Autor Tema: pozdrav svima !!!  (Posjeta: 16686 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
pozdrav svima !!!
« : Lipanj 02, 2015, 18:42:23 poslijepodne »
 Ja sam nova na forumu i baš sam u teškoj panici :'( :'( sutra se ujutro u 7h moram pojaviti kod neurokirurga na odjelu u varaždinskoj bolnici.To sam si sredila prek veze .Nisam još napravila ni CT ni MR. Uglavnom sam na bolovanju već mjesec dana,sa teškim bolovima u lumbalnom dijelu kralježnice i naravno bol se širi u nogu.Emng nalaz upućuje na kroničnu nekompenziranu radikularnu leziju umjerenog stupnja L5 desno i blažu S1 obostrano.Lasaque deno terminalno pozitivan,hipoetezija L5/S1dermatoma desno,desni Rat oslabljen.
RTG nalaz  :( :( tu pa ima nešto svašta. Hiperlordoza sa desnim pomakom L5 u odnosu na S1 za 3 mm dorzalno,skolioza,početna osteohondroza,znakovi početne artroze,pa smanjena pokretljivost svih segmenata lumbalne kralježnice.
Imam 43 god,posao u stoječem položaju i ne baš naporan.
uspjela sam dva dana hodati na fizikalne,međutim opet su mi križa upaljena i takoreči zacementirana...jučer sam u paketu dobila injekciju i infuziju,danas isto (ketonal,normabel,lumidol ostalo ne znam ). I tako to traje još osd Uskrsa prvo injekcije...pa se na dan dva smiri...nakon 12 injekcija počela sam dobivati infuziju....međutim stanje se ne popravlja već se pogoršava.Na ct me naručili tek 16.7.Inače mi je prijateljica bila prije tri mjeseca operirana,sa istim dijagnozama kakve imam i ja.Sva sam sad spreplašena i živci su mi na rezervi !!! :'( :'( :'( HELP !!!
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #1 : Lipanj 09, 2015, 02:27:37 prijepodne »
Draga, trebat će strpljenja jer su ove bolesti na žalost takve.  :'( Meni su dijagnosticirane iste bolesti i mučim se već 8 mjeseci, sa poboljšanjima u vratnom i torakalnom dijelu nakon fizikalne, i sa katastrofom u lumbalnom dijelu i bolovima u obje noge, koji se pogoršavaju noću i ujutro. Uzimam narkotike protiv bolova sa sedativima i sad 12.6. idem opet na pregled kod fizijatra, a ima dana kad mislim da to više ne mogu izdržati. Imam 32 godine.

E sad, kako ima dana kad je koma i za objesiti se (samo tad ne mogu iz kreveta), a ima i super dana, onda se cijela priča isplati radi ovih zadnjih. Ne mogu ti preporučiti nikakve vježbe jer bi one trebale biti individualno ordinirane, ali svakako mogu preporučiti plivanje i to što je više moguće, u toplom bazenu po mogućnosti. Zagrijavanje mišića pomaže protiv bolova, a voda jako opušta i manji je otpor prilikom kretanja pa je to zapravo jedna super stvar.

Oko ostalog, nema brzinskog rješenja. :-\ Drž se! :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #2 : Lipanj 09, 2015, 12:19:22 poslijepodne »
 :) :) Napokon da sam dobila odgovor na moj post. Hvala Henrik VIII !!!! Ja sam u međuvremenu napravila MR u Medikolu Čakovec (akcija 960 kn kao u konzumu) Jučer bila kod neuro kirurga i drugi tjedan operacija 18.6. Sve sam već dogovorila :P :P Mr nalaz ; U razini L5 S1 segmenta širokobrazna dorzomedijalna protruzija intervertebralnog diska od 5mm koja reducira prednji subarahnoidalni prostor te se širi u lateralne recesuse i neuralne foramene,nešto opsežnije na desnu stranu te je u kontaktu sa neuralnim radiksom S1 desno. Kad je doktor Kčira vidio Cd rekao je TO MORA VAN !!! :-\ :-\ sad sam već na predoperacijskim pretragama.....sve brzinski obavljam.... 8) 8)
« Zadnja izmjena: Lipanj 09, 2015, 14:42:07 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #2 : Lipanj 09, 2015, 12:19:22 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #3 : Lipanj 09, 2015, 16:38:51 poslijepodne »
Drago mi je da ide brzo i da ima koja iznimka. :) Ovakva protruzija je vrlo česta. Pogledaj po Forumu, ima dosta informacija s iskustvima drugih ljudi.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #4 : Lipanj 09, 2015, 17:15:37 poslijepodne »
Poz.ladyanita, Nadam se da će sve dobro proći,super što sve ide tako brzo.Samo hrabro.Sretno :-)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #5 : Lipanj 09, 2015, 19:41:40 poslijepodne »
 ;D ;D  Joooj Henrik !! nema toga posta ili bilo kakvog članka koji sam pronašla na internetu,a da ga nisam pročitala !!!! Zadnjih mjesec dana to mi je jedini posao  :P :P osim normalno,odlazak kod doktorice. Same operacije se ne bojim,ali me onaj oporavak poslje izluđuje.Prijateljica je u drugom mjesecu operirala kralježnicu pa znam kako to ide. :-[ :-[ inaće me ona odvela direkt na neurokirurgiju na odjel kod doktora,jer ona je tamo kak doma...eto zato to kod mene ide brzinski :-* :-* :-*puse svima !!!
