na kontroli kod neurokirurga-tek u 5 mjesecu) je kada bih se mogla vratiti na posao. Inače radim u vrtiću kao odgajatelj i posao zahtjeva dosta kretanja i sagibanja(ovaj put pravilnog ::)
Obožavam svoj posao i upravo sam to posebno naglasila neurokirurgu prije operacije na što mi je rekao da ću moći normalno i dalje raditi uz pravilno sagibanje.Druga stvar koja me zanima postoji li igdje u Zagrebu (a da nije privatno-jer su užasno skupi!) korektivna gimnastika u bazenu? Za svaki dobar savijet vezan ili ne vezan uz ova moja pitanja unaprijed zahvaljujem!

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #1 : Travanj 18, 2009, 14:30:54 poslijepodne »
Puno pozdrava.
Zarastanje operiranog diska traje 3-4 mjeseca. Za to vrijeme je prporucljivo setanje i vjezbe koje ti odrede.
Sto se tice posla nebi trbala zuriti, jer moras povremeno i leci.
Ja sam se prvih 40 dana osjecao idealno, pa me odjednom zabolila noga i sad moram ponovo na reoperaciju, pa tako i ako nemas tegobe jos si u opasnosti i moras se cuvati.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #2 : Travanj 18, 2009, 15:13:53 poslijepodne »
Puno hvala na savjetu tesla! Vježbe radovito radim ujutro i navečer, šećem doduše po asfaltu a ne po mekanoj podlozi kako mi je preporučila fizijatrica-jer teško da u Zagrebi imaš nekih zelenih i mekanih površina po kojima smiješ šetati.Dosta sam još ukočena-ne od boli nego od straha, nema goreg osjećaja nego kad osluškuješ svaki svoj korak, zbog toga sam se naručila na dodatne terapije u Medikol! Malo me uhvati panika kad čitam sve ovo na forumima jer ja nisam puno razmišljala dali ići ili ne ići na operaciju odmah sam pristala iako mi bol nije došla do prstiju na nozi nego do zgloba ali nisam više mogla trpiti tu bol! Igrom slučaja došla sam do vrhunskog neurokirurga koji je rekao da je fizikalna u mom slučaju gubitak vremena i da se taj živac mora što prije osloboditi-zato i nemam jako oštećenje živaca niti trnjenje u nozi već povremeno pulsiranje duž noge koje nije bolno! Često se pitam iako sam sad odlično jesam li trebala na operaciju, zašto nisam pokušala s fizikalnom jer u biti nisam bila spremna na ono nakon operacije-dugotrajan oporavak, ne smiješ ovo, ono...Možda sam nezahvalna ali samo se bojim kako će sve to funkcionirati u budućnosti! S obzirom da imam samo 27 godina pa me brine hoću li moći raditi,hoću li moći biti trudna, hoću li ikada više moći plesati a da ne osluškujem svaki svoj pokret! A zbog čega si ti morao na reoperaciju-krivi pokret ili...? veliki pozdrav i još jednom hvala na odgovoru!

Kraljeznica.com forum

Odg: povratak na posao
« Odgovori #2 : Travanj 18, 2009, 15:13:53 poslijepodne »

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #3 : Travanj 18, 2009, 15:53:47 poslijepodne »
Ne sekiraj se puno, jer nije to tako kao sto to izgleda na ovome forumu. Ovde je vecina ljudi koji imaju problema sa kraljeznicom, a oni koji su dobro prosli i nemaju potrbu za ovim forumom. Ja licno poznajem ljude koji su operirali dvostruku herniju pa se sada normalno osjecaju, jedino sto nesmiju tezak teret dizati.
Vjerujem da je kod tebe bila takva povreda (extruzija diska) koja se nije mogla sanirati konzervativnim lijecenjem i da je neurokirurg donio pravu odluku.
Na operaciju sam morao zbog toga sto me pritisnuo teret od oko 200 kg, kojeg sam se morao osloboditi, pa sam od toga dobio protuziju L4-L5, i extruziju L5-S1. Na reoperaciju moram zbog priraslica na disku.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #4 : Travanj 18, 2009, 16:53:20 poslijepodne »
Puno ti hvala tesla na moralnoj podršci a to je ono što mi trenutno najviše treba i iskreno ti želim puno sreće na operaciji! veliki pozdrav!

sociolog

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #5 : Travanj 18, 2009, 20:02:37 poslijepodne »
Zelim vam brz i uspijesan oporavak.

zaista ne znam koliko bi vremena trebai biti na bolovanju, ali s obzirom da se radi o kraljeznici, nemojte zuriti na stresan posao kao sto je rad s djecom. Uzmite vrijeme potrebno za oporavak, posvetite se sebi, i kada sve dobro prode (a hoce) vratit cete se na posao osvjezeni i spremni nda ulozite sebe u djecu!

