Autor Tema: prometna nezgoda-degenerativne promjene???  (Posjeta: 5830 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

lena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
prometna nezgoda-degenerativne promjene???
« : Ožujak 18, 2010, 13:05:29 poslijepodne »
Pozdrav svima,
U 12.mj prošle godine imala sam prometnu nesreću...udarac otraga-trzajna ozljeda vrata...3 tjedna-schancov ovratnik, preko mjesec dana fizikalnih i tri mjeseca kasnije moja dijagnoza glasi: terminalno ograničeni i bolni pokreti u c kralježnici, bolni pokreti u desnom ramenu...
UZV ramena pokazuje pokazuje upalne promjene supraspinatusa, a EMNG ruku kroničnu radikulopatoju C5  (C6) i susp.radikulopatiju C7,C8 (Th1), više desno, kroničnu neuralnu leziju u mišićima desne šake, ekstenzoru prstiju, te početna homologne lezija u mišićima nadlaktice...
E sad...imam nekoliko pitanja...šta znači ono "terminalno"?...meni zvuči kao zauvijek...pa ne mogu vjerovat??? I šta mogu napraviti? A drugo...svi mi  pričaju da su to neke degenerativne promjene, a ja do saobračajke normalno živjela, trenirala, radila po 50 sklekova, a sada ne mogu dići desnu ruku samu a kamoli nešto u njoj, samo u određenom položaju(savinutom) mogu se uopće služiti tom rukom, bez da me oblije hladan znoj...i uz sve te terapije u desnoj ruci nema pomaka na bolje. Osim toga trnu mi i prsti, ali to mi je trenutno puno manji problem...
Pa ako itko  zna...šta se to uopće događa sa mnom? I kako je moguće da sam puna nekakvih degenerativnih promjena kad nisam ni znala šta znači kad te boli vrat  ili ruka? I kako to sve najednom buknulo a kao ništa nije od saobračajke? I hoće li mi  to tako ostati trajno?
I sorry zbog milion pitanja,ali ako itko išta zna ili ima takva iskustva...molim da ih podjeli sa mnom, jer ću više izludit...

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: prometna nezgoda-degenerativne promjene???
« Odgovori #1 : Ožujak 18, 2010, 16:55:40 poslijepodne »
ozbiljna ozljeda koja zahtijeva ozbiljnu neurološku obradu, MR vratne kraljesnice, funkcijske snimke vrata...pregled neurokirurga.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: prometna nezgoda-degenerativne promjene???
« Odgovori #2 : Ožujak 18, 2010, 21:56:07 poslijepodne »
Lena dobro došla!!
Kao što ti je Neuro rekao pod hitno,jel upravo sam upoznao gospođu sa istim problemom ,te je završila na operaciji na Traumatologiji,al stanje joj je ostalo nepromjenjeno i dalje nemože ništa s rukom.Zato što prije na obradu.

Kraljeznica.com forum

Odg: prometna nezgoda-degenerativne promjene???
« Odgovori #2 : Ožujak 18, 2010, 21:56:07 poslijepodne »

lena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: prometna nezgoda-degenerativne promjene???
« Odgovori #3 : Ožujak 19, 2010, 11:43:01 prijepodne »
Fala ljudi...
Napisao mi je doktor na EMNG-u- planirati MR...znači mogu odmah početi kopati pa do zime možda dođem na red...i da li možda netko zna koliko to dođe private? I gdje bi to bilo najbolje napraviti ak već plaćam?

lena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: prometna nezgoda-degenerativne promjene???
« Odgovori #4 : Ožujak 19, 2010, 11:48:21 prijepodne »
E da...i funkcijsku snimku sam napravila...samo ograničena antefleksija...nitko na to ništa nije reagirao...to je kao ok nalaz?

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: prometna nezgoda-degenerativne promjene???
« Odgovori #5 : Ožujak 19, 2010, 12:38:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Fala ljudi...
Napisao mi je doktor na EMNG-u- planirati MR...znači mogu odmah početi kopati pa do zime možda dođem na red...i da li možda netko zna koliko to dođe private? I gdje bi to bilo najbolje napraviti ak već plaćam?

MR - ako si iz ZG ili bliže ZG - na uputnicu, a relativno brzo se dođe na red (2-3 mjeseca max) poliklinika Medikol. Ja sam bila i tri puta u Poliklinici u Nemetovoj ali su mi se zamjerili (vidiš iz mojih postova zašto), pa ih onda i ne preporučujem.
Privatno uz plaćanje iznos ovisi o tome što se "slika".
2006. interlaminectomia L4-L5

Kraljeznica.com forum

Odg: prometna nezgoda-degenerativne promjene???
« Odgovori #5 : Ožujak 19, 2010, 12:38:54 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com