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #6 : Lipanj 12, 2015, 09:09:25 prijepodne »
 :-\ :-\ Zakaj bi bilo jednostavno ako može biti komplicirano !!!!  Leukociti povišeni...eritrociti povišeni....sad s takvim nalazom kod anesteziologa !!!! :P :P
 Danas krečem s antibioticima....kaj mislite ...budem mogla za tjedan dana na operaciju ????
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #7 : Lipanj 12, 2015, 18:11:22 poslijepodne »
Treba svakako vidjeti što kaže liječnik. Osobno ja ne bih išel na kirurgiju tijekom vrućih mjeseci, a nipošto sa oslabljenim imunitetom, jer da i sve prođe super sa opercijom postoji opasnost od bolničkih infekcija koje su rezistentne na antibiotike. :/
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #8 : Lipanj 13, 2015, 16:21:27 poslijepodne »
Henrik...slažem se sa tvojim mišljenjem.Anesteziolog je rekao da sam sposobna za anesteziju. Moram još dan prije operacije dobiti antibiotski profilaks.....ali to je zbog toga jer imam neku rupicu na srcu tj.srčanu manu. :o :o Kako god bilo,nemam strpljenja čekati jesen sa tim bolovima :'( :'(  A kaj se tiče tih bolničkih bakterija,bez brige ih dobiješ i po zimi. Moja je kći pokupila pseudonomas,na vađenju krajnika u veljači.  :P :P Ništa.... u srijedu u 9 ujutro na odjel ,a četvrtak operacija. Doktor Vječeslav Kčira- Fideršek..OB Varaždin....sretno mi bilooo !!! L5-S1 desnoo
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #9 : Lipanj 14, 2015, 10:44:10 prijepodne »
Držim palčeve! Javi kako je prošlo!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #10 : Lipanj 21, 2015, 11:19:31 prijepodne »
Ehhhh  ;) ;) jesam li se proslavila !!!! Dakle 17.6.zaprimljena na odjel.Na podne samo lagana juhica i poslje zabranjeno jesti,a poslije pola noći i piti. Navečer dobila onu injekciju u trbuh protiv zgrušavanje krvi i tuširanje sa bolničkim gelom. Popodne sam dala uzorak urina,radi onih leukocita od prošlog tjedna.I tako sam sa svoje dvije odlične cimerice dočekala jutro.Opet tuširanje...i eto Dr.Kčire... Vi gospođo Anita danas ne možete na operaciju jer imate neku urinalnu infekciju...preriskantno je to operirati jer ako je u pitanju kakva bakterija mogle bi se pojaviti kasnije komplikacije. To treba sanirati i onda se javite da dogovorimo novi termin. :-[ :-[ :-[ :-[  i  " Martin u Zagreb,Martin iz Zagreba !" Ajde ja brže bolje kod svoje doktorice po uputnice za urinokulturu i kompletan pregled urina. Drugi dan ja se lijepo po uputama popiškim u sterilnu čašicu  i odnesem na analizu. Sestrična mi radi na mikrobiologiji i veli ako nema bakterije nalaz bude danas,a ovaj drugi isto će danas biti gotov. Zovem ja nju u pola 2 i ona veli da je sve sterilno ,nema bakterije jedino eritrociti 11-20. Otišla sam kod doktorice i ona veli nema nikakve upale ni infekcije...jedino ti eritrociti i da to nebi smio biti razlog da ne idem na operaciju. I eto sad čekam utorak da odem kod neurokirurga i da čujem mišljenje. Da li možda tko zna odkud ti eritrociti u urinu...i da napomenem ja nemam nikakve tegobe u vezi toga ...... :P :P U bolnici je nalaz bio katastrofa...eritrociti 15-20,leukociti 40-50,mikroorganizmi mnogo,stanice pločastog epitela mnogo,proteini pozitivni.....pa se ja već pitam u kakvu sam se ja to čašicu popiškila >:( >:(
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #11 : Lipanj 22, 2015, 01:58:16 prijepodne »
U bolničku čašicu. :P Eritrociti u mokraći upućuju da dolazi do mikrokrvarenja, ali ono može biti cijelim putem kojim mokraća prolazi i nije uvijek znak infekcije. Razlike u nalazima su drastične. Ovaj bolnički upućuje na urinarnu infekciju, da čašica nije bila sterilna vidjele bi se bakterije, ali ne i eritrociti, leukociti, pločasti epitel i proteini. Ako su zamijenili nalaze to bi stvarno bilo krajnje diletantski.  :o Urinarne infekcije su podmukle (bio sam 2 puta u bolnici radi jake upale bubrega, jednom me skoro ubila) i nemaju simptoma dok ne dođe visoka temperatura i smrtna ura. Ne bi bilo zgorega da u čekanju na neurologa i novi termin ponoviš još jednom te urinarne nalaze.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #12 : Lipanj 25, 2015, 20:53:26 poslijepodne »