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #6 : Travanj 18, 2009, 23:03:14 poslijepodne »
Magi, dobro nam došla. S obzirom da ti je operacija super prošla, možeš li nam reći tko te je operirao? I da, slažem se s ostalima - nemoj žuriti na posao, pogotovo što u tvom poslu ima situacija kada ne možeš paziti na svaki pokret.
Operacija L4/L5 2007. godine

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #7 : Travanj 18, 2009, 23:52:54 poslijepodne »
Hvala Jasni i sociologu na odgovorima! Operirana sam na rebru a operirao me je prof. Paladino-divan neurokirurg i što je još važnij vrlo profesionalan i pun obzira! Sasvim slučajno sam na preporuku jednog neurokirurga došla do njega a vjerujte mi tada nisam znala koliko je on poznat tek kasnije sam saznala da je on operirao Bilića i Prosinečkog. Možda mi je odluka za operaciju zbog toga i bila olakšana.Iako sam od ljudi s kojima sam bila u toplicama a koji su također operirani na rebru čula da su tamo svi neurokirurzi vrhunski a neke sam imala priliku i vidjeti na vizitama! Sada se stvarno dobro osjećam, danas me malo muči pritisak u leđima ali zbog ovog glupog promjenjljivog vremena! Malo sam nestrpljiva s povratkom na posao ali jedna sam od onih koji stvarno taj posao rade s guštom pa mi ovo dugotrajno bolovanje dosta teško pada.Već sam napisala ali još ću jednom ako netko zna gdje u Zagebu ima korektivna gimnastika u bazenu bila bih vrlo zahvalna na toj informaciji.I ja sam kao i mnogi još izgubljena u svemu ovome-gdje sad i kako, što smijem a što ne pa mi svaki savjet dobro dođe! Veliki pozdrav!

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #8 : Travanj 19, 2009, 23:17:18 poslijepodne »
Magi, doista ništa ne znam o korektivnoj gimnastici. Možda da probaš vidjeti na nekim sportskim stranicama, tipa sportski savez grada ili tako nešto. Mene je operirao Paladinov kolega prof. Marin Stančić i također sam jako zadovoljna. No, operacija rješava samo jedan dio problema. Mislim da ostatak života moramo paziti kako živimo i svakako puno vježbati. Zato, doista mislim da trebaš pričekati s povratkom na posao. Sada ti je dobro jer paziš na sebe, ali znaš kako je s djecom. Neke pokrete ne možeš planirati...
Operacija L4/L5 2007. godine

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #9 : Travanj 20, 2009, 01:08:40 prijepodne »
Hvala jasna na odgovoru i na pomoći, probat ću se još raspitati za tu gimnastiku-mislim znam da ima u domu sportova ali piše da je samo za umirovljenike pa ću pitati penziće mogu li im se pridružiti ;D.
Što se diće dr.Stančića imala sam ga prilike upoznati na viziti i čini mi se super-uvijek nasmiješen i dobro raspoložen a u toplicama sam upoznala par ljudi koje je operirao i isto tako se dobro osjećaju.
Što se tiće života u budućnosti-shvatila sam da tu nema pravila jer sam upoznala ljude koji nikada više nisu imali problema a i one koji stalno muku muče s tim.Mislim da je to sve individualno! A što se tiče vježbanja mislim da to moramo shvatiti kao nešto pozitivno ( da na krivi način smo spoznale da je vježba nešto dobro-ali sad znamo za ubuduće),konačno ćemo biti u formi! Godinama se upisujem (u mislima) na gimnastike, pilatese, aerobike i stalno vičem od sutra krećem to sutra je konačno postalo danas i sada što prvo napravim kad otvorim oči i prije nego što ih zatvorim je vježba! Vjeruj ima dana kada mi se neda ali pomislim na bol koju sam prolazila i omah dobijem volju. Sad za cijeli život mogu zaboraviti fitnes, teretanu ali čim se još malo oporavim krećem na pilates koji je idealan za nas! I još je nešto dobro-konačno na ljeto u badić bez srama i sa čvrstom guzom! Veliki pozdrav

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #10 : Travanj 20, 2009, 10:29:34 prijepodne »
Dobro nam došla na foru i puno sreće i zdravlja u daljnjem životu,

Da sam ja odmah reagirao kao ti, ne bi se patio 2 godine. Jedini savjet koji ti ja mogu dati je da pripaziš na kvalitetu kretanja ostatak života i da ne zapostavljaš vježbanje, meni su operirali dosta tešku extruziju ali nije bilo potrebe za toplicama, to je bar sistem rada mog operatera iz Vinogradske, moja doktorica je vrištala da moram u tooplice, a ovaj je smireno samo odgovarao da se držim kućne njege i 40 dana od operacije sam se vratio na sjedeći posao, pazim da ne sjedim dugo, puno šećem, sa klincima igram nogomet i košarku, uglavnom živim kao zdrav čovjek konačno...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #11 : Travanj 20, 2009, 10:39:57 prijepodne »
Davore, nije li malo prerano za nogomet i košarku?!  Čini mi se da je pametnije prvu godinu se zadržati na vježbama, hodanju, plivanju odnosno aktivnostima koje ne provociraju nagle pokrete, trzaje i sl. 
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #12 : Travanj 20, 2009, 10:43:11 prijepodne »
Davore drago je meni da je tebi dobro al da se poslije operacije neide na rehabilitaciju,a ujedno da se poslije 40 dana vrača na posao nebih se baš složio sa tim, jer što če tu vašu kralježnicu držat tih 40 dana dali če te vi kuči odrađivat vježbe koje bi inače odrađivali u toplicama ,mislim da mi je to malo suludo ,ipak tamo te koliko toliko natjeraju, a od kučne radinosti nema od tog ništa .Svak od nas če se pridržavat taj period a poslije što onda zaboraviš na problem i udri starim navikama i eto problema,a kad dođe problem onda svi mi dobijemo odgovor niste se pazili ,vježbali itd.Eto moj Davore nek je vama dobro to mi je drago za čut  i nek ostane tako al moje mišljenje je da nikad nečemo bit ono što smo bili,siguran sam u to da se sastavi tim od 20 dr i da me isti operiraju da se i dalje nebih mogao bavit ronjenjem i nekim poslovima kao ranije i u te priče ja nevjerujem.Istina da bi mi bilo lakše za koliki postotak to samo dragi Bog zna i on određuje pravila ;)

