Autor Tema: Što da radim - nisam za operaciju - dali ići na operaciju u inozemstvo?  (Posjeta: 16395 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Što da radim - nisam za operaciju - dali ići na operaciju u inozemstvo?
« Odgovori #18 : Listopad 11, 2010, 21:47:41 poslijepodne »
Vidjeli smo na Stjepanovom primjeru da ni operacija u susjednoj Sloveniji nije uvijek idealna opcija. Istina je da je to u bolnici unutar sustava, a ne privatna klinika, ali mislim da i to pokazuje neke stvari. Nema pravila.
Kod privatnih klinika vjerujem da vrijedi pravilo "Vise muzike za vise novaca".

Upravo citam knjigu "Freakonomics" u kojoj jedno od poglavlja govori o odnosu profesionalnog i osobnog interesa.
Vise o knjizi na stranici Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Primjer su recimo agencije za nekretnine. Oni rade na proviziju.
Recimo da je realna cijena stana 100.000 EUR.
AKo im za prodaju stan po cijeni id 100.000 Eur treba tri mjeseca i imaju proviziju od 5% zarade 5000 EUR nakon tri mjeseca rada.
Sto ako za prodaju po cijeni od 90.000 EUR trebaju samo mjesec dana? Koliko su izgubili. 500 EUR ali su ustedjeli 2 mjeseca posla i dobili su novce dva mjeseca ranije. Zasto bi se trudili prodati stan za 110.000 ako im za to treba 6 mjeseci. Dobiju samo 500 EUR vise, a novce dobiju tek za nekoliko mjeseci. Kao sto vidite agent prodaje ustvari ne radi nuzno u vasem interesu. Njegov interes je da proda sto brze.

Isto vrijedi za mnoge druge stvari. Zasto bi netko propustio operirati vas ako na vama moze zaraditi.
Vrijedi i za lijecnike u javnom sektoru ako svoju ljubaznu gestu mogu naplatiti.
Ono sto hocu reci da stvari nisu jednostavne.
Pa normalno da ce u privatnoj klinici vise paziti na vas i biti ljubazniji i truditi se da sve bude uredu.
To zadovoljstvo cete platiti. Malo me zivciraju oni opisi kako su svi ljubazni. Sto se mene tice mogu biti i manje ljubazni ako su veci i bolji profesionalci.

Prema tome pitanje nije da li ici na operaciju u inozemstvo vec jeste li spremni platiti za to?

Za laksu odluku procitajte cijene na stranici Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
To je GSM-ova stranica ali cijene su iste kao na Vertebralisu.
Na Vertebralisu postoji samo PDF koliko sam vidio. Link je
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Uglavnom, da ne bude zabune ovo je cisto rasprave radi. Ja podrzavam privatne prakse jer mislim da je konkurencija dobra stvar.
Isto tako i mogucnost odabira.
« Zadnja izmjena: Listopad 11, 2010, 22:00:07 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Što da radim - nisam za operaciju - dali ići na operaciju u inozemstvo?
« Odgovori #19 : Listopad 11, 2010, 22:51:49 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Uh, jako loša priča. Teško za povjerovati.A da pokuša izvršiti verbalno-prijateljski "pritisak" na voditelje odjela i KLinika gdje mu je to rečeno.

Nije uspio ni u Sarajevu, naručen je u dvanaestom mjesecu u Zagrebu.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Pa normalno da ce u privatnoj klinici vise paziti na vas i biti ljubazniji i truditi se da sve bude uredu.
To zadovoljstvo cete platiti. Malo me zivciraju oni opisi kako su svi ljubazni. Sto se mene tice mogu biti i manje ljubazni ako su veci i bolji profesionalci.

Prema tome pitanje nije da li ici na operaciju u inozemstvo vec jeste li spremni platiti za to?

Slažem se, U Dubrovniku su bili i više nego ljubazni.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Što da radim - nisam za operaciju - dali ići na operaciju u inozemstvo?
« Odgovori #20 : Listopad 20, 2010, 17:26:46 poslijepodne »
Dinko, jel i dalje sve ok? I dalje funkcioniras bez bolova? Radis?
Aj ispricaj nam malo sta se dogadja, ima nas znatizeljnih :)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Kraljeznica.com forum

Odg: Što da radim - nisam za operaciju - dali ići na operaciju u inozemstvo?
« Odgovori #20 : Listopad 20, 2010, 17:26:46 poslijepodne »

backpain

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
Odg: Što da radim - nisam za operaciju - dali ići na operaciju u inozemstvo?
« Odgovori #21 : Studeni 05, 2010, 15:25:01 poslijepodne »
Evo čitam Dinkove postove, ali i druge postove po ovom forumu i ne mogu vjerovati da imamo toliko sličnosti, a opet nam se kvaliteta života (prije Dinkove operacije) toliko razlikuje. Ja i dok nisam počeo vježbati prije nekih mjesec dana, imao bih velike bolove samo u vrijeme napada, ali inače je sve bilo podnošljivo.
Ali tek sada pomalo počinjem biti svjestan šta me čeka u budućnosti.
2010. MR nalaz - degenerativne promjene diskova L1-L2, L3-L4, L4-L5
        disk L1-L2 tek naznačena dorzalna protruzija
        diskovi L3-L4 i L4-L5 naznačena dorzalna protruzija i kompresija dur.vreće
        na pokrovnim plohama pojedine Schmorlove hernijacije diska

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Što da radim - nisam za operaciju - dali ići na operaciju u inozemstvo?
« Odgovori #22 : Studeni 12, 2010, 10:10:44 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Interesuje me i ko  kontroliše privatne operatere, da li rade po standardima, kojim standardima jer i neurokiruzi nemaju zajednički stav o metodama i pristupu liječenju , indikacijama i sl.  Ko popravlja kada pogriješe ...?
A tko kontrolira neurokirurge po bolnicama? I tko popravlja kad pogriješe? Ili oni ne griješe?
 

Ma tko bi ih kontrolirao.

Najbolje mi je kad odeš kod pet neurokirurga i dobiješ pet različitih mišljenja          ::)

Kraljeznica.com forum

Odg: Što da radim - nisam za operaciju - dali ići na operaciju u inozemstvo?
« Odgovori #22 : Studeni 12, 2010, 10:10:44 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com