 ;) ;) Sutra idem ponoviti te urinalne pretrage  :P :P i tak u međuvremenu Bogu dane kradem....pijem na litre Uvinog čaja....dobila neki dan infuziju s Lamadolom.....i sad me ne boli samo desna noga,već i lijeva....i mene ti eritrociti brinu,ali sutra ću poslije podne vidjeti šta pokazuje nalaz.... :-* :-* još mi trebaju sad i problemi s bubrezima :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #13 : Lipanj 26, 2015, 15:29:33 poslijepodne »
Kad imaš tijelo onda je to tk komplicirano. :P Držim palčeve da prođe to urinarno i da ideš što prije po olakšanje, jer kad prijeđe na drugu nogu onda je to da padneš u komu...  :'( Meni je čak nešto bolje ljetnih dana i taman kad se poveselim padne kišurina dva dana, zahladi i eto natrag muke.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #14 : Lipanj 26, 2015, 22:17:34 poslijepodne »
 :) :) :) :) Alelujaaa......napokon normalan nalaz i krvi i mokraće.....ali dan za p.......  :P :P prvo vađenje krvi iz desne ruke.....pa vožnja auta oko 40km....a ta vožnja to me ubija....i naravno kad sam došla doma boolovi i križima u nogama za neizdržati... :'( :'( i onda kod doktorice,pa opet koktel infuzije i injekcije. Za infuziju uvalila lijevu ruku , a  ruke su mi  spikane kao da se drogiram. U ponedjeljak gasss na neurokirurgiju ...pa da čujem novi termin za operaciju....Samo se nadam da se neće pojaviti neka nova pizdarija,inaće budem  trebala i kod psihijatra navratiti 8) 8)
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #15 : Srpanj 15, 2015, 11:17:08 prijepodne »
Pozdrav dragi moji !!! :) Evo jučer sam opuštena kući iz bolnice. 9.7.sam bila operirana......Interlaminectomia L5-S1dex. Microdiscectomia lat.dex. Operirao me dr.Vječeslav Kčira -Fideršek...i opet ja tog doktora ne mogu nahvaliti.Ne samo kao doktora nego i kao čovjeka koji ima tako odličan pristup pacijentu. Znaći prvih 24 sata nakon operacije najgori....samo mirno ležiš i to je to...bez hrane i  vode. Boljelo me nije ništa,ali sam mislila da ću umrijeti,ali ovaj put od gladi. Drugo jutro je došlo na red prvo dizanje iz kreveta. Bojala sam se jaaako.....stala sam na noge i čudo....ni jedan,ali baš ni jedan dio tijela me nije bolio. Prvi sam dan šetala s onom hodalicom,a drugi dan mi više nije trebala. Neke med.sestre nisu mogle vjerovati da sam bila operirana. Jučer sam došla doma i koristila sam sanitetski prijevoz.Eee to me malo preforsiralo i malo me boljela noga. Eto ...danas je sve ok.....uglavnom ležim ...malo prošećem i uglavnom bolove nemam. Jedino je koma ovo mirovanje ....ja bi već malo nešto brncala po kući. Sad ne znam dal da skinem ovaj flaster ili da ga ostavim još koji dan ? I da li smijem ležati na trbuhu ???  ♡♡♡♡♡♡ Operacija uspjela....pacijent odlično  :) ako ima tu kakvih pravopisnih grešaka ili su rečenice s brda s dola....to je zato jer pišem na mobitelu.... :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #16 : Srpanj 15, 2015, 11:55:18 prijepodne »
Super! Jako mi je drago da je operacija uspjela i da je pacijent preživio. :) Treba se oporavljati onako kako je liječnik rekao, bez obzira što sada misliš da možeš svijet preokrenuti naglavačke. :P Bolje je provesti dosadno vrijeme pa da sve bude poslije OK, nego se preforsirati pa da bude lošije!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #17 : Srpanj 15, 2015, 14:49:12 poslijepodne »
Hej,super da je sve za sada ok,ja sam u vinogradskoj pitala fizijatra za spavanje ma trbuhu,i rekao je da ne,da oni ne preporučuju,za sjedenje Su mi rekli nakon tri tjedna max.15 min.za cijeli dan.A nakon 6 tjedana 30 min.za cijeli dan.Što se tiče sex.odnosa nakon 6 tjedana,s tim da preporucuju samo bočni položaj,Za flaster neznam,ja sam imala tufer,kojo sam previla 3 dan po dolasku kući,10 dan sam skidala šave,U svakom slučaju najbolje je da se pridržavas onoga što Su ti preporučili u bolnici,drži se :)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: pozdrav svima !!!
« Odgovori #17 : Srpanj 15, 2015, 14:49:12 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com