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #13 : Travanj 20, 2009, 13:16:46 poslijepodne »
Hvala na odgovorima Davoru, Jošku i Denisu! A što se oporavka tiče-upoznala sam ljude koji su se pridržavali svega što im je rečeno pa im opet nije bilo dobro, upoznala sam one koji su pazili pa im je super a isto tako one koji nisu pazili ništa pretjerano pa im je isto super-sve je to individualno! Meni je rekao i neurokirurg i fizijatar i fizioterapeut-sve se smije do granice boli-kad se pojavi bol-stati! Bol ti mora biti mjerilo svega-tako je barem meni rečeno!
Isto tako upoznala sam ljude koji su prije dosta godina (15-20) operirali herniju diska a nisu išli u toplice jer se onda na tu dijagnozu nisu dobivale toplice pa se osjećaju super! Jasno mi je da se na početku treba puno više paziti ali ja od tog PAZI hodam kao da sam metlu progutala a frendovi mi kažu da hodam kao pingvin! Toliko o strahu od kretanja! Veliki pozdrav svima!

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #14 : Travanj 20, 2009, 14:31:06 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jasno mi je da se na početku treba puno više paziti ali ja od tog PAZI hodam kao da sam metlu progutala a frendovi mi kažu da hodam kao pingvin! Toliko o strahu od kretanja! Veliki pozdrav svima!

I ja sam se u prvim tjednima nakon operacije držao toliko ukočeno da sam bio pomalo smješan čak i ostalim oeriranim pacijentima :)  Al to je posljedica, ne znam, valjda nekog straha od krivog pokreta...  Bazen i voda su mi dosta pomogli da se opustim, razgibam i izbacim "metlu iz tijela" ;D   Sad sam već puno bliže usisavaču ;D ;D
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #15 : Travanj 20, 2009, 14:54:21 poslijepodne »
Denise,

Ti se onda uzdaj u Boga, dok sam se ja uzdao u Boga bolno sam šepao, a onda sam potražio pomoć od znanosti pa su ipak bili malo bolji rezultati, nisam ateist, više sam onako agnostik, ali treba biti realan...to što se ti ne bi složio s tim je tvoje mišljenje, a to što ja nisam išao tamo je mišljenje mog operatera koji je jedini vidio "unutra". I meni je takvo postupanje bilo čudno, ali tko sam ja da tu bilo što mislim, kad sam već došao po pomoć onda ću se pridržavati njihovih uputa, i sigurno mi pacijenti nismo na istom nivou kao i neurokirurzi da bi mogli raspravljati o tome....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: povratak na posao
« Odgovori #16 : Travanj 20, 2009, 17:31:05 poslijepodne »
Ma najveći problem je u tome što imam osjećaj da dok sam bila u toplicama sam puno bolje hodala (valjda dok si tamo pod nadzorom si puno sigurniji) dok sam sad toliko ukočena da sam sama sebi smiješna! I ja ovih dana planiram na bazen i mislim da će mi voda puno pomoći da se razgibam! pozdrav

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: povratak na posao
« Odgovori #17 : Travanj 20, 2009, 17:47:48 poslijepodne »
A ja sam već cijeli mjesec potrošila u potrazi za bazenom gdje će voda biti ugodna...naime, u Opatiji u kojoj imamo sto hotela ni u jednom nije voda 30C koliko su mi rekli fizioterapeuti da je optimalno da se mišići ne pokoče odnosno da ne dođu u spazam...i onda sam lijepo otišla na više mjesta, oni tvrde da je voda 30C, a u malim bazenima čak 32-34C, a kad uđeš shvatiš da je prilično hladno i jedva čekaš da izađeš...doduše, ja sam imala namjeru raditi vježbe a ne plivati, pretpostavljam da za plivanje može biti i niža. U sljedećem životu ću si sagraditi bazen u kući, kao tajkuni...
L5/S1 ekstruzija

Kraljeznica.com forum

Odg: povratak na posao
« Odgovori #17 : Travanj 20, 2009, 17:47:48